Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANIE] Czarna belka powiadomień, "okrojony" Chrome itp.


borteg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po ostatniej aktualizacji (5.12.3), w Redmi 2 2GB pojawiło się kilka dziwnych zmian, m.in. czarna belka powiadomień. Nie spodobała mi się ta "optymalizacja", więc zacząłem szukać czegoś, co za to odpowiada. Nie trwało to długo, gdyż po otworzeniu "build.prop", moim oczom ukazała się absurdalna komenda "ro.config.low_ram=true". Dlaczego absurdalna? Ponieważ jest ona zarezerwowana dla najsłabszych urządzeń z Androidem (512MB RAM), wprowadzona wraz KitKatem. Po zmianie wartości na "false", wszystko wróciło do normy.

Zmianę proponuję wszystkim, którzy zaktualizowali system do tej wersji, ponieważ może powodować problemy z aplikacjami. Przykładem jest tu Chrome, w którym przestają działać gesty, znikają animacje, a także podgląd kart

Screenshot_2015-12-07-02-06-02_com.andro

 

Build.prop znajduje się w folderze system. Do jego edycji polecam Total Commander z przyznanym rootem lub podobny.

Pozdrawiam, borteg.

Edytowane przez borteg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizowałem od tamtego czasu do nowszych wersji, ale...

W build.prop jest coś takiego jak "persist.sys.miui_feature_config=/system/etc/miui_feature/lite.conf". Zmień lite na default. Brak podglądu kart w Chromie wskazywałby na to, że "low.ram" jest jednak włączony, lecz belka stanowi wyjątek. Jeśli to powyższe nie pomoże, to wstaw najlepiej swój build.prop tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...