Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, igoor1983 napisał:

 

Jeżeli chodzi o podswietlanie to też tak mam, ale w pierwszym białym, którym miałem było lepiej, kolory ładnie się rozchodziły, ale to raczej zasługa plastiku a nie diody.

Czy mógł byś zrobić parę testów odnośnie rozmów? Moja żona też za pierwszym razem powiedziała, że mnie dobrze słychać :) Później okazało się trochę mniej dobrze wręcz miernie.

A może po prostu dostałem jakieś wadliwe... I trzeba odesłać.  

A i jeszcze jedno pytanie, w aplikacji masz zaznaczoną opcje denoise off czy nie?

Edytowane przez Marcinmarcino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem ja ale czy ja zaznaczam czy odznaczać różnicy nie słyszę.tu raczej chodzi o częstotliwość i o to jak radio ci fale zbiera. Jeśli chodzi o to podswietlanie to aż się zdziwiłem na początku bo wydawało mi się ze tylko jedno wejście jest podświetlane i dopiero jak obrocie do góry nogami to jakoś to światło się delikatnie rozchodzi ze podswietla i drugie.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się żeby za pomocą tasker zrobić tak by automatycznie.się.uruchamiam spotify, tylko jeszcze jeszcze nie wiem jak zrobić by automatycznie.dawał play, wie ktoś jak to zrobić?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Exit. Ok znalazłem na zagranicznym forum jak włączyć play w spotify przez tasker tak więc już wszystko śmiga jak ta lala. Polecam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się coś wykombinować w parę chwil. Wykorzystałem plugin AutoInput.

Spotify Autoplay (19)
A1: Wait [ MS:0 Seconds:5 Minutes:0 Hours:0 Days:0 ] 
A2: Launch App [ App:Spotify Data: Exclude From Recent Apps:Off Always Start New Copy:Off ] 
A3: AutoInput Action [ Configuration:Type: Id
Value: com.spotify.music:id/playPause
Action : Click
Is Tasker Action: false
Check Screen State: false Timeout (Seconds):20 ] 

 

Tworzenie zadania krok po kroku:

  1. Tworzymy nowe zadanie (Task) z dowolną nazwą (np. Spotify Autoplay lub Spotify).
  2. + -> Task -> Wait -> Seconds: 5
  3. + -> App -> Launch App -> Spotify
  4. + -> Plugin -> AutoInput (jak nie ma, trzeba doinstalować na przykład klikając w lupkę i wyszukując na liście) -> Action -> Configuration -> /ikonka edycji/
  5. W sekcji Manual Setup: Action -> Click
  6. W sekcji Manual Setup: Field Type -> Id
  7. W sekcji Manual Setup: Field Id -> com.spotify.music:id/playPause
  8. Zapisujemy kliknięciem "ptaszka"
  9. To wszystko. Sprawdzamy czy działa.

Opis rozwiązania:

Screenshot_2016-06-16-11-01-56.png

Rozwiązanie jest bardzo proste - otwiera aplikację Spotify, a AutoInput odnajduje przycisk Play/Pause u dołu po prawej stronie i go klika za nas. Przycisk ten jest widoczny zawsze po uruchomieniu Spotify i odpala lub stopuje ostatnio uruchamianą playlistę. Wait jest wykorzystany w celu poczekania na uruchomienie aplikacji ROIDMI.

 

Przykładowe zastosowanie (profil):

Profiles -> + -> Application -> /wybieramy aplikację ROIDMI/ -> /przycisk powrotu u góry/ -> /wybieramy nasze zadanie Spotify jako Enter Task/

 

Proponowane ulepszenia:

Rozwiązanie można ulepszyć np. dodając automatycznie zwiększenie głośności po połączeniu przez Bluetooth z ROIDMI. Uznałem jednak, że lepiej zaprezentować rozwiązanie jak najprostsze, a każdy następnie doda to, co mu potrzebne :-) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem mikrofon w aplikacji, później włączyłem go podczas rozmowy i o niebo lepiej mogę rozmawiać normalnie nie wiem jakim cudem ale w końcu działa:) 

A może po prostu włączyłem mikrofon w telefonie i dlatego było lepiej?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dojechała paczka.

Jakoś muzyki zaskakująco dobra!

Jakość rozmów z tym troszkę gorzej. Mikrofon wbudowany w ROIDMI jest kiepski. Podobno lepiej słychać jak używam tego z telefonu. Tylko jak go oszukać na używanie mikrofonu z telefonu i dawania głosu na caraudio?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie (jeśli takowe tu bywają ;))

Dopiero dzisiaj się zarejestrowałem, bo zanabyłem ów gadżet od Xiaomi i od razu mam pytanie:

Czy warto zmienić wersję pierwszą (BFQ01RM) na wersję Roidimi 1s?

Czy jakość dźwięku plus nieco wyższy prąd do ładowania są warte dokładania 20$? Bo mikrofon i w ogóle używanie Roidimi jako zestawu głośnomówiącego niespecjalnie na razie mnie interesuje. Zresztą wyczytałem, że mikrofon jest mocno taki se, a gniazdo mam w takim zagłębieniu konsoli środkowej, że pewnie w ogóle by mnie nie było słychać...

