Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś różnice pomiędzy wersją chińską a międzynarodową?

Znalazłem taką tabelkę. Gdzieś czytałem, że chińska wersja nie ma mikrofonu, ale na zdjęciach obie wyglądają identycznie

Mógłby ktoś potwierdzić? Przy okazji, będzie pasowało do Audi a4 b5?

Wg informacji z tego tematu tak, ale mógłby ktoś potwierdzić?

7b20e3b8301c7764417fb1d8bdf30d71.jpg

roidmi.png

Edit:

Powyższa tabelka przedstawia złe parametry/dane roidmi.

Na roidmi.com są inne.

roidmi1.jpg

Edytowane przez danio_96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche czasu minelo ale jesli jeszcze nikt nie odpowiedzial to jak najbardziej mozna oddzielnie uzywac kilku urzadzen BT.
W telefonie w ustawieniach BT dla Jabry wylacz multimedia a zostaw rozmowy i odwrotnie w roidmi wlacz multimedia a wylacz rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Roidmi 2s jest opcja wysłania rozmowy na BT a mikrofon zostawić na telefonie to teoretycznie powinno tak samo działać na "Roidmi 2" ("ROIDMI 1"  to tylko ładowarka bez transmitera- wielu tutaj uzywa nazwy "Roidmi"1 określając ładowarkę z transmiterem czyli "ROIDMI2").
Czyli jest gdzieś blokada założona w MIUI  czy androidzie (mądrzejsi wiedzą zapewne- dla mnie programowanie to magia) i można byłoby to zrobić w wersji 2. -Tyle że wówczas  wersja 2s byłaby o wiele mniej atrakcyjna.
Nie dałbym sobie głowy uciąć ale coś mnie się wydaje ze na początku tak właśnie działało.
Pytanie moje:
dlaczego nie wysyła dźwięku rozmówcy na głośniki? (tzn kanału przychodzącego),
dlaczego nie wykrywa ROIDMI2 tylko jako głośnika (speakera), natomiast paruje go jako zestaw słuchawkowy(mik+sluchawka).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, novakt napisał:

("ROIDMI 1"  to tylko ładowarka bez transmitera- wielu tutaj uzywa nazwy "Roidmi"1 określając ładowarkę z transmiterem czyli "ROIDMI2").Pytanie moje:
dlaczego nie wysyła dźwięku rozmówcy na głośniki? (tzn kanału przychodzącego),
dlaczego nie wykrywa ROIDMI2 tylko jako głośnika (speakera), natomiast paruje go jako zestaw słuchawkowy(mik+sluchawka).
 

No nie masz racji, Roidmi od pierwszej wersji zawsze było z transmitterem tylko bez mikrofonu. Mam takie i nazywa się po prostu Roidmi. W Roidmi 2 pojawiły się dodatkowe funkcjonalności i mikrofon, ale chyba nie we wszystkich wersjach. Dlaczego nie wysyła ci dźwięku rozmowy na głośnik, to nie wiem bo powinno, trzeba by przejrzeć ustawienia bt w telefonie, bo tam masz co ma być przekierowane do danego urządzenia.

Co do wykrywania, to nawet jak ci wykrywa jako zestaw słuchawkowy, to możesz wyłączyć mikrofon w ustawieniach bt (przynajmniej w Miui) i będzie działało tylko jako głośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromWP napisał:

No nie masz racji, Roidmi od pierwszej wersji zawsze było z transmitterem tylko bez mikrofonu. Mam takie i nazywa się po prostu Roidmi. W Roidmi 2 pojawiły się dodatkowe funkcjonalności i mikrofon, ale chyba nie we wszystkich wersjach. Dlaczego nie wysyła ci dźwięku rozmowy na głośnik, to nie wiem bo powinno, trzeba by przejrzeć ustawienia bt w telefonie, bo tam masz co ma być przekierowane do danego urządzenia.

Co do wykrywania, to nawet jak ci wykrywa jako zestaw słuchawkowy, to możesz wyłączyć mikrofon w ustawieniach bt (przynajmniej w Miui) i będzie działało tylko jako głośnik

Być może masz racje- tylko skąd model 2s (ten z mikrofonem) ja mam bez i to jest model 2 (chyba- tak mnie sie wydaje)
Jeśli natomiast ja mam model 2 to co nazywamy "Roidmi" same lub z "ROIDMI1" ?
Natomiast jeśli ja mam ROIDMI/ROIDMI1 to czym sie różni 2 od 2s


 

Edytowane przez novakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, novakt napisał:

Natomiast jeśli ja mam ROIDMI/ROIDMI1 to czym sie różni 2 od 2s

Wygląda na to ze masz po prostu Roidmi, stąd problem z przekierowanie rozmowy na głośniki. Czekoś takiego jak Roidmi 2 nie znalazłem, wszędzie jest Roidmi 2S. Oprócz braku mikrofonu to jeszcze ceną, Roidmi jest sporo tańsze od Roidmi 2s.

