Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

W moim Citroen Jumpy nie działało (nie było nigdzie info nt, tego czy będzie kompatybilne czy nie, liczyłem się z tym ryzykiem). Kupiłem odpowiedni rozgałęziacz zwracając uwagę na to aby gniazda były takie, jakich wymaga urządzenie. Roidmi 2s teraz działa. Muzyka gra czysto. Youtube oraz inne multimedia które odtwarzają dźwięk też działają OK. Jedyne co mi nie działa to rozmowy poprzez ten zestaw głośnomówiący. Po wybraniu nr telefonu, chwili łączenia z daną osobą ROIDMI tak jakby odrzuca chęć przekazywania dźwięku i telefon przełącza się na głośnik w telefonie. Mam iPhone 6s, nie wiem czy to wina telefonu, aplikacji czy może samego ROIDMI. Gdy ktoś do  mnie dzwoni to dźwięk dzwonka dobrze przekazywany jest przez urządzenie do radia, jednak po odebraniu połączenia dosłownie sekundę przekazywane jest za pomocą zestawu głośnomówiącego a następnie samo przeskakuje na głośnik w telefonie... i tak za każdy razem. Miał ktoś podobny problem? Wiecie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcinmarcino napisał:

Pewnie chodzi o te blaszki, jak się używa często zapalniczki blaszki pod wpływem wysokiej temperatury potrafią się rozchodzić i nie trzymają, ja u siebie też podginałem bo mimo ze roidmi działało to było dość luźne i zdarzało się że przerwało. Jednak sprawdź sobie jeszcze czy gniazdo w ogóle działa, gniazdo jest podświetlane mimo że bezpiecznik jest przepalony...i wygląda na sprawne, a wystarczy że jakaś moneta wpadnie. Parę razy już mi się zdarzyło.... Sprawdź bezpiecznik w bagażniku po prawej stronie drugi od góry dla pierwszego gniazda i chyba 5 dla gniazda dla pasażerów. A że tak spytam gdzie masz trzecie gniazdo ? bo ja mam tylko dwa. Jaką masz wersję autka bo jak Avant to by się zgadzało.

Pozdrawiam!

Acha fotki nie mogę Ci narazie wysłać , jeżdżę innym autem , może w weekend się uda.

Dziwne tylko jest to, że wszystkie 3 gniazda nie łączą się z roidmi. Powiem Ci, że u mnie w każde które włożę trzyma mocno od razu, nie ma w ogóle luzu. Wszystkie 3 gniazda działają bo ciągle z nich korzystam, kamerka czy telefony podpięte. 

Wersję Avant mam:) trzecie gniazdo w bagażniku. 

Ok, zaczekam do weekendu na foty bo i ja w weekend dopiero będę mógł sprawdzić czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tylko jest to, że wszystkie 3 gniazda nie łączą się z roidmi. Powiem Ci, że u mnie w każde które włożę trzyma mocno od razu, nie ma w ogóle luzu. Wszystkie 3 gniazda działają bo ciągle z nich korzystam, kamerka czy telefony podpięte. 
Wersję Avant mam:) trzecie gniazdo w bagażniku. 
Ok, zaczekam do weekendu na foty bo i ja w weekend dopiero będę mógł sprawdzić czy działa.

3e91bd3cfb972cace9ff457e1d9f8771.jpg przednie gniazdo 4f8109471844b6eb018e3b90f208dad9.jpg i tylne

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

081561c76b655faab2c253b2ee5a52c1.jpg

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żaden z moich telefonów nie widzi nowego urządzenia  /Roidmi / w menadżerze bluetooth.

Po włożeniu do gniazda zapalniczki, roidmi zaczyna pulsować i ponoć wtedy powinien wyskoczyć w telefonie jako nowe urządzenie.

Coś robię źle, czy uszkodzony transmiter ?

 

Edytowane przez Minetqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dokładnie tak jak opisałeś, po włożeniu do gniazda roidmi zaczyna migać wtedy jest widoczne dla urządzeń bluetooth i trzeba wyszukać na smartphonie i sparować. Pierwszym razem Roidmi pokazuje się jako "chińskie krzaczki" ale później można sobie zmienić nazwę na dowolną.

Spróbuj jeszcze sprawdzić czy Twój tel jest ustawiony jako widoczny dla innych w ustawieniach bluetooth.

Edytowane przez rutqov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z Roidmi 2s. Jeden dzien smigalo bez zarzutu. Drugiego juz niestety przestalo. Telefon to iphone 5s, urzadzenia sie lacza, w roidmi driver wszystko jest ok, moge zmieniac kolor diod polaczenie jest. W momencie kiedy odpale spotify(czy cos innego) zaczynaja sie problemy. Czasem spotify od razy wywala komunikat, ze nie udalo sie wyslac lacza, czasem spotify sie uruchomi, jest pokazane polaczanie z roidmi music ale w glosnikach cisza. Na tym etapie tez juz nie moge zmienic koloru diody, tak jakby komunikacja sie zerwala. Zreszta w ustawieniach widze, ze polaczenie z roidmi music  sie zrywa. Na innych tel z androidem tez nie dziala.
Reinstalowalem caly soft, co ciekawe przy roidmi driver w punkcie   z dzwiekiem testowym,  apka pokazuje  stan polaczenia na ok to jednak dzwiek sie nie odzywa.

Czy moze ktos cos wie, spotkal sie z czyms takim??

Czy moze poprostu roidmi padlo??

 

Edytowane przez Przemek O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 21:50, R_ade_K napisał:

Podaj link do tej apki.

W najnowszym Roidmi driver 2.0.8 który mi się zainstalował kilka dni temu można już dodać Tidala do autostartu po połączeniu z Roidmi. Przypuszczam że Spotify też. Jak Roidmi i Tidal są uruchomione w tle to muzyka startuje po połączeniu automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mr-dexter napisał:

Okej, a bez aplikacji da się z tego korzystać?

Oczywiście, tylko nie zmienisz częstotliwości domyślnej i nie skorzystasz z autostartu muzyki po połączeniu. To działa identycznie jak  każdy głośnik, czy słuchawki bt. Ostatnio znajomemu chciałem uruchomić na iPhonie 6 i niestety komunikat, że aplikacja działa tylko z Roidmi 2. Częstotliwość sobie zmienia telefonem żony (Redmi 3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2017 o 10:12, ChillOut napisał:

Witam wszystkich, 

W moim Citroen Jumpy nie działało (nie było nigdzie info nt, tego czy będzie kompatybilne czy nie, liczyłem się z tym ryzykiem). Kupiłem odpowiedni rozgałęziacz zwracając uwagę na to aby gniazda były takie, jakich wymaga urządzenie.

Możesz pokazać jaki kupiłeś rozdzielacz? Mam ten sam problem w C4 Grand Picasso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

W wersji Roidmi 2s według strony roidmi.com dostępna jest funkcja "voice recognition" czy komuś udało się ogarnąć jej działanie?  sprawdzałem na aplikacji w wersji dla iPhone i android i nie widzę żeby dało się to jakoś uruchomić. Wypowiadanie komend też nie wiele daje. Testowałem na wersji Roidmi 2s International .

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzis po sprawdzeniu w gniezdzie zapalniczki moj roidmi niestety nie właczyl sie, nie ma problemów z luznym trzymaniem, a raczej brak styku w koncowce, bo zdaje sie tych blaszek nie ma w gniezdzie. Auto to seat 2015'. Jakie moge dokupic gniazdo i czy podczas demontazu wystarczy obecne podwazyc i wyjac czy lepiej z tym do elektryka podjechac?

Z gory dziekuje za info

1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...