Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Arielis napisał:

No nie tak drogo..Teraz na gearbest jest za ponad 12$. Dodatkowo wysyłka z chin i trzeba czekać około 10 dni...A tutaj mam na drugi dzień w domu :-) więc jest to warte tych 7zl..

Dotej pory nie miałeś wiec nie wiem czy te 10 dni cię zbawi . W moim przypadku była to różnica 25 zł więc bardziej się oplacalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzisiaj kupiłem sobie Roidmi 2s i mam z nim nie mały problem, przeszedłem przez wszystkie strony tego tematu, ale widze ze nikt wczesniej nie mialem czegos takiego. Mianowicie, podczas wkładania urządzenia do zapalniczki, robi sie jakieś zwarcie i wywala mi bezpieczniki. Generalnie jest to loteria, raz wkładam, działa ok, za kolejnym razem jeb, zwarcie, poszły bezpieczniki, totalna loteria (spaliłem dzisiaj z 5 sztuk na próbach). 
Żadne inne ładowarki samochodowe nigdy nie zrobiły mi żadnego zwarcia.
Gniazdo oczyściłem i podgiąłem blaszki, żeby roidmi sie dobrze trzymało.
Auto to Passat B4. Zasilanie gniazda jest tak podłączone, że jest w nim prąd nawet bez zapłonu ani kluczyka.

Myślicie, że może to być wina Roidmi czy raczej wina gniazda zapalniczki?

Z góry dzięki za pomoc.
 

EDIT: tk sie zastanowiłem i wychodzi na to ze plus (grzybek na koncu) zwiera mi z blaszkami i pali bezpiecznik, troche dziwne to rozwiazanie bo w sumie po co ten grzyb jest taki wielki skoro wystarczy kawalek styku w koncowce a tak istnieje ryzyko zlaczenia plusa i masy podczas wkladania tak jak u mnie, troche to dziwne, ze przez 20 stro tematu nikt nie mial takiego probelmu... moze za bardzo zgiąłem te blaszki do srodka...

Edytowane przez funek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2017 o 10:09, R_ade_K napisał:

To u Ciebie w aucie nie ma bezpieczników, że po zwarciu w gnieździe zapalniczki cała instalacja się spala (lub samochód)?

Są we wszystkich samochodach, Panie Mądraliński. A jednak samochody płoną.... czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są we wszystkich samochodach, Panie Mądraliński. A jednak samochody płoną.... czemu?

Proponuje zapoznac sie z fachowa literatura co do dzialania instalacji elektrycznej w samochodach a potem dopiero sie wypowiadac w szczegolnosci jakie zadanie spelniaja bezpieczniki.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie zadanie spełniają bezpieczniki, także z doświadczenia wiem, że są inne przypadki.
 
 
Na moje to możesz nawet na gwoździe sobie to zamontować do gniazdka ;-)
Też będzie działać ;-)
 
 
EOT.
 
pozdrawiam ;-)

no wlasnie slabo wiesz jezeli uwazasz ze samochod splonie od tego zamontowanego roidmi z przerobkami. Moge zamontowac sobie gwozdz i na pewno auto nie splonie, w najgorszym wypadku spali sie tylko gniazdo.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sreberko jest obwiązane poza tym dno wygląda tak że jest przykryte plastikową nakładeczką i tylko pin po środku wystaje, nie wiem co by tam się musiało stać żeby to zwarcie mi zrobiło... tym bardziej że Roidmi siedzi mega ciasno ;) nie jestem zwolennikiem przesadnego "druciarstwa" ale moim zdaniem prędzej piorun mi walnie w samochód niż w tym gnieździe zrobi się zwarcie ;p

Ponadto dla niezdecydowanych nagrałem filmik z poziomem szumów bo słyszałem/widziałem sporo opinii że przy ciszy głośno szumi..

Jeśli dla kogoś szum który jest w zasadzie niesłyszalny w trakcie jazdy nawet po odkręceniu voluma na maxa jest za głośny to ja nie wiem co tych ludzi zadowoli ;) dodam że do Roidmi wpięta jest kamerka Yi Dash Cam której kabel robi za antenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostarczono mi Roidmi 2S. Auto to A4 B5 polift gdzie plus na gniazdku jest stały nawet po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka. Wyłączam bluetooth w telefonie i Roidmi zaczyna migać w poszukiwaniu sygnału. I pytanko, czy muszę transmiter wyciągać z gniazdka przed każdym dłuższym postojem czy pobór w trybie czuwania(szukania sygnału) jest taki mały, że mam się nie przejmować rozładowaną baterią?

