Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem dziś w nocy i już jasne nie ma mojego telefonu na liście certyfikowanych. Sprawdziłem legalność i wyskoczyło że owszem jest legalny ale nie jest w wersji globalnej i dlatego mogą być problemy. Rozumiem że trzeba się przyzwyczaić do tych restartów i ciągłego sprawdzania albo trzeba kupić nowszy model który jest na liście Google.

Rozumiem że instalacja oprogramowania w wersji globalnej nie załatwi problemu bo certyfikat dotyczy telefonu a nie wersji programu.

Czytaliście coś takiego......

https://webinsider.pl/google-android-rejestracja-niecertyfikowanego-urzadzenia/

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Musze niestety post pod postem , jeśli coś nie tak to proszę je połączyć.

Próbowałem zarejestrować mój telefon wpisując numer imei , który mam na telefonie pod baterią.

Niestety system twierdzi ze powinien mieć 16 znaków  , a u mnie jest tylko 15 cyfr

Za pomocą apki ściągniętej ze sklep play odczytałem imei 16 znakowy  tzn. liczby i litery , ale to tez nic nie dało . Nadal info że ilość znaków się nie zgadza.

Tego z liku nie próbuje bo nie wiem czym to pachnie...moja wiedza tu się kończy .Może ktoś to rozgryzie i napisze wiecej.

pozdrawiam Wojtek

 

Edytowane przez fancik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
Musze niestety post pod postem , jeśli coś nie tak to proszę je połączyć.
Próbowałem zarejestrować mój telefon wpisując numer imei , który mam na telefonie pod baterią.
Niestety system twierdzi ze powinien mieć 16 znaków  , a u mnie jest tylko 15 cyfr
Za pomocą apki ściągniętej ze sklep play odczytałem imei 16 znakowy  tzn. liczby i litery , ale to tez nic nie dało . Nadal info że ilość znaków się nie zgadza.
Tego z liku nie próbuje bo nie wiem czym to pachnie...moja wiedza tu się kończy .Może ktoś to rozgryzie i napisze wiecej.
pozdrawiam Wojtek
 
No good :/

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fancik napisał:

witam

Musze niestety post pod postem , jeśli coś nie tak to proszę je połączyć.

Próbowałem zarejestrować mój telefon wpisując numer imei , który mam na telefonie pod baterią.

Niestety system twierdzi ze powinien mieć 16 znaków  , a u mnie jest tylko 15 cyfr

Za pomocą apki ściągniętej ze sklep play odczytałem imei 16 znakowy  tzn. liczby i litery , ale to tez nic nie dało . Nadal info że ilość znaków się nie zgadza.

Tego z liku nie próbuje bo nie wiem czym to pachnie...moja wiedza tu się kończy .Może ktoś to rozgryzie i napisze wiecej.

pozdrawiam Wojtek

 

Ale ty nie masz podać IMEI !!!! Tylko identyfikator Androida w Google Services Framework !!!!!!!! Opisałem tą metodę rejestracji wyżej Device ID.

A po za tym to nie działa :) zarejestrowałem dwa romy i dalej jest jak było :)

Edytowane przez zonee
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nie masz podać IMEI !!!! Tylko identyfikator Androida w Google Services Framework !!!!!!!! Opisałem tą metodę rejestracji wyżej Device ID.
A po za tym to nie działa zarejestrowałem dwa romy i dalej jest jak było
Sprawdzone :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zonee napisał:

Ale ty nie masz podać IMEI !!!! Tylko identyfikator Androida w Google Services Framework !!!!!!!! Opisałem tą metodę rejestracji wyżej Device ID.

A po za tym to nie działa :) zarejestrowałem dwa romy i dalej jest jak było :)

OK OK

Nie doczytałem wszystkiego do końca , ale na początku Google akceptowało podobno sam IMEI telefonu dlatego moja wina.......

cytat... Jak na razie, Google akceptuje podanie numeri IMEI telefonu, ale serwis AndroidPolice podaje, że to tylko etap przejściowy, a docelowo trzeba będzie używać wyłącznie GSF ID.

