Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety przeszedłem z dev więc jak na razie testuje szczerze mówiąc chciałbym pozostać na stable jak najdłużej, bo mam już dosyć tych aktualizacji które dla mnie niewiele wznosiły . Fakt że nie są obowiązkowe ale zawsze jest nadzieja że będzie lepiej ...

 Bateria coraz szybciej się zużywała , a że naczytałem się pochwał jej działania na stable , więc postanowiłem  przed wejściem Miui8 to sprawdzić ...mamy kilka tygodni  to zobaczymy ...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez fancik
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na stable 7.3.2.0

Fakt , bluetooth nadal rozłącza , trochę się  już  do tego przyzwyczaiłem :-).

Na razie po kilku dniach i tak jest lepiej , ale z baterią poczekajmy z tydzień do oceny .

Zaliczyłem jeden samoczynny szybki restart systemu , do tej pory tego nie miałem , więc jakaś zmiana jest ;-)

Ogólnie jest dobrze baterii starcza na 1,5 dnia z wyłączeniem godzin  późno-nocnych...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DominikRN2 napisał:

@fancik Powiedz mi prosze czy w szybkim menu dalej jest muzyka czy wyszukiwarka jak w MIUI POLSKA ?

Na 7.3.2.0 wyszukiwarka

3 godziny temu, Hormon napisał:

I jak bateria na najnowszym stable? Bo ostatnia wersja dev pod tym względem jest bardzo kiepska.

Wysłane z Redmi Note 2 Prime

U mnie na ostatniej dev bateria trzyma jak na poprzednich. Na tym stable dużej poprawy bateri nie zauważyłem. Jedynie co to gps szalał ale zmiana modemu rozwiązuje ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ocena stable 7.3.2.0 po tygodniu...

U mnie z kolei gps działa ok może nie jest za dokładny , ale nic złego się nie dzieje i doprowadza do celu .

Jeśli chodzi o baterię to np. przedostatnie ładowanie wystarczyło  na 4.1 godziny pracy wyświetlacza , a ostanie już tylko na 3,5 godziny .

Wydaje mi się że zależy to od wykorzystania telefonu .

4.1 godziny przy intensywnym wykorzystaniu telefonu w tym internet  a ładowanie już po całym dniu na noc.

3.5 godziny przy oszczędnym wykorzystaniu telelefonu w tym mniej internetu i połączeń a więcej czuwania  właczone dane  lub wifi. a czasem razem  . a ładowanie dopiero po 1.5 dniu z wyłączeniem kilku godzin ( w nocy  telefon wyłączony  5 godzin) ....

Na razie uważam że warto było przejść na stable 7.3.2.0    brakuje mi trochę  funkcji   ...Asystent Dotyku...

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DominikRN2 napisał:

@fancik Powiedz mi prosze czy w szybkim menu dalej jest muzyka czy wyszukiwarka jak w MIUI POLSKA ?

No i oczywiście  na 7.3.2.0  jest wyszukiwarka

Jedynie po zainstalowaniu dodatków i Samouczka  użycie w nim Diagnostyki powoduje jego zatrzymanie, a w wersji dev . działało juz ok.

Być może zainstalowanie wersji ze  Sklepu Play by pomogło , ale nie potrafię jej nadinstalować ,a wersji zainstalowanej wywalić .

Jednak to bzdet i mi na tym nie zależy .....piszę to  tylko dla informacji dla innych......

Edytowane przez fancik
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fancik napisał:

Na razie uważam że warto było przejść na stable 7.3.2.0    brakuje mi trochę  funkcji   ...Asystent Dotyku...

Można dograć ;) Sam dograłem sobie do 6.4.21 ;)

 

8 godzin temu, fancik napisał:

Jedynie po zainstalowaniu dodatków i Samouczka  użycie w nim Diagnostyki powoduje jego zatrzymanie, a w wersji dev . działało juz ok.

Być może zainstalowanie wersji ze  Sklepu Play by pomogło , ale nie potrafię jej nadinstalować ,a wersji zainstalowanej wywalić .

To znany błąd od bardzo dawna, nawet na romach dev.

Dnia 31.05.2016 o 20:01, fancik napisał:

Po przejściu na stable 7.3.2.0

Fakt , bluetooth nadal rozłącza , trochę się  już  do tego przyzwyczaiłem :-).

Zapoznałeś się z tym:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczuru napisał:

Można dograć ;) Sam dograłem sobie do 6.4.21 ;)

Nie jestem taki obeznany ...poproszę o opis jak tego dokonać bezpiecznie ( czy nie ma różnicy ze mam stable) ...:-)

7 godzin temu, szczuru napisał:

Zapoznałeś się z tym:

Tak czytałem , ale nie mam takiej wiedzy aby eksperymentować.

Wygląda to całkiem dobrze , poczekam jak się będzie można upewnić że to bezpieczne i faktycznie pomaga a nie szkodzi.

Na razie jestem i tak bardzo zadowolony ,że przeszedłem na tę wersję .......:-)

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fancik napisał:

Nie jestem taki obeznany ...poproszę o opis jak tego dokonać bezpiecznie ( czy nie ma różnicy ze mam stable) ...:-)

Tak czytałem , ale nie mam takiej wiedzy aby eksperymentować.