Edytowane przez rossoneri89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari93 - tutaj dla porównania by się przydał transmiter, np. jaki ja miałem(i nadal gdzieś leży) - szumił w niebogłosy cały czas, przy cichszym słuchaniu muzyki było to słyszalne non stop, nie wspominając już o bólach głowy z tym związanych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rossoneri89 obstawiam że Roidmi ciągnie do 0,5 W, jeśli masz akumulator np. 50 Ah czyli jeśli dobrze liczę mniej więcej 600 Wh a to daje ponad 1200 godzin czyli prawie 2 miesiące :P generalnie Roidmi nie powinno wciągać więcej prądu od elektroniki jaką masz w aucie. W domu może ok ale gdzieś na mieście bym wyciągał chociaż w sumie... najwyżej Ci kolor i częstotliwość nadawania zmienią ;)

@Vince szczerze mówiąc jest to mój pierwszy transmiter więc nie mam porównania ale znajomy miał jakiś chiński, w miarę to grało (ogólnie audio w aucie było tragiczne), szumy w ciszy na 100% znacznie większe były ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie posiadam starszą wersje transmitera. Kiedy jest sparowany z telefonem mogę wybrać jeden z kolorów i świeci się on aż do zakończenia pracy transmitera. Natomiast kiedy nie jest sparowany kolor miga i po jakimś czasie ustawia się na różowy i tak już do końca... Można zmienić ten kolor na inny? Próbowałem, szukałem i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł mój Roidmi. Kolor biały ładnie nawet się komponuje z ciemnym autem. Byłem bardzo sceptyczny,po przetestowaniu masy beznadziejnych transmiterów. Ale po odpaleniu szczęka opada. Dźwięk rewelacja. Żadnych szumów,zniekształceń itd. Normalnie bomba. Zagłusza rewelacyjnie nawet inne stacje. Niektórzy pisali o problemach w audi z przebiciami itd. U mnie w audi a4 b6 jest ok. Jak nie leci muzyka i jest głośno to słychać ciche piszczenie. Jak leci muzyka to słychać tylko muzykę ;) 

Aż się nie chce wysiadać z samochodu :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie dotarł do mnie nowiuśki roidmi 2s. Na samym początku pojawiły się jednak problemy. Przy próbie instalacji sterownika pokazuje mi się info w sklepie play, że moje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją, w konsekwencji czego nie mogę jej pobrać. Czy można jakoś temu zaradzić? Mam telefon asus zenfone 5 na andku 4.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem i nigdzie na formum nie mogę znaleźć rozwiązania. Posiadam Xiaomi Roidmi 2S. Kupiłem na allegro.Po podłączeniu do zapalniczki telefon wykrywa Roidmi Music Blue C , jednak nie może sie połączyć. próbowałem włączać, wyłączać, restartować itp. Mój tel to Samsung Galaxy S5Neo  - Android 6.0.1.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema,

Kupiłem sobie dzisiaj ten transmiter i mam problem. Podłącza się elegancko do gniazda, apka też się łączy, bo mogę np. zmienić kolor diody, ale za nic nie moge odtworzyć muzyki. Teoretycznie wszystko wygląda jak powinno, częstotliwość pusta, telefon sparowany zachowuje się tak jakby odtwarzał, ale w radiu tylko szumy :/ miał ktoś taki problem może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z tutaj obecnych ma lub może porównać jakość rozmów na głośnomówiącym z redmi 4 pro i roidmi 2s?
Telefon mam zapięty na uchwycie z włączonym głośnikiem w czasie rozmowy i rozmówcy twierdzą, że doskonale mnie słyszą.
Czy roidmi będzie miał lepszą jakość głosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roidmi ma tragiczny mikrofon, przy wyłączeniu wszelakich nawiewów i niezbyt szybkiej jeździe (jako taka cisza w aucie) i tak niemalże krzycząc trudno mnie zrozumieć...
Ja bym miał inne pytanie, podczas rozmów można korzystać z mikrofonów w telefonie a nie Roidmi? ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to działa. Raz jak rozmawiam to jest ok,a czasem ledwo mnie słychać. Nie wiem od czego to zależy. I gdy miałem Mi5 to to delikatne piszczenie było bardzo ciche. Teraz jak mam Honora 8 to jest to trochę głośniejsze. Nie przeszkadza to,bo słychać tylko jak jest przerwa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 21:28, rossoneri89 napisał:

I pytanko, czy muszę transmiter wyciągać z gniazdka przed każdym dłuższym postojem czy pobór w trybie czuwania(szukania sygnału) jest taki mały, że mam się nie przejmować rozładowaną baterią?

