Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ze działa to tak ze wchodzę do auta telefon sam się łączy i włącza się muzyka, nie muszę telefonu nawet z kieszeni wyciągać. Ciekawe czy ta nowa wersja obsługująca rozmowy przez telefon będzie miała coś takiego jak autoodbieranie

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz, tak to działa teraz ale niestety tylko z wbudowanym odtwarzaczem i oczywiście apka Roidmi musi być odpalona w tle. A jak to będzie w wersji z mikrofonem, to zobaczymy. Nie wiem czy autoodbieranie rozmowy to dobry pomysł. Chyba jakiś guziczek na Roidmi by się do tego przydał. Ja używam do rozmów dodatkowego zestawu BT kupionego parę lat temu. Roidmi służy mi tylko do grania i komend nawigacji z czym sobie radzi bardzo dobrze. Przenikanie komend nawigacji z muzyką nie drażni, odbywa się płynnie z delikatnym wyciszeniem muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego po co im wiedzieć czy masz duży samochód czy mały. Chodzi o napięcie akumulatora ( 12V / 24V ). Aplikacja będzie miała możliwość pomiaru napięcia akumulatora i będzie wyświetlać adekwatne komunikaty,  np. "Naładuj akumulator" lub "możesz mieć problemy z uruchomieniem silnika".

Jeśli ktoś kupi to nowsze wersje Roidmi to fajnie gdyby mi pomógł z tłumaczeniem bo ja nie wiem czy będę kupował jeszcze (aktualnie nie mam samochodu :P ), a fajnie by to było ogarnąć wizualnie czy się napisy mieszczą i czy się trzymają kupy ;-)

Narazie coś dłubię powoli, kto by chciał pomóc to zapraszam do tematu z tłumaczeniem.

 

BTW. Jest już angielska wersja strony. Jeśli zmęczymy to tłumaczenie to napiszę do nich maila żeby go zamieścili w oryginalnej aplikacji.

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.roidmi.com/en/lcindex

 

Tutaj macie pokrótce opisane to urządzenie i są screeny z aplikacji. I z pomiarem napięcia jest tak jak pisałem ;-)

W weekend będę miał dostęp do swojej Roidmi to pociągnę trochę więcej tłumaczenia. 

Fajnie by było gdyby ktoś kupił urządzenie Roidmi na USB bo jeśli bym chciał dodać tłumaczenie do oficjalnej apki to powinna też wspierać tego dongla, a bez przetestowania ciężko to zrobić ;-) 

 

 

EDIT: Wrzuciłem polską wersję Roidmi 2.0, potrzebuję byście potestowali i raportowali błedy bo nie mam aktualnie dostępu do Roidmi.

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam aplikacji 2.0, bardzo szybko się łączy, jakość dźwięku jest bardzo dobra.

Nie wiem dlaczego ale mam w domyślnych odtwarzacz tylko ten systemowy nie mogę dodać spotify do listy odtwarzaczy. Sama aplikacja gdy działa przez Roidmi to czasami po4-5 utworach sama się stopuje. Gdy używam na słuchawkach tego problemu nie ma 

Dziś ruszam w trasę to po testuje długotrwałe odtwarzanie muzyki, komunikaty z janosika i navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wojtkson napisał:

BMW e46 będzie działać ? Ktoś używał? Mówicie że jakość dźwięku będzie jak normalnie z płyty CD czy radia?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Akurat w BMW e46 to może nie działać, bo musiałbyś mieć działające radio. Jeśli Twoje działa to tak, będzie ok. Co do jakości dźwięku, cały temat jest o tym chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego roidmi miałoby nie działać?

 

edit. a dobra, gdybyś miał zepsute gniazdo zapalniczki to tez nie bedzie działać. Masz sprawne gniazdo zapalniczki w swoim BMW e46?

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ja dobrze rozumiem, iż nowa wersja (2S) umożliwia już rozmowy jak przez zestaw głośnomówiący?  Ale oczywiście, nigdzie nie dostępne ; /

Nowa wersja jeszcze nie jest dostępna w sprzedaży, także cierpliwości. W tym miesiącu powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tych nowych wersji ma być 3 czyli łącznie ze starą będzie 4. Mnie najbardziej interesuje ta o Numerze 3 i cholera wie czy teraz wyjdą wszystkie razem czy trza będzie czekać znów kupę czasu na następną

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, baku1991 napisał:

Nowa wersja jeszcze nie jest dostępna w sprzedaży, także cierpliwości. W tym miesiącu powinna być.

tu można kupić w preolder ale wysyłka tylko kurierem :

http://wholesaler.alibaba.com/product-detail/-Pre-sale-Rodimi-5V-2_60453730135.html

 

lepiej poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie łapie:

1. Czy roidmi działa w rozdzielaczach ?

W sensie jeśli moje gniazdo 12 V jest nie kompatybilne to czy działa ono z zwykłym rozdzielaczem gdzie blaszka + z tyłu jest płaska ?

2. W zwykłym roidmi nie można prowadzić rozmów? To bezsens jest.

Powinien wykorzystywać mikrofon wbudowany w tel a głośniki radia jako głośnik.

3. Żaden roidmi nie obsługuje QC ?

 

Jeśli odpowiedzi na powyższe są twierdzące to urządzenie nie warte swej ceny.

Porządna ładowarka QC max 12$, Kabel do radia aux ok 2 4$ adapter BT na kostkę 9$ i nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W rozdzielaczu za 5 zł nie będzie działać. Swoją drogą nie spotkałem jeszcze samochodu, który miałby niekompatybilne gniazdo.

2. Nie, nie można. Tak już jest i trudno.

3. Z tego co wiem Roidmi nie obsługuje qc.

To twoje zdanie. Przy koszcie Roidmi na poziomie $16 to chyba wcale nie jest tak źle. Miałem w starym samochodzie to tak zrobione jak piszesz i te adaptery bt są nic nie warte, jakościowo Roidmi prezentuje się lepiej. No i oczywiście twoje rozważania mają sens jedynie jeśli posiada się wejście aux. A 90% ludzi, którzy szukają rozwiązania w transmitterach nie mają aux in. Generalnie nikt Ci tutaj nie narzuca kupna Roidmi. Na świecie jest wiele wynalazków bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak napisałem urządzenie bez sensu.

Ja w zasadzie w każdym samochodzie jaki miałem poza octavią miałem niekompatybilne.

Obecnie doblo > niekompatybilne. Wcześniej rapid > niekompatybilne. W domu Yaris > niekompatybilne.

Roidmi kosztuje ok 12 13$ i jw przy tym koszcie to jednak za dużo.

Nie nie musisz mieć wejścia aux.

Aux kosztuje 2 $

3,7 $ kosztuje do francuzów łącznie z prętami :

http://www.aliexpress.com/item/Aux-In-Input-3-5mm-Adapter-Radio-removal-keys-For-Renault-Clio-Megane-Laguna-MP3-For/32489431687.html?spm=2114.30010308.3.39.vxb4Kp&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_5_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_9&btsid=f880fe29-c21d-4948-aa88-0fd720eebe9d

Zmieniamy aux na gniazdo i używamy czegoś takiego:

http://www.aliexpress.com/item/Wireless-Car-Bluetooth-Car-Kit-Receiver-Adapter-With-3-5MM-AUX-Bluetooth-Audio-Kit-Car-Handsfree/32653142779.html?spm=2114.30010308.3.165.3RtKm8&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_5_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_9&btsid=e07c529a-6f2c-4b49-a2e5-e92b20bbf699

Mamy zestaw na każde auto za 6- 8$

Jak pisałem gotowiec którego nie widać to koszt ok 10 - 15$ którego kompletnie nie widać.

Ale tego też może być nie widać jak ktoś coś wie o elektronice.

 

as-vw-blue-8-pin-006.jpg

Miało by to sens dla osób jak ja często zmieniających auta. Ale nie w przypadku gdzie z 90% aut nie ma kompatybilnego gniazda. A ja niestety jeżdżę zazwyczaj oplami, toyotami i skodami które właśnie są niekompatybilne. Kupno rozdzielacza za 5 7$ wchodziło by w grę ale wydawanie 12$ na roidmi i 15$ na kompatybilny rozdzielacz? Dziękuję postoje.

W dodatku moje rozwiązanie nie ma ograniczeń w przeciwieństwie do narzuconych roidmi.

I moje rozwiązanie nie nadaje przez FM czyli nie tracisz na jakości.

Leci BT > AUX Więc jakość jest auxowa nie fm.

W dodatku jesteś wstanie sobie to naprawdę ładnie zrobić normalny aux w desce. A nosisz tylko BT np.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...