Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Co dopiero zainstalowałem tego smiui 7.1.3.0 więc mogę przetestować. Jeśli ten smiui nie instaluje tylko pewnych apk to nie ma problemu, mogę sam sobie okroić ROM, zresztą to zawsze robię.

Tylko mam podstawowe pytanie; 2.1.0. czy wersja  eu jest po polsku, czy jest tam root i jaka szansa na xposed?

Trochę się gubię w tych ROMach więc już nie wiem co jest co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, d3tr0 napisał:

Albo to już nowy global ze spolszczeniem, bo Acid coś mówił że ma być global ze spolszczeniem z MIUI Polska. W build.prop ma coś MIUIPolska.pl więc zapewne spolszczenie ma, chińskie ani starsze globale nie mają nic takiego. Jutro zainstaluje z ciekawości.

 

To daj mi znać koniecznie :)

3 minuty temu, gwalberg napisał:

Co dopiero zainstalowałem tego smiui 7.1.3.0 więc mogę przetestować. Jeśli ten smiui nie instaluje tylko pewnych apk to nie ma problemu, mogę sam sobie okroić ROM, zresztą to zawsze robię.

Tylko mam podstawowe pytanie; 2.1.0. czy wersja  eu jest po polsku, czy jest tam root i jaka szansa na xposed?

Trochę się gubię w tych ROMach więc już nie wiem co jest co :D

Xposed pewnie nie ma ( na 7.1 jak dotąd ) PL powinno być ( na każdym EU stable był ) root-a nie ma wiec SuperSU samemu z zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go ściągnąłem, więc jeszcze dziś go zainstaluje. Zainstaluje też xposed, jest xposed który działa na dev więc i na stable powinien.

Jeśli coś będzie nie tak z tym stable to wrócę do tego smiui

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale bateria nie chce schodzić ;)

Działa xposed, i teraz uwaga, działa Flat style bar indicators! Można wszystko ustawić po swojemu, z jednym wyjątkiem, nie chce się edytować zasięg, nie można zmienić pozycji ani koloru. 

Ładuje baterię i zobaczę ile mi zejdzie przez noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gwalberg napisał:

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale bateria nie chce schodzić ;)

Działa xposed, i teraz uwaga, działa Flat style bar indicators! Można wszystko ustawić po swojemu, z jednym wyjątkiem, nie chce się edytować zasięg, nie można zmienić pozycji ani koloru. 

Ładuje baterię i zobaczę ile mi zejdzie przez noc.

I jak kolego bo czekam w gotowości do instalacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.2.1.0 i SuperSU zainstalowane z pełnym wipe, żadnych niespodzianek. Spolszczenie od MIUI Polska, rom Xiaomi.eu Stable 7.2 z 11 marca 2016. To 11 marca jest ciekawe bo najnowsza wersja dev też jest z tego dnia :) Stable zawsze były w tyle do rozwojowych a tu to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, d3tr0 napisał:

7.2.1.0 i SuperSU zainstalowane z pełnym wipe, żadnych niespodzianek. Spolszczenie od MIUI Polska, rom Xiaomi.eu Stable 7.2 z 11 marca 2016. To 11 marca jest ciekawe bo najnowsza wersja dev też jest z tego dnia :) Stable zawsze były w tyle do rozwojowych a tu to samo.

Jak bateria ? jakieś błędy? BT paruje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, d3tr0 napisał:

BT sparował, wszystko wygląda ok poza oczywiście 2x odświeżaniem by znalazł mibanda. Dzienne ekrany blokady się pojawiły, w poprzednim Stable tego nie było.

Pytanko, te stable można aktualizować jak zwykłe devy? Bez wipe? Bo mam teraz sMIUI na 7.1.3, jak wyjdzie 7.2. to bym sobie tylko zaktualizował i dane by zostały ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Pytanko, te stable można aktualizować jak zwykłe devy? Bez wipe? Bo mam teraz sMIUI na 7.1.3, jak wyjdzie 7.2. to bym sobie tylko zaktualizował i dane by zostały ;) 

ja tak robiłem z 7.1.1.0 do 7.1.2.0 i 7.1.3.0  ale nie wiem czy to dobrze :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie żadnych błędów nie widzę, wszystko działa bez zarzutów. Flat style bar indicators jednak nie daje rady na miui, po ustawieniu i rozmieszczeniu, ikony aplikacji które pojawiają się przy powiadomieniach na pasku nachodzą na elementy paska, czyli na zegar i wskaźnik baterii. Działa bez zarzutu Plak

Bateria trzyma dobrze, przez noc na niezoptymalizowanym fonie czyli bez mrożenia i hibernacji apk zeszło 2% uważam to za dobry wynik.