W Fordzie mam to samo. Na noc, jak wrócę z roboty, to zostawiam Roidmi w gnieździe, a niech sobie mryga 8-)

Wyciągam tylko gdy wiem, że np. w weekend nie będę używał auta. Póki co nie zauważyłem kompletnie żadnego złego wpływu na aku. Nawet zimą :)

Nawiasem mówiąc w Focusach powinni zrobić jak w Mondeo, że w puszce z bezpiecznikami, ten od zasilania gniazda można włożyć w 2 pozycję - albo jest albo nie ma zasilania po wyłączeniu stacyjki... Może u Ciebie jest taka możliwość?

Zasilanie non stop jest w sumie wkurzające, bo np. muszę pamiętać o wyłączeniu kamerki. Z drugiej strony nie ma problemu, gdybym chciał ją zostawiać w trybie parkingowym - papu jej nie zabraknie :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Strasznie wymyślacie z tymi przejściówkami do zapalniczki Xiaomi już rozwiązało ten problem cenowo wychodzi nawet lepiej niż w Polsce, a jest w 100% dostosowane do roidmi

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-Original-Xiaomi-ROIDMI-Car-Dual-Cigarette-Lighter.html?spm=2114.010208.0.0.8o67Yn&initiative_id=SB_20170627040253&site=pol&groupsort=1&SortType=price_asc&g=y&SearchText=Original+Xiaomi+ROIDMI+Car+Dual+Cigarette+Lighter

Co ciekawe można kupić podróbę roidmi 2s która praktycznie różni się tylko apką do zarządzania tzn jest identyczna jak w mi home ale można ją ściągnąć z sklepu play i jest trochę taniej

http://www.gearbest.com/car-charger/pp_483877.html

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelt napisał:

Co ciekawe można kupić podróbę roidmi 2s która praktycznie różni się tylko apką do zarządzania tzn jest identyczna jak w mi home ale można ją ściągnąć z sklepu play i jest trochę taniej

http://www.gearbest.com/car-charger/pp_483877.html

Ja właśnie 3 miesiące temu zakupiłem owy towar, cóż, do dzisiaj nie przyszło, ale wysłali mi w rekompensatę kolejny, z możliwością sprawdzenia, na jakim etapie przesyłka jest.
"With the quality of original xiaomi" to chyba będzie git. Miejmy nadzieję, że urządzenie przyjdzie wkrótce i będzie dobre jakościowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vince napisał:

Ja właśnie 3 miesiące temu zakupiłem owy towar, cóż, do dzisiaj nie przyszło, ale wysłali mi w rekompensatę kolejny, z możliwością sprawdzenia, na jakim etapie przesyłka jest.
"With the quality of original xiaomi" to chyba będzie git. Miejmy nadzieję, że urządzenie przyjdzie wkrótce i będzie dobre jakościowo :)

Mam jedno I drugie praktycznie niczym się nie różnią

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tue Jun 27 2017 o 14:05, pawelt napisał:

Strasznie wymyślacie z tymi przejściówkami do zapalniczki Xiaomi już rozwiązało ten problem cenowo wychodzi nawet lepiej niż w Polsce, a jest w 100% dostosowane do roidmi

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-Original-Xiaomi-ROIDMI-Car-Dual-Cigarette-Lighter.html?spm=2114.010208.0.0.8o67Yn&initiative_id=SB_20170627040253&site=pol&groupsort=1&SortType=price_asc&g=y&SearchText=Original+Xiaomi+ROIDMI+Car+Dual+Cigarette+Lighter

Co ciekawe można kupić podróbę roidmi 2s która praktycznie różni się tylko apką do zarządzania tzn jest identyczna jak w mi home ale można ją ściągnąć z sklepu play i jest trochę taniej

http://www.gearbest.com/car-charger/pp_483877.html

Po co dokupywać przejściówkę skoro zwykle gniazdo zapalniczki można dostosować do roidmi w 2 minuty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie 3 miesiące temu zakupiłem owy towar, cóż, do dzisiaj nie przyszło, ale wysłali mi w rekompensatę kolejny, z możliwością sprawdzenia, na jakim etapie przesyłka jest.
"With the quality of original xiaomi" to chyba będzie git. Miejmy nadzieję, że urządzenie przyjdzie wkrótce i będzie dobre jakościowo

Ja też zamówiłem, na początku kwietnia jakoś i nie dotarło, ale otrzymałem już zwrot kasy. Na Pepperze było mnóstwo komentarzy, że kupione przedmioty w tej "aukcji" nie dotarły, komuś tam wysłali nawet 3 egzemplarz i nie dotarł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...