To wszystko przez pośpiech ...........a mogło być tak przyjemnie :)

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje sięgają zenitu :)

OK OK
Nie doczytałem wszystkiego do końca , ale na początku Google akceptowało podobno sam IMEI telefonu dlatego moja wina.......
cytat... Jak na razie, Google akceptuje podanie numeri IMEI telefonu, ale serwis AndroidPolice podaje, że to tylko etap przejściowy, a docelowo trzeba będzie używać wyłącznie GSF ID.
To wszystko przez pośpiech ...........a mogło być tak przyjemnie :)
pozdrawiam


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie udało mi się tylko zmienić status telefonu na "CERTYFIKOWANY" ale dalej nie aktualizuje aplikacji.

A tak swoją drogą nie macie wrażenia że tylko nas troje zostało tu jeszcze z tym telefonem haha:P

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zonee napisał:

Jak na razie udało mi się tylko zmienić status telefonu na "CERTYFIKOWANY" ale dalej nie aktualizuje aplikacji.

A tak swoją drogą nie macie wrażenia że tylko nas troje zostało tu jeszcze z tym telefonem haha:P 

Właśnie takie mam dziwne wrażenie już od dłuższego czasu , a przecież ten model telefonu sprzedawał się jak przysłowiowe bułeczki....

W między czasie dokonałem rejestracji  w google mojego telefonu i tym razem wpisałem raczej to co trzeba :)

W odpowiedzi otrzymałem 19 cyfrowy ciąg cyfr ....czy to jest jakiś numer nadany ?

W sklepie play nadal wersja 12.5.15 i brak tekstu o braku certyfikatu ...po prostu nic nie jest napisane ....

Niestety google nadal się pobiera 33MB ale nie chce się aktualizować. wyskakuje błąd -504

Jedyne co pozytywne to sklep gdzie kupiłem tę niby nowa baterię zgodził się na wymianę, bo ładowanie w godzinę (1200mAh) i sygnalizowanie że to 100% to raczej nie jest dobra bateria.....Zresztą rozładowanie w kilka godzin też o tym świadczy , że to złom......zobaczymy na co wymienią :)

To tyle na dzisiaj   :)

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób jeszcze tak: Pobierz ze Sklepu Play aplikację - Preferences Manager - zainstaluj - odpal ją - zapyta o root-a więc przyznaj - w prawym rogu rozwiń ustawienia - wybierz "pokaz ukryte aplikacje" - odszukaj "Sklep Google Play" - powinna się rozwinąć lista preferencji dla sklepu - i powinna znajdować się tam pozycja " device-google-certified " - zmieniasz wartość z false na true.

Wtedy niby w sklepie masz że "Urządzenie jest certyfikowane". Niestety u mnie nie pokazuje preferencji aplikacji jak kliknę na cokolwiek.

Dlatego można tez zmienić to ręcznie jak aplikacja nie działa:

Edytując samemu plik systemowy np. używając Total Commander z Root-em:

Lokalizacja pliku
Główny katalog systemowy:     data/data/com.android.vending/shared_prefs/finsky.xml
 
Wyszukaj w pliku linie tekstu:    name="device-google-certified"value="false"
 
Zmieniasz wartość false na true, zapisujesz plik i restartujesz telefon.
U mnie sklep teraz jest certyfikowany ale dalej nie pobiera aktualizacji.

 

Edytowane przez zonee
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może wieczorem się pobawię bo teraz praca default_smile.png

niestety po nocy wrócił zapis że telefon jest nie certyfikowany.

No i właśnie teraz znowu brak sklepu play w telefonie? Za chwilę napewno będzie samoczynny restart i sklep wróci hihi już się przyzwyczajam i informuję wszystkich że mogę być czasem nieosiągalny...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fancik napisał:

Ok może wieczorem się pobawię bo teraz praca :)

niestety po nocy wrócił zapis że telefon jest nie certyfikowany.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jak zrobisz to co ci powiedziałem to będzie ok przynajmniej narazie (daj znać czy po tym aktualizują ci się aplikacje). Ale najpierw sprawdź aplikacją bo dziwi mnie ze u mnie nic nie pokazuje ta aplikacja i ręcznie musiałem zmieniać. Wiec o ta informacje cie poproszę czy u ciebie jest tak samo.

