Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrazenia 7.3.2.0.

GPS rozłącza co kilka sekund (modem v24.P37 - zmiana pewnie rozwiąże sprawę)

Gsam battery monitor nie działa poprawnie(czas ekranu = czas na baterii ale to przypadłość nowych romow)

Na razie to tyle(ok 1h po instalacji). O baterii napiszę po kilku ładowaniach. ROM wgrany na czysto po full wipe.

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inne funkcje na 7.3? Jak że stabilnością systemu i płynnością? Jak ogólne działanie telefonu? Aktualnie wciąż siedzę na 7.2 i nie wiem czy aktualizować czy czekać :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, miroz81 napisał:

A jak inne funkcje na 7.3? Jak że stabilnością systemu i płynnością? Jak ogólne działanie telefonu? Aktualnie wciąż siedzę na 7.2 i nie wiem czy aktualizować czy czekać :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Trudno powiedzieć po 4h użytkowania. Pewnie w kolejnych dniach wyjdą błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed tym ROMem. Zwiechy, zawiechy, błędy, nie mogę wejść w ustawieniach w "urządzenie". Uciekłem z dev bo nie chciałem być królikiem doświadczalnym, na stable jeszcze gorzej bo takiego ROMu jeszcze nie miałem, poprzedni był ok. Teraz mnie czeka full wipe i dwudniowe przywracanie wszytskiego, na szczęście to mój oststni telefon Xiaomi, mam juz dość jego ROMów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gwalberg napisał:

Ostrzegam przed tym ROMem. Zwiechy, zawiechy, błędy, nie mogę wejść w ustawieniach w "urządzenie". Uciekłem z dev bo nie chciałem być królikiem doświadczalnym, na stable jeszcze gorzej bo takiego ROMu jeszcze nie miałem, poprzedni był ok. Teraz mnie czeka full wipe i dwudniowe przywracanie wszytskiego, na szczęście to mój oststni telefon Xiaomi, mam juz dość jego ROMów

To tylko u ciebie bo umnie oprócz początkowych problemów z GPS nie widzę nic złego. Jak widać ja nie mam problemu z wejściem w urządzenia. Ani razu nie zawiesił się. A z drugiej strony co ty chcesz przywracać 2 dni?

Screenshot_2016-05-22-21-07-44_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xxmati96xx napisał:

To tylko u ciebie bo umnie oprócz początkowych problemów z GPS nie widzę nic złego. Jak widać ja nie mam problemu z wejściem w urządzenia. Ani razu nie zawiesił się. A z drugiej strony co ty chcesz przywracać 2 dni?

Screenshot_2016-05-22-21-07-44_com.android.settings.png

Wszystko, nie robię kopii zapasowych, same logowanie do apk i ich ustawianie to parę godzin. Spróbuj usnąć syst apk to zobaczysz czy będziesz mógł wejść. Nie działa mi w pełni xposed, ciągle na belce roaming, ten ROM to najgorszy jaki miałem.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gwalberg napisał:

Wszystko, nie robię kopii zapasowych, same logowanie do apk i ich ustawianie to parę godzin. Spróbuj usnąć syst apk to zobaczysz czy będziesz mógł wejść. Nie działa mi w pełni xposed, ciągle na belce roaming, ten ROM to najgorszy jaki miałem.

No czyli to twoja wina że ci nie działa. Skoro usuwasz apki systemowe to co się dziwisz? A roming mam zawsze i jakoś mi nie przeszkadza. To że nie robisz kopi to też jest tylko i wyłącznie twoja wina więc nie wiem do kogo masz pretensję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, xxmati96xx napisał:

No czyli to twoja wina że ci nie działa. Skoro usuwasz apki systemowe to co się dziwisz? A roming mam zawsze i jakoś mi nie przeszkadza. To że nie robisz kopi to też jest tylko i wyłącznie twoja wina więc nie wiem do kogo masz pretensję.

Nigdy mi się takie cos nie przytrafiło. Poza tym że moja wina że usuwam syst apk? Zawsze usuwam i nigdy nie mam problemu, więc to nie moja wina tylko tego czegoś z bugami. Roaming mi przeszkadza i jest do nie zaakceptowania.

Nic już nie aktualizuje, wracam do poprzedniego ROM czyli do 2.3.0 i czekam do czerwca na nowe MIUI jeśli będzie na stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gwalberg napisał:

Nigdy mi się takie cos nie przytrafiło. Poza tym że moja wina że usuwam syst apk? Zawsze usuwam i nigdy nie mam problemu, więc to nie moja wina tylko tego czegoś z bugami. Roaming mi przeszkadza i jest do nie zaakceptowania.

