Skocz do zawartości

CyanogenMod dla Redmi Note 2


kriegaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Może być bug.

Panowie, jestem na dobrej drodze do uzyskania kamery takiej jakiej chcę. Na AOSP z plikiem media_profiles wróciłem do prób. Google Camera ignoruje ten plik, także mamy 720p/1080p w 30FPS. Ale program Better Camera (promocja za 3 zł jest) już go czyta. Nie wiem czemu, na MIUI nie mogłem tego osiągnąć, ale na AOSP mam 1080p 60FPS. Narazie krótkie testy czy wgl to działa, potem sprawdzę jakość/ISO/ kolory itp. Może się okazać, że wideo jest poszarpane lub bez kolorów, także nie piszę, że mam gotowy sposób :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2016o16:08, driller12 napisał:

Uzywam AOSP v 1.61 i po jakims tygodniu, powgrywane wszystkie programy gry itp, bez zadnych specjalnych optymalizacji na antutu mam wynik 46 077 pkt. Jest to dobry wynik? Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zmień zarządcę na ondemand i wynik powinien oscylować w granicy 53000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zainstalowalem w koncu AOSP. Na razie to same minus wzgledem miui.

-Nie da sie zrobic tak, zeby byly wylaczone wibracje gdy jest wyciszony dzwonek (trzeba sie przedzierac przez opcje zeby to zrobic).

-Animacje troche tna.

-w miui po sciagnieciu belki i przytrzymaniu ikony np. wifi po chwili otwieraly sie opcje, a w aosp nie ma czegos takiego.

-mimo tego, ze zaznaczylem domyslny dysk zapisu jako karte sd to niewiadomo kiedy samo mi sie zmienilo na pamiec telefonu

@galakty i nie wiem o co CI chodzi z ta ostroscia, szybkosc lapania jest taka sama jak na miui.

Plusem na pewno jest normalne nagrywanie slow motion.

Co zrobic, zeby titanium backup zaczal mi dzialac? Z tego co kojarze to trzeba cos zmienic w ustawieniach supersu, ale nie pamietam co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie, RN2 potrafi nagrywać z bitrate 100 Mbps.. Ustawiłem na 30Mpbs, do zwykłych filmów wystarczy, slowmotion na 50 Mbps. Z tego co widzę wszystko gra, z racji że jest ciemno, w domu nie mam co nagrać, to nic nie wrzucam. Zrobi się pogoda w weekend to może nagram dla Was 1080p 60FPS ;) 

q9mRR0s.png

 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tygrys napisał:

No kolego jak to będzie dobrze działać to ja poproszę ten plik. 

Naciapciane z Redmi Note 2 ; aosp 1.61

Tutaj masz http://en.miui.com/thread-225664-1-1.html

Dodane za dużo profili, 4k oczywiście nie będzie działać. Bitrate ustawione na 100 mbps, zmniejsz sobie do 20-30 Mbps, więcej nie ma sensu. Tylko jak mówię, to działa mi z jedną aplikacją, kamera google nagrywa w 30 FPS, więc jest jakiś sens.

Nagrałbym coś, ale za oknem deszcz, a w domu słabe oświetlenie. Kurczaki.

EDIT: A, 4k nie będzie działać na RN2 najprawdopodobniej. Sensor nie obsługuje, jakby to był SONY IMX to wtedy tak.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, driller12 napisał:

Jak moge to zrobic? A poprawi to faktycznie dzialanie telefonu?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wchodzisz w ustawienia-ułatwienia dostępu-perfomance i na trzeciej pozycji masz zarządcę. Wybierasz ondemand i zaznacz keep changes on boot.

A co do działania tel to nie narzekam nawet na standardowych. W geekbenchu 3 w trybie single dorównuje Samsungowi Galaxy S5, a w multi S6, więc nie jest źle :)

Edytowane przez Metallsnow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w ustawienia-ułatwienia dostępu-perfomance i na trzeciej pozycji masz zarządcę. Wybierasz ondemand i zaznacz keep changes on boot.

