Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) też się obawiałem przed zakupem Roidmi że będzie kiepsko grało ale jak już podłączyłem to pozytywnie się zaskoczyłem, nie ma różnicy w jakości dźwięku czy puszczam muzykę z kabla aux czy Roidmi, a nawet przez Roidmi muzyka gra głośniej, że muszę ją wiciszyć. Delikatny szum słychać dopiero jak całkiem wyciszę muzykę w telefonie. Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakości tego urządzenia, ale czytałem komentarze że u niektórych trochę kiepsko gra.

Z tego co widzę zbiórka na nową wersję Roidmi już się zakończyła i faktycznie ma wbudowany mikrofon. Ciekawe jaka będzie jakość tego mikrofonu ale patrząc na jakość transmitera to myślę, że będzie on najwyższej jakości :D

 

Zapomniałem dodać: Dzięki Baku za tłumaczenie aplikacji, dobra robota :)

Edytowane przez damianno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to przerobiłem wersje 1.41 na polski język.

https://drive.google.com/open?id=0B6oifMOqJxrIbEFLV0pkQVlXSzg

Oczywiście wszystkie propsy dla dotychczasowych tłumaczy.

Edit: Jeżeli ktoś ściągał przed godziną 13 to sugeruje ściągnąć jeszcze raz, bo "przetłumaczyłem" (Google tłumacz) nowe rzeczy.

Edytowane przez RADMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  też się obawiałem przed zakupem Roidmi że będzie kiepsko grało ale jak już podłączyłem to pozytywnie się zaskoczyłem, nie ma różnicy w jakości dźwięku czy puszczam muzykę z kabla aux czy Roidmi, a nawet przez Roidmi muzyka gra głośniej, że muszę ją wiciszyć. Delikatny szum słychać dopiero jak całkiem wyciszę muzykę w telefonie. Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakości tego urządzenia, ale czytałem komentarze że u niektórych trochę kiepsko gra.

Z tego co widzę zbiórka na nową wersję Roidmi już się zakończyła i faktycznie ma wbudowany mikrofon. Ciekawe jaka będzie jakość tego mikrofonu ale patrząc na jakość transmitera to myślę, że będzie on najwyższej jakości

 

Zapomniałem dodać: Dzięki Baku za tłumaczenie aplikacji, dobra robota

Ok przekonałes mnie tylko tera hhe nie wiadomo czy Zakupić ta wersje czy czekać ma ta nowa z mikrofonem. Wiadomo kiedy ona ma wyjść?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RADMAN napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany to przerobiłem wersje 1.41 na polski język.

https://drive.google.com/open?id=0B6oifMOqJxrIbEFLV0pkQVlXSzg

Oczywiście wszystkie propsy dla dotychczasowych tłumaczy.

Edit: Jeżeli ktoś ściągał przed godziną 13 to sugeruje ściągnąć jeszcze raz, bo "przetłumaczyłem" (Google tłumacz) nowe rzeczy.

Zostawiłeś krzaczki w menu podręcznym, a przetłumaczyłeś rzeczy, których interfejs praktycznie nie wykorzystuje. Jak Ci się chce to jest do przetłumaczenia cały dział po kliknięciu "Nie słychać muzyki?" :P Denerwuje mnie on troszkę, ale nie mam na tyle czasu i weny. 

W temacie o tłumaczeniu tej aplikacji jest v1.41 bez krzaczków w menu podręcznym.

Gdybyś miał faktycznie czas i przetłumaczył jakiś większy fragment tych stringów to daj znać to ujednolicimy nasze tłumaczenia żeby zrobić jedno a konkretne.

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba źle zlinkowałem, bo w pierwotnej wersji faktycznie nie przetłumaczyłem tej pozycji, ale potem wrzuciłem poprawioną. Zresztą już nieważne skoro ogarnąłeś. Tłumaczenie nie moje tylko z wersji z modyfikacji kkszysiu czyli rozumiem, że Twoje. Za te stringi o których wspomniałeś to się nie biorę, bo google tłumacz robi z tego bełkot, a krzaczków niestety nie znam.
A tak z ciekawości próbowałeś podmieniać te chińskie dźwięki na jakieś inne? Ciekawi mnie czy apka je łyknie i pewnie jak będzie chwila to popatrzę czy nie można sobie wgrać jakiś własnych.

Edytowane przez RADMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kkszysiu ma moje tłumaczenie, ale nie wiem na ile go aktualizuje bo czasem się coś nowego pojawi, a on tylko values-pl dorzuci z poprzedniej wersji i wychodzą krzaczki.