 

BTW: @baku1991: dobra robota z apką, to dzięki niej dotarłem na to forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mutedvideo napisał:

Może mi ktoś powiedzieć czy Roidmi będzie pasował do tego wejścia ( Mazda Premacy) zdjęcie

Ja używam w Mazdzie Premacy. Działa bezproblemowo i siedzi bardzo stabilnie. Kolega używa w Mazdzie 6 i też ok bez żadnego podginania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym zakupić ten transmiter w wersji 2S jednak w moim samochodzie jest to gniazdko bez blaszek. Jakie jest na dzisiaj rozwiązanie umożliwiające używanie tego transmitera w niekompatybilnym gniazdku? Widziałem, że jest adapter od xiaomi ale średnio mi się to podoba, wolałbym aby nic dodatkowego z gniazdka oprócz transmitera nie wystawało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech nie wiem czemu temat mi jeszcze śledzi.

Ale spodziewałem się tego że mikrofon będzie kiepski.

Ale zaważywszy że mój rozdzielacz ledwie działa x razy przetopiony ładowaniem laptopa.

A ładowarka tronsmart słabo trzyma bokami i rozwaliłem w niej 1 usb.

Postanowiłem sobie sam zbudować rozdzielacz taki który ze mną wytrzyma i dokupić do niego roidmi 2 jeśli cena spadnie < 15$

W ten sposób będę miał pewny rozdzielacz 10 - 15A + Quick charge 2.0  + awaryjnie ładowanie z roidmi + zestaw przez roidmi.

 

Poniżej liki do aukcji z chin co ja kupiłem:

Wtyk 12V z włącznikiem (np rapid nie wyłącza zasilania więc przyda się by nie wyładować aku)

http://www.aliexpress.com/item/1pcs-Switch-12V-24V-Male-Car-Cigarette-Lighter-Socket-Plug-Connector-On-Off-Switch-1-5m/2000443469.html

Gniazda podświetlane 12V 10A zgodne z roidmi wraz z zapalniczkami:

http://www.aliexpress.com/item/2016-Newest-Portable-12V-120W-Motorcycle-Car-Boat-Cigarette-Lighter-Power-Socket-Outlet-Plug/32619699981.html

Podświetlenie można ściągnąć a zapalniczki sprzedać po 10 na olx. 

TANIEJ NIŻ POWYŻSZE AUKCJE NIE ZNALAZŁEM.

Do tego obudowa z dowolnego elektronicznego max 15pln

 

I mamy najlepszy możliwy rozdzielacz zgodny z roidmi. Dający radę ładować laptopa. Chyba że upalimy gniazdo w samochodzie :P

Na szczęście ja też przeszedłem z normalnego laptopa na Z20T więc nie biorę 10 -16A tylko 0,5A.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadam obie wersje roidmi, pierwszą oraz 2s. Po krótkim porównaniu mogę stwierdzić iż to nowe gra ciut lepiej, nie jest to przepaść, niemniej w przypadku ustawienia skrajnych możliwych pasm, czuć ze dźwięk jest delikatnie czyściejszy oraz dynamiczniejszy.

Wraz z nowym roidmi, dotarła do mnie paczka z nowym telefonem, wymieniłem Gionee e7, na Letv 1 Pro. To że Letv ma rewelacyjne bebechy od audio dobrze wiedziałem, lecz nie mniej wielkie było moje zdziwienie, jak roidmi po bluetooth'ie dostało zasadniczego kopa. Nic nie trzeszczy, nie pierdzi itp. Kiedyś testowałem roidmi z iphonem 6 plus i grało to praktycznie identycznie jak moje gionee. Nie chce się wdawać w szczegóły, niemniej zachęcam wszystkich do protestowania roidmi z różnymi telefonami, zanim się go "skreśli".

Po tym jak letv, prawie dało radę z uciągnięciem moich Sennheiserów hd565, które zawsze podpinam pod zewnętrzny wzmacniacz i tak będe zakładać aux do radia w samochodzie, szkoda byłaby wielka nie skorzystać z takiego źródełka.

Aha ostatnia sprawa, mikrofon w roidmi 2s, niestety nie udało mi się tego zweryfikować, letv ze swoim skopanym softem, nie odcina wbudowanych w telefon mikrofonów, także rozmawia się idealnie. Oczywiście i tak ze starego roidmi na tym telefonie rozmawiać się nie da (durne ograniczenie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na aliexpress ROIDMI 2S. Czekam aż przyjdzie. Jednak w moim samochodzie posiadam(łem) gniazdo 12V o niekompatybilnym kształcie (bez tych blaszek po bokach na dnie gniazda). Informacja/podpowiedź dla wszystkich, którzy nie mają odpowiedniego gniazda: poszedłem na autozłom, poprosiłem o gniazdka zapalniczkowe, gościu dał mi skrzynkę gniazdek, wybrałem te, które było podobne kształtem zewnętrznym do tego jakie fabrycznie było zamontowane, zapłaciłem 5 zł, podmieniłem gniazdo w samochodzie i po kłopocie. Bez przejściówek i innych rozgałęźników. Ciekaw jestem czy ROIDMI 2S zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blaszki na dole to czemu miało by nie zadziałać?

Po prostu te blaszki łapią styk dookoła.

Jak by słabo łapało przygniatasz blaszki do środka by mocniej trzymały i tyle.

Ale nie sądziłem że na autozłomie za 5pln sprzedadzą.... Wtedy moje kupowanie w chinach za 12 pln nie ma sensu...

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób wspomina o wyłączaniu wbudowanego mikrofonu w telefonie przy 2S. Wiecie może jak się ma sytuacja w Redmi Note 3 Pro? Zastanawiam się czy jest sens kupować wersję 2S, jeżeli jakość dźwięku będzie słaba. Wtedy wolę kupić starszą wersję i dalej używać słuchawki BT do ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...