Skocz do zawartości

Zamienna bateria


fakeman

Rekomendowane odpowiedzi

ale tak szczerze wam coś napiszę.

nie rozumiem sensu posiadania drugiej baterii w dzisiejszych czasach, no chyba że pierwsza się skończyła i czas na wymianę - w sensie zakończyła żywot a nie wyczerpała się, ale to w RN2 jest raczej nie możliwe na tą chwilę bo pierwsi użytkownicy mają go dopiero pół roku.

Przecież są tanie i pojemne PowerBanki w dobrych pieniądzach.

Kiedyś miałem Samsung Galaxy Nexus - ten co zadebiutował z ICS, bateria 1850 mAh, wystarczała na 8-10 godzin, kupiłem drugą baterię i zewnętrzną ładowarkę, wtedy jeszcze nie było powerbanków, albo nie były tak dostepne, kosztowało mnie to około 160 zł.

IMG_20131211_160721.thumb.jpg.a77b844bc2

 

Pod koniec kupiłem baterię o zwiększonej pojemności z pleckami, wytrzymywał  cały dzień (chyba 3600 mAh było - nie pamiętam), ale wyglądał jak koszmar. zresztą sami zobaczcie.

2014-06-04(1).thumb.jpg.a6fafe6e5b43b2502014-06-04.thumb.jpg.d559e7fe3661b570b25IMG_20140604_131051.thumb.jpg.91124b7976

Do czego zmierzam.

Kup PowerBank i nie kombinuj, bedzie to wygodniejsze, ładniejsze i na pewno tańsze

Zresztą Iphone też ostatnio dostał "garba" i co podoba się??

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2015 at 11:05, Marcin.M napisał:

ale tak szczerze wam coś napiszę.

nie rozumiem sensu posiadania drugiej baterii w dzisiejszych czasach, no chyba że pierwsza się skończyła i czas na wymianę - w sensie zakończyła żywot a nie wyczerpała się, ale to w RN2 jest raczej nie możliwe na tą chwilę bo pierwsi użytkownicy mają go dopiero pół roku.

Przecież są tanie i pojemne PowerBanki w dobrych pieniądzach.

No tak, ale pamiętaj, że RN2 nie ma Quick Charge i dużo wygodniej wyjąć klapkę, zmienić baterię i mieć znowu naładowaną niż czekać ponad 2H z przypiętym powerbankiem aż sie naładuje, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły. Jedni wolą PoweBank inni zapasową naładowana baterię. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Nie ma co dyskutować nad wyższością którejś z nich. Kwestia preferencji i tyle.

 

 

Cześć. Trochę czasu minęło od pierwszego pytania o nową baterie. Niestety, ta fabryczna w moim nocie cieniutko przędzie (podejrzewam że przez Clash of Clans ;-) ).

Od jakiegoś czasu rozglądam się za nową i szukam oryginału. Jak myślicie, czy któraś z poniższych opcji jest oryginalna:

  1. LINK
  2. LINK
  3. LINK Ali
  4. LINK
  5.  i taka mała ciekawostka. czy ktoś z was miał do czynienia z tymi zamiennikami?  LINK,

PS Nie ukrywam, że tak krótka żywotność baterii mnie negatywnie zaskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

witam

Własnie dziś dotarła do mnie kupiona  na Ali bateria firmy NOHON ........

Włożyłem do telefonu  ( stan naładowania 48%) i działa już pół dnia .Jak na razie za krótko, aby ją ocenić, poczekamy tydzień i napiszę jak się sprawuje.

Na razie bateria zbiera dużo pochwał .....zobaczymy .

pozdrawiam Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fancik napisz po nieco dłuższym użytkowaniu jak wrażenia, bo też zastanawiam się nad kupnem tej baterii.

Choć ostatnio zainstalowałem MIUI Polska 8.1.3.0 stable i póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony baterią, bo SOT mam za każdym razem ponad 3H, a dawno tak nie miałem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam NOHONa od lutego. Nie jest zła, ale zamówiłem już następną bo ta powoli zaczyna wariować. Telefon ładuję co noc i zauważyłem taką przypadłość tej baterii, że po naładowaniu do pełna wyłącza się telefon. Ktoś już tu pisał na forum, że ma podobnie. O dziwo po włączeniu trybu samolotowego jest ok(wifi może być właczone). Ciekawe jak będzie u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

Obiecałem wrażenia z używania baterii NOHON.

