Skocz do zawartości

Aktualizacja Androida w MIUI od Xiaomi


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie postaram się zbierać informacje o romach MIUI na nowym Androidzie pochodzące z przecieków, do których mam dostęp. Oczywiście nie mogę plików nikomu udostępnić ani nawet nie chcę publikować tego na miuipolska. 

Z uwagi na to, że romy fizycznie istnieją można się spodziewać w przyszłości aktualizacji baz Androida dla poniższych urządzeń. 

  • MI3/MI4: Aktualizacja do Androida 6.0
  • MiNote: Aktualizacja do Androida 6.0
  • Redmi 2: Aktualizacja do Androida 5.1


Sama aktualizacja bazy Androida nie jest w MIUI tak ważna. Przyniesie w większości jedynie nowe i poprawione zabezpieczenia, być może niewielki (ale niezauważalny) wzrost wydajności, nowe i zmienione funkcje dostępne w Ustawieniach, nowe animacje okien a także wsparcie dla najnowszych urządzeń i aplikacji korzystających z nowego API.

W praktyce interfejs nie ulegnie zmianom gdyż to zależy od samego MIUI (obecnie MIUI 7). 

Jeśli jakiegoś urządzenia nie ma na liście powyżej, nie oznacza to, że aktualizacji nie dostanie (np. MiNote PRO). Powyższa lista zawiera spis urządzeń do których udało się odnaleźć działające MIUI na serwerach Xiaomi.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android wersja 6.0.

Każda aktualizacja to fajna sprawa natomiast odkąd mam MIUI już trochę mniej "podnieca" mnie aktualizacja bazy. Bardzo dobrze że podales ewentualne zmiany które mogą się pojawić przy aktualizacji.

Jednocześnie chciałbym zapytać czy wiadomo coś na temat jakiejś większej aktualizacji MIUI i co ona ewentualnie przyniesie?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w końcu mógł sobie navbar z czystym sumieniem włączyć w MIUI, bo ten obecny jest czarny na pulpicie. Masakracja. Ciekawe też jak wpłynie to na customy i czy w ogóle to wpłynie na ich "jakość". No i ciekawe jest również to jak sobie poradzą z GPSem. Bo obecnie jest tragedia, więcej nie działa niż działa na tym Mi4. 

A co najważniejsze, w końcu znikną pozostałości starego interfejsu z 4.4, bo nie ukrywajmy, MIUI nie zakrywa wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego weź do ręki telefon i może używaj go jak telefon czyli dzwoń, sms, internet a update MIUI sobie ... zostaw na miesiąc dobra?

Jak nie wgrasz aktualizacji telefon się nie spali sam. Nie masz też żadnego powodu by wgrać Androida 6 - