Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, oskarosi napisał:

Dzięki o taką odpowiedź mi właśnie chodziło - mam jeszcze pytanie - jak to zamawiacie przez aliexpress to tym drogim kurierem DHL czy zwykłą pocztą i dochodzi w 10 dni ?:)

Nigdy nie kupowałem nic na tym serwisie...

Zwykłą pocztą, dochodzi od 10 do 50 dni :)

chociaż Roidmi to wyślą pocztą rejestrowaną, to raczej bliżej 10 dni

Edytowane przez kriho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na powyższe pytania, na które odpowiedź jeszcze nie padła ;-)

 

1. Kabel na 100% działa jako antena. Sprawdzone - w moim samochodzie radio nie miało wpiętej anteny dachowej i jakość transmisji znacznie rosła w momencie wpięcia kabla USB, a przy wypięciu był spory szum. Teraz już zapiąłem antenę do radia, ale pewnym jest, że kabel USB służy również jako antena nadawcza.

2. Oczywiście można wraz transmitować muzykę i ładować telefon - właśnie tak to zostało zaprojektowane.

3. Co do aktualizacji 2.0 - nie wiem, być może okaże się to odświeżona wersja urządzenia, ale liczę mimo wszystko, że jeszcze sporo da się poprawić samą aplikacją.

Zresztą ostatnio doszła nowa funkcja - zmiany utworu poprzez potrząśnięcie, także coś się dzieje, mimo, że powoli.

4. Co do iOS już odpowiedź padła, dodam tylko, że nawet na pudełku jest o tym wspomniane, także też można brać bez obaw.

No i mnie namówiliście  kupiłem 2 sztuki na gearbest, dorzuciłem metalową ładowarkę samochodową od xiaomi i już jestem 1,5 stówki w plecy. Tak to jest przeglądać na forum  losowe tematy...  

A czystej ciekawości - potrzebujesz trzech ładowarek? ;-)

Bo Roidmi jako ładowarka spisuje się perfekcyjnie - nie jest to tylko gadżet muzyczny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, baku1991 napisał:

3. Co do aktualizacji 2.0 - nie wiem, być może okaże się to odświeżona wersja urządzenia, ale liczę mimo wszystko, że jeszcze sporo da się poprawić samą aplikacją.

Zresztą ostatnio doszła nowa funkcja - zmiany utworu poprzez potrząśnięcie, także coś się dzieje, mimo, że powoli.

Ma może ktoś link lub zrzut ekranu z informacją o tej nowej wersji?

3 minuty temu, korc napisał:

1 sztukę roidmi opchnę koledze , a metalowa od xiaomi ma takie ładne prądy ładowania , że nie mogłem się oprzeć :P

Patrząc na specyfikację, to ROIDMI ma lepsze parametry ładowania niż ta metalowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mają błędy w podtytułach przedmiotu. Zasugerowałem się tym:

Bluetooth 4.0 FM Transmitter / 5V 3.1A Fast Charge Adapter / Music Playing / FM Function (przy ROIDMI)

Dual USB Output / 5V 2.4A Quick Charging / 12 - 24V Input / High Power Conversion Rate (przy tej metalowej)

Przepraszam, ale... tak naprawdę pewnie i tak będą mocno podobne :-)

Edytowane przez l.ukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @kriho. Wydaje mi się, że to dotyczy po prostu nowej wersji aplikacji. Obecna ma numer 1.39 i jak ulał pasuje 2.0 jako kolejna, przynosząca sporo nowości. 2.0 bardziej pasuje do wersji programu/aplikacji niż urządzenia.

Mimo wszystko to tylko gdybania. Niektórzy w komentarzach wymieniają też funkcje sprzętowe, więc wszystko okaże się pewnie po zakończeniu tej akcji.

Edytowane przez l.ukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riodmi to interesujaca opcja:
Sygnal z telefonu via BT4.0 do Riodmi a stkad do radyjka via FM
+zadnych kabli
+solidna wydajna ladowarka

Jaki jest minus, ktory dla mnie, na dluzsza mete skresla to rozwiazanie? Muzyką nadal musimy sterowac bezposrednio ze smartfona :(

Nawet jak mamy tryb "drive" i dobrze umiejscowiony uchwyt. To nadal jest to niewygdne i rozprasza uwage (czytaj jest niebezpieczne). Sam tego obecnie uzywam, tylko ze bezposrednio przez polaczenie Smartfona do AUX i wiem, ze to nie zdaje egzaminu.