Dziś dalej przetestuje baterię juz w pełni na ustawionym i zooptymalizownym fonie.

22 minuty temu, galakty napisał:

Na en.miui piszą że tak można, ale wiadomo, w rzeczywistości wychodzi inaczej z nimi.

Jeśli Ci błędów nie wyrzucało, to widocznie można.

Z dev przeszedłem więc robiłem pełen wipe łącznie z internal storage. po takim wipe jest pewność że nie będzie błędów, uważam też że to była dobra okazja żeby "odświeżyć" i wszystko zrobić na czysto. Przy następnych aktualizacjach stable będę tylko robił wipe cache, dalvik cache, system. Data zostanie, także wszystko się zachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat baterii jeszcze niewiele mogę powiedzieć, częste restarty, cały czas na ekranie, instalacja apk, więc dopiero jutro rano mogę tak naprawdę powiedzieć co do baterii, oczywiście jak będę na tym ROMie, bo jest problem.

Oczywiście nie mogło sie obyć żeby czegoś nie sp***dolili, otóż można ustawić sobie tylko same motywy, Nie ma opcji że inny dialer, inny ekran blokady, jak dla mnie jest to poważny minus, na tyle żeby się nawet pożegnać z tym ROMem. Jest tylko jeden pełnym motyw na którym mógłbym ewentualnie być. Na dev można sobie ustawiać jak się chce, na niektórych stable też, a tutaj władowali brak możliwości :/

Czy na smiui, na tym odchudzonym, jest opcja że można sobie ustawić w motywach co się chce?

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ROM mi się podoba, żadnych błędów, wszystko stabilne. Na dev róznie z tym bywało, nawet na jakimś stable miałem kłopoty z błędami, tutaj mi wszystko ładnie śmiga. Tylko że tych cholernych motywów nie mogę sobie skompletować jak chce, już się nawet zastanawiam czy można to jakoś obejść żeby się dostać do tych poszczególnych motywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @gwalberg, da radę naprawić twój problem :)

- wyciągnij z romu dev np. 6.3.10 MIUIpolska apkę ThemeManager.apk (\system\app\ThemeManager.apk)

- na telefonie wejdź w ww. lokalizację, usuń ThemeManager.apk i wklej nowy ThemeManager.apk i nadaj uprawnienia 644 restart i będzie możliwość zmiany poszczególnych elementów.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podziękuję za ten rom 7.2 - jak zwykle nie da się sparować MiBand a jedynie "połączyć" przez co Tasker nie widzi w ogóle MiBanda ( jako sparowane urządzenie ) - na 7.1.3.0 było podobnie dopiero na sMiui 7.1.3.0 poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, d3tr0 napisał:

W ustawieniach Bluetooth rzeczywiście pisze połączono, potem odpala się mifit i znów jest parowanie to z pukaniem w opaskę.

Po takim parowaniu przeskakuje na coś takiego :

25e9d444c5e8e.png

Wejdz teraz w Ustawienia-Urządzenie-Prywatność-Smart Lock i dodaj sparowana opaskę jako "Zaufane urządzenie" !? U mnie nie ma Tasker tez nie widzi jako sparowane ! to problem od 4 wersji stable. Niby jest sparowane ale nie jest sparowane śmieszne

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, d3tr0 napisał:

Nie znajduje nic, tylko czy to błąd czy to ficzer jak w iphonach :)

Xiaomi powoli się zamyka, nie sądzisz że powoli chce aby użytkownicy używali dedykowanej blokady do ich opaski ? zamiast funkcji smart locka

Właśnie to robi :) ale mimo to wydaje mi się iż sparowane urządzenie winno być widziane przez telefon jako sparowane ! bo tak nic go nie widzi za wyjątkiem aplikacji Mi Fit.  Nie można nawet najprostszego Taska zrobić np. informującego kiedy opaska traci zasięg dźwiękiem bo po prostu jej nie ma :P Jest tylko dla MiFit :) mi to nie wystarcza :) Jak na razie jedynie STABLE 7.0.6.0 (bodajże) i sMIUI 7.1.3.0 poprawnie rozpoznaje MiBand-a jak SPAROWANE i jednocześnie "połączone" z apk Mi Fit :)

ps. to błąd - sami dają SMART LOCK w systemie i jednocześnie utrudniają połączenie z MiFit/MiBand :)