Co do tych plików dźwiękowych to nie próbowałem. W zasadzie nie wiem kiedy one się uruchamiają. Gdybyś miał na tyle czasu i wiedzy by się tym pobawić to byłoby super ;-)

Ja w wolnej chwili bym chciał tłumaczenie stringów dokończyć na gotowo, ale coś się nie mogę zebrać bo ostatnio zbyt dużo zmian w życiu i nie ma kiedy siąść do tego :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze rozmyślam nad tymi kolorami w plikach pojawia się np. <color name="LED_green">#ff0d943a</color> Tylko w jakim formacie ten kolor zapisano i jak wygenerować kod dla innego? Htmlowe mają 6 znaków po hasu, a tu jest 8. Ciekawe czy dałoby radę wymusić inne barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RADMAN napisał:

Ja jeszcze rozmyślam nad tymi kolorami w plikach pojawia się np. <color name="LED_green">#ff0d943a</color> Tylko w jakim formacie ten kolor zapisano i jak wygenerować kod dla innego? Htmlowe mają 6 znaków po hasu, a tu jest 8. Ciekawe czy dałoby radę wymusić inne barwy.

Sprawdziłem 0d943a i dało mi kolor zielony, ale nie wiem co ma zonaczać ff w tym zapisie kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, damianno napisał:

Sprawdziłem 0d943a i dało mi kolor zielony, ale nie wiem co ma zonaczać ff w tym zapisie kolorów.

 

Właśnie wczoraj mnie olśniło, że wystarczy dwie wartości z przodu odjąć, ale było po północy więc dałem sobie spokój. Jak dzisiaj w pracy znajdę chwilę to popatrzę, którą wartość trzeba zmienić, bo mamy kilka pozycji np. <color name="WCV_green">, <color name="LED_green">, <color name="GREEN">. Analizuje właśnie pliki by coś wymyślić. Chociaż nie wiem czy te konfiguracyjne coś dadzą odnośnie świecenia czy tylko odpowiadają za kolor wyświetlany w aplikacji.

Co do nowego Roidmi to wg ich stronki wyjdą 3 wersje. Pierwsza taka jak nasza, ale z bluetooth w trybie DUAL 4.2, ładowaniem 3.8A, inteligentną redukcją szumów, ulepszonym FM, apką na iOSa, włącznikiem oświetlenia, UPGRADE AIR (?), wykrywaniem baterii (?), mocą wyjściową 20W. Ta ma być w marcu.

Druga wersja dorzuci mikrofon, rozpoznawanie mowy, zestaw głośnomówiący, DSP cyfrowe. Trzeci dorzuci wersje black gold i platinum.

Edit: Przetestowałem i niestety w menu się kolor zmienia, ale dalej pozostaje ten sam w urządzeniu. Ustawiłem pomarańczowy, ale i tak po wybraniu wyskakuje, że wybrano jasno niebieski i świeci w takowy sposób. Jednak wymaga to większego grzebania przekraczającego raczej moje możliwości o ile w ogóle technicznie jest możliwa zmiana.

Edytowane przez RADMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie Roidmi i grubo oklejony taśmą siedzi sztywno w gnieździe Fiata Seicento w którym ładnie zahaczył ale bujał się na boki. Niestety mam problem bo przy mocniejszym łupnięciu bassu w czasie jazdy po mieście słychać trzask czego nie ma na postoju i to niezależnie od częstotliwości. Radio to Blaupunkt Dublin C30. U kogoś jeszcze tak się dzieje?

A poza tym bardzo fajne urządzonko, mam nadzieje że wyjdzie w aktualizacjach RDS, ale żałuję że za wcześnie kupiłem i dopiero następca będzie miał to czego chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj po 10 dniach od zamówienia dotarł do mnie ten wynalazek (zwykła darmowa przesyłka Ali)! W Mazdzie Premacy zadziałał bez problemów, bez doginania czegokolwiek i siedzi stabilnie! Działa całkiem spoko, jedyne co musiałem zrobić to minimalnie przestroić na 97MHz, bo na 96,4 się z jakąś stacją gryzło. Wgrałem wersję 1.41 z tego linku https://mega.nz/#F!PdFS1SAY!0RCOCx-j_oB-G5mpeeoS9A czyli udostępnionego przez baku1991 (dzięki za link i trudy tłumaczenia!) Potrząsanie telefonem działa (Redmi 3 z romem eu), zmiana kolorów nie do końca, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia! Jakość dźwięku może trochę gorsza od Xcarlinka którego również posiadam, ale do samochodu w zupełności wystarczająca.