U mnie też sama aplikacja wykrywa zwykłe Roidmi jako coś w rodzaju zestawu głośnomówiącego i jest opcja przekierowania rozmowy na głośniki, ale to chyba nie działa, nawet jak się włączy. Co prawda nie używałem tego bo do rozmów mam niezależny zestaw głośnomówiący z mikrofonem.

Screenshot_2017-02-19-16-29-56-544_com.android.settings.thumb.png.6a3e671a0ac0f162baac51a13007c1c1.png

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze masz po prostu Roidmi, stąd problem z przekierowanie rozmowy na głośniki. Czekoś takiego jak Roidmi 2 nie znalazłem, wszędzie jest Roidmi 2S. Oprócz braku mikrofonu to jeszcze ceną, Roidmi jest sporo tańsze od Roidmi 2s.
U mnie też sama aplikacja wykrywa zwykłe Roidmi jako coś w rodzaju zestawu głośnomówiącego i jest opcja przekierowania rozmowy na głośniki, ale to chyba nie działa, nawet jak się włączy. Co prawda nie używałem tego bo do rozmów mam niezależny zestaw głośnomówiący z mikrofonem.
Screenshot_2017-02-19-16-29-56-544_com.android.settings.thumb.png.6a3e671a0ac0f162baac51a13007c1c1.png

Robie dokładnie tak samo. Ale nie działa. W moim toku rozumowania porostu wyszedłem z założenia iż 2s jest ulepszenie modelu 2(zakładałem ze mojego) - podobnie jak w telefonach od Xiaomi, a myślałem ze te ładowarki od Xiaomi bez BT to model 1
Cóż należy nie posługiwać się logika. :-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Własnie nabyłem Roidmi2S i w mojej astrze j nie działa w gnieździe, musze kupić rozdzialacz, nie bardzo mi się chcę bawić w splitter od xiaomi bo cena za wysoka, była mowa o rozdzielaczu BLOW ( taki jak w załączniku ) ale z tego co mi sie wydaje on też po bokach nie ma żadnych blaszek a na dole jest płaski... ktoś coś doradzi ?

hhhh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!! Dla osób które maja problem z niepasującym gniazdem w swoim aucie !!!

Zakupiłem rozdzielacz taki jak na zdjęciu i Roidmi pasuje idealnie, jeden z trzech wtyków rozdzielacza ma dokładnie taki wtyk jak w samochodach z zapalniczką także polecam (45 zł) 

( kupiony w Elektronicznym w Rzeszowie Aleja Powstańców Warszawy 26 )

Tu  link do alledrogo :

http://allegro.pl/rozgaleznik-gniazda-zapalniczki-potrojny-10a-r1l-i5691137893.html?reco_id=62638840-0016-11e7-8125-02cbdccc6903&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

 

POLECAM

 

 

ffff.jpg

zla0634_2.jpg

Edytowane przez ajgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taki problem?

 

Mam Xiaomi Roidmi pierwszej generacji i telefon Redmi Pro.

Odtwarza muzyke przez Bluetooth, wskazówki głosowe podczas nawigacji..Nawet wycisza muzykę, która leci z przeglądarki podczas gdy ktoś dzwoni i ten dźwięk jest słyszalny na głośnikach. 

Jednak gdy odbiorę telefon to nie słychać rozmówcy w głośnikach samochodu a jedynie w telefonie (a jako źródło audio jest ustawione bluetooth i w opcacj bluetooth wszystkie 3 opcje są włączone odnośnie pracy z tym urządzeniem)

Gdy ja próbuję dzwonić to całość jest słyszana tylko w telefonie, nawet dźwięk wybierania nie jest przenoszony na głośniki samochodowe.

Posiadiam najnowszy soft stabilny MIUI Polska do swojego telefonu.

p.s. jakoś transmitowanego audio (muzyka z np. radia internetowego)  jest rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 12:56, ajgor napisał:

Właśnie otrzymałem od sprzedawcy zdjęcie gniazda tego rozdzielacza BLOW..... myślicie że będzie pasować ??

wtyk blow.png

To już jest pewne - potwierdzone na własnej skórze. Przerobiłem 3 rozgałęźniacze BLOW .. żaden nie spełnia swojej funkcji. Ten polecany powyżej, owszem działa .. ale nie trzyma ROIDMI w gnieździe i urządzenie wypada. Generalnie BLOW - skreślony, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taki problem?
 