Wygląda to całkiem dobrze , poczekam jak się będzie można upewnić że to bezpieczne i faktycznie pomaga a nie szkodzi.

Na razie jestem i tak bardzo zadowolony ,że przeszedłem na tę wersję .......:-)

Zainstaluj activity launcher ze sklepu google, potem wygoogle-uj "touch assistant port xda", z plikow w temacie zainstaluj tylko touch assistant. Odpal activity launcher, znajdz touch assistant,  kliknij na niego az sie rozwinie, przytrzymaj na rozwinieciu i wybierz "otworz skrot". Pojawi sie skrot na pulpicie ;)

Co do BT to ktos w tamtym temacie chyba wyrzucil gotowe pliki dla stable-a i ponoc dziala lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szczuru napisał:

potem wygoogle-uj "touch assistant port xda", z plikow w temacie zainstaluj tylko touch assistant

Niestety zatrzymałem się w tym momencie w żaden sposób nie mogę pobrać ( zainstalować tego touch assistant)......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ogarnąłem temat  ...dzięki za pomoc ...   , ale nadal nie działa wywala mnie przy próbie utworzenia skrótu.

tzn blokuje działanie ...activity launcher ... chyba na razie sobie daruję....

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fancik napisał:

Ok ogarnąłem temat  ...dzięki za pomoc ...   , ale nadal nie działa wywala mnie przy próbie utworzenia skrótu.

tzn blokuje działanie ...activity launcher ... chyba na razie sobie daruję....

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Miałem ten sam problem - nie twórz skrótu od razu do touch assistant, tylko po znalezieniu go w activity launcher najpierw kliknij na niego żeby go rozwinąć i przytrzymaj dopiero na tym co się pojawił po rozwinięciu aby utworzyć skrót.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szczuru napisał:

Miałem ten sam problem - nie twórz skrótu od razu do touch assistant, tylko po znalezieniu go w activity launcher najpierw kliknij na niego żeby go rozwinąć i przytrzymaj dopiero na tym co się pojawił po rozwinięciu aby utworzyć skrót.

Wielkie dzięki wszystko działa i jak na razie jest OK......:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎06‎-‎03 o 13:52, fancik napisał:

Wielkie dzięki wszystko działa i jak na razie jest OK......:-D

Witam

Nie do końca jest  OK . Mimo dodania do autostartu Touch assistant  trzeba z każdy razem po włączeniu telefonu aktywować choć w samy programie też jest ustawione na ON.

Nie jest to wielki problem ( i tak lepiej że w ogóle dało się go wrzucić do  systemu), ale może jest jakiś  sposób .............:?

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fancik napisał:

Witam

Nie do końca jest  OK . Mimo dodania do autostartu Touch assistant  trzeba z każdy razem po włączeniu telefonu aktywować choć w samy programie też jest ustawione na ON.

Nie jest to wielki problem ( i tak lepiej że w ogóle dało się go wrzucić do  systemu), ale może jest jakiś  sposób .............:?

Sam nad tym myślałem i chyba sposób jest "prosty" - trzeba zdekompilować Settings.apk i dodać tam skrót do Touch Assistanta - tak jak zrobiłem ze skrótem do menu USB:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hormon napisał:

I jak to stable? Warto instalować? W tej chwili mam 6.5.26 i niby wszystko ok, ale jednak bateria kiepsko trzyma. Na poprzednich wersjach było po 6h sot, teraz 3h, czasem 3.5h.

Wysłane z Redmi Note 2 Prime

Witam

Ja powiem tak......Aby mieć większy spokój i nie kusić się poprawkami zainstalowałem wersje tzw. stabilną.

Bateria kiedyś na samym początku zabawy z Xiaomi trzymała trochę lepiej , ale czy to pół czy godzina to przecież nie jest takie istotne  , bo i tak trzeba ładować co 1 max 1.5 dnia.

Na tej wersji stabilnej raz jest  3.5 do 4.5 godziny , a raz jest 3 do 3.5 godziny  nigdy nie wiadomo jak będzie .

Najważniejsze  że wszystko inne działa przynajmniej wg. mnie prawidłowo i nie mam  z tym żadnych problemów......

Pewnie  już zauważyliście że te telefony żyja własnym życiem i nie ma 100 % powtarzalności .....Przy takiej rozbudowanej możliwości konfiguracji inaczej być nie może....:-D

 

Jak to zostało wyraźnie zaznaczone , aktualizacje nie są obowiązkowe i proszę się nie pytać czy warto , aby później nie było żalu ,że jest tak czy siak.........;-)

Edytowane przez fancik
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DominikRN2 napisał:

Dograj sobie tą paczkę co napisałem i po problemie będziesz miał 80% głośniej niż na dev

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Witam

A czy to jest bezpieczne dla głośniczka , który wielkością nie grzeszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w samym programie można ustawić basy itp więc ja jak najbardziej polecam, jego największą zaletą jak dla mnie jest to że można go włączyć i wyłączyć kiedy się chce bo nie nadpisuje plików systemu chcesz cicho wyłączasz chcesz głośno włączasz :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...