Edytowane przez FromWP
Dopisałem model Tel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, igoor1983 napisał:

O kurde tylko trochę gorsza jakość dzwieku? Napisz proszę coś wiecej bo właśnie nie wiem czy do auta inwestować w zmieniarke bluetooth czy czekać na nowe roidmi

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Jak zależy ci na jakości dźwięku to jednak coś takiego jak Xcarlink z modułem bluetooth. Tu niestety dochodzi transmisja po FM! Jest dobrze jak na transmiter, ale po dniu używania i porównań z symulatorem zmieniarki podłączonym kablem, różnica w jakości jest zauważalna! Ja to urządzenie traktuję raczej jako praktyczny dodatek zamiast normalnej ładowarki samochodowej (cena niewiele wyższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2016 o 09:57, igoor1983 napisał:

Ok mamy kwiecień drugie roidmi miało być w marcu a trzecie w kwietniu wiec coś jest opoznione

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Skąd wiadomo, że miało być w marcu? Jeszcze zostało 9 dni do końca zbiórki więc obstawiam, że produkty pojawią się najwcześniej pod koniec kwietnia albo i dopiero w maju.

 

EDIT:

Potłumaczyłem trochę tą strone ze zbiórki i z tego co piszą to dla tych wspierających urządzenia maja zostać wysłane do 30 dni od końca zbiórki - a tutaj trzeba zaznaczyć, że oni dostaną je najszybciej. Wiele wskazuje na to, że w normalnej sprzedaży pojawią się najwcześniej w połowie maja - chociaż mogę się mylić. Ja sobie chyba odpuszczę czekanie i zamówię wcześniejszą wersję - akurat jest promocja na gearbest po niecałe 11$.

Edytowane przez krss32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 miesięcy korzystałem z Roidmi, teraz zainstalowałem wejście AUX. Muszę przyznać, że różnica jest prawie niezauważalna. Około 15 % na korzyść aux i to tylko przy utworach, w których na chwilę cichnie muzyka. Wtedy słychać lekkie szumy w tle. Ogólnie bardzo dobre urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam jakiś mocno wyczulony słuch albo występują jakieś zakłócenia, ale u mnie ROIDMI ma jakość gorszą niż radio FM. Generalnie słuchać można i jest zdecydowanie lepiej niż w tanich chińskich transmiterach, ale ROIDMI to nadal transmiter, jak ktoś już tu pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się nowa wersja chińskiej apki 2.0, dzisiaj po odpaleniu spolszczonej wersji 1.41 zaproponowało mi update, to się zgodziłem! Na szczęście ustawienia się nie zmieniły, a z tą chińszczyzną to nawet trudno mi stwierdzić co się zmieniło! Jedyne co zauważyłem to gada przy starcie po "niby angielsku" (po chińsku było ładniej) i wydaje grzechot przy potrząsaniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aplikacja zmieniła się diametralnie i z tamtego tłumaczenia niewiele się przyda. Z plusów to tyle, że oficjalnie jest po angielsku tylko mając ustawiony w telefonie język polski tego nie widać. Tymczasowo przerobiłem aplikację tak byście mieli ją po angielsku. Nad tłumaczeniem będę pracował, ale to potrwa.

Wersja tymczasowa do pobrania z dysku Mega tak jak poprzednie moje tłumaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z czasem się okaże, zobaczymy. Działa i wszystko można zrozumieć (ja nie wpadłem na to żeby ustawić angielski i w pierwszej chwili chińskie znaczki mnie przeraziły). Szkoda że ciągle nie można używać z Tidalem, czy Spotify, tylko z wbudowanymi odtwarzaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak ręcznie? Mam akurat Tidala i nie potrafię włączyć tak żeby był domyślną aplikacją startującą automatycznie po podłączeniu i żeby utwory przełączać potrząsaniem tak jak w systemowym odtwarzaczu. Na liście wyboru w aplikacji mam tylko ten systemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jutro sprawdzę, ale bardziej mi na autostarcie zależy, bo w moim samochodzie (chyba tak jest w większości) przy uruchomieniu rozrusznika wyłącza zasilanie gniazda zapalniczki i po muzyce. Muszę ponownie ręcznie uruchomić odtwarzanie w telefonie, a przy systemowym odtwarzaczu, wsiadam, odpalam jadę a muza sama startuje. Wygodne szczególnie w mieście przy częstych wsiadaniu i wysiadaniu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...