Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, xxmati96xx napisał:

już bez przesady że tylko do wysyłania SMS. Bez rota można spokojnie się obyć.

Tak. Ale jestem człowiekiem, który wykorzystuje zablokowany potencjał telefonu. Tak samo przy GPU, mam laptopa, co nie powstrzymało mnie przed OC, jesli mogę coś mieć za darmo, to robię. 

Zrób w RN2 kamerę 1080p60fps bez root. Dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Tak. Ale jestem człowiekiem, który wykorzystuje zablokowany potencjał telefonu. Tak samo przy GPU, mam laptopa, co nie powstrzymało mnie przed OC, jesli mogę coś mieć za darmo, to robię. 

Zrób w RN2 kamerę 1080p60fps bez root. Dalej.

Ja tego nie potrzebuje więc root nie jest mi potrzebny. A poza tym 1 osoba na 10 zna się na tym jak odpowiednio używać roota, a potem te 9 osób same problemy mają

Wskoczył ponownie rom 7.2.2.0 global jakby ktoś chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xxmati96xx napisał:

Ja tego nie potrzebuje więc root nie jest mi potrzebny. A poza tym 1 osoba na 10 zna się na tym jak odpowiednio używać roota, a potem te 9 osób same problemy mają

Słuchaj. Kupiłem Xiaomi, dla ceny i otwartości. Czyli odblokowany bootloader, wgrywasz paczki, flashujesz itp itd. Jeśli to zablokują, po prostu nie kupię więcej Xiaomi. Ty nie potrzebujesz, ale dużo osób potrzebuje. Ty nie rozumiesz po co root, ja nie rozumiem jak można nie mieć root. O czym tu dyskutować? Że wolisz jabłko a ja śliwki?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Słuchaj. Kupiłem Xiaomi, dla ceny i otwartości. Czyli odblokowany bootloader, wgrywasz paczki, flashujesz itp itd. Jeśli to zablokują, po prostu nie kupię więcej Xiaomi. Ty nie potrzebujesz, ale dużo osób potrzebuje. Ty nie rozumiesz po co root, ja nie rozumiem jak można nie mieć root. O czym tu dyskutować? Że wolisz jabłko a ja śliwki?

Dobra widzę że z niektórymi na forum nie ma sensu wdawać się w dyskusje, więc zostawiam ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xxmati96xx napisał:

Dobra widzę że z niektórymi na forum nie ma sensu wdawać się w dyskusje, więc zostawiam ten temat

Przyrównam to tak .. Kupujesz samochód. Fajny, ładny i super. Ale masz zablokowany komputer. Kolega z domu obok kupił też samochód, ale z odblokowanym komputerem. Podpiął sobie kabel, wgrał program i ma teraz +50KM i niższe spalanie. Dał tyle samo pieniędzy co Ty, za darmo wyciągnął więcej. Ja bym się wkurzył trochę.

Zrozum, że niektórzy muszą mieć ROOT. Ty nie musisz, w porządku. Ale nie pisz "Nie rozumiem po co ten root". Skoro nie rozumiesz, to nie wiesz i się nie dowiesz, nie ma sensu tego pisać.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gwalberg napisał:

Root do modyfikacji fona. Jeśli nie masz roota nie usuniesz systemowych apk, nie zabawisz się z niektórymi apk, nie będziesz mógł używać niektórych modułów xposed. Bez root to tak samo jakbyś na kompie nie miał dostępu do konta administratora.

To nie chodzi o coś lepszego, chodzi o to:

https://miuipolska.pl/bez-miuipolska-dla-nowych-xiaomi/

Bez przesady... Nigdy nie czułem potrzeby skorzystania z root i teraz nawet jak mi TWRP proponuje zrootowanie telefony to odmawiam - nie jest mi to potrzebne...
Jak ten news ma się do: https://miuipolska.pl/forum/topic/10595-miui-6317/?do=findComment&comment=148660
A dokładnie "Udało się złamać zabezpieczenia MIUI i powstaną romy dla Redmi 3, Redmi Note 3 Pro, Mi4s i Mi5. Wymagane będzie jednak posiadanie odblokowanego bootloadera i TWRP" - czyli jednak nie jest tak źle choć z strony Xiaomi to naprawdę słabe.

