Skocz do zawartości

Aliekspress - przelewy24


czesiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

1. Chciałbym zrobić zakupy na Ali i dokładnie się dowiedzieć (z doświadczeń innych) jak teraz z tą prowizją w Przelewy24?

2. Rozumiem że PayPal z konta osobistego ROR to porażka w porównaniu z pierwszą opcją?

3. W banku powiedzieli mi, że płacenie kartą z konta walutowego nic nie kosztuje. Więc wychodzi na to że to najtańsze rozwiązanie ale  czy też jest bezpieczne? Jak później ewentualnie można byłoby odzyskać kasę, bo o ile wiem PayPal jednak ma jakąś tam ochronę.

4. A jak wygląda płacenie z konta walutowego Paypalem? Ile PayPal sobie życzy za usługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.przelewy24.pl/oferta/tabela-prowizji-i-oplat

W powyższym linku jest takie coś: "Wypłata środków na rachunek w banku zagranicznym - 40 PLN". Ale chyba to dotyczy czegoś innego...

1 godzinę temu, macmen2505 napisał:

Co do Przelewy24 to koszt przewalutowania jest bardzo mały, miesiąc temu zamawiałem mi4 za 500zł jakoś, to za przewalutowanie pobrali mi max 5zł.

Tzn. przy kursie w kantorach w tamtym dniu dopłaciłeś 5zł? Po prostu jak to wygląda procentowo aby dokładnie przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim kursie przelicza p24? Bo prowizja prowizją, może być groszowa, ale przy różnicy 20 gr na dolarze w porównaniu z kursem walutomatu to robi się sporą różnica.

Wysłane z mojego LG-D405n przy użyciu Tapatalka

Po kursie sprzedaży dla dewiz ale za przelewy24 banki nie pobierają prowizji jest tylko powyższe przewalutowania, to nic innego jak transakcje typu payu, dotpay.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin19883 napisał:

Karty walutowe są płatne

Chodzi Ci o opłatę miesięczną? Teraz w WBK nie ma opłat za kartę (przynajmniej przez pierwszy rok). Opłata za konto jest darmowa jeżeli posiadasz przynajmniej 20 jednostek, np. 20$.

Dzwoniłem po bankach i pytałem się. Jeżeli produkt w Chinach  kosztuje 100$ to tyle samo znika mi z konta walutowego. Taki przykład mi podano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto walutowe można sobie zasilić w dowolny sposób przez kupno waluty w kantorach internetowych czy np. wpłacając gotówkę w oddziale banku wcześniej kupioną w jakimś osiedlowym kantorze. Więc w tym wypadku od nas zależy ile 20$ będzie kosztowało, czy 80zł czy 84. Taki mi powiedzieli na infolinii. A płacenie już samą kartą dołączoną do konta walutowego jest bezpłatne. Nie znam dokładnie procedur z przelewami24 czy PayPalem ale chyba dobrze kalkuluje....

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych jeżeli chodzi o opłaty i płacenie przez Przelewy24. Wszytko wygląda podobnie jak opisałem przy płatnościach jeżeli chodzi o PayPal. 

Tylko że w Przelewy24 nie zasilamy ich konta a tylko są oni pośrednikiem w operacji  przekazania pieniędzy  pomiędzy kupującym a sprzedawcą. Przewalutowanie z konta złotówkowego  podczas przelewu dokonuje tylko nasz bank a nie jak było w przypadku PayPal'a - istniała także możliwość że oni sami czy my osobiście po ich kursie. Podobnie dotyczy to płatności kartą gdzie "Spread" ustala tylko Bank/operator karty.

Jeżeli chodzi o płatności z konta walutowego to istnieje możliwość przelewu ( w PayPal'u takiej opcji nie ma) ale tej metody nie polecam, bo przelew taki zazwyczaj jest drogi, więc tylko płacenie kartą walutową. Podobnie jak w PayPal'u, kiedy produkt kosztuje 100$ to z naszego konta znika także 100$. Prowizję ponosi sprzedawca. Choć drugi konsultant z którym rozmawiałem powiedział że istnieje możliwość że także kupujący może ponieść część kosztów itp. Wszystko zależy jaka jest umowa pomiędzy Przelewy24 a sprzedawcą. Na ile to jest prawda - nie wiem. Także jeżeli coś tam nie przejdzie podczas transakcji  i będziemy musieli czekać a w tym czasie zmieni się kurs itp, to możemy coś jeszcze dopłacić (nie rozumiem tego dokładnie, bo przecież nie ma przewalutowania, ale jednak coś takiego może wystąpić).