O czym ostanio powaznie myslalem?
Transmiter FM + BT4.0 + Zestaw glosnomowiacy + wygodne, intuicyjne sterowaniem muzyka i rozmowami na desce rozdzielczej - w jednym urzadzeniu....majac smarfona schowanego przez caly czas kieszeni lub schowku.

Opis dzialania:

www.youtube.com/watch?v=u13fT9VrNsg

Chinska wersja tego urzadzenia:

http://www.aliexpress.com/item/With-Touchapd-2-4G-Ultra-Mini-Multimedia-Keyboard-ZW-51009/1814119909.html?spm=2114.10010108.100010.4.o1Idgn

Myslal ktos o takim rozwiazaniu albo widzial jak sie sprawuje? W moim mondeo mk3 jest wejscie aux.... ale jest ono umieszczone w schowki pasazera, wiec transmiter fm wolalbym bardziej - jeden kabel mniej.

Edytowane przez Franiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie ww wynalazek, sprawia b. solidne wrażenie, niestety w moim gniazdku jest za luźne-małe (Stilo). Ogólnie poczytałem , że do fiatów nie bardzo.  Ktoś na wykopie owinął mocno taśma izolacyjną, nie latało i działało. Jest też druga opcja, że podepnę do gniazdka bagażnika gdzie działa, ale musiałbym puścić 200-300cm kabla do przedniej szyby. Pytanie jakie się z tym wiąże to czy są straty natężenia prądu na tak długim kablu (2A na wyjściu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - macie to cały czas podpięte pod zapalniczkę w samochodzie ? I przy okazji ktoś używa w Skodzie Octavia II i moze potwierdzić, że gniazdo działa ? 

Edytowane przez Bato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2016o23:55, baku1991 napisał:

Straty będą na bank. Spróbuj czymś drewnianym lekko podgiąć te blaszki, które odstają, żeby mocniej trzymały Roidmi

Dzięki trochę pomogło, ale czasem zrywa, jeszcze jest trochę za luźno, dogiąłem porządnie blaszki i owinąłem taśma izolacyjną, jak dam trochę więcej taśmy to jest problem z włożeniem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Oplu Vectrze C też ROIDMI lata w gnieździe zapalniczki. W sumie mi to nie przeszkadza, bo kupowałem do samochodu narzeczonej także za kilka dni dam znać jak urządzenie zachowuje się w gnieździe zapalniczki w Toyocie Yaris. Mam nadzieję, że będzie pasować i nie będzie nietrafionym prezentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2016o19:34, Franiuu napisał:

Riodmi to interesujaca opcja:
Sygnal z telefonu via BT4.0 do Riodmi a stkad do radyjka via FM
+zadnych kabli
+solidna wydajna ladowarka

Jaki jest minus, ktory dla mnie, na dluzsza mete skresla to rozwiazanie? Muzyką nadal musimy sterowac bezposrednio ze smartfona :(

Nawet jak mamy tryb "drive" i dobrze umiejscowiony uchwyt. To nadal jest to niewygdne i rozprasza uwage (czytaj jest niebezpieczne). Sam tego obecnie uzywam, tylko ze bezposrednio przez polaczenie Smartfona do AUX i wiem, ze to nie zdaje egzaminu.

O czym ostanio powaznie myslalem?
Transmiter FM + BT4.0 + Zestaw glosnomowiacy + wygodne, intuicyjne sterowaniem muzyka i rozmowami na desce rozdzielczej - w jednym urzadzeniu....majac smarfona schowanego przez caly czas kieszeni lub schowku.

Opis dzialania:

www.youtube.com/watch?v=u13fT9VrNsg

Chinska wersja tego urzadzenia:

http://www.aliexpress.com/item/With-Touchapd-2-4G-Ultra-Mini-Multimedia-Keyboard-ZW-51009/1814119909.html?spm=2114.10010108.100010.4.o1Idgn

Myslal ktos o takim rozwiazaniu albo widzial jak sie sprawuje? W moim mondeo mk3 jest wejscie aux.... ale jest ono umieszczone w schowki pasazera, wiec transmiter fm wolalbym bardziej - jeden kabel mniej.

