Skocz do zawartości

Aliekspress - przelewy24


czesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupował ktoś ostatnio na Ali i płacił opcją przelewy24 ?

Pytam, ponieważ wczoraj zapłaciłem tą metodą i ku mojemu zdziwieniu nie została doliczona prowizja, a kurs waluty był taki jak w dobrym kantorze internetowym. Na koncie mam domyślnie ustawioną walutę EUR. Zastanawiam się, czy to jakaś promocja, czy tak jest od zawsze ? Wydawało mi się, że coś tam doliczali i było to mniej opłacalne niż konto walutowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czesiek napisał:

Czy kupował ktoś ostatnio na Ali i płacił opcją przelewy24 ?

Pytam, ponieważ wczoraj zapłaciłem tą metodą i ku mojemu zdziwieniu nie została doliczona prowizja, a kurs waluty był taki jak w dobrym kantorze internetowym. Na koncie mam domyślnie ustawioną walutę EUR. Zastanawiam się, czy to jakaś promocja, czy tak jest od zawsze ? Wydawało mi się, że coś tam doliczali i było to mniej opłacalne niż konto walutowe.

przelewy24 nie pobiera prowizji, bo oni nie robią przewalutowania... prowizje pobiera bank z tego co wiem (tak przynajmniej jest w PKO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie powinno, to przelewy24 przewalutowują kwote platnosci na zlotowki. Z tego co widze jednak ostatnio troche większą prowizje biorą. W porownaniu do kursu nbp to ok10gr. Wczesniej bylo ok 6gr, ale na okazjonalne zakupy mysle ze nie ma tragedii. Paypal,jesli sie nie ma konta walutowego jest dwa razy drozszy

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, bo chcę tylko sobie kupić redmi 3 na ali albo gdzieśtam, i chyba potem podziękuję. Chyba że mi się spodoba :D

Nie mam konta walutowego, i nawet nie wiem gdzie zakładać. Niby polecają ten alior kantor, ale na raz raczej szkoda się bawić w to.

A mam chyba z 5 rorów, i jak to coś od banku zależy to mógłbym coś ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Osobiście do tmubajla się zraziłem jeszcze od czasów ery, a alior mnie też nie kręci. Te ciągłe mieszanie przy opłatach nie wróży dobrze kontom tam.

Poszukam jeszcze czegoś alternatywnego, ale kombinowanie w stylu kantor internetowy + konto walutowe na jednorazowy zakup wydaje się być dziwnym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zakładać konta walutowego. P24 o ile pobiera jakąś prowizję to jest znikoma. Ja mam domyślnie ustawioną walutę euro i za każdym razem przelicznik jest bardzo dobry. Osobiście mam konto walutowe, ale nigdy nie korzystałem kupując na Ali. Tylko P24.

RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Aconcagua napisał:

Ktoś tu pisał, że nie opłaca się konta walutowego.
Otóż Bank SMART oferuje całkowicie bezpłatne konto walutowe razem z kartą.
Nie trzeba żadnych transakcji, czy przelewów w miesiącu. Zawsze 0 zł utrzymanie.

Już to przerabiałem ( w innym Banku)...obiecują wszystko za  0 a później i tak zmieniają jak chcą

Ja korzystam z przelewy 24 i jest ok. Nie mam zamiaru kupować za tysiące więc drobna prowizja mnie nie odstrasza , ale to tylko moje zdanie.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, kupuje się w USD, a nie w EUR. Dlaczego? Różnica w cenie (kwotowa) pomiędzy tymi walutami nie jest wielka, ale już różnica w kursie i owszem. Bardziej opłaca się płacenie w USD. Przetestowane osobiście. :)

BTW. Ostatnio jest promocja w Aliexpress. Przy zakupach via aplikacja mobilna, ceny są niejednokrotnie o połowę niższe w stosunku do tych, jakie widnieją w wersji przeglądarkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fancik napisał:

Już to przerabiałem ( w innym Banku)...obiecują wszystko za  0 a później i tak zmieniają jak chcą

Ja korzystam z przelewy 24 i jest ok. Nie mam zamiaru kupować za tysiące więc drobna prowizja mnie nie odstrasza , ale to tylko moje zdanie.............

Ja konto założyłem niedawno. Jak zaczną wprowadzać opłaty to się to po prostu usunie. Ale raczej dalej będzie za darmo bo ten bank nie ma żadnych placówek także koszty funkcjonowania niższe od reszty banków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, planuję kupić w dzisiejszej promocji Redmi3 za 129,99$, ktoś orientuje się jako będzie koszt prowizji przy kupnie przez przelewy24 (konto mam w getin)? Zaznaczam że to będzie mój pierwszy zakup za "grubszy hajs" na Ali i chciałbym się orientacyjnie dowiedzieć ile kasują za zakup w tym przedziale cenowym.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gryga napisał:

Witajcie, planuję kupić w dzisiejszej promocji Redmi3 za 129,99$, ktoś orientuje się jako będzie koszt prowizji przy kupnie przez przelewy24 (konto mam w getin)? Zaznaczam że to będzie mój pierwszy zakup za "grubszy hajs" na Ali i chciałbym się orientacyjnie dowiedzieć ile kasują za zakup w tym przedziale cenowym.

 

Jakieś ~502zł + koszta wysyłki + możliwy Vat od naszych celników.

Bez różnicy w jakim banku masz konto, bedziesz musiał zrobić przelew na Przelewy24 (w PLN) a oni zrobia do Sprzedającego (w USD). Bank Ci nie pokaze zadnej dodatkowej prowizji bo Przlewy24 zalatwiaja to w swoich strukturach, zas my otrzymujemy gotowa cene w PLN.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bohyn napisał:

Jakieś ~502zł + koszta wysyłki + możliwy Vat od naszych celników.

Bez różnicy w jakim banku masz konto, bedziesz musiał zrobić przelew na Przelewy24 (w PLN) a oni zrobia do Sprzedającego (w USD). Bank Ci nie pokaze zadnej dodatkowej prowizji bo Przlewy24 zalatwiaja to w swoich strukturach, zas my otrzymujemy gotowa cene w PLN.

Świetnie, dzięki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...