 

PS. ciekawy artykuł. Jedne jegomość z en.miui.com zasugerował ze nasze problemy sa przez stara wersje androida.

https://www.spidersweb.pl/2017/12/google-play-android-wersje.html

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aplikacja preferences manager widzi ze nie mam roota. Kiedyś go miałem ale wywaliłem bo mi bank krzyczał że nie będzie działał na zrotowanym telefonie, więc nic więcej nie mogę zrobić. A z tą wersją Androida to pewnie tak będzie że starsze wersje pójdą do śmieci. Urządzenia się nie psują więc jakoś trzeba zmusić nas do wymiany na nowe...

To tak jak z nowym komputerem który mam zamiar złożyć. Jak chcę najnowszy model procesora to muszę zainstalować win 10 bo na innym procesor i płyta nie zadziała....

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fancik napisał:

Niestety aplikacja preferences manager widzi ze nie mam roota. Kiedyś go miałem ale wywaliłem bo mi bank krzyczał że nie będzie działał na zrotowanym telefonie, więc nic więcej nie mogę zrobić. A z tą wersją Androida to pewnie tak będzie że starsze wersje pójdą do śmieci. Urządzenia się nie psują więc jakoś trzeba zmusić nas do wymiany na nowe...

To tak jak z nowym komputerem który mam zamiar złożyć. Jak chcę najnowszy model procesora to muszę zainstalować win 10 bo na innym procesor i płyta nie zadziała....

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

uuu bez Root-a no to kiepa -- trzeba było zainstalować Magisk w wersji 17.1 bo nowy 18 nie działa tam można ukryć aplikacje banku aby nie widziała Root-a :)

PS. posprawdzałem API naszego Andka i mamy 21 wiec dalej mieścimy się w normie -- powinno wszystko działać i się aktualizować

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak.
Preferences Manager - przyznanie uprawnień root -.zmiana wartości w pozycji google-device-certyfied z false na true - restart(długi :) - Google Play jest certyfikowany - instalacją aplikacji YouTube nieudana.Pobierała się, instalowała i nie zainstalowała.
Po restarcie znowu pojawiła się aktualizacja mi center i samouczka

A zrób jeszcze tak: Pobierz ze Sklepu Play aplikację - Preferences Manager - zainstaluj - odpal ją - zapyta o root-a więc przyznaj - w prawym rogu rozwiń ustawienia - wybierz "pokaz ukryte aplikacje" - odszukaj "Sklep Google Play" - powinna się rozwinąć lista preferencji dla sklepu - i powinna znajdować się tam pozycja " device-google-certified " - zmieniasz wartość z false na true.
Wtedy niby w sklepie masz że "Urządzenie jest certyfikowane". Niestety u mnie nie pokazuje preferencji aplikacji jak kliknę na cokolwiek.
Dlatego można tez zmienić to ręcznie jak aplikacja nie działa:
Edytując samemu plik systemowy np. używając Total Commander z Root-em:
Lokalizacja pliku Główny katalog systemowy:     data/data/com.android.vending/shared_prefs/finsky.xml   Wyszukaj w pliku linie tekstu:    name="device-google-certified"value="false"   Zmieniasz wartość false na true, zapisujesz plik i restartujesz telefon. U mnie sklep teraz jest certyfikowany ale dalej nie pobiera aktualizacji.  


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, koko63 napisał:

Ja już nie pamiętam ilosci oraz chronologii działań, ale zdaje sie, że mam ręcznie zainstalowany sklep Play.Moze to?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Nie nie na pewno nie to -- w tej apce Preferences Manager żadna aplikacja nie pokazuje preferencji a root-jest i ma się dobrze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
PS. ciekawy artykuł. Jedne jegomość z en.miui.com zasugerował ze nasze problemy sa przez stara wersje androida.
https://www.spidersweb.pl/2017/12/google-play-android-wersje.html


Sugestia, że problem wynika ze starszej wersji androida jest do przyjęcia.
Sprawdzałem certyfikacje na dwóch tabletach Lenovo.Jeden z androidem 5 drugi z 7.
Na pierwszym urządzenie nie jest certyfikowane, na drugim i owszem.
Nie chcę jednak sprawdzać co by było gdybym odinstalowal i zainstalował np.aplikację YouTube na tym niecertyfikowanym, bo mogłoby okazać się, że po odinstalowaniu nie mogę jej ponownie zainstalować, czego wolałbym uniknąć.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tej mojej niby rejestracji telefonu w Google, niby miało zadziałać, a jednak po kilku godzinach powróciła stara informacja. W takim razie to sciema? Od Google... No i na razie całkiem nie blokują. Niby inne aktualizacje działają tylko trwa to strasznie długo.....

