Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

To jak mówisz ze ten bolec ma 2cm to u mnie też średnio to widze w gnieździe od zapalniczki. nie wiem czy Będzie pasowac

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Ale i tak przed chwila zamówiłem, najwyżej jak dojdzie i nie Będzie pasowac to coś pokombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, baku1991 napisał:

Tak, podpięcie kabla daje lepszy sygnał. Normalnie może nie słychać tego dobrze, ale gdy miałem odpiętą antenę radiową to wtedy słyszałem wyraźną różnicę. Ja lecę na 96,4 i nawet jeśli jest na niej radio to się nie przebija.

Mówimy o podpięciu kabla czyli podłączeniu telefonu do ładowania w ROIDMI ? No i jaką masz wersję aplikacji ? Bo w najnowszej pokazuje żeby ustawić na ,0  a w starszych jak mam na 96,4 to przebija... Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie ustawić częstotliwości na zero. I adapter FM nigdy się nie przebije.

Kabel ładowania tel działa trochę jak antena i o tym pisze.

Zawsze będziesz mial charczenie bo to FM a nie BT 

I jeżdząc dużo po całej pl np będziesz co chwile musiał szukać wolnej częstotliwosci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowione dwa nowe od 15 do 30 dni musze czekać.. ale co tam będą super. 

Co do starego modelu to też mam czasem przebicia stacji, nie pomaga kabel ładowarki w ogole nie czuć różnicy z kablem czy bez pewnie zależy od auta u mnie w a6 c6 nie pomaga kabelek ale zmieniam stacje na inna i jest lepiej. Jaką? Nie ma dla wszystkich idealnej, zalezy gdzie mieszkasz. Ja mam ustawione na 96.0 mieszkam na południu Londynu jak tylko wybieram sie na północ to zmieniam na 96.4 albo 97.0 jednak zauwazylem ze najlepiej wybrac stacje przed poloczeniem z roidmi wybierasz po prostu ta która jest wolna a jednoczesnie najmniej charczy/trzeszczy a później dostrajasz do tego urzadzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE

to działą na fali FM

Powinno być minimum  5 - 10 Mhz od nadającego radia. W praktyce niemożliwe więc zawsze będziesz miał zakłócenia od innego radia.

I pisałem że to urządzenie m.in przez to nie ma sensu. We wszystkich innych transmiterach FM możesz w locie 2 kliknięciami zmieniać częstotliwość.

Są regiony bardzo wolne od fal np opolskie. A jest Śląsk czy Wawa w którym niemal nie znajdziesz wolnej częstotliwości.

Zwykle początki i końcówki są wolne np 88 i 109 mhz 

 

Trochę pomaga w tym : http://radio.nadaje.com/pl/transmitters/FM/cities/

Ale jw jeśli ktoś dużo jeździ takie transmitery nie mają sensu.

Np śląskie. Częstotliwości są wolne > 107,6 i < 87,9

Pomiędzy po prostu się nie wstrzelisz bo masz co 0,3Mhz nawet stacje.

Nigdy transmiter FM nie będzie tak mocny jak nadajnik radiowy.

Jeśli nie masz innego wyjścia i musisz używać transmitera FM. Odkręcasz antenę. Wówczas nie będzie ci łapało prawnie nic poza dużymi sieciami RMF Zet itd.

 

Wyjaśnione? Musisz znaleźć na stronie którą ci podałem absolutnie minimum 2MHz wolnego pasma. 

Zwykle najbardziej wolne są okolice końca i początku pasma 108 108Mhz 88 87Mhz i okolice 94 96 Mhz

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady kolego te zakłucenia to nie są az tak uciazliwe jak sadzisz. U mnie zdążają się naprawdę rzadko a roidmi jest za***iste, poreczne bez kabli może odbiega jakością od ideału ale czy ktokolwiek spodziewa sie tego po taniej chinskiej ładowarce samochodowej.? Jasne że nie. To tak jak ogladanie 4k na telefonie, niby lepiej ale full hd wystarczy, z samochodu też sali koncertowej nie zrobisz. Roidmi działa jak powinno nie tak jak inne tanie transmitery fm które kupiłem a teraz walaja się po szufladach, owszem można było szybko zmienić stacje ale co z tego na każdej charczało jak w ruskim czołgu, z tym uzadzeniem jest inaczej tej funkcji uzywam naprawdę rzadko a przede wszystkim jest małe a jak jeździsz kilkoma autami to wprost idealne. A to wykrecanie anteny no nie wiem....  zatrzymywał byś się na trasie żeby przykręcić antene bo radia chcesz posłuchać raczej watpie. Poza tym może i pomaga ale co mam zrobić gdy nie mam anteny tzn mam ale wbudowana w szybe.?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homman, Wyluzuj bo nie masz urządzenia, a od 10 stron jesteś najbardziej aktywnym użytkownikiem i od 10 stron piszesz, że Roidmi nie ma sensu. Ja Ci już pisałem, że jak Nieee jesteś zainteresowany to się nie udzielaj bo powielasz ludziom stek bzdur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinmarcino napisał:

ale co mam zrobić gdy nie mam anteny tzn mam ale wbudowana w szybe.

