Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

:) chyba bez INTERNAL STORAGE się nie obejdzie :) ale nie jestem pewien - jak się okaże ze i tak nie działa -- ja zawsze czyszczę internal tam sa zawsze smieci - a new rom z SD

Dalej szczerze już tylko chyba SP Flash Tool - bo chyba nikt więcej pomysłów już nie ma z poziomu TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak -- ale o to chodzi -- dane trzyma się na SD niestety :( ewentualnie ( bo nie wiem o jakie dane chodzi ) Kłania się Titanium Backup do kopi aplikacji bądź coś innego -- ale ROM-y tak się wgrywa :) wiec jak wolisz --- ja backup-y mam z TB na SD plus NovaLuncher ( ps. dziś promocja Nova za 1,79zł :) )

Edytowane przez zonee
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem też za grosze (używałem kilka razy), jeżeli używasz Nova to po co Ci RN2, przecież po to się kupuje telefon Xiaomi żeby używać MIUI?

Do kopii używam Mybackup Pro, ale przyzwyczaiłem się do LG G2 gdzie nie było karty sd, więc tu jeszcze nie wciągnąłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zonee napisał:

HAHAHA :) no jak widać można kupić Xiaomi Mieć MIUI i siedzieć na Nova :) ----- Miui jest spoko ale bez menu głównego i ekranów+ tu nadrabia NOVA :) co kto lubi :)

Nie zużywa telefon więcej baterii? Można tam usnąć napisy pod ikonami i jak tam wygląda z motywami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat siedziałem na szajsungach z Nova bo taczłajzy nie znosiłem, potem na CM, kupiłem MIUI, na początku mnie denerwowało, zainstalowałem CM - czysty denerwował mnie bardziej niż MIUI, zainstalowałem Nova ale coś ciągnęło do MIUI, teraz już wiem że chodzi przede wszystkim o jakość. Tylko MIUI.

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat siedziałem na szajsungach z Nova bo taczłajzy nie znosiłem, potem na CM, kupiłem MIUI, na początku mnie denerwowało, zainstalowałem CM - czysty denerwował mnie bardziej niż MIUI, zainstalowałem Nova ale coś ciągnęło do MIUI, teraz już wiem że chodzi przede wszystkim o jakość. Tylko MIUI.

Coś w tym jest :) na MIUI jestem krótko ale podoba mi się.

Byłem na CM, miałem czystego androida, były OmniRomy, Paranoidandroid itp ale teraz postawiłem na MIUI :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem zainstalować wcześniejszą wersję miuipolska 5.10.29 i potem postawić V7.0.8.0.LHMCNCI, ale niestety nie udało się nawet z 5.10.29.

Macie jakieś pomysły czym to jest spowodowane?

Udało mi się, zmieniłem TWRP (dzięki Focusik09) na to https://www.dropbox.com/s/q8mtm0g35bew7c5/Install%20Recovery%20TWRP%20Redmi%20Note%202_v2.zip?dl=0

bez problemu zainstalował się rom V7.0.8.0.LHMCNCI , teraz siedzę i ustawiam na nowo, zobaczę jak się spisuje.

 

Jeszcze mam pytanie. Czy ktoś wie gdzie w tym romie znajdę zakładkę zabezpieczenia(prywatność), wydaje mi się że na początku była w menu urządzenie>prywatność, dokładnie chodzi mi o "administratorzy urządzenia", za chiny ludowe nie mogę tego znaleźć.

Edytowane przez artur_star
Znalazłem rozwiązanie problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem przed chwilą bez problemu, może miałem dobre TWRP :) Szybciej śmiga od nowych dev to na pewno. Nie ma zakładki prywatność, ale co ciekawe dokopałem się do zakładki lokalizacja która znajdowała się właśnie w prywatność.Grzebiąc w pogodzie i dodając swoją lokalizacje na podstawie GPS wymagał zmiany na wysoka dokładność i automatycznie przenosi do tej zakładki. Ogólnie to lokalizuje tak samo źle jak wersje dev 10m obok i pływa gdzieś w okolicy. Pogoda również kiepsko warszawa-centrum zlokalizował jako Muranów a dev skolei pokazywał jako Młynów :P  Jutro sprawdzę z endomondo ale nie widzę tego po tym co już pokazał na google maps. Z drobiazgów jeszcze brak klawiatury xperia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, d3tr0 napisał:

Ja zainstalowałem przed chwilą bez problemu, może miałem dobre TWRP :) Szybciej śmiga od nowych dev to na pewno. Nie ma zakładki prywatność, ale co ciekawe dokopałem się do zakładki lokalizacja która znajdowała się właśnie w prywatność.Grzebiąc w pogodzie i dodając lokalizacje wymagał zmiany na wysoka dokładność i automatycznie przenosi do tej zakładki. Ogólnie to lokalizuje tak samo źle jak wersje dev 10m obok i pływa gdzieś w okolicy. Pogoda również kiepsko warszawa-centrum zlokalizował jako Muranów a dev skolei jako Młynów :P  Jutro sprawdzę z endomondo ale nie widzę tego po tym co już pokazał na google maps. 

czyli do czego się dokopałeś !? do opcji administratorzy urządzenia ? podaj ścieżkę - co odkryłeś bo nic z tego nie wynika co napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to sama lokalizacja która znajduje się standardowo w ustawienia/urządzenie/prywatność/lokalizacja - w romach dev. W stable nie ma nawet prywatność więc ta zakładka jakby nie istnieje a jednak da się do niej wejść przez aplikacje pogodową. Przypuszczam że cała prywatność też jest ale ją ukryli. Już wcześniej ukrywali opcje np. Lokalizacja w tle na nowszych dev nagle wyparowała a w menu widać było kreski że coś tu było i zostało wycięte.

