Skocz do zawartości

Problem z wyskakującymi powiadomieniami i niedziałąjącym sklepem Play


plok

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w tym tygodniu Redmi 2 1GB z tej strony: http://xiaomi.com.pl/. Jako, że system był tylko częściowo przetłumaczony to wgrałem MIUI Polska https://miuipolska.pl/download/. oczywiście zgodnie z instrukcjami tj. ściągnąłem plik - RedMi 2 HM2014811 (zgodnie z numerem na pudełku i pod baterią), przerzuciłem to na telefon i dalej aktualizacja przez aplikację Updater. Wydawało się, że wszystko poszło dobrze, pochodziłem po menu, pooglądałem i po paru chwilach zaczęły non stop (lub z kilko sekundowymi przerwami) wyskakiwać powiadomienia: "Proces com.google.process.gapps został zatrzymany" i "niestety aplikacja usługi google play została zatrzymana". Uniemożliwia to jakiekolwiek normalne używanie telefonu, ponieważ te komunikaty wyskakują prawie non stop. Na parę minut przestały się pojawiać (nie wiem dlaczego) więc chciałem włączyć sklep Play. Niestety aplikacja nie uruchamia się (pojawia się jedynie czarny ekran). Wyłączyłem telefon i włączyłem ponownie i komunikaty cały czas wyskakują (zmykam okienko z komunikatem i w ułamku sekundy wyskakuje ponownie). Jestem laikiem i nie mam pojęcia co z tym zrobić więc proszę o jakąś pomoc. Szczerze mówiąc to mam ochotę zwrócić telefon, bo folie ochronne są nienaruszone, ale nie wiem, czy przyjmą go po wgraniu MIUI Polska. Będę wdzięczny za jakąś pomoc.

DSC_0648.jpg

DSC_0650.jpg

Edytowane przez plok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wipe jeszcze raz zainstalować MIUIPolska? I jak zainstalować to google gms? Sklep mi nie działa.

 

Ok. zrobiłem Wipe, wygląda na to, że wszystko działa. Dzięki. W poradniku instalacji MIUIPolska jest napisane cyt. "Po restarcie telefonu przejdziemy przez samouczek, po czym ponownie zainstalujemy rom MIUIPolska wg Metody 1 jeśli chcemy przywrócić polskie aplikacje usunięte przez wipe". Podpowiecie mi co to za polskie aplikacje? Bo nie przyjrzałem się jakie były przed wipem. I o co chodzi z tym google gms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, plok napisał:

Czyli po wipe jeszcze raz zainstalować MIUIPolska? I jak zainstalować to google gms? Sklep mi nie działa.

 

Ok. zrobiłem Wipe, wygląda na to, że wszystko działa. Dzięki. W poradniku instalacji MIUIPolska jest napisane cyt. "Po restarcie telefonu przejdziemy przez samouczek, po czym ponownie zainstalujemy rom MIUIPolska wg Metody 1 jeśli chcemy przywrócić polskie aplikacje usunięte przez wipe". Podpowiecie mi co to za polskie aplikacje? Bo nie przyjrzałem się jakie były przed wipem. I o co chodzi z tym google gms?

YT, Google Play, MiFit, Mikey etc... wszystkie aplikacje jakie dodatkowo znajdują się w romie. Wydaje mi się, że instalacja google gms jest już niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...