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fancik napisał:

A co myślicie o tej mojej niby rejestracji telefonu w Google, niby miało zadziałać, a jednak po kilku godzinach powróciła stara informacja. W takim razie to sciema? Od Google... No i na razie całkiem nie blokują. Niby inne aktualizacje działają tylko trwa to strasznie długo.....

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Różnie piszą - może to wina androida 5.0, może to wina odblokowanego bootloadera w standardzie, może ta metoda działa tylko na europejskie telefony a nie chińskie ! Może to BUG w romach który nie był problemem wcześniej aż Google zmieniło politykę !!!! kto to wie jak już nawet mi z chin nie odpisują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tej mojej niby rejestracji telefonu w Google, niby miało zadziałać, a jednak po kilku godzinach powróciła stara informacja. W takim razie to sciema? Od Google... No i na razie całkiem nie blokują. Niby inne aktualizacje działają tylko trwa to strasznie długo.....
 
Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Jeśli o mnie chodzi to moje wiedza na temat jest niewielka i nie pomogę.Przyszedlem tu po pomoc, bo telefon zwariował, a bylo tak pięknie ;).Widząc zainteresowanie, zacząłem dłubać no i rozmawiamy sobie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2018 o 10:37, fancik napisał:

 

 

 

 

Zauważyłem pewna zależność apropos twojego znikania Sklepu Google i restartów telefonu ! Skacząc miedzy ROM-ami i przywracaniem ROM-ów spotkało mnie to sam. Sklep znika z telefonu i restart bądź nie rożnie bywało.

Tak czy inaczej dzieje się tak kiedy Sklep Google próbuje zainstalować nowsza wersje siebie w tle i nie może tego zrobic.

Zrobiłem tak:

Odinstalowałem aktualizacje Sklepu (CHOĆ TO NIE KONIECZNE - CZYTAJ DALEJ). Po czy w Ustawieniach Sklepu klikając na wersje sklepu pojawia się wtedy informacja ze zostanie pobrana i zainstalowana nowa wersja sklepu. Zamyka Sklep i czekam (klikając co jakiś czas na ikonę sklepu) aż ikona odpowie "Sklep nie jest zainstalowany". I teraz różnie ! Raz poczekałem z minute jak ikona zniknęła i wymusiłem reset telefonu. Jak wstał to już z nowa wersją Sklepu - po kliknięciu w ustawieniach na wersje sklepu pojawi się info. iż masz najaktualniejsza wersje sklepu. Wtedy już (przynajmniej narazie) nie będzie znikał.

Oczywiście powtórzyłem to na 2 ROM-ach i na obu tak samo udało mi się podnieść wersje sklepu do najaktualniejszej 12.7.23 (W sklepie na telefonie pisze iż nie ma nowszej i ta jest aktualna).

Docelowo wychodziłem z wersji  12.3.30 (bo to ostatnia wersja jaka da się śmiało zainstalować ręcznie z APKMIRROR

Najpierw mi podniosło do wersji 12.5.15 - udało się po chyba 10 próbie restartów ( z reguły telefon wyłączałem tak po 1 minuta, bądź 5 minut albo  10 minut gdy sklep znikał)

A potem to samo do wersji 12.7.23 - i sklep nie znika :) dopóki nie wyjdzie nowsza wersja sklepu  dla nas :)

 

 

PS. zrób coś dla mnie wyczyść dane sklepu i usług Google i sprawdź po 30 minutach czy czasem nie masz certyfikowanego sklepu. Bo już tak nakombinowałem ze chyba sklep sam mi wyświetla ze certyfikowany a nic nie zmieniałem odnośnie certyfikacji konsolą jedynie rzuciłem temat na Google help forum.