Zdemontować środkową konsolę? (To żart oczywiście). Co prawda rzadko jeżdżę po całej Polsce, ale w Warszawie i okolicach gdzie jest dosyć gęsto w eterze nie ma problemów z Roidmi, nigdy nie musiałem zmieniać raz ustawionej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, homman napisał:

Nie mam i mial nie bede a wy chwalcie tego typu urzadzenia ile chcecie

No to rzeczywiście masz dużo do powiedzenia w temacie. Może nie zauważyłeś, ale to wątek o Roidmi gdzie użytkownicy tego czegoś dzielą się z innymi spostrzeżeniami a inni którzy rozważają ewentualny zakup zadają różne pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, homman napisał:

Jak masz antene w szybie 2 bolczyli w radio i odpinasz antene.

 

Nie mam i mial nie bede a wy chwalcie tego typu urzadzenia ile chcecie

Może jak masz opla z 95r to pomoże ale teraz już radia wbudowane w konsole robią i nie jest to takie proste, wprawdzie u mnie wydaje mi sie że mógł bym się pod zmieniarkę podłączyć która jest w schowku ale ani myśle tego rozbierać. Zresztą wiszące kable...raczej nie. Ładowarka wystarczajaco mi przeszkadza.

A jak nie masz to może ci wypożycze na jakiś czas za darmo ,za półtorej miesiąca będe w PL, potestujesz zobaczymy co powiesz :) Tymczasem nie pisz jak łączyć po kablu i że lepiej bo jakość.. to forum o roidmi i tego się trzymajmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś chce sprawdzić czy roidmi będzie dobrze siedzieć w gnieździe zapalniczki to wystarczy pożyczyć normalną zapalniczkę 12v wtykaną w gniazdo i sprawdzić czy spirala nagrzewa sie. roidmi używa tej samej konstrukcji dlatego musi być złapane od dołu dla dobrego przepływu prądu. rozdzielacze nie są przewidziane żeby w nich się nagrzewały zapalniczki dlatego też i roidmi tam nie będzie działać, chociaż ja podgiąłem blaszkę z dołu o 0.5cm do góry i działa.  jeśli ktoś ma gniazdo które nie ma blaszek trzymających z dołu to wystarczy je wymienić na jakiekolwiek inne kupione na stacji paliw które w zestawie ma zapalniczkę. 

i pytanie za 100pkt. jak połączyć roidmi z laptopem przez BT? w win7 nawet nie jest wykrywany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 typy zapalniczek.

Jedna z pierścieniem do okoła drugie z spiralą zwijaną dokładnie na środku.

236338703_1_644x461_vw-audi-skoda-seat-t

27377121_543_d.jpeg

Ale tak jak pisałem kupno gniazda to nie jest duży problem.

TYLKO ŻE TAK JAK PISAŁEM teroterycznie dla mnie sprzęt idealny tak? Bo co chwile inne auto. Czasem jest BT czasem nie.

Ale w firmówkach nie będę zmieniał gniazd czyż nie ?

Dlatego wersja jedynie jaka ma sens 20$ rozdzielacz minimum 10$

Za 30$ to ja mam 2 zestawy słuchawkowe xiaomi. Albo inne rzeczy.

 

Roidmi jak najbardziej musi być łapane od boku.

 

Co do windowsa...

Na wielu stronach pisze że działa więc już sam nie wiem

 

Edytowane przez homman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Saturday, June 04, 2016 o 22:13, homman napisał:

Co do windowsa...

Na wielu stronach pisze że działa więc już sam nie wiem

 

A na których? ja tam nie znalazłem nic konkretnego odnośnie win7... 

Swoją drogą musi być jakaś możliwość połączenia z laptopem, tylko po co będziesz jeździć z laptopem? czy w chacie bluetooth/fm chcesz mieć? 

Edytowane przez Marcinmarcino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homman, Wyluzuj bo nie masz urządzenia, a od 10 stron jesteś najbardziej aktywnym użytkownikiem i od 10 stron piszesz, że Roidmi nie ma sensu. Ja Ci już pisałem, że jak Nieee jesteś zainteresowany to się nie udzielaj bo powielasz ludziom stek bzdur!

On tak w kazdym watku pisze. Najlepiej go ignorowac. Dzieciak chce zostac gwiazda internetu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tosshi2 napisał:

On tak w kazdym watku pisze. Najlepiej go ignorowac. Dzieciak chce zostac gwiazda internetu.

