Skocz do zawartości

CyanogenMod dla Redmi Note 2


kriegaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Macie linka do tej wersji pod ręką - bo na xda znalazłem kilka linków.

A chętnie bym mając jutro trochę czasu potestował.

Z góry dzięki panowie.

https://drive.google.com/folderview?id=0Byybyd_nA78MRVFSQVVIVlFKUjg&usp=sharing

Ten mam.

Instalujesz w kolejności rom>active tweaks>xposed>gapps

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Mówiąc szczerze ten ClearMotion robi wrażenie

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kukne.

Widać tego clearmotion jedynie w filmach?

Dopytam trzeba robić restarty czy za jednym zamachem wszystko z TWRP instaluje? W kolejności którą podałeś.

Za jednym zamachem. Tak na filmach. Z dekoderem HW. Zresztą jak odpalisz jakiś film w MX Player to zobaczysz różnice :D

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mort. Myślę, ze jutro zainstaluje roma i sprawdzę. Ciekaw jestem po prostu nowości, mam ten telefon od niedawna.
Ale wiecie co - już dawno żaden tel mnie tak nie ucieszył a dodam że nie mam już 20lat ;) tu naprawdę można cuda robić - w końcu.
Mam nadzieję, że trafi się jakiś naprawdę dobry rom.
BTW tam xposed już jest czy trzeba dograć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się wersje aosp 1.2 z needrom z tą co podałeś oprócz rozmiaru bo zaczynam się w tym gubić

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem. Ten co podałem ma dodanych sporo ważnych rzeczy

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Dzięki Mort. Myślę, ze jutro zainstaluje roma i sprawdzę. Ciekaw jestem po prostu nowości, mam ten telefon od niedawna.

Ale wiecie co - już dawno żaden tel mnie tak nie ucieszył a dodam że nie mam już 20lat tu naprawdę można cuda robić - w końcu.

Mam nadzieję, że trafi się jakiś naprawdę dobry rom.

BTW tam xposed już jest czy trzeba dograć?

W linku co podałem masz 4 zipy. Jeden z nich to xposed

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM od JoSan skreślam - niby włosi to robią, ale coś im nie wychodzi. Oprócz irytujących drobiazgów jak niemożność przypisania własnego dźwięku do wiadomości sms i niedziałającego gravitybox(xposed działa) ROM ma problemy z modemem - działa tylko 2g, do tego żre baterię jak cholere. Dziś sprawdze sobie ColorOS i może Flyme, potem będę leciała softy bazujące na MIUI - MIUIpro z 4pda, telefoniaci i Angels&Demons. Może na 4pda będą też mieli jakiś porządny AOSP.

Edytowane przez zriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale dam sobie na razie spokój z tymi domami dzisiaj już dwa razy instalowałem zostaje na 1.2 z needrom

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, ale dam sobie na razie spokój z tymi romami dzisiaj już dwa razy instalowałem zostaje na 1.2 z needrom

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego DOOGEE-DG310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kr1w2 napisał:

 

Dzięki ale dam sobie na razie spokój z tymi domami dzisiaj już dwa razy instalowałem zostaje na 1.2 z needrom

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego DOOGEE-DG310 przy użyciu Tapatalka

Na Xiaomi italia jest sporo fajnych rom-ów i tam właśnie JoSan urzęduje więc pewnie aktualizacje będą. Tu masz całkiem fajny Delirium ROM na AOSP w  którym teoretycznie wszystko działa(łącznie z HDR) , wystarczy tylko się zarejestrować :

http://xiaomitalia.forumcommunity.net/?t=58245976

 

Edit: Poświęciłem nockę (tak do wpół do piątej) żeby potestować różne softy, więc podzielę się moimi opiniami .

Testowane Softy :

- Angels&Demons (MIUI)

- Cionafonaci (AOSP)

- sMIUI

- Delirium (AOSP)

- Delirium Sense (AOSP/Sense UI)

-Deer Project (MIUI)

- hybriD (AOSP)

- PAC (Paranoid/AOSP/CM)

- Blisspop

Angels&Demons - MIUI jak MIUI, d.. nie urywa ,żre baterię i do tego jest przymulone jak ciężarna krowa.

Cionafonaci - ujdzie, ma autorski appki  (coś jak gravity box ) oraz xposed ale kiepską kamerę. Można wgrać jak ktoś lubi się bawić

sMIUI - niby zachwalane, ale szału nie ma a i nie działa wszystko jak trzeba, do tego niezbyt wydajne

Delirium - całkiem stabilny AOSP, byłby fajny gdyby nie brak apki do nagrywania video(aparat foto jest)

Delirium Sense - AOSP przeładowany bajerami z Sense UI, do tego mało stabilny(nagminnie wywala klawiaturę) i przeciętna kamera bez zaawansowanych opcji(slow mo itp)

Deer Project - MIUI z jakimiś tam niby  systemowymi tweakami i zmienioną animacją bootloadera, można wgrać ale nie wiem po co.