Tak żeby nie było, że offtop:
Czy wy również macie wrażenie, że stable wcale nie taki stable i ma zauważalne spadki wydajności? Oprócz tego jak wspomniał @zonee mam wrażenie, że wszelakiego rodzaju nowości z DEV od września (od tego momentu mam telefon) nie istnieją w stable

Odkryłem amerykę czy Xiaomi sobie kulki leci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby ktoś się taki znalazł to dla niego taka podmiana to jest pryszcz względem przekierowania całego romu na nasz telefon. Trzeba wziąć taki stable od Xiaomi.EU i poprosić autora aosp z needrom o modyfikację. Potem już tylko backup i testowanie. Jak dla mnie jest to jedyny i bardzo duży błąd, z którym nikt nic nie robi.

Napisałem do vova_vafin z prośbą o modyfikację BT najnowszego stable od Xiaomi.EU.

Edytowane przez eRd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już jest . o Baterii nie powiem na razie nic bo potrzebuje chociaż jednego dnia. co do systemu wszystko działa płynnie u mnie zużywa mniej ramu niż MIUIPOLSKA , można dostosować motywy według własnych upodobań. WiFi BT synchronizacja działają bez problemów, dodatki z MIUIPOLSKA tak samo, ROOT równiez. Szkoda ze nie wywalili odtwarzacza muzyki z szybkich ostawień. Co do redukcji szumów nie mam pojęcia jeszcze nie sprawdzałem. Nie bardzo wiem czym te romy sie różnią od MIUIPOLSKA , ten i ten są bez chińskich śmieci ..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie to język polski powinien być taki sam jak w Miuipolska, bo to tłumaczenie jest od Acida. Co do BT to początkowo na 7.1.3.0 i kolejnych też było u mnie ok, a potem zaczęło zrywać, choć i tak jest znacznie lepiej niż na dev moim zdaniem. Co nie zmienia faktu, że brak powiadomień mi banda w najmniej spodziewanym momencie skutkuje np. brakiem odbierania telefonu, bo jest np. wyciszony i nie wiadomo, że ktoś dzwonił.

Jeszcze mam problem z synchronizacją gmaila. Mimo kłódki, autostartu, ustawienia go jako domyślna aplikacja i zezwolenia na połączenie Wi-Fi w tle mailowe przychodzą z opóźnieniem albo dopiero jak ręcznie w apce odświeżę poprzez przeciągnięcie w dół. Trochę lipa biorąc pod uwagę, że mój dwuletni Star S7589 nie miał z tym żadnego problemu.

Edytowane przez eRd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/profile/2148-gwalberg/'>@gwalberg daj znać proszę jak u ciebie z baterią bo mi się wydaje że na 7.2.1.0 trzymała mi lepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jasne, na razie zainstalowałem i teraz ładuje do pełna. Pierwsze jakieś oceny późnym wieczorem, a więcej po nocy.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwalberg powiedz mi jeszcze proszę co to za program do monitorowania baterii, 9% w dwie i pół godziny? U mnie tyle było w 10min

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

GSam baterry monitor.

Wysłane z Redmi Note 2

Telefon sporo leżał przez ten czas. Mam też zoptymalizowanego fona po swojemu, czyli mnożenie, hibernowanie, usunięcie syst apk.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak na 7.2.3.0 działa lepiej. Według mnie duży plus tego (jak dla mnie) romu jest możliwość dostosowania motywu według własnych upodobań

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Przedtem też była taka możliwość, jeśliby nie było to nie siedziałbym na poprzednim ROMie. Trzeba było mieć tylko refleks i szybkie palce ;)

Wysłane z Redmi Note 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwalberg wiem ale jak wyszedłes to pózniej trzeba było czekać lub czyścic cache ( ja tak robiłem lol ) a tutaj jest cały czas :) w sumie od czasu kiedy poleciłeś mi wersje 7.2.1.0 tylko raz byłem na MIUIPOLSKA ale tam bateria nie spełniała moich oczekiwań 

Edytowane przez DominikRN2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin.M napisał:

 

A wy tutaj piszecie o Xiaomi.eu stable czy Xiaomi global stable? Bo już się pogubiłem... ☺ jest już język pl na oficjalnym sofcie od Xiaomi?

 

XRN2 by Tapatalk

7.2.3.0 to xiaomi.eu a 7.2.2.0(chyba dobrze mówię) to global. Raczej global nie ma pl jeszcze

Edytowane przez xxmati96xx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...