Skocz do zawartości

Totalny brick po próbie przywrócenia stock partycji


m4ci3k_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie to wracasz przez wykonanie flash Repartition_Stock-Partition_MI3W_ElPerroVerde.zip  w CWM (musi być CWM ze względu na parted). Zabawa na 3 minuty.

Czyli jak miałeś TWRP to w nim podmieniasz recovery na CWM, reboot do CWM, tam flash zipa na stock partycje i to wszystko, masz jak wyszło z fabryki układ partycji.

Jak czytam ten tutorial co podałeś to nie wiem, czy to żart, czy ktoś to na poważnie napisał bo to jest 100% przepis na hardbricka.

Naprawdę skasowałeś 28 partycji ???

Jak to się teraz zgłasza na PC w menadżerze urządzeń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff dobrze, ze nie kombinowałem z tymi partycjami. A tam pod postem kilka osób pisze, że tą metodą uceglili telefon.
a na którym etapie się zatrzymałeś w tym tutorialu, który dałeś ? Widzi Ci w ogóle telefon przez miflash ?

Coś mi się obiło o uszy kiedyś, że jak nie masz nawet fastboota, to jest jeszcze jakiś tryb serwisowy do nadpisywania całości...tylko nie wiem, czy nie trzeba coś zwierać na płycie głównej.

Czy nie powinieneś doprowadzić telefonu to trybu, o którym pisze kolega Marcin w poście o windows10 w dziale MI4 i wtedy zapodać dopiero miflash ?

Dnia 4.12.2015, 00:51:08, 45marcin napisał:

Jutro z rana wrzuce tutorial, z grubsza robisz tak ze instalujesz tego miflasha z czerwca, robisz reboot telefonu poprzez polecenie "adb reboot edl" - reset w tryb nadpisywanie bezposredniego na mi4 w czasie którego ekran jest wylaczony a komputer wykrywa telefon na porcie COM, podpinasz na usb i wrzucasz. Mi troche zajelo dojscie do kroku z adb ale potem poszlo gladko. Jak cos to pisz na PRIV

 

To się tyczy co prawda wgrywania windows10 - ale być może to Ci pomoże i tak bez żadnych partycji już masz podejrzewam cegłę. A Windows pewnieteż tworzy sobie swoje inne partycje, stąd pewnie ten tryb bezpośredni jest potrzebny.

Ten tutorial, który zapodałeś chyba też nawiązuje do tego trybu, bo telefon też na screenach jest widoczny jako port "COM"

 

a podpisywanie sterowników w windows wyłączyłeś ?
cyt. "Make sure Driver signature mode is disabled while booting windows press F8 to disable driver signature".

Jaki masz windows w kompie?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST, połączyłem testpointy i dioda świeci na czerwono ale komputer dalej nie widzi, co dalej?

W temacie o unbricku jest napisane że trzeba odłączyć baterię, ryzykować utratą gwarancji czy odpuścić i wysyłać do Chin na mój koszt?

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla niego że nie naciągnął, w takim warszawskim serwisie skasowaliby za płytę główną z odzysku i 100-200 zł za wymianę.

To niech ten znajomy próbuje, jak się nie uda to ostatecznie możesz do mnie wysłać, jak mi się nie uda to będziesz najwyżej w plecy z kosztami przesyłki w obie strony. Swoje szanse oceniam na jakieś 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maaaciekmaaaniek napisał:

W ogóle to zastanawiam się jakim cudem tutorial który prowadzi do hardbricka ma na forum miui pieczątkę "excellent"...

 

jeśli chodzi o jakąkolwiek wiedzę i porady, to moim zdaniem tylko xda forum, a i tak trzeba być uważnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Tu masz jakis tutorial gdy telefon jest widoczny jako qhusb:

http://en.miui.com/thread-84669-1-1.html

Wg tego, wystarczy wskazac systemowi sterowniki z katalogu qualcomm. Teoretycznie po instalacji tych sterownikow, miflash powinien go zobaczyc.

Zrob jakos, zeby go znowu system wykryl.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten tutorial, wiem, wiem. Tylko że trzeba odłączyć baterię a jak to zrobiłem to znowu nie chce załapać, raz się udało ale "nie można zainstalować" bo zrobiłem reset kompa a nie wyłączyłem wymuszania podpisów sterowników. Wydaje mi się że problemem jest windows 10, bo na tym kompie ani razu nie wykrył a na drugim (dużo starszym) z windowsem 7 załapał dwa razy :P dzisiaj już nie mam czasu ale jutro będę próbować i myślę że w końcu mi3 powstanie z grobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go wykryl, to ja bym nie odlaczal baterii.

Kiedys przez cos podobnego przechodzilem w telefonie LG. I tez sugerowano, zeby odlaczyc baterie. Po odlaczeniu bylo wiecej problemow niz z nia.

Win7 powinien pozwolic na instalacje. Dobrze jeszcze gdybys mial wersje 32bit.

Win10 to nie za bardzo do flashowania sie nadaje.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeglądałeś tę procedurę:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=73348&highlight=unbrick

Przy zwieraniu testpointów zwróć uwagę na " make sure that the connection is good as it needs to stay like that for the rest of the flashing procedure. Also make sure that the battery is disconnected before this step."

PS. i chyba ostatnia deska ratunku - autor pisze, że dopóki nie padł sprzęt, to " Snapdragon’s are UNBRICKABLE ":

http://www.androidbrick.com/ultimate-qualcomm-snapdragon-unbrick-guide-snapdragons-are-unbrickable-qhsusb_dload/

http://www.androidbrick.com/unbrick-all-qualcomm-snapdragons-from-qualcomm-hs-usb-qdloader-9008-if-you-have-the-right-kind-of-rom-qhsusb_dload/

Edytowane przez nurni
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lg4xhd napisał:

Jak go wykryl, to ja bym nie odlaczal baterii.

Kiedys przez cos podobnego przechodzilem w telefonie LG. I tez sugerowano, zeby odlaczyc baterie. Po odlaczeniu bylo wiecej problemow niz z nia.

 

też nad tym myślałem ale cykam się że skończy się uszkodzeniem baterii a praktycznie go sprzedałem i kupujący cierpliwie czeka aż uda mi się go przywrócić do życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja nie zwierałem nic przy tym flashowaniu LG.
Po prostu w momencie, gdy miałem wyciągać baterię (przed startem flashowania to było) jej nie wyciągnąłem i flash poszedł do końca.

No nie wiem, decyzję musisz podjąć sam.
A jak tą baterię odłączyłeś to system przestał go widzieć tak ?

 

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lg4xhd napisał:

tylko ja nie zwierałem nic przy tym flashowaniu LG.
Po prostu w momencie, gdy miałem wyciągać baterię (przed startem flashowania to było) jej nie wyciągnąłem i flash poszedł do końca.

No nie wiem, decyzję musisz podjąć sam.
A jak tą baterię odłączyłeś to system przestał go widzieć tak ?

 

Jak pisałem wyżej, raz jeszcze udało się żeby odczytał ale nie miałem wyłączonego wymuszania podpisu sterowników i się nie zainstalowały. Jutro spróbuję u kolegi na kompie bo może wina konkretnego laptopa a tylko na tym jednym mam win7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie dalej śpi, kombinuję żeby w końcu komp go wykrył

ciekawe zjawisko że jak przy włożonej baterii i połączonych testpointach jest podłączony do kompa przez jakiś czas to coś stuka (jakby w baterii albo głośnik, pewności nie mam)

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...