Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Więc w moim wypadku sprawa jest jasna. Podpięto zapalniczkę bezpośrednio pod akumulator by wykluczyć zakłócenia z sieci. Kompletnie nic to nie dało. W samochodzie jak wspomniał Kupiec1985 przełącznik jest zespolony z przełącznikami które sieją. Transmiter wyłapuje te zakłócenia i wysyła do radia bez względu na częstotliwość na której nadajemy.

Mi pomaga w dużej mierze wyciszyć zakłócenia wpinanie transmiter dontylnej zapalniczki w bagazniku zapewne m.in dlatego że tylne siedzenia od strony bagażnika są pokryte osłoną metalową. Ta w jakimś stopniu działa jak ekran zmniejszający ilość zakłóceń trafiających do transmitera.

Samo urządzenie jest fajne ale jako zestaw głośnomówiący odradzam. Mikrofon jest słaby i przy używaniu po wpieciu do pobliskiej zapalniczki musiałem pokrzykiwać by rozmówca mnie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiegoś transmitera do samochodu.  Nie wiem czy roidmi się nada, bo potrzebuje czegoś, co obsłuży pendrive lub karte SD bez używania aplikacji. Oczywiście aby ustawić częstotliwośc zainstalowalbym apke. Coś polecacie?  Może jakieś inne wersje roidmi?  Albo zwykle transmitery? Najprostszy w obsłudze, do zapalniczki, włożyć pendrive ustawić częstotliwośc i gra. Wcześniej miałem chińczyka za 20zl z Tesco :-P  o dziwo dźwięk był okej. Pytam się tu, bo zawsze dobrze doradzicie :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić Roidmi 2S i wykorzystywać go jako zestaw głośnomówiący, ale wiadomo, że ma fatalny mikrofon, zwłaszcza, że ten mikrofon zwykle jest daleko od ust.

  No to ja mam taki pomysł, żeby lekko zmodyfikować Roidmi i zamiast wbudowanego mikrofonu wlutować takie coś na kabelku i kabelek wypuścić otworem po starym mikrofonie.

Link do małego mikrofonu kierunkowego

 

Co o tym myślicie?

Czysto teoretycznie, mogłoby to zdać egzamin?

Boję się trochę o zasilanie tego mikrofonu, jeżeli kabel miałby 1,5 czy 2m i nie wiem, czy nie trzeba by było dodatkowo puścić zasilania z jednego z portów USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. 

Mam pierwszy model Roidmi. Korzystam z nawigacji Naviexpert i mam pewien problem. Mianowicie, podczas komunikatów głosowych nie wycisza się w tle muzyka. Używając poprzedniego transmitera taka sytuacja nie miała miejsca. 

Czy ktoś może również używa tej nawigacji i boryka się z podobnym problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dokonać zakupu roidmi 2s. Mam jedynie jedną wątpliwość, która wersja jest tą najnowszą. Na stronie roidmi pokazuje ze wersja o oznaczeniu BFQ02RM, która posiada 5 opcji: rozpoznawanie glosu, odbieranie bez użycia rąk, odtwarzanie muzyki, komunikaty z nawigacji i ładowanie oczywiście. W niektórych sklepach znalazlem wersje BFQO3RM z opisami pokazujacymi, ze to ona jest najnowsza i posiada więcej funkcji, a do tego pokazana jest tabelka z porownaniem wszystkich modeli. Rozumiem ze sprzedawcy zrobili błąd i źle opisuja dany model? Dodatkowo chcialbym wiedzieć czy opcja automatycznego uruchamiania muzyki bedzie działała na iOS i będzie można używać zamiast mikrofonu w roidmi tego z telefonu a słuchać rozmówcy na glosnikach auta?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad 1 roidmi z uwagi na znacznie niższa cenę 10$, zamiast 30$. Jednak nie wiem dokłądnie co przemawia za wersją 2s?

 

- apka na iPhone ; - odszumiacz; - BT 4.2; - marny mikrofon

O ile na mikrofonie mi nie zależy, tak już odszumiacz brzmi nieźle na papierze. Są też niby jakieś czytniki napięcia w aucie itp., które w apce się wyświetlają, działa to tez w 1 wersji roidmi? Do tego 2s podobno ma jakieś automatyczneskanowanie stacji Fm, to zapewnia brak zakłóceń jeśli akurat się trafi na miejsce z zajętą częstotliwością przez lokalne radio i Roidmi 2s sam zmieni na taką częstotliwość, która nie będzie zajęta?

 

Co polecacie? Warto aż tyle płacić za wersję 2s? Czym się różni wersja chińska od miedyznarodowej? Da się też zmienić nazwę wyświetlaną w telefonie, żeby zamiast chińskich znaczków ustawić coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2016 o 02:22, Ralph napisał:

Gniazdo zapalniczki w samochodzie mam prawie idealne, może ciut za szerokie i RoidMi obklejam taśmą żeby nie latał. Problem w tym, że chciałbym móc coś dodatkowego podpiąć, dlatego pytam o rozdzielacz.

 

Rozdzielacz

Edytowane przez R_ade_K
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do kupna tego urządzenia w wersji 2s z strony którą podał painball

 http://cebula.online/promocje/gearbest/xiaomi-roidmi-2s-international/

ale z ciekawości zobaczyłem na allegro to samo urządzenie za 500zł :-o:-o gdzie sprzedawca twierdzi:

KONKURENCJA SPRZEDAJE WERSJĘ NA RYNEK CHIŃSKI!!
KUPUJĄC U NAS DOSTAJESZ 100% ORYGINALNY TOWAR PRODUKOWANY NA RYNEK EUROPEJSKI Z PUDEŁKIEM I APLIKACJĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM, CERTYFIKATEM CE A NIE CHIŃSKIM JAK U KONKURENCJI!!

http://allegro.pl/xiaomi-roidmi-2s-transmiter-bluetooth-ladowarka-i6390987364.html

 

Co o tym sądzicie? Zwykły naciągacz czy roidmi z innych stron tj. gearbest to mogą być wersją chińską podczas gdy my jesteśmy przekonani ze kupujemy wersję international.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ralph napisał:

O widzisz i to by rozwiązało mój problem. Dzięki :)
 

Tylko ceny coś podskoczyły, ja kiedyś dałem bodaj 10 $.

10 godzin temu, alan987 napisał:

Co o tym sądzicie? Zwykły naciągacz czy roidmi z innych stron tj. gearbest to mogą być wersją chińską podczas gdy my jesteśmy przekonani ze kupujemy wersję international.

Ponoć te wersje niczym się nie różnią.

A jak chcesz mieć INT to śledz stronę http://cebula.online/

Ostatnio mieli jakieś kody obniżające cenę wersji INT do 18 czy 19 $. Jak bym wiedział, że u nas są jelenie, którzy dadzą za to 500 zł, to sam bym kupił z kilkanaście sztuk. Zresztą może ta zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...