PAC - ciekawy soft, ale jeszcze niedopracowany i nie wszystko działa, mimo wszystko to PAC i daje wiele możłiwości

Blisspop - byłby fajny gdyby.. ktoś go do końca przetłumaczył chociaż na angielski, ale zapier....a lepiej niż AOSP :)

hybriD - mój faworyt, dopracowany, stabilny AOSP , wszystko działa i do tego świetna apka do kamery - mnóstwo zaawansowanych opcji, działające hdr i slow mo, sporo uprawnień systemowych. Jeśłi miał bym rezygnować z MIUI to tylko hybriD spełnia moje wymagania.

 

Jak na razie do tej pory najlepsze wyniki w testach syntetycznych wykręciłem na Blisspop, później hybriD i kilka punktów mniej MIUI od MIUI Polska.

To by było na tyle, życzę wszystkim udanaj zabawy sylwestrowej i sczęśliwego nowego roku. Jak znajdę jeszcze jakiś ciekawy soft to napiszę parę zdań.

 

Link do hybriD :

http://xiaomitalia.forumcommunity.net/?t=58283845

 

 

Edytowane przez zriel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kr1w2 napisał:

Hybrid jest pl

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tak, to wersja multi AOSP i większość(oprócz niektórych dodatków nie z AOSP) jest po Polsku. Reszta  -  są to dodatki nie będące częścią AOSP jest po angielsku, Xposed działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JestemMortem napisał:

HybriD ma ClearMotion i Miravision?

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Tak, ma oba, świetną apkę do kamery (Snap) w której wszystko działa, działające autobrgtness, klawiaturę Blackberry i wiele innych..

Hybrid podobnie jak miui nie mma appdrawera, do tego jak ktoś chce mi pilot czy mi fit to musi doinstalować. Xposed działa i gravity też

 

Edytowane przez zriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwalberg szukam tej opcji właśnie ale wstępnie nie widzę niestety.

Mort podpowiedź mordo czy udało Ci się w AOSP zmienić siatkę pulpitu?

EDIT1:
Póki co odpuściłem AOSP - niestety nie udało mi się wywalić nazw spod ikon, dwa nie dałem rady zmienić dpi pulpitu (czyt. upchać 5 ikon w linii), trzy problemy z motywami.

EDIT2:
Instaluje Hybrid 2 ;) - dam znać jak ten.

Edytowane przez Tygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie znalazłem tej opcji zmiany dpi. Nova wiem ze usuwa. Podpowiedź jeszcze czy udało Ci się zmienić motyw. Widziałem tam dwa plus parę słabych do pobrania. Jak pobrałem ze sklepu play to niestety nie mogłem go nigdzie włączyć. Podpowiedź coś a pewnie się dziś znów pobawie.

Naciapcialem z Redmi Note 2 😉

A i jeszcze jedno. Gravity nie zmienia mi sieci, udało Ci się to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tygrys napisał:

Dobra pijaki opanowałem zmianę ikon i teraz system wygląda naprawdę ok.
Dodam, że ClearMotion robi wrażenie.

Jednak wciąż obserwuje cm od Daniela - widziałem, że jest kolejna aktualizacja, także kto wie :)

BANZAI!!!

Ale nazwy apk dalej masz pod ikonami :D 

Moze też bym się zabawił AOSP ale nie widzę sensu w tej chwili jeśli nie mogę ukryć tych nazw.

 

A nie chce "nova" jakoś mi nie przypasiła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie usprawnienie odtwarzania filmów. Dużo płynniej i jakby bez szarpania czy pixelozy odtwarza np mxplayer filmy.
BTW rozwiązałem problem automatycznej zmiany sieci 2g-4g. Gravity faktycznie kuleje na AOSP w tej kwestii, natomiast pięknie za to działa Intelli3g.

Edytowane przez Tygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tak tego hybrid i na razie (godzina używania) w porównaniu do poprzedniego AOSP z xda.. No cóż. Nie ma żadnej różnicy na plus. A jak już są to na minus.

-zżera baterie jak szalony (1h na WiFi i 66%)

-ten sam mini problem z samowolnym "mruganiem" jasności ekranu

-brak xposed (rozwiązaniem jest instalacja xposed.zip (jedna z tych 4 paczek co wyżej pisałem) i aplikacji xposed z data/app z paczki romu AOSP)

-taktowanie przez 80% czasu na 2100 (niezależnie czy gram czy przeglądam kontakty) i nie działa przycinanie w kernel adiutor.

-reszta (jak na razie) wszystko to samo poza kilkoma fajnymi apkami

-aparat Snap. Zdjęcia w miarę ok. A może nawet lepiej. Ale proszę nie wmawiać ludziom o slowmotion. Nie działa ani w 720p ani w 1080 jak to kolega mówił... Zwyczajne nagrywanie bez slowmotion też pozostawia wiele do życzenia. Klatkuje się tak jakby się grało w 10 fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prosbe dla tych, ktorzy uzywaja AOSP v2 zeby sprawdzili wersje aplikacji xposed, ktora maja zainstalowana

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Juz nie trzeba

Wersja 3.0 alpha 4 - framework 75. Póki co podoba mi się ten AOSP. Pouzywam trochę.

Naciapcialem z Fermi Note 2 AOSP 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...