Sam mam podobne rozwiązanie tylko troche inaczej zrobione. U chińczyków można kupić coś takiego tylko podpinane pod auxa w radiu i szczerze zdaje egzamin. Po prostu wchodze do auta telefon sam sie łaczy i jedyne co robie to klikam przycisk do odpalenia muzyki. Jedyny minus mojego rozwiązania jest taki że mam wersje z bateryjką i po prostu trzeba ją ładować, a podczas ładowania urządzenie samo z siebie nie działa. Nie ma też samoistnego wyłączania po zerwaniu połączenia a czas czuwania to jakieś 8-10h, więc jak sie nie wyłączy po zakończeniu jazdy to lipa. Aczkolwiek widziałem takie bez baterii zasilane z usb, więc jak ktoś ma ładowarke z dual usb to nie ma wtedy problemu, można to wszystko ładnie upchnąć pod plastikami że nie będzie kabli praktycznie w ogóle. Taki bajerek kosztuje około 10$ na ali więc jest nawet tańsze niż roidmi ;)

Dnia 9.03.2016o16:25, Ralph napisał:

w Oplu Vectrze C też ROIDMI lata w gnieździe zapalniczki. W sumie mi to nie przeszkadza, bo kupowałem do samochodu narzeczonej także za kilka dni dam znać jak urządzenie zachowuje się w gnieździe zapalniczki w Toyocie Yaris. Mam nadzieję, że będzie pasować i nie będzie nietrafionym prezentem.

 

Chyba w każdym oplu te gniazda zapalniczki są jakieś wieksze bo u mnie też lata każda ładowarka jaką mam. A w Civicu i Fieście jest już gicio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2016o16:04, skubi07 napisał:

Chyba w każdym oplu te gniazda zapalniczki są jakieś wieksze bo u mnie też lata każda ładowarka jaką mam. A w Civicu i Fieście jest już gicio :D

wystarczy drewniany lub plastikowy patyczek , zagiąć blaszki i siedzi jak złoto

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po raz pierwszy. W moim Roidmi działa wyłącznie podświetlenie na czerwono albo jasnoniebiesko. Czy to kwestia wadliwego sprzętu czy aplikacji (w spolszczonej wersji 1.39)?

Przy okazji słowa podziękowania dla baku1991 za tłumaczenie.

Maciek

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mazdzie 3 z 1 generacji wszystko działa jak powinno, a urządzenie trzyma się mocno w gnieździe. Na szybko ustawiłem częstotliwość, a dźwięk jest bardzo dobry. Wcześniej miałem inny transmiter i wydaje mi się, że jakość dźwięku w Roidmi jest lepsza. Używam spolszczonej wersji i podświetlanie działa okej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie rozumiem,dlaczego nasz Roidmi nie ma funkcji głośnomówiącej, to chyba kwestia odblokowania tego programowo. Nadaje wszystkie dźwięki (z gier, filmów, muzyki,nawigacji i innych aplikacji), tylko rozmówcy nie słychać. Może da sie to odblokować... Może to kwestia czasu jak jakiś "magik" to odblokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Toyotę rav4 ze starym radiem z cd ale Szczerze to nie chce mi się płyt nagrywać i wolę cos z telefonu puszczac. Zastanawiałem się nad cyfrowa zmieniarka np yatour ale jest to koszt ok 400zl no i teraz zobaczyłem wątek o Transmiterze xiaomi. Powiedzcie mi jak z jakością dźwięku bo z tego co się czyta opinie o transmiterqch to jakość jest fatalna. Może ktoś by porównał czy duża jest u niego różnica dźwięku puszczanego z tego a z cd? Jak z szumami? Bo ponoć jest to bolączką większości transmiterow

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Ps. Powiem tylko ze oryginalne głośniki w moim aucie nie są najwyższych lotów tzn wcześniej w omedze miałem lepsze nagłośnienie i dlatego zastanawiam się czy jest sens kupować zmieniarka cyfrowa skoro mogę nie usłyszeć różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...