Bateria trzyma podobnie do nowych dev romów, około 20% na godzinę wyświetlacza ale pod koniec wyjdzie 4.5h wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie nie wiem czy ktos juz zauwazył ale na xiaomi.eu pojawil sie rom stabilny w wersji miui 7.1 https://www.androidfilehost.com/?fid=24352994023706866 na nasze słodkie urzadzenie ;) nie mam w tej chwili czasu zeby to przetestowac bede kombinowal dzis na nocce w pracy cos pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, gwalberg napisał:

Jeśli bateria okey, to tylko jedno pytanie: xposed?

nie mam!! nie używam ! bluetooth ok - dla mi BAND ! Antutu 48K max ( na 7.0.6.0 - 50k ) - w standardzie: SuperSU, Tasker + Secure Setting, Titanium, Greenify + Donation Package i  Nova Launcher Prime ----- na pokładzie. A co kombinujesz z XPOSED ?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zonee napisał:

nie mam!! nie używam ! bluetooth ok - dla mi BAND ! Antutu 48K max ( na 7.0.6.0 - 50k ) - w standardzie: SuperSU, Tasker + Secure Setting, Titanium, Greenify + Donation Package i  Nova Launcher Prime ----- na pokładzie. A co kombinujesz z XPOSED ?

Biblioteki pozwolą na pełne mozliwośc greenify, no i przede wszytkim modyfikacja fona, czyli mi - tools 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest PL ! Tak jest zakładka "Prywatność" jak pisałem poprawione błędy z 7.0.8.0 --- na razie wydaje się być OK - wszystko na miejscu -szukam błędów - obecnie jeszcze uskuteczniam notyfikacje MiBand i profile Tasker-a. Ale chyba jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gwalberg napisał:

Biblioteki pozwolą na pełne mozliwośc greenify, no i przede wszytkim modyfikacja fona, czyli mi - tools 

Czeski Mi-Tools - ja wole porządnie odpalić MiFit -- da sie ale czasem nie odpowiada - zastanawiałem się co do GREENEFY z XPOSED ale na razie co mi potrzeba na zwykłej paczce z dodatkiem działa. Chyba ze Mi Tools to co innego niż apka do MiBand od notyfikacji :P to z góry sory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gwalberg napisał:

Potestuj baterię, a ja postaram się dowiedzieć czy jest na niego xposed, czyli WSM tools

ok--

---

Widzę że Wi-Fi strasznie skacze od 5MB/s do 1,5MB/s do 31kb/s  i z powrotem - sprawdzam na  odpalonym ekranie ( na 7.0.8.0 - łącze było stabilne ). Ale na wygaszonym dociągnął z 800MB - 300MB - wiec Wi-Fi po wygaszeniu tel jak i internet działa - pisze bo do starszej wersji pytali

---

Aplikacja YouTobe działa 5s - po czym film sie zawiesza i odpala bez dźwięku ! Po wejściu w ustawienia i kontroli DŹWIĘKU wraca do normy ale po kolejnych 5s to samo ! Test baterii WIDEO poległ ! U was tak samo ?

Poprawka -- kilka ruszyło po błędzie z dźwiękiem !!

---

Z aplikacją YouTube jest kłopot wywala film po 5s - błąd - klikasz dalej pauzę i działa ale bez dźwięku ( trzeba wtedy wejść w ustawienia DŹWIĘKU i np. zwiększyć głośność dzwonka  i można dalej oglądać YouTube z dźwiękiem - dziwnie sprawdźcie to u siebie. Mimo to testuje 20m na YouTube + FullScrean + 30% ekran + sync + mobile dane + bluetooth + dźwięk multimedia 100% + tryb wydajności Normalny. Z 40% baterii po 20m oglądania spadło do 30% - z zegarkiem w ręku.Jakość automatyczna chyba 720p - bez zarzutów na kom :) --- Film do testów:

( zapętlony do 20m ). Wychodzi 5% = 10m ( przy tych warunkach ). Wydaje się OK choć może macie lepsze wyniki !

Edytowane przez zonee
4 posty przez godzinę pod sobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, d3tr0 napisał:

Może warto i spróbować, ciekaw jestem jak GPS, sprawdzałeś może? Tylko nie sprawdzaj czy szybko łapie fixa bo to robi każdy :) chodzi mi raczej o dokładność np. lokalizacji w mapach googl. 

Tel przez noc ze 100% - od 21:00 spadł na 100% do 5:55 ( z tym że Tasker odpala mi tryb nocny od 23:30-5:30 tj. dane OFF, WiFi OFF, Sync OFF, 2G OFF ). Sprawdziłem RANO GPS. Jazda 25 minut 7 km ( bateria ze 100% spadła do 94% - odpalone dane mobilne, bluetooth, sync, GPS ). Dokładność GPS: 4 feet. Ps. nic nie przerywało i nic nie rozłączało (GPS, BLUETOOTH na raz odpalone)

9 godzin temu, fatis napisał:

no brzmi to sensownie - zastanawiam się nad wrzuceniem - jak aparat ? Coś lepiej może?

Aparat jeśli coś to minimalnie lepiej - choć aż tak dokładnie nie porównywałem zdjęć - standard w półmroku słabo w dzień nawet spoko :) ale w ostatniej wersji DEV MIUI 5.12.31 aparat to samo tak mi się wydaje.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gugsio napisał:

YouTube załatwiłem linkiem z przeglądarki na pulpit i ominąłem aplikację. Natomiast w moim odczuciu baterię szybciej zżera niż w 7.0.8... Potestuję dłużej...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tak siedzę i w sumie to samo mi przychodzi do głowy ale trzeba poczekać niech się system ułoży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...