Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o gadżecie z linku, po drugie nazwa xiaomi przy nim to chyba ściema. Wydaje się dobrym rozwiązanie, muzyka bez kabli i ewentualnie ładowarka do telefonu. Macie jakieś doświadczenia z tym urządzeniem?


http://www.gearbest.com/car-gadgets/pp_252581.html

 

Edit: użytkownik baku1991   zajął się tłumaczeniem na język polski aplikacji do obsługi RoidMi - które można pobrać  tutaj.

Link do tematu z tłumaczeniem tu

Edytowane przez lukaschels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostepne na stronie Xiaomi, wiec to jest od nich - ale nie ich. Xiaomi sprzedaje kilka rzeczy ot tak.

http://item.mi.com/1153800048.html

Warto zauwazyc, ze dzien przed Note3, Mipad2 Xiaomi wypuscilo wlasna ladowarke do auta i to NIE jest powyzszy produkt tylko cos z logo Xiaomi:

http://item.mi.com/1154400043.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jestem pierwszy na forum? :-)

Wczoraj otrzymałem i jestem narazie zachwycony. Jakość transmisji po mojemu jest bardzo dobra. Kabel USB służy nam za antenę więc to nie to samo co transmitery za kilka dolarów.

Może byśmy wspólnie na forum ogarnęli apkę po polsku? Co prawda nie jest konieczna do działania, a częstotliwość potrafię zmienić po chińsku, ale fajnie by było ją mieć PL :-)

Co do tego czy to jest Xiaomi czy nie. Ja obstawiam, że to ich startup, podobnie jak ZMI, które było nie było ma produkty konkurencyjne. Moim zdaniem kasa idzie do tej samej kieszeni. Zresztą pierwsze spojrzenie na pudełko podpowiada, że to ich sprawka :-)

c75aedfbdb4f78415dff230695ad3c1a.jpg68c09d23232c479cfdd7d7aa8eaf5156.jpg9f0653ffce9e6cb637e7c3e14fa17c24.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Ojciec się zainteresował "co to mam" i skonfiskował do swojego wozu więc ja znów czekam na przesyłkę :-)

Co do częstotliwości to można ją zmienić poprzez aplikację z tego kodu qr, który mamy w pudełku. Jest po chińsku, ale to jest dość łatwe. Pracuję nad jakiś tłumaczeniem, ale póki co muszę trochę poszerzyć wiedzę odnośnie komplikacji. Chyba, że jest ktoś kto mi to skompiluje żeby sprawdzić czy się coś sprawa rusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych to w wolnych chwilach męczę tłumaczenie aplikacji dla ładowarki Roidmi. Jak tylko dojdę do końca to udostępnię ją tutaj byśmy mogli poprawić wspólnie ewentualne niedociągnięcia. Trochę mam mało czasu aktualnie, ale może to zmęczę w miarę niedługo.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczyłem i tłumaczenie jest z grubsza gotowe. Dałem sobie siana z licencjami, pomocą i innymi takimi, może jak mnie natchnie to się na "pomoc" pokuszę. Testujcie i jak byście mieli jakiekolwiek uwagi co do tłumaczenia to zgłaszajcie to poprawię. Wiele rzeczy mogło zgubić sens bo tłumaczyłem translatorem. W ustawieniach jest coś co mi translator przetłumaczył jako "komunikaty głosowe" - jeśli ktoś dojdzie do tego co to jest to proszę o info. Najlepiej ze screenem żebym wiedział czego szukać w stringach.

 

https://drive.google.com/file/d/0B9FuAFT5h75qUm1NTGhhUkZFeGs/view?usp=sharing

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Super sprawa ze przetłumaczyłes apke. Sam jesce nie mam roidmi bo nie jestem pewien czy będzie u mnie dzialac. Mam peugeota partnera i generalnie mam calkiem inne gniazdo zapalniczki niz te ktore sa pokazana jako dzialajace i niedzialajace. Moze moglibyscie zrobic foty swoich gniazd z opisem czy dziala czy nie

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie jak ustawic zeby rozmowy telefoniczne byly na glosnikach i komunikaty z nawigacji. Muzyka gra dobrze ale jak dzwoni telefon i odbiore to juz nie idzie przez roidmi na glosniki.

Komunikaty z nawigacji mam na głośnikach, ale rozmowy niestety nie, tyko dzwonek. Ktoś na wykopie pisał, że udało mu się rozmowę odpalić w innym samochodzie, ale nie napisał szczegółów - tak jak by radioodbiorniki był za to odpowiedzialny, co technicznie nie wydaje mi się realne, bo on tylko odbiera co telefon nada. W ustawieniach BT próbowałem zmieniać coś, ale marny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2016o09:52, TSC napisał:

392d7759b52b13d6e7580e8b0042e42b.jpg

W sumie racjaemoji2.png

Trochę brudne to gniazdo za co przepraszam

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

mam takie samo, weźmiesz patyczek lub śrubokręt (po wyjęciu bezpiecznika) i podegniesz troszkę blaszki jakby był LUZ i będzie ok, u mnie na pocztku strasznie goniło i nie było dobrego styku, po przygięciu blaszek siedzi jak złoto.