A co do działania tel to nie narzekam nawet na standardowych. W geekbenchu 3 w trybie single dorównuje Samsungowi Galaxy S5, a w multi S6, więc nie jest źle

Dzieki :D ale chyba i tak przesiade sie na CM bo strasznie mi leci bateria ostatnio.. ;/ pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2016o12:27, galakty napisał:

Tutaj masz http://en.miui.com/thread-225664-1-1.html

Dodane za dużo profili, 4k oczywiście nie będzie działać. Bitrate ustawione na 100 mbps, zmniejsz sobie do 20-30 Mbps, więcej nie ma sensu. Tylko jak mówię, to działa mi z jedną aplikacją, kamera google nagrywa w 30 FPS, więc jest jakiś sens.

Nagrałbym coś, ale za oknem deszcz, a w domu słabe oświetlenie. Kurczaki.

EDIT: A, 4k nie będzie działać na RN2 najprawdopodobniej. Sensor nie obsługuje, jakby to był SONY IMX to wtedy tak.

U mnie ładnie nagrywa w 60 FPS przy Miui, ale slow motion rzeczywiście nie działa. Dla mnie to nie problem bo i tak go nie używałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te kombinacje. MIUI to najlepsza nakładka, a nawet raczej rozwinięcie droida. Z innych telefonów to tylko nowe HTC mają coś sensownego, ale i tak daleko do MIUI.

Secundo - AOSP nie lubi się z chińskimi czipami, żeby to dobrze prażyło potrzebny jest soc Qualcomma, a najlepiej Google Nexus co najmniej 4. generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rawyolks napisał:

Nie wiem po co te kombinacje. MIUI to najlepsza nakładka, a nawet raczej rozwinięcie droida. Z innych telefonów to tylko nowe HTC mają coś sensownego, ale i tak daleko do MIUI.

Secundo - AOSP nie lubi się z chińskimi czipami, żeby to dobrze prażyło potrzebny jest soc Qualcomma, a najlepiej Google Nexus co najmniej 4. generacji.

Aha, AOSP nie lubi chińskich SoC i dlatego tylko ten system wspiera technologię Helio X10? 

MIUI może i jest dobrą NAKŁADKĄ, ale nie systemem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kr1w2 napisał:

Aplikacja allegro zawiesza aosp 1.75 wróciłem na cm i problem niewystępuje

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie siej fermentu. Właśnie zainstalowałem Allegro, połaziłem po aukcjach i nic się nie zawiesiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mojego RN2 coś dopadło .. Naładowałem do 100%, nic nie robiłem, o godzinie 12 wziąłem do łapki i się bawię, coś szybko ta bateria schodzi mówię sobie.. To wyszedlem na pulpit i czekam, nic nie robię. Jeden procent uciekł, drugi, trzeci.. Wchodzę w GSAM, użycie baterii 120% na godzinę! Zjechało mi do 50%, trzeba coś robić bo mi zaraz padnie a poza domem jestem. No i wtedy zrobił się gorący z tyłu. Ale tak gorący, że w palce parzyło. Wyłączyłem, wyjąłem baterię/kartę, odczekałem aż ostygnie (dobre 5 minut), włożyłem, TWRP, wipe cache, odpaliłem. Ustało .. Myślałem, że już serwis..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też raz tak miałem.

Procenty schodziły co kilka sekund, spadło do 10% podłączyłem ładowarkę, patrzę a tu dalej spadają doszło chyba do 2% wyłączyłem go i wyjąłem baterię.

Po włączeniu już było dobrze, przez jakieś 2 miesiące już nie miałem tego.

Nie wiem co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, redminote2 napisał:

Jakis proces musial sie zapetlic. Szkoda, ze nie zobaczyls w jakims manadzerze procesow (np. os monitor) co Ci tak wykorzystywalo procka.

Raczej nie. Resetowałem telefon kilka razy, robiłem nawet Wipe Cache, nic nie pomogło. Dopiero wyciągnięcie baterii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens na 6.0? Już się przekonali, jak został zrobiony MIUI pod 6.0. Różnice między 5.x a 6.0 nie są znaczące. Tam chyba pojawił się ficzer "Doze", który już istniał w MIUI :) W razie błędów, poprawcie mnie :) 

Edytowane przez _STRIGOI_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, 6.0 ma sens na RN2, ale oczywiście na AOSP/CM ;) 

Tutaj kolejny CM jakiś - http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-cm-12-1-mokee-bule-mokee-blue-t3328382

Z tego co pisze to wydaje się być ciekawym, na pewno lepszym od obecnego buildu Daniela. Na AOSP mam 51k Antutu.

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...