Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum!
Jestem od niedawna szczęśliwym użytkownikiem Roidmi 2S @ Ford Focus II. U mnie wszystko pięknie gra, tylko brakuje mi opcji zmiany domyślnej aplikacji do odtwarzania muzyki (jest tylko Spotify i Google Music do wyboru i tylko te dwie apki mogę ustawić aby startowały z muzyką wraz z uruchomieniem auta). Druga sprawa to dźwięki domyślne Roidmi, tzn. dźwięk łączenia z BT, a zwłaszcza Shake a Shake (dźwięk dosłownie jak przeładowanie karabinu) są za głośne i mi nie odpowiadają - jeśli ktoś zna sposoby, aby je zmienić, proszę o info.
Co do reszty jestem bardzo zadowolony, nawet z mikrofonu, który bez problemu sprawdza się przy rozmowie Hands Free.
Urządzenie brałem na Gearbest z miesiąc temu, korzystałem z kodu zniżkowego z Cebula, więc wyszło mnie 18,99$. Ale teraz widzę, że jest jakaś fajna promocja 12.99$ na Gocomma w wersji BFQ02RM, która podobno niczym się nie różni od Xiaomi poza napisem na pudełku.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiotrNiewie napisał:

Witam wszystkich na forum!
Jestem od niedawna szczęśliwym użytkownikiem Roidmi 2S @ Ford Focus II. U mnie wszystko pięknie gra, tylko brakuje mi opcji zmiany domyślnej aplikacji do odtwarzania muzyki (jest tylko Spotify i Google Music do wyboru i tylko te dwie apki mogę ustawić aby startowały z muzyką wraz z uruchomieniem auta). Druga sprawa to dźwięki domyślne Roidmi, tzn. dźwięk łączenia z BT, a zwłaszcza Shake a Shake (dźwięk dosłownie jak przeładowanie karabinu) są za głośne i mi nie odpowiadają - jeśli ktoś zna sposoby, aby je zmienić, proszę o info.
Co do reszty jestem bardzo zadowolony, nawet z mikrofonu, który bez problemu sprawdza się przy rozmowie Hands Free.
Urządzenie brałem na Gearbest z miesiąc temu, korzystałem z kodu zniżkowego z Cebula, więc wyszło mnie 18,99$. Ale teraz widzę, że jest jakaś fajna promocja 12.99$ na Gocomma w wersji BFQ02RM, która podobno niczym się nie różni od Xiaomi poza napisem na pudełku.
Pozdrawiam!

Ja mam nadzieję, że to się niczym nie różni, bo właśnie to zakupiłem. Niby wszystko to samo, po wadze, wymiarach itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też potwierdzają, że to to samo http://www.wykop.pl/wpis/22702755/

Kupon GB3RDgo działa, czyli wychodzi 9,99$ - gdybym wcześniej nie kupił to bym teraz wziąłbym 2 szt. za tą cenę, którą wcześniej zapłaciłem. Ale coś czuję, że wyprzedają bo pewnie niedługo jakaś nowa wersja wejdzie

Edytowane przez PiotrNiewie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym o tym kuponie wiedział wcześniej._. Niby to to samo, ale cena kompletnie inna między tymi wersjami, przynajmniej przy tej przecenie. Miejmy nadzieję, że sprzęt przyjdzie i działać będzie normalnie, a nie jak te gówna za kilka złotych x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 14:45, PiotrNiewie napisał:


Co do reszty jestem bardzo zadowolony, nawet z mikrofonu, który bez problemu sprawdza się przy rozmowie Hands Free.
 

Z moich wyliczeń wynika, że jesteś druga osobą w kraju, która na forum twierdzi, że jest zadowolona z działania mikrofonu w 2S :-D

Nawiasem mówiąc też korzystam z 2S w Focusie MK2 i co prawda na upartego mogę przez to gadać, ale jakość tego co słyszy rozmówca jest gorzej, niż średnia.

BTW: Z ciekawości - wypinasz Roidimi z gniazda czy zostawiasz (MK2 ma gniazdo zasilane nawet po wyłączeniu fury i wyjęciu kluczyka)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, R_ade_K napisał:

Z moich wyliczeń wynika, że jesteś druga osobą w kraju, która na forum twierdzi, że jest zadowolona z działania mikrofonu w 2S :-D

Nawiasem mówiąc też korzystam z 2S w Focusie MK2 i co prawda na upartego mogę przez to gadać, ale jakość tego co słyszy rozmówca jest gorzej, niż średnia.

