Sign in to follow this  
petrelli

Drenaż baterii po wrzuceniu plików mkv

Recommended Posts

Wersja MIUI: 
5.11.26

Posiadany smartfon:
Redmi 2 Pro 2014811

Jakim użytkownikiem jesteś? 
Początkujący

Opis znalezionego błędu
O błędzie już napisałem w podforum Redmi 2 ale mam nadzieję, że nie popełniam żadnej większej zbrodni jeśli napiszę tutaj gdyż chce trafić do większej liczby osób z tym problemem. Proszę więc o zrozumienie

 

3 dni temu:
Redmi 2 nagrzewa się niemiłosiernie, w procesach które zużywają baterie problem wskazuje na Mediaserver, który pochłania ok 70% baterii, następny proces to Media na poziomie ok 20%. Nic nie jest włączone, żadna gra, film. Poszperałem w internecie i problem po stronie Xiaomi jest chyba zaniedbany, gdyż ludzie skarżą się na to na zagranicznych forach od miesięcy, Dwóch użytkowników z tego forum zgłaszało mi jednak, że problem ten u nich nie występuje.
 

http://en.miui.com/thread-95539-1-1.html

http://en.miui.com/thread-116301-1-1.html

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=137672

http://en.miui.com/thread-154382-1-1.html


1. Po przeczytaniu tych tematów wydaje się, że problem leży w plikach mkv. Fakt, mam je na karcie SD w rozdzielczości HD, takie po 350MB dla około godzinnego odcinka serialu. Radzili by zmieniać nazwę na mp4. Nie pomogło. W końcu wyrzuciłem kartę SD z telefonu. Nie pomogło

2. Próbowałem gasić systemy działające w tle, zabierające RAM, jakieś kombinowanie z Fast reboot albo reboot z poziomu telefonu. Nic

3. Jest aplikacja ze sklepu Mediaserver Killer ale po zainstalowaniu wyświetla mi się komunikat "your device is not rooted. Mediaservice Killer needs root access". Nie bardzo wiem o co chodzi bo jest dodany w panelu sterowania do uprawnień do roota.

 

Dwa dni temu:

Na noc wyciągnąłem kartę, rano dalej Mediaserver ok 70%, potem nagle wszystko się unormowało (był na poziomie jednego, dwóch procent. Spróbowałem z inną kartą, wgrałem pliki mkv, pozmieniałem końcówki na .mp4, puściłem film. Mediaserver w zużyciu baterii powoli wspina się do góry. Nawet jak nic nie robię na Redmi a MX Player jest wyłączony. I ten proces rośnie i rośnie. Po ich usunięciu procesy Mediaserver i Media zjeżdżają w dół i smartfon robi się chłodniejszy. Zmiana końcówki nazwy pliku na mp4 nic nie daje ale pliki, który są nominalnie plikami mp4 a nie mkv podobnie jak avi na przykład, nie robią mi takiego spustoszenia w procesach. Coś tu nie gra, nie wiem co. Jak dostałem telefon i  wgrałem aktualizacje nie zrobiłem wipe. Jednak po tych akcjach wszystko jeszcze raz powtórzyłem łącznie z resetem do ustawień fabrycznych (według tej metody https://www.youtube.com/watch?v=ZbB95_nFBdE ale ja oczywiście z wyborem opcji "wipe i reset"). W internecie dają wiele takich rad:

http://www.patchworkoftips.com/fix-xiaomi-battery-drain-test/4917/

One jednak nie rozwiązują tego problemu. Zależy mi na tym formacie z różnych względów.

 

Edited by petrelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem opisany przez Ciebie występuje również na moim Redmi 3, i to nie tylko z plikami wideo, ale ale również z plikami audio np. FLAC, APE.

Proces Mediaserver jest zawsze aktywny podczas odtwarzania muzyki, dodatkowo czasem po jej wyłączeniu proces nadal aktywny i jest w stanie dosłownie przez kilkunastu pożreć baterię w standby.

Edited by Griszah

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this