Mam Xiaomi Roidmi pierwszej generacji i telefon Redmi Pro.
Odtwarza muzyke przez Bluetooth, wskazówki głosowe podczas nawigacji..Nawet wycisza muzykę, która leci z przeglądarki podczas gdy ktoś dzwoni i ten dźwięk jest słyszalny na głośnikach. 
Jednak gdy odbiorę telefon to nie słychać rozmówcy w głośnikach samochodu a jedynie w telefonie (a jako źródło audio jest ustawione bluetooth i w opcacj bluetooth wszystkie 3 opcje są włączone odnośnie pracy z tym urządzeniem)
Gdy ja próbuję dzwonić to całość jest słyszana tylko w telefonie, nawet dźwięk wybierania nie jest przenoszony na głośniki samochodowe.
Posiadiam najnowszy soft stabilny MIUI Polska do swojego telefonu.
p.s. jakoś transmitowanego audio (muzyka z np. radia internetowego)  jest rewelacyjna.

Mam tak samo. Wydaje mi się że na tej wersji podstawowej nie przenosi rozmowy na transmiter. Nie traktuje go jak zestawu głośnomówiącego.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opla astra 2010 H. Czy gniazdo zapalniczki będzie pasować? Wydaje mi się że ja potrzebuję wtyku z tzw wąską końcówką. Może starczy wygic9c1a535d8f86d3733974c4da28c268e.jpgąć w górę +. Ma ktoś doświadczenie z tym autem. Później wrzucę zdjęcie. Liczę na opinie.

 

Gniazdo należy wymienić na to pod zapalniczkę. Sorry za niepotrzebny post.

 

Wysłane z mojego MI 5s

 

Mała przeróbka oryginalnego gniazda i działa. Na dole napawany cyną styk. Bok z jednej strony uderzony punktakiem i trzyma lepiej jak przeze mnie zastosowany zamiennik.eb91a6965e99488c56d7ae3da3a3deef.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2017 o 11:39, Mariusz Kowalski napisał:

Mam opla astra 2010 H. Czy gniazdo zapalniczki będzie pasować? Wydaje mi się że ja potrzebuję wtyku z tzw wąską końcówką.

 

Nie ma blaszek po bokach, tylko gładki tunel, to Roidmi nie będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xxmati96xx napisał:

Opłaca się obecnie dopłacić 20$ do roidmi 2s? Czy lepiej brać to tańsze. Potrzebny mi do słuchania muzyki i lądowania fona . 

To się nie opłaca, bo ten mikrofon w 2s do niczego się nie nadaje. Chyba że masz iOSa, bo z pierwszą wersją Roidmi nie działa soft.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

myślę nad zakupem Roidmi. Jednakże w pierwszej kolejności - powiedzcie mi, jak z dźwiękiem? Kupiłem kiedyś jakieś chińskie coś no i cóż - nie da się słuchać, bo cały czas syczy, aż szkoda gadać.

Jakość, syczenie, ktoś opinię wystawi? Pytam o wersję pierwszę oraz drugą:)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
myślę nad zakupem Roidmi. Jednakże w pierwszej kolejności - powiedzcie mi, jak z dźwiękiem? Kupiłem kiedyś jakieś chińskie coś no i cóż - nie da się słuchać, bo cały czas syczy, aż szkoda gadać.
Jakość, syczenie, ktoś opinię wystawi? Pytam o wersję pierwszę oraz drugą:)
 

Mam pierwszą wersję i uważam , że jakość dźwięku jest bardzo dobra. Mnie osobiście zaskoczyła. Żadnych zniekształceń czy szumów.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MD13 napisał:

Ja kupowałem od chińczyka. Taniejemoji39.png

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Jakaś dokładna strona?:) Btw nigdy chyba nie ma 100% pewności, czy przedmiot będzie oryginalny?
Rzekomo na alledrogo znalazłem tanie, od Chińczyka przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 14.03.2017 at 11:15 PM, MD13 said:


Mam pierwszą wersję i uważam , że jakość dźwięku jest bardzo dobra. Mnie osobiście zaskoczyła. Żadnych zniekształceń czy szumów.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Popieram - dla mnie to szok (jak na transmitter) - nie potrafię rozróżnić z CD. Kolega sobie zamontował odbiornik bluetooth (bo ma aux w samochodzie - ja nie mam) TP-Link HA100 i jakość dźwięku o wiele gorsza niż w Roidmi, mimo iż Roidmi śmiga po falach FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dokładna strona?:) Btw nigdy chyba nie ma 100% pewności, czy przedmiot będzie oryginalny?
Rzekomo na alledrogo znalazłem tanie, od Chińczyka przychodzi.

Geekbiing, bangoog, gearbest poczytaj na forum pełno tego jest. I na 100% org.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4844]MD13[/mention] dzięki:)
Coś wiadomo może, jaka wersja jest lepsza - czy jedynka, czy dwójka? Nie chcę później żałować zakupu

2 odradzają ludzie bo zestaw głośnomówiący jest kiepawy ( mikrofon). Raczej ludzie polecają 1.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...