Nie jestem jednak zadowolony :/ Już prostuję sprawę: wcześniej sprawdzałem mic na postoju, zaraz po rozpakowaniu i wpięciu Roidmi. Miałem obawy, że będzie problem z zasięgiem mikrofonu, bo urządzenie jest nieco schowane w zagłębieniu, ale było ok. Niestety wczoraj odebrałem rozmowę podczas jazdy i rozmówca w ogóle mnie nie słyszał. Więc nie jest to problem z zasięgiem, ale raczej z hałasem podczas jazdy.

4 godziny temu, R_ade_K napisał:

BTW: Z ciekawości - wypinasz Roidimi z gniazda czy zostawiasz (MK2 ma gniazdo zasilane nawet po wyłączeniu fury i wyjęciu kluczyka)....

Tak, jest stałe zasilanie w gnieździe. Na początku zostawiłem, bo sądziłem, że potem trzeba będzie ponownie bawić się z parowaniem, ale teraz wypinam, bo nie ma tego problemu. Wsiadam do auta, wpinam Roidmi, odpalam i łączy się samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIema!

Mam to ustrojstwo od jakiegoś czasu i powiem tak... jakość super ale po kilkunastu minutach zaczyna mi się tak jakby wygłuszczać, zniekształcać, przytłumiać dźwięk :/ Kiedy na panelu radia jeszcze raz włączę stację, na której mam zaprogramowaną częstotliwość Roidmi wszystko wraca do normy ale po kilkunastu sekundach dźwięk znów zaczyna się zniekształcać... i tak w koło... ktoś ma jakieś pomysły jak na to zaradzić? Nadmienię tylko, że mam też podłączony kabel USB w tym samym czasie.

Z góry dzięki za wszystkie pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem z mikrofonem. Mój rozmówca z którym testowałem urządzenie twierdzi żę jakoś mojego głosu był kiepska i jak stwierdził cyt. ,,słychać Cię jak ze studni".

ps. Dlaczego czasami się tak zdarza że podczas odtwarzania audio przez wymienione urządzenie jednocześnie słychać dźwięk tz pikania  ???

Edytowane przez tyger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pojawił mi się problem z moim Roidmi 2s. Po podłączeniu do gniazda, zainstalowaniu apki w telefonie generalnie wszytko było w porządku, muzyka gra, jakość rozmów naprawdę bardzo dobra. Dziś włączam samochódu Roidmi się połączyło z telefonem, muzyka gra ale dźwięk rozmowy telefoniczniej przestał być kierowany na głośniki. Aplikacja ma wszystkie uprawienia a w opcjach bluetooth nie mogę zaznaczyć aby urządzenie było używanie nie tylko do dźwięku multimediów ale również dźwięku połączeń. Co może być przyczyną takiej zmiany? Nic nie zmieniałem w ustawieniach aplikacji, telefonu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy gniazdo załączone pod zdjęciem powinno współpracować z roidmi 2s? Jest to gniazdo z superba 2. Trochę zgłupiałem, bo kupiłem używany transmiter na allegro i w jednym z samochodów spalił mi bezpiecznik, a w drugim nie mogę go odpalić. Generalnie jak patrzyłem na te gniazdo wcześniej wydawało mi się, że wszystko będzie git. Teraz się zastanawiam czy to wina samochodu (gniazda) czy zepsutego roidmi.

IMG_20170406_210843.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lamerskie pytanie, ale rozumiem, że urządzenie może być cały czas wsadzone w gniazdo zapalniczki i nie będzie miało wpływu na akumulator przy wyłączonym silniku?

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Dokładnie jeśli masz odcięte gniazdo po wyjęciu kluczyka.

 

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grzybiarz91 napisał:

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze mi tylko potwierdź, że najłatwiej to sprawdzić jak wsadzę ładowarkę do gniazda i wyłącze silnik - brak ładowania oznacza, że Roidmi też mogę zostawiać?

Zapewne tak, podłącz telefon czy cokolwiek, aczkolwiek chyba światło musi się wyłączyć, jeżeli chodzi o 2 wersję(to światełko z roidmi)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze mi tylko potwierdź, że najłatwiej to sprawdzić jak wsadzę ładowarkę do gniazda i wyłącze silnik - brak ładowania oznacza, że Roidmi też mogę zostawiać?