Pomiędzy 7.2.3.0 a 7.3.2.0 jest różnica, więc jest też roznica w domu działaniu tych softow po usunięciu apk systemowych. Poto są one żeby wszystko działało prawidłowo. Skoro usuwasz je i zaczyna ci zacinać i walić błędami to twoja wina a nie błędów romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DominikRN2 napisał:

Ktoś opiszę system jak z baterią itp jakieś zmiany nowości? Z góry dziękuję bo obecnie mam 7. 2.3.0 i nie wiem czy robić update

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

inne ikony :)

Ponadto potwierdzam problem z modemem. U mnie objawiało się utratą zasięgu w miejscach gdzie do tej pory miałem. Zmiana na modem p24v51 rozwiązała problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin.M napisał:

Zastanawiam się nad powrotem do 7.2.3.0. Dam jeszcze jeden dzień jak mnie zdenerwuje ten Rom to go wyrzue

Jaki numerek telefonu ? Skoro masz problem z zasięgiem anteny ! rozumiem ze 2G/3G/4G ?

WERSJE - RN2 16-32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2015051

Uwierz mi że po powrocie na 7.2.3.0 mam lepszy zasięg. Na 7.3.2.0 często wyskakuje brak usługi w miejscach gdzie zawsze miałem, zmiana modemu tylko częściowo poprawiła sprawę. Wróciłem do 7.2.3.0 i wszystko wróciło do normy. I tak 2g/3g/4g

XRN2 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem zaraz jak wyszedł i owszem automapa lub janosik potrafią nagle pokazać prędkość 0 i tak już zostać do ponownego odpalenia apki. Na 7.2.3.0 nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło. Owszem nowe ikony, a bluetooth jak nie działał właściwie tak nie działa i wiecznie mi band nie rozłącza z telefonem. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, eRd napisał:

Ja wgrałem zaraz jak wyszedł i owszem automapa lub janosik potrafią nagle pokazać prędkość 0 i tak już zostać do ponownego odpalenia apki. Na 7.2.3.0 nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło. Owszem nowe ikony, a bluetooth jak nie działał właściwie tak nie działa i wiecznie mi band nie rozłącza z telefonem. Żenada.

Problem gps rozwiązuje instalacja tego modemu co podałem wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem drugie podejście do 7.3.2.0 i tym razem wygląda że problem z zasięgiem nie występuje. Może coś się źle zainstalowało. Dam mu druga szansę, ale od razu postawiłem na modemie v24p51

XRN2 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2016 o 18:42, zonee napisał:

I jak bateryjka na tym 7.3.2.0 - już ktoś względnie coś lepiej ocenił ?

 

Ps. bawił się już ktoś w te cuda: http://www.vafin-dev.ru/index.html

To ja też zapytam. Czy ktoś może testował taki rom od Nikoz47: http://www.needrom.com/download/nik-rom-project-xeu-7-2-1-0-service-pack-1/.

Sporo ciekawych modyfikacji wprowadził, w końcu w tym modzie jest język pl, bo jest na bazie Xiaomi.eu, działa niby bluetooth bez zrywania i wiele innych rzeczy. Wgrałem na chwilę i wróciłem do backupa stable, bo niezbędny byłby full wipe, a w tym momencie nie mam czasu wszystkiego ustawiać od nowa. Na szybko to zmieniona jest ikona baterii i jest do wyboru kilka w taki menu jego autorstwa. Niestety ikona ta oraz godzina nie zmienia koloru na ciemny po przejściu do np. menu z jasnym tłem przez co są niewidoczne.

Myślę, że bardzo ciekawy projekt i w najbliższym czasie do niego wrócę.

Gdyby ktoś miał chęć to warto spróbować. Mi głównie chodzi o rwanie połączenia z mi bandem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem przejście na stable 7.3.2.0 i na razie większość wygląda na OK . Teraz ładuje baterię bo poustawianie wszystkiego w Apkach trochę czasu zabrało i prądu też.

Fakt , wcześniej zrobiony backup pomaga , ale nie wszystko wraca , przynajmniej u mnie .

Mam pytanie zauważyłem ,znikła mi zakładka dotycząca ROTA.( osobiście raz czy dwa korzystałem)

Czy trzeba to jakoś wgrać,  nie do końca ogarniam ten temat.

Czytałem że trzeba coś pobrać i zainstalować tylko co na ten model telefonu aby czegoś nie popsuć i w jaki sposób.

A może w ogóle sobie na razie darować ROT , skoro system jak na te chwilę działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fancik Wgraj supersu, link jest w temacie z cotygodniową aktualizacją. Roota nie ma już od jakiegoś czasu nie ma w romach. A czy wgrywać to już musisz sobie sam odpowiedzieć czy widzisz taką potrzebe. Jeśli nie korzystasz z aplikacji wymagających roota to raczej jest ci zbędny a do działania MIUI nie jest wymagany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź.

Widziałem ten link tylko nie byłem pewien czy to jest także na mój telefon.

To najpierw zobaczę jak ten 7.3.2.0 będzie się sprawował , a później zobaczymy  czy zostanie ten, a może Miui8...

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...