Jump to content

Alarm Clock xTreme - dzwoni nieregularnie lub wcale


Recommended Posts

Cześć,

mam problem z budzikiem w Redmi 2. Chodzi o aplikację Alarm Clock xTreme (budzik xtreme), ale podobne objawy również przy użyciu Timely. Poprawnie działa tylko wbudowany budzik. Przeszukałem już inne tematy i:

- dodałem "kłódkę" na tym procesie, aby nie był ubijany

- w: Ustawienia > Urządzenie > Bateria i wydajność > Profile baterii wybrany jest profil, który ma ustawione "Czyszczenie pamięci" na "Nigdy"

- w aplikacji włączyłem "ikonkę w belce", wobec czego widzę, że cały czas jest aktywna

 

Mimo tego budzik dzisiaj był nastawiony np. na 10:00, a zadzwonił o 10:15. Po całej nocy czasami nie włącza się w ogóle lub uruchamia się dopiero, kiedy wybudzę ekran, np. 30 minut po deklarowanej godzinie. Najczęściej problem jest po "długiej przerwie", czyli np. po nocnym czuwaniu, ale ostatnio zadzwonił, ustawiłem 4-minutową drzemkę i już się nie odezwał aż do wybudzenia ekranu...

Jest to bardzo irytujące i prawdę mówiąc, nie wiem, co mogę z tym jeszcze zrobić? Telefon to Redmi 2 PRO, system MIUI 5.10.8.

Link to post
Share on other sites

No niestety dzisiaj miałem to samo :/ Budzik nastawiony na 7:00, a zadzwonił dopiero 7:06, kiedy wybudziłem telefon. Dodany do autostartu, kłódka dalej założona, itp. Co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania?

 

Edit: chyba znalazłem nawet filmik na yt, który pokazuje ten problem: https://www.youtube.com/watch?v=exjcuekcEBc

Edited by bay
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tymi budzikami na MIUI to są niezłe jaja. Używam "Puzzle Alarm Clock" i mam podobnie - budzik dzwoni, nie zdarza się raczej żeby nie zadzwonił, ale przeważnie czas dzwonienia lub drzemki ma 1-2 minuty poślizgu względem zaplanowanego czasu. Zmiana ROMu tu nie pomoże, to samo miałem na MIUIv5, to samo mam na MIUIv7. Nauczyłem się z tym żyć po prostu.

Edited by mars28
Link to post
Share on other sites

Ja doszedłem do wniosku, że ten telefon nie obsługuje wielozadaniowości. Wiem jak absurdalnie to brzmi, ale tak jest, nic oprócz aplikacji systemowych nie działa. O dziwo nawet zegarek jest chyba ubijany, bo odblokowując telefon przez ułamek sekundy jest zła godzina i dopiero się tel odmula. W innym wątku http://miuipolska.pl/forum/topic/8006-powiadomienia-push-w-aplikacji-ing-bank-śląski-oraz-rso/?do=findComment&comment=106495

podałem link do porównania z Lenovo i tam widać że ten telefon ubija procesy od razu. 

Link to post
Share on other sites

Trochę odbiegnę od tematu budzika, ale jak już wspomniałeś o braku wielozadaniowości, to muszę przyznać rację. Porównując do MIUIv4, którego używałem na HTC Evo 3D jest to duży krok w tył. Podam przykład - gram czasami w Real Racing 3, na MIUIv4 jak ktoś mi zadzwonił w trakcie wyścigu, odbierałem rozmowę, chwilę pogadałem, po zakończeniu rozmowy wracam do RR3 i dalej jestem w tym samym wyścigu. HTC Evo miał tylko 2 rdzenie i 1GB RAM. Na Mi3 z MIUIv5 jak i z MIUIv7 w analogicznej sytuacji po zakończeniu rozmowy RR3 startuje mi od zera. Myślę, że to nie kwestia sprzętu a raczej nakładki. Z tą wielozadaniowością jest obecnie gorzej niż na starych telefonach, nawet z portowanym MIUI.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, mój poprzedni telefon miał jedno rdzeniowy proc 1,3Ghz + 512MB Ram, całość na symbianie i tam wsiadałem do auta, włączałem rejestrator trasy (full HD z rejestracją GPS), nawigację, puszczałem nutę i to wszystko działało razem i nic się nie cięło. Na RN2 nie ma takiej opcji żeby dwie aplikacje działały równocześnie, dla mnie to jest niepojęte, czas chyba przeprosić się z nokią, kupić jej nową baterię, a chiński wynalazek pogonić z jak najmniejszą stratą.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Też miałem z tym problem. Pomogło zainstalowanie Memory Locker'a. Wystarczy ustawić priorytet procesu aplikacji na - 17 i do tej pory(już prawie tydzień) nie mam z nim kłopotów. Ku przestrodze - tak, root potrzebny. 

Edited by tirey93
Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...