 

@baku1991 świetna robota z tym tłumaczeniem

 

Ogólnie świetny gadżet, szkoda tylko ze nie ma możliwości wyboru żółtego podświetlenia :)

 

Czy ktoś już rozgryzł które gniazdo ma 2.1 A a które 1A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja w służbowym samochodzie zrobiłem śrubokrętem, także serdecznie polecam patyczek :-P

Dzięki za miłe słowa, mam nadzieję, że Roidmi będzie coraz popularniejsze i moje tłumaczenie się Wam przyda ;-)

A co do gniazd to chyba oba są 2.1A, ale razem w sumie mają nieco mniejsze ograniczenie.

Gdyby komuś udało się odpalić rozmowę na głośnikach to meldować wszystko co i jak! ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak uruchomić zestaw głośnomówiący ?

U mnie jest tak:

Podczas rozmowy podświetlona jest ikona słuchawka, ale bt jest niepodświetlona,

Gdy klikam na bt, przez chwilę się podświetla potem wraca. Oczywiście głośnomówiący nie działa w aucie.

Reszta działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie też nie przesyła rozmowy na radio(głośniki samochodowe), ale muzyka, komunikaty nawigacji i inne dźwięki różnych aplikacji przesyła. Jak ktoś do mnie dzwoni to słychać dzwonek (dźwięk "roidmiowy"), ale jak odbiorę rozmowę, to już nie słychać przez radio, tylko w telefonie. Może jest w tym jakiś sens, że nie nadaje rozmów przez radio, bo teoretycznie można by podsłuchać taką rozmowę stojąc lub jadąc obok samochodu. Pamiętajmy, że transmisja idzie w eter. Sprawdziłem, nastawiłem sobie radio w drugim telefonie na 96,4 mhz i odszedłem kilkadziesiąt metrów- słychać muzykę super, więc rozmówcę też byłoby słychać.

Edytowane przez kriho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi ta tym czy mnie ktoś podsłucha. Jakie to ma znaczenie w trasie ?

 

Ludziska piszą, że im się udało uruchomić więc chwiałbym wiedzieć dlaczego na moim rn2 się nie da!

Wina telefonu ? Oprogramowania ? Czy może ja coś źle robię ?

Może na starszych wersjach softu działało tylko to usunęli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny bajer :) Gdyby przesyłało też rozmowy przez transmiter na głośniki (mimo możliwości podsłuchania przez inny radioodbiornik) to sprawa dobra. 

Jednak chyba lepszym rozwiązaniem jest podłączenie telefonu do radia w samochodzie przez minijack

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny bajer  Gdyby przesyłało też rozmowy przez transmiter na głośniki (mimo możliwości podsłuchania przez inny radioodbiornik) to sprawa dobra. 

Jednak chyba lepszym rozwiązaniem jest podłączenie telefonu do radia w samochodzie przez minijack

W życiu Warszawy. Oczywiście każdy ma swoje opinie, ale ja mam doświadczenie z tym i z tym. I zdecydowanie lepiej oceniam Roidmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, allol napisał:

Nie zależy mi ta tym czy mnie ktoś podsłucha. Jakie to ma znaczenie w trasie ?

 

Ludziska piszą, że im się udało uruchomić więc chwiałbym wiedzieć dlaczego na moim rn2 się nie da!

Wina telefonu ? Oprogramowania ? Czy może ja coś źle robię ?

Może na starszych wersjach softu działało tylko to usunęli ?

Chyba jednak ma znaczenie, np. jak stoisz w korku 1godz. albo dłużej, wykonujesz dziesiątki rozmów , ktoś z nudów szuka stacji radiowej i natrafia na te rozmowy na fali np 96.4mhz i ma ubaw.

A jeśli np. ktoś wie, że masz taki bajer w samochodzie? Jedzie kilka samochodów za tobą i nasłuchuje..

To oczywiście tylko takie moje teorie spiskowe:)

Edytowane przez kriho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji w pierwszej linii wyświetla się teraz jakiś napis po chińsku. Nie da się go przetłumaczyć bo nie pochodzi on z aplikacji, a z serwera dostawcy. Ale nie o tym chciałem. Wszedłem tam i z tego co zrozumiałem szykuje się wersja 2.0 aplikacji z poszerzonymi możliwościami. Także chyba warto czekać co czas przyniesie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem moje roidmi. Zamówiłem za aliexpress 22 stycznia i dziś dotarło także niecałe 10 dni szło.

Generalnie chodzi bez żadnego majstrowania przy gnieździe. Na pierwszy rzut oka urządzenie wydało mi się bardzo małe:) Gdy muzyka jest wyłączona to słuchać jakieś szumy ale mi to nie przeszkadza. Jeszcze będę testował bo może tylko na tej konkretnej częstotliwości coś tam zakłóca odbiór. Jestem zadowolony i czekam na apk 2.0:)

Jakby ktoś potrzebował to kupowałem z tej oferty. Wybrałem model czarny:)

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-ROIDMI-Bluetooth-4-0-FM-Transmitter-5V-3-1A-Total-Quick-Car-Charger-Adapter/32545390290.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...