Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mirrr napisał:

To jest typowe polskie podejscie do sprawy. Dobrze ze mamy cokolwiek a ze nie do konca dobrze jest zrobione to i tak przezyjemy. PO PROSTU SUPER.

chcesz mieć 100% po polsku to zainstaluj sobie wersje dev. A jak chcesz stable to musisz to akceptować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirrr napisał:

To jest typowe polskie podejscie do sprawy. Dobrze ze mamy cokolwiek a ze nie do konca dobrze jest zrobione to i tak przezyjemy. PO PROSTU SUPER.

Rety, jak bardzo czasami na forum brakuje mi przycisku "Nie lubię", "Minus", "Idź w cholerę" - obok "Lubię to" przy postach... Grrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie instalowałem. Przesiadlem się na stable że względu na brak root :)

Aktualnie mój RN2 śmiga na wersji 7.1.3.0 + dodatki Miui Polska i jestem zadowolony. Z baterią jest jako tako ale już dawno się przyzwyczaiłem że raz dziennie ładuję telefon a w mojej torbie czeka na użycie power bank. Poza tym żadnych większych problemów nie odnotowałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się przywitać tą wiadomością, jestem nowy w świecie MIUI, ale go odkrywam i to co widzę bardzo mi się podoba. Odnośnie 7.2.3.0, używam tej wersji i nie zauważyłem żadnych problemów, ani z baterią ani z samym systemem. Jedynym minusem są wyżej wspomniane błędy w tłumaczeniu (widoczne także podczas pierwszego uruchomienia w menu). Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to jest z językiem polskim w romie oficjalnym global? Czy z następną stabilną wersją, możemy się go spodziewać? Może z MIUI 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj przez chwilę najnowszy ROM global i braki w j polskim są duże.
Ja osobiście używam Stable od Xiaomi.eu oraz dodatków miuipolska (bez samouczka co prawda) - nigdy nie miałem problemów oraz wszystko było na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nezo napisał:

Miałem dzisiaj przez chwilę najnowszy ROM global i braki w j polskim są duże.
Ja osobiście używam Stable od Xiaomi.eu oraz dodatków miuipolska (bez samouczka co prawda) - nigdy nie miałem problemów oraz wszystko było na swoim miejscu.

Także używam Xiaomi.eu 7.2.3.0, chciałem się tylko dowiedzieć więcej o stabilnym romie global (i jaki jest status wdrażania weń języka polskiego). Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zasasa" która potwierdzą wszyscy choć trochę zaawansowani użytkownicy na tym forum jest prosta: jeśli nie musisz (np. z powodu zablokowanego botloadera) nie używaj rom-ów global. Siedź na romie od Miui Polska albo Xiaomi.eu

Unikniesz wielu problemów, te romy są o niebo lepsze od globali.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi.eu czy global. A zresztą to bez roznicy w sposobie instalacji. Wrzucarz ROM na telefon i przychodzisz do twrp. Najlepiej zrób backup przed instalacją. Robisz wipe data,cache i dalvik cache(to podstawowe - stracisz wszystkie apki, ale pamięć telefonu i sd zostanie). Następnie install i wybierasz rom. Po instalacji możesz przywrócić apki z kopi lokalnej (jeśli zrobiłeś), ale wtedy po przywróceniu najlepiej wejść znowu do twrp i w wipe wybrać advanced i tam wybierasz cache i dalvik cache i reboot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

postawilem 7.2.3.0 na moim RN2, full wipe.

Zainstalowane:

  • najnowsze MiFit + włączone odblokowywanie eranu opaską
  • mapy google
  • super su
  • gmail
  • tłumacz google
  • dysk google
  • klawiatura swift key
  • messanger
  • watsup
  • skype

 

Mam pytanie do Was, bo telefon dziwnie mi sie zachowuje, tzn tylko jedno jest dziwne, oto jak do tego doprowadzic:

  1. odblokuj telefon (zrob cokolwiek, wlacz np messangera albo inna aplikacje)
  2. nie blokuj ekranu przyciskiem
  3. odlóż telefon ekranem do stołu
  4. poczekaj chwile...

po kilku - kulkunastu sekundach - czasem nawet i minucie jak podnisę telefon a jeszcze sie sam nie zablokował, na ekranie dzieją mi sie dziwne rzeczy typu:

  • włącza sie ekran ostatnich aplikacji poprzedzony krótka wibracją
  • odpala sie wyszukiwarka (tak jakbym przeciągnął palcem z dołu do góry) i co ciekawe wpisuje samo jakies znaki...
  • jeszze lepsze cuda jak poloze ekranem dogóry: przed chwila lezy sobie telefon i obserwuje sobie go, ku mojemu zdziwieniu - nagle odpala sie sama przegladarka, wchodzi w youtube i odpala mi filmik... ku.....a co jest ? Wirus czy co ?

Możecie sprawdzic czy taki efekt tez u Was występuje ?

 

Cos czuje ze ma to związek z progimity sensorem, ale nie mam pewnośći.

Pytanie @Acid czy postawienie systemu za pomoca MiFlash wyczyści ewentualne zmiany w kernelu ? (nie wiem moze cos kiedys mieszalem w build prop albo w engineer mode i przestawilem a nie pamietam)...

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli  faktycznie zrobią coś z baterią dla RN2 - to MIUI8 ! Każde forum RN2 mówi tylko o znikającej baterii w oczach - ale sprawdzamy też numerek 6.0 na samsung s4 i oneplusone i ten numerek naprawdę daje drugie życie że tak powiem - bateria i wydajność ! Biorąc pod uwagę jedynie RN2 to chyba jedyna nadzieja ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z was na Stable 7.2.3.0 usunąć/ odinstalować "Usługi Xiaomi" ? Na wersji 16FDD/TDD albo 32FDD/TDD ? Oczywiście zrobić kopie aplikacji wcześniej - przy powrocie wraca do normy! Na 32TDD po odinstalowaniu "Usługi Xiaomi" wywala "Brak usługi przy zasięgu" dla UMTS Mode oraz LTE Mode zostaje jedynie GSM Mode - mimo iż 3G i 4G oraz zasięg dalej działa ale brak opcji tych Modów w MTK Engineering Mode Start w BandMode ! Po zamrożeniu bez zmian i problemów. Zastanawiam się czy to przypadłość wersji na rynek Chiński TDD-LTE. Ale jak sobie przypominam na tym romie 7.2.3.0 robiąc to samo na wersji 16 FDD-LTE było tak samo usuwając "Usługo Xiaomi".

Może ktoś to sprawdzić u siebie na 7.2.3.0 - i podać wersje telefonu ?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...