Po miesiącu mogę napisać że praca ekranu tzw. Sot waha się u mnie od 3.5 h do 4.2 h  z tym że częściej poniżej 4 h .

Bateria wytrzymuje spokojnie dwa pełne dni ( z tym że w nocy 5-6h jest telefon wyłączony ) .Nie gram w gry , tylko rozmowy ,Facebook , sms, itp. Czasem zrobię kilka zdjęć.

Nie miałem żadnych dziwnych skoków wartości naładowania , żadnych resetów .........nic złego się nie wydarzyło .:)

Ładowanie trwa 2-2.5 godziny z tym  , że zawsze przedłużam przynajmniej  godzinkę  jeśli czas pozwala.

Mogę polecić ten zamiennik ........pozostaje pytanie jak długo taka dobra praca potrwa .......pożyjemy zobaczymy . Pewnie szybciej zmienię model telefonu na nowszy ,tylko jaki ? bo tu Xiaomi zaszalało , ale to inny temat .

pozdrawiam Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Krótko mówiąc nie wierzę że można kupić oryginalna baterię od Xiaomi . Z tego co kiedyś czytałem to firma sama z siebie nie produkuje i nie sprzedaje baterii, a   z zamiennikami jest duża loteria . Jedni chwalą a inni narzekają mimo kupna u tego samego sprzedawcy .

Nikt nie da gwarancji że trafisz na tę lepszą ,ale trzeba próbować ............ja polecam mimo wszystko -NOHON-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Testowałem dwie.

NOHON. Brać, nie pytać, nie szukać lepszego.

Pomarańczową 'oryginalną', kupioną awaryjnie na alledrogo po tym jak problemy z softem zajechały mi NOHONa. I nie, nie powiem co o tej baterii sądzę, bo dostanę bana do końca świata i jeden dzień dłużej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie przeglądam AliExpress i Allegro i co druga bateria to oryginał (szukam do 4x i Note 4).

 

Np:

https://allegro.pl/oferta/nowa-100-oryginalna-bateria-do-xiaomi-redmi-4x-7972595320

https://www.aliexpress.com/item/32861161959.html

 

Mówicie, że to są podróby i nie ma szans na oryginał?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekaliśmy czasu kiedy można bezkarnie pisać co się tylko podoba .Niestety większość lub nawet wszystkie to zamienniki lepiej lub gorzej wykonane .Telefon już dawno bez wsparcia .nie mówiąc o zaprzestaniu produkcji. Kupno bateri na Ali lub u nas w kraju to loteria.Jednak nadal bym polecił Kupno sprawdzonego zamiennika Nohon na Aliekspress u sprzedawcy u którego kupiło dużo osób i dało w miarę dobre opinie....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam do 4x, on ma jeszcze wsparcie, do Note 4 na Snapie też, ten bez wsparcia. Napisałem tutaj bo temat dotyczy oryginalności baterii a innego tematu nie znalazłem, ale pracuję od 2006stego roku na IPB/IPS, więc zdaję sobie sprawę, że wyszukiwarka często wprowadza w błąd i może temat jednak istnieje.

Piszesz, że nie można kupić oryginału a na portalach ich pełno, ale znam realia dzisiejszego handlu, dlatego wierzę Tobie bo widzę, że wiesz o czym piszesz.

Na Allegro ich nie widzę, ale na Ali są za ok 50zł. Jak byś ocenił procentowo ich jakość w porównaniu do oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak jak pisałem wybrał bym chwalony zamiennik zamiast "oryginału" bo po prostu nie wierzę już w te oryginały .( tak jak pisałem, napisać że ma się do sprzedania oryginalna baterie może każdy bo nie ma prawa ani możliwości aby mu to udowodnić że kłamie.

Sam szukałem i wybierałem po kilkukrotnych wymianach na kolejne sztuki, wróciłem do starej oryginalnej baterii i jednego zamiennika  zamiast  jednej nowej.

Te moje stare baterie działają do dziś lepiej niż te niby oryginały.

Oczywiście  są tacy którym się udało  i są zadowoleni.Przecież nawet w podróbkach są lepsze i gorsze  egzemplarze.

Jest to trochę loteryjne ale tak jest i już.Zaznaczam że jest to tylko moje zdanie i wielu może się z tym nie zgodzić.

Także w tym temacie w moim  przypadku chodzi o telefon Xiaomi Redmi Note 2 prime więc to tez jest jakaś różnica.

Nikt za Ciebie nie zdecyduje, ale po to jest forum aby wymieniać się doświadczeniami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...