Skocz do zawartości

CyanogenMod dla Redmi Note 2


kriegaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja na ten temat już się toczy w wątku o AOSP ale myślę, że jednak sprawa wymaga osobnego tematu bo ten konkretny mod CM ma się nijak do zabugowanych wersji AOSP, dostępnych na nasze urządzenie.

A więc nadejszla wiekopomna chwila i mamy w końcu CM 12.1 na nasz telefon :) Jak na razie jest to wersja wczesna ale, co rzadko spotykane, jest praktycznie pozbawiona bugów a na pewno tych grubszych. Pierdółki się pewnie znajdą ale raczej nieliczne i myślę, że szybko zostaną poprawione bo ruskie z 4PDA działają wyjątkowo prężnie w tym temacie.

Screenshot_2015-12-03-09-34-03.thumb.pngScreenshot_2015-12-03-09-35-19.thumb.pngScreenshot_2015-12-03-09-36-28.thumb.pngScreenshot_2015-12-03-09-37-19.thumb.png

Link Needrom:

http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-3/
 

Link do dyskusji na XDA:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/newsrom-cm-12-redmi-note-2-t3254003

Link do oryginalnej dyskusji na ruskim forum, jakby ktoś chciał śledzić sprawę u źródła:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=695717&st=1060#entry44446138

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem tłumacz google i czytam te ruskie komentarze, gość pisze że 4,5 godziny włączony ekran w tym czasie  75% korzystania z LTE, porównując do MIUI  wytrzymywał ekran 3 godziny.

Zainstalowałem dzisiejszą wersję, tą z poprawkami.

Kopara mi opadła jak lekki się wydaje. teraz ostre testy.

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z XDA:
"I get nearly 6 Hrs SOT with this ROM. Mixture of snapchat, whatsapp, messaging, Chrome, Wifi and Data."

Ja osobiście jestem z baterii bardziej niż zadowolony, wydaje mi się, że jest co najmniej tak dobrze jak w MIUI. Dodatkowo ściągnąć sobie Amplify i będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii IR się nie wypowiem, kompletnie nie mam pożytku z tego ustrojstwa a więc nie testowałem. Wibracja, dioda i aparat działają normalnie, może poza funkcją HDR i zdjęć sferycznych, ale to wiem tylko z komentarzy, sam nie próbowałem.

Edit:
Na Needrom koleś pisze, że "IR Plus pre installed", nie jestem pewny co to dokładnie oznacza ale może właśnie działające IR.

Edytowane przez kriegaffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, właśnie, zapomniałem napisać o WiFi i o Bluetooth... W MIUI bardzo mi rwały obydwa te sygnały, BT mi zrywał połączenie ze smartwatchem i MiBandem, z WiFi też sytuacja była niestabilna, szczególnie w grach, które wymagały stałego połączenia z internetem (np. Zynga Poker). W każdy kolejny piątek, z każdą kolejną wersją MIUI miałem nadzieję, że w końcu to poprawią, ale nie, motywy były ważniejsze ;)

W CM żadnych takich problemów nie ma. WiFi i BT działają jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kriegaffe napisał:

Gravitybox ściągasz jako moduł w Xposed

Dokładnie, wybierasz wersję pod LL. Ja miałem tylko drobne przejścia związane z tym że dawno nie siedziałem na "normalnym" romie, zainstalowałem, przeszedłem do xposed, szybki reset, i gravity nie odpala, okazuje się że trzeba jeszcze wejść do xposed, postawić haczyk przy graviti i dopiero restart.

Szukam teraz gdzie było powiększone menu podczas wyłączania, tak żeby można było wejść do recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko bo w sumie chętnie bym sobie zainstalował ;)

1. Ściągam tylko ZIP na SD czy coś jeszcze robimy bo jestem zielony ;)

2. czy jak ściągnę tą wersje to później aktualizuje bez utraty danych, resetów itp czy ciągle Factory Reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Swyder napisał:

Pytanko bo w sumie chętnie bym sobie zainstalował ;)

1. Ściągam tylko ZIP na SD czy coś jeszcze robimy bo jestem zielony ;)

2. czy jak ściągnę tą wersje to później aktualizuje bez utraty danych, resetów itp czy ciągle Factory Reset?