Roidmi jak ma zasilanie to świeci. na czerwono jak jest nie podłączone z urządzeniem na bt lub niebiesko jak jest połączone. Tak czy siak świeci jak ma 12 vdc.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocowania w gnieździe to we fiacie roidmi siedział strasznie luźno... przy drobnej pomocy jako tako działał natomiast w Kii Rio 3 nie dość że nie sięga to oczywiście masą też nie styka... mam na to prosty patent

IMG_20170306_083620.jpg

Trochę sreberka na czubku i już sięga natomiast co do masy wystarczyło trochę wyciągnąć ją ku wyjściu gdzie roidmi się zakleszcza w metalowym gnieździe i wsio, jeżdżę już tak dwa miesiące praktycznie ;) Roidmi zakleszcza się bardzo mocno, do tego wkładając X siły na wciśnięcie trzeba włożyć ze 3X siły żeby go wyciągnąć, myślałem że gniazdo całe wyrwę aż musiałem sobie pomóc drugą ręką. ;p Dodam że w moim gnieździe jedna warstwa sreberka i taśmy to już jest max, ułamek milimetra średnica by była większa i już bym nie mógł go wcisnąć w gniazdo. Jak ktoś musi go wyciągać bo ma cały czas 12V na gnieździe lub jeździ kilkoma samochodami to pomysł słaby ale jeśli ktoś tak jak ja po zamontowaniu dopiero za... X lat planuje go wyciągać to myślę że warto te parę minut poświęcić niż się bawić w kupowanie przejściówek czy wymianę całych gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Boniunio napisał:

Gdzie obecnie najtaniej dostanę Roidmi 2s w Chinach lub Polsce oraz czy ktoś orientuje się czy będzie działać w Golf V 2006r?

Tu masz dosyć tanio z Polski, obydwie wersje. Działać będzie, w najgorszym razie jakiś rozdzielacz czy przejściówkę do gniazda będziesz musiał kupić. http://fostertechnologies.pl/pl/p/XIAOMI-ROIDMI-2S-LADOWARKA-BLUETOOTH/185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko, że sprzedawane w tych pieniądzach Roidmi są z lokalizacji Shanghaj, komentarze z ostatnich zakupów też nie są zachęcające, więc warto się zastanowić. Ja kupiłem od gościa z Polski , podjechał do mnie bo akurat był z Lublina wszystko pozwolił sprawdzić w moim aucie i wtedy bez problemu kupiłem. Ogólnie sprzęt polecam. 

Dnia 22.04.2017 o 15:56, Ryba85 napisał:

Na allegro z monetami poniżej 50zl za 2S :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2017 o 17:04, Boniunio napisał:

Gdzie obecnie najtaniej dostanę Roidmi 2s w Chinach lub Polsce oraz czy ktoś orientuje się czy będzie działać w Golf V 2006r?

Jeśli masz w samochodzie zapalniczkę to na pewno będzie działać, jeśli tylko gniazdo to może być potrzebna przejściówka. Możesz próbować z monetami.
Na allegro jest za 67 z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2017 o 17:04, Boniunio napisał:

Gdzie obecnie najtaniej dostanę Roidmi 2s w Chinach lub Polsce oraz czy ktoś orientuje się czy będzie działać w Golf V 2006r?

A ja znalazłem na stronie https://swiatbaterii.pl/transmiter-fm/34031-samochodowy-transmiter-fm-i-ladowarka-xiaomi-roidmi-2s.html#productTabAnchor

W dobrej cenie 57zł za Roidmi  1 i 79 za dwójke. Jedynie nie wiadomo jakie to dokładnie modele są....

 

Chyba się skuszę choć mam obawy bo niby na każdej stronie podają że żaden Nissan nie jest kompatybilny ale patrząc na gniazdo mam wersję z blaszkami i powinno działać ;)

Chyba że Nissany mają skopane instalację i będą mi jakieś zakłócenia się wtrącać ;) Łaczył kiedyś ktoś do jakiegoś Nissana ten transmiter? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arielis napisał:

A ja znalazłem na stronie https://swiatbaterii.pl/transmiter-fm/34031-samochodowy-transmiter-fm-i-ladowarka-xiaomi-roidmi-2s.html#productTabAnchor

W dobrej cenie 57zł za Roidmi  1 i 79 za dwójke. Jedynie nie wiadomo jakie to dokładnie modele są....

 

Chyba się skuszę choć mam obawy bo niby na każdej stronie podają że żaden Nissan nie jest kompatybilny ale patrząc na gniazdo mam wersję z blaszkami i powinno działać ;)

Chyba że Nissany mają skopane instalację i będą mi jakieś zakłócenia się wtrącać ;) Łaczył kiedyś ktoś do jakiegoś Nissana ten transmiter? 

Drogo ja jedynke za 8$ na gearbest kupiłem nie cały miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...