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zonee napisał:

Właśnie to robi :) ale mimo to wydaje mi się iż sparowane urządzenie winno być widziane przez telefon jako sparowane ! bo tak nic go nie widzi za wyjątkiem aplikacji Mi Fit.  Nie można nawet najprostszego Taska zrobić np. informującego kiedy opaska traci zasięg dźwiękiem bo po prostu jej nie ma :P Jest tylko dla MiFit :) mi to nie wystarcza :) Jak na razie jedynie STABLE 7.0.6.0 (bodajże) i sMIUI 7.1.3.0 poprawnie rozpoznaje MiBand-a jak SPAROWANE i jednocześnie "połączone" z apk Mi Fit :)

ps. to błąd - sami dają SMART LOCK w systemie i jednocześnie utrudniają połączenie z MiFit/MiBand :)

Te sMIUI 7.1.3 obecnie mam i powiem że fajne wydanie. GPS działa, aparat ma genialny autofocus (W dobrym świetle jest tak szybki, że nie zauważam kiedy to robi..) a baterię ocenię za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Te sMIUI 7.1.3 obecnie mam i powiem że fajne wydanie. GPS działa, aparat ma genialny autofocus (W dobrym świetle jest tak szybki, że nie zauważam kiedy to robi..) a baterię ocenię za tydzień.

Kończę robić 7.2 zrobię backup na wszelki i cofam backup do sMIUI 7.1.3.0 :) dla mnie tez chyba najlepszy :) testuj baterie - jestem ciekaw choć przez 2 dni źle nie było a tu widzę podobnie jak piszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zonee napisał:

Kończę robić 7.2 zrobię backup na wszelki i cofam backup do sMIUI 7.1.3.0 :) dla mnie tez chyba najlepszy :) testuj baterie - jestem ciekaw choć przez 2 dni źle nie było a tu widzę podobnie jak piszą :)

Mam go od wczoraj także na razie nic nie powiem, zrobię kilka pełnych cykli i wtedy. Miałem AOSP/CM i cholera, jednak te apki do czyszczenia, kłódki, czyszczenie apek w tle .. Piękne to jest. Ale DEV na pewno odpuszczam, a tym bardziej MIUI Polska, za dużo mieszają i nie jestem królikiem do testów. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Mam go od wczoraj także na razie nic nie powiem, zrobię kilka pełnych cykli i wtedy. Miałem AOSP/CM i cholera, jednak te apki do czyszczenia, kłódki, czyszczenie apek w tle .. Piękne to jest. Ale DEV na pewno odpuszczam, a tym bardziej MIUI Polska, za dużo mieszają i nie jestem królikiem do testów. :) 

Spokojnie jak pisałeś - daj znać po kilku dniach jak bateria - mamy czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zonee napisał:

Spokojnie jak pisałeś - daj znać po kilku dniach jak bateria - mamy czas :)

W sumie przez noc na razie zeszło mi chyba 2%, jak wstałem miałem 86%, kilka rozmów, Wi-Fi, trochę instalowałem apek, kilka zdjęc zrobiłem, później zczaiłem się że mam GPS włączony od wczoraj to wyłączyłem, teraz mam 79%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

W sumie przez noc na razie zeszło mi chyba 2%, jak wstałem miałem 86%, kilka rozmów, Wi-Fi, trochę instalowałem apek, kilka zdjęc zrobiłem, później zczaiłem się że mam GPS włączony od wczoraj to wyłączyłem, teraz mam 79%. 

Nie gorzej niż na każdym ostatnio romie .... wiec znośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pafnucy80 napisał:

Kolego @gwalberg, da radę naprawić twój problem :)

- wyciągnij z romu dev np. 6.3.10 MIUIpolska apkę ThemeManager.apk (\system\app\ThemeManager.apk)

- na telefonie wejdź w ww. lokalizację, usuń ThemeManager.apk i wklej nowy ThemeManager.apk i nadaj uprawnienia 644 restart i będzie możliwość zmiany poszczególnych elementów.

Pozdro

Dzięki, przyda się na przyszłość, już jednak rozwiązałem problem.

Czasami po wyczyszczeniu i zamknięciu motywów i ponownym otwarciu na sekundę pokazuje się ikona "własne". Dwie próby, kilka otwarć motywów i ustrzeliłem tę ikonę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...