Edytowane przez zonee
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, mam już wersję 2.7.23
Przekazuję sposób jaki opisałem w innym wątku:

Mój RN2P chodzi dobrze na ostatnim Romie miui Polska.
Fakty są takie:
1.Kiedy zaczął wariować, t.j.dlugie restarty, grzanie, znikający i pojawiający się sklep Google Play, niemożliwość zaktualizowania, a potem zainstalowania aplikacji Gmail, YouTube, Google próbowałem reinstalować system.Bez skutku próbowałem zainstalować CM- jedna próba.
I jakieś inne zabiegi wg porad z netu, nie pamiętam już jakich.
2.Full Wipe, factory reset.
3.Instalacja ostatniego ROMu miui Polska 8.1.18
4.Instalacja Sklepu Google Play z netu, wersja 12.7.23
5. Zarejestrowałem usługi w Google.
5.1 instalacja aplikacji

Device ID
5.2 Odczyt numeru Google Service Framework
5.3Wkleilem tu https://www.google.com/android/uncertified/ (po zalogowaniu)
5.4 Restart
6.W ustawieniach sklepu na samym dole pojawiło się info, że "Urządzenie jest certyfikowane"
7.Mimo tego nadal nie ma możliwości zainstalowania Gmail, YouTube, Google, a teraz nawet aktualizacji Google Drive.
Sama aplikacja nie zniknęła.
Mapy działają po aktualizacji.
Urządzenie zachowuje się jak dawniej, tzn. nie wariuje, nie grzeje się itd.
Aplikację Googla zastąpiłem odpowiednio
Bluemail, wcześniej MyMail, YouTube aplikacja z zewnątrz TubeMate(możliwość słuchania przy wyłączonym ekranie).

Zauważyłem pewna zależność apropos twojego znikania Sklepu Google i restartów telefonu ! Skacząc miedzy ROM-ami i przywracaniem ROM-ów spotkało mnie to sam. Sklep znika z telefonu i restart bądź nie rożnie bywało.
Tak czy inaczej dzieje się tak kiedy Sklep Google próbuje zainstalować nowsza wersje siebie w tle i nie może tego zrobic.
Zrobiłem tak:
Odinstalowałem aktualizacje Sklepu (CHOĆ TO NIE KONIECZNE - CZYTAJ DALEJ). Po czy w Ustawieniach Sklepu klikając na wersje sklepu pojawia się wtedy informacja ze zostanie pobrana i zainstalowana nowa wersja sklepu. Zamyka Sklep i czekam (klikając co jakiś czas na ikonę sklepu) aż ikona odpowie "Sklep nie jest zainstalowany". I teraz różnie ! Raz poczekałem z minute jak ikona zniknęła i wymusiłem reset telefonu. Jak wstał to już z nowa wersją Sklepu - po kliknięciu w ustawieniach na wersje sklepu pojawi się info. iż masz najaktualniejsza wersje sklepu. Wtedy już (przynajmniej narazie) nie będzie znikał.
Oczywiście powtórzyłem to na 2 ROM-ach i na obu tak samo udało mi się podnieść wersje sklepu do najaktualniejszej 12.7.23 (W sklepie na telefonie pisze iż nie ma nowszej i ta jest aktualna).
Docelowo wychodziłem z wersji  12.3.30 (bo to ostatnia wersja jaka da się śmiało zainstalować ręcznie z APKMIRROR
Najpierw mi podniosło do wersji 12.5.15 - udało się po chyba 10 próbie restartów ( z reguły telefon wyłączałem tak po 1 minuta, bądź 5 minut albo  10 minut gdy sklep znikał)
A potem to samo do wersji 12.7.23 - i sklep nie znika dopóki nie wyjdzie nowsza wersja sklepu  dla nas
 
 
PS. zrób coś dla mnie wyczyść dane sklepu i usług Google i sprawdź po 30 minutach czy czasem nie masz certyfikowanego sklepu. Bo już tak nakombinowałem ze chyba sklep sam mi wyświetla ze certyfikowany a nic nie zmieniałem odnośnie certyfikacji konsolą jedynie rzuciłem temat na Google help forum.