Więc czy to w PayPal'u czy Przelewy 24w dużej mierze zależy od tego "Spread" i dlatego każdy inaczej płaci za dolara, bo banki mają różne kursy walut.

Nie płaciłem jeszcze przez Przelewy24 ale myślę że jeżeli ktoś ma konto walutowe i kartę z tego rachunku a w sklepie na Ali istnieje możliwość zapłaty kartą i przez Przelewy 24 to i tak chyba bezpieczniej jest zapłacić przez P24, bo pewnie istnieje tam jakaś ochrona kupującego, a także będziemy pewni że pieniądze znajdą się na koncie sprzedawcy. No chyba że się mylę....

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P24 nie zajmuje się przewalutowywaniem waluty jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu pieniędzy. Jeżeli chodzi o przelewy to robi to bank, jeżeli płatność jest kartą to operator karty. Dzwoniłem na infolinię i dowiadywałem się, bo chciałem dokładnie się dowiedzieć i pytałem się kto właśnie tę usługę wykonuje. Myślałem że tego dowiem się tu, ale jednak sam musiałem zadzwonić, bo nie dostałem odpowiedzi, a jak już coś było to tylko gdybanie.

2 godziny temu, tpawel napisał:

Gdyby tak było jak piszesz zapewne różne banki miałyby różne spready, a cena wychodziłaby inna. W p24 tego nie ma

Z tego co wiem cena jest właśnie inna, bo są dyskusję na forum że niby P24 jednemu policzyło np. 4zł/$ a drugiemu 4,05zł/$. Czasami strata jest 5gr. a czasami 10gr. w stosunku do kursu NBP. I nie porównuje się ze średnim kursem ale sprzedaż.

Dnia 6.12.2015 o 10:16, Nezumi napisał:

przelewy24 nie pobiera prowizji, bo oni nie robią przewalutowania... prowizje pobiera bank z tego co wiem (tak przynajmniej jest w PKO)

 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelewy24 nie pobiera prowizji, bo oni nie robią przewalutowania... prowizje pobiera bank z tego co wiem (tak przynajmniej jest w PKO).

PKO nie pobiera prowizji za przelewy 24 gdyż funkcjonują one na tej samej zasadzie jak płacę z ipko/płacę z iko. Nie masz takiej opłaty w tabeli opłat i prowizji

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, algerie42 napisał:

PKO nie pobiera prowizji za przelewy 24 gdyż funkcjonują one na tej samej zasadzie jak płacę z ipko/płacę z iko. Nie masz takiej opłaty w tabeli opłat i prowizji

Dałem to jako przykład, że P24 nie robi przewalutowania tylko bank. Prowizja banku oznacza właśnie to niekorzystne dla klienta przewalutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że bzwbk od sierpnia wprowadza opłaty za płatności szybkimi przelewami czyli takimi że wklejaja się dane do przelewu a my się tylko logujemy czyli np przelewy 24 czy payu. Nie pamiętam ile za transakcję ale to jest dramat co oni robią...

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem to jako przykład, że P24 nie robi przewalutowania tylko bank. Prowizja banku oznacza właśnie to niekorzystne dla klienta przewalutowanie.

Nie, bank jest wyłącznie pośrednikiem więc nie ma powtarzam żadnego zarobku na prowizji, jest tylko przewalutowanie. W takiej sytuacji trzeba o doprecyzowanie spytać operatora czyli dotpay, payu ( nie mylić z PayPal)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, algerie42 napisał:

Nie, bank jest wyłącznie pośrednikiem więc nie ma powtarzam żadnego zarobku na prowizji, jest tylko przewalutowanie. W takiej sytuacji trzeba o doprecyzowanie spytać operatora czyli dotpay, payu ( nie mylić z PayPal)

Algerie42, nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. A co ma do tego dotpay, payu? Dzwoniłem do  Przelewy24 i wyraźnie powiedzieli mi że P24 jest tylko pośrednikiem w transakcjach. Przewalutowania dokonuje bank ze swoim Spread.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algerie42, nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. A co ma do tego dotpay, payu? Dzwoniłem do  Przelewy24 i wyraźnie powiedzieli mi że P24 jest tylko pośrednikiem w transakcjach. Przewalutowania dokonuje bank ze swoim Spread.

Tak, mniej więcej😂😂😂 chodzi o to. Ważne, że banki nie pobierają za to prowizji ,a na pewno pko bp i millennium, reszta oki 😃

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...