 

Ale z tego nawet śmiechłem:

Dnia 31/05/2016 o 00:04, homman napisał:

LUDZIE

to działą na fali FM

Powinno być minimum  5 - 10 Mhz od nadającego radia. W praktyce niemożliwe więc zawsze będziesz miał zakłócenia od innego radia.

...........................

Wyjaśnione? Musisz znaleźć na stronie którą ci podałem absolutnie minimum 2MHz wolnego pasma. 

Ciul z tego że szerokość pasma jest z 10x mniejsza, ale mądrzyć się trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinmarcino napisał:

A na których? ja tam nie znalazłem nic konkretnego odnośnie win7... 

Swoją drogą musi być jakaś możliwość połączenia z laptopem, tylko po co będziesz jeździć z laptopem? czy w chacie bluetooth/fm chcesz mieć? 

to i to:)

skoro już mam urządzenie to czemu nie wykorzystać jego w pełni.  chyba pokuszę się nawet o instalacje androida na laptopie żeby przetestować czy wtedy się połączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to dlaczego nie...

a instalacja androida na laptopie to chyba najlepszy pomysł. Interesuje mnie jak rozwiążesz kwestię zasilania w domu (bo chyba nie akumulator) podejrzewam że przez przetwornica mogą powstawać szumy/buczenie w głośnikach.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshi 

po 1 mam prawie 30 na karku.

Po 2 ja osobiście baaardzo długi czas jeździłem octavią z laptopem.

Obecnie nie jeżdżę ale tylko dla tego ze okazjonalnie kupiłem z20T bez GPSu i 3G.

Miałem uchwyt do laptopa taki jak ma m.in policja.

 

Po 3 luknij co podają na aliexpres czy gearbest pisza zgodność z laptopami.

Natomiast pisałem że nie jest to producntowi na rękę więc dla czego miało by działać? DLATEGO NAPISAŁEM ŻE JUŻ SAM NIE WIEM.

Ale potwierdza ktoś działanie an win 10 wiec na win 7 też jest do ogarnięcia.

 

po 4 nie szerokość pasma jest zależna od mocy nadajnika. Tylko tak mocne i selektywne stacje jak radio Zet np 

Albo innaczej sam sobie zrób test.

Dlaczego radio zet slychać z max +- 0,2Mhz a jakieś lokalne radia z często 1 2 MHz?

Właśnie przez brak selektywności.
Co śmieszniejsze taniej jest zapłacić za zakłócanie eteru niż budowanie bardziej selektywnej stacji radiowej.

Transmiter który miał by selektywność na poziomie ok 0,5 Mhz to koszt minimum 200pln.

A 0,1 MHz........... Nigdy takiego projektu nie widziałem. A tyle teoretycznie mają stacje radiowe dużej mocy.

 

po 5 przetwornica 220 / 12V 2A kosztuje max 15 pln np taka 

http://yagi.pl/adapter-przejsciowka-230v-p-1799.html?osCsid=188b2cf4a3aa064a0a03612b4f6ae655

 

 

NO ALE PRZECIEŻ JA PISZĘ GŁUPOTY I SIĘ NA NICZYM NIE ZNAM...

I chcę zabłysnąć by ?

 

Zauważ że często sam o coś tu się pytam. Głónie kwestie softowe. Ale kwestie techniczne są proste jak budowa cepa.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie będę się kłócił. Weź sobie jakiś RTL-SDR za 20zł i po prostu popatrz jaki wygląda zajętość pasma. Jeśli na nim nie wychwycisz jakichś mega zakłóceń to i radio samochodowe sobie poradzi z odbiorem w danym miejscu.

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć z laptopem żeby mieć navi jak dla mnie to co najmniej dziwne, po pierwsze rozmiary po drugie funkcjonalność (bo co ja bym na nim robił w samochodzie? Grał w grę...?)a może modyfikacja ECU jak w need for speed? Heeh, ostatnio miałem problem z gps więc użyłem tableta 12inch, nie dość że za duży bo latał i przeszkadzał przy zmianie biegów, ok pewnie uchwyt rozwiązał by ten problem ale najgorsze było to jak (jebał) raził po oczach, w nocy nawet na trybie nocnym i przygaszonym ekranie było do d*py. Zupełnie nie komfortowa jazda. Ale to nic w porównaniu z tym co moja żona by powiedziała jak by zobaczyła półkę z laptopem w aucie... :)))

Co do tej przetwornicy to dzięki za linka nie wiedziałem że coś takiego jest. Kiedyś używałem zasilacza z kompa zresztą kolega caro86wlkp o tym mówił. Tylko jak już wspomniałem, wyczuwalne było buczenie w głośnikach jakieś sprzężenie czy coś, nie wiem. Może zasilacz bo był z bardzo starego kompa.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...