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, koko63 napisał:

Dziekuję, mam już wersję 2.7.23
Przekazuję sposób jaki opisałem w innym wątku:

Mój RN2P chodzi dobrze na ostatnim Romie miui Polska.
Fakty są takie:
1.Kiedy zaczął wariować, t.j.dlugie restarty, grzanie, znikający i pojawiający się sklep Google Play, niemożliwość zaktualizowania, a potem zainstalowania aplikacji Gmail, YouTube, Google próbowałem reinstalować system.Bez skutku próbowałem zainstalować CM- jedna próba.
I jakieś inne zabiegi wg porad z netu, nie pamiętam już jakich.
2.Full Wipe, factory reset.
3.Instalacja ostatniego ROMu miui Polska 8.1.18
4.Instalacja Sklepu Google Play z netu, wersja 12.7.23
5. Zarejestrowałem usługi w Google.
5.1 instalacja aplikacji

Device ID
5.2 Odczyt numeru Google Service Framework
5.3Wkleilem tu https://www.google.com/android/uncertified/ (po zalogowaniu)
5.4 Restart
6.W ustawieniach sklepu na samym dole pojawiło się info, że "Urządzenie jest certyfikowane"
7.Mimo tego nadal nie ma możliwości zainstalowania Gmail, YouTube, Google, a teraz nawet aktualizacji Google Drive.
Sama aplikacja nie zniknęła.
Mapy działają po aktualizacji.
Urządzenie zachowuje się jak dawniej, tzn. nie wariuje, nie grzeje się itd.
Aplikację Googla zastąpiłem odpowiednio
Bluemail, wcześniej MyMail, YouTube aplikacja z zewnątrz TubeMate(możliwość słuchania przy wyłączonym ekranie).

 


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli na skróty _ opcje awaryjne jak nic już nie da się zrobić :) U mnie tel działa tez dobrze jedynie długo wstaje  jedyny objaw i niemożność aktualizacji części apek od googla. Jeszcze pokombinuję zanim zmienię apki googla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koko63 napisał:

U mnie dokładnie tak samo, uciążliwy długi restart.
Jeśli znajdziesz jakieś interesujące zastępniki, albo cokolwiek interesującego, wrzucaj

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Narazie próbuje rozwiązać problem całkowicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie tak samo, uciążliwy długi restart.
Jeśli znajdziesz jakieś interesujące zastępniki, albo cokolwiek interesującego, wrzucaj

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dziwne dziwy, podwójny post.Do tego b.dlugo się wysyłał.

U mnie dokładnie tak samo, uciążliwy długi restart.
Jeśli znajdziesz jakieś interesujące zastępniki, albo cokolwiek interesującego, wrzucaj

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odinstalowaniu sklepu została wersja stara 6.7.12  i nawet ładnie pobiera aktualizacje wszystkie poza tym co  jest z google.

Niestety kilka prób restartów nic nie zmieniło. Klikam na wersję programu , mam info że zostanie pobrana nowa wersja ,ale to się nie robi.

Klikam na ikonę , wyskakuje że brak sklepu , więc czekam  aż ikona  zniknie ale nie znika a sklepu brak.

Po jakimś czasie sam się restart  robi , albo sam go robię  , ale po wstaniu systemu nadal jest stara wersja sklepu ..........

Na razie przyzwyczaiłem się do tego że telefon sam się restartuje , a poza tym działa ok ..............

Jak macie pomysły to piszcie ......

Edytowane przez fancik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też te samoczynne restarty i to był jeden z powodów reinstalacji systemu na czysto.Teraz to ustąpiło, przynajmniej nie przypominam sobie.

U mnie po odinstalowaniu sklepu została wersja stara 6.7.12  i nawet ładnie pobiera aktualizacje wszystkie poza tym co  jest z google.
Niestety kilka prób restartów nic nie zmieniło. Klikam na wersję programu , mam info że zostanie pobrana nowa wersja ,ale to się nie robi.
Klikam na ikonę , wyskakuje że brak sklepu , więc czekam  aż ikona  zniknie ale nie znika a sklepu brak.
Po jakimś czasie sam się restart  robi , albo sam go robię  , ale po wstaniu systemu nadal jest stara wersja sklepu ..........
Na razie przyzwyczaiłem się do tego że telefon sam się restartuje , a poza tym działa ok ..............
Jak macie pomysły to piszcie ......


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...