1. Tylko ZIP bo w nim masz wszystko, co miałbyś ewentualnie dogrywać jak np. gaapsy, klawia, xposed, itd.

2. Sam jestem ciekawy, czy jak będą wychodziły kolejne buildy, to będzie można aktualizować czy trzeba będzie flashować z wipem. Może ktoś mądrzejszy się tu wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ciekawie to wygląda. Wstyd się przyznać ale nie miałem z nim do czynienia.

Jednak za nim się zdecyduje na instalację, mam parę pytań:

1. Czy istnieje niebezpieczeństwo uceglenia fona przez instalację CM?

2. Czy można stosować na nim VIPERa? Jeśli tak, czy potrzebne jest SelinuxModeChanger? Czy może jest jakiś odpowiednik lepszy od VIPERa?

3. Jaki jest na CM odpowiednik  WSM Tools i Mi tools, Czy można usunąć napisy pod ikonami i zmodyfikować górną belkę?

4. Rozumiem że po instalacji nie pobieramy juz aktualizacji MIUI?

5. Jak to będzie z aktualizacją do marshmallow?

6. Skąd można pobierać motywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zdecydowanie pobieramy. Tylko nie instalujemy;) Dobrze mieć na kompie MIUI kiedy się już znudzi CM:D

5. Co do "pianki" to z tego co piszą na XDA jest bardzo możliwa - ponoć Dev zajmujący się tym ROMem należy do aktywnych i zdolnych:)

Tap Tap z Redmi Note 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gwalberg napisał:

 Ciekawie to wygląda. Wstyd się przyznać ale nie miałem z nim do czynienia.

Jednak za nim się zdecyduje na instalację, mam parę pytań:

1. Czy istnieje niebezpieczeństwo uceglenia fona przez instalację CM?

2. Czy można stosować na nim VIPERa? Jeśli tak, czy potrzebne jest SelinuxModeChanger? Czy może jest jakiś odpowiednik lepszy od VIPERa?

3. Jaki jest na CM odpowiednik  WSM Tools i Mi tools, Czy można usunąć napisy pod ikonami i zmodyfikować górną belkę?

4. Rozumiem że po instalacji nie pobieramy juz aktualizacji MIUI?

5. Jak to będzie z aktualizacją do marshmallow?

6. Skąd można pobierać motywy?

1. Niebezpieczeństwo uceglenia występuje zawsze kiedy bawisz się flashowaniem. Mi się, mimo częstych zabaw z każdym kolejnym telefonem, nigdy (odpukać) nie zdarzyło.

2. Nie wiem nic na temat Vipera. Mam bardzo mało wiary w skuteczność takich wynalazków... Umówmy się, to tylko telefon a nie zestaw hi-fi.

3. Modyfikować takie ustawienia można dzięki Xposed albo nawet zwykłyn launcherem, np. Nova.

4. Jak bardzo chcesz, możesz pobierać, bo i kto Ci zabroni? ;)

5. Jak się pojawi Marshmallow na nasz telefon to i może jakiś zdolniacha coś sklei z CM.

6. Motywy ustawiasz w systemie, jest specjalnie wydzielona do tego opcja. Bardzo podobnie jak w MIUI, tylko szybciej działa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kriegaffe napisał:

1. Niebezpieczeństwo uceglenia występuje zawsze kiedy bawisz się flashowaniem. Mi się, mimo częstych zabaw z każdym kolejnym telefonem, nigdy (odpukać) nie zdarzyło.

2. Nie wiem nic na temat Vipera. Mam bardzo mało wiary w skuteczność takich wynalazków... Umówmy się, to tylko telefon a nie zestaw hi-fi.

3. Modyfikować takie ustawienia można dzięki Xposed albo nawet zwykłyn launcherem, np. Nova.

4. Jak bardzo chcesz, możesz pobierać, bo i kto Ci zabroni? ;)

5. Jak się pojawi Marshmallow na nasz telefon to i może jakiś zdolniacha coś sklei z CM.

6. Motywy ustawiasz w systemie, jest specjalnie wydzielona do tego opcja. Bardzo podobnie jak w MIUI, tylko szybciej działa :)

Super, dzięki za przejrzyste odpowiedzi. Najprawdopodobniej zmienię na CM, jest weekend, więc będę miał czas na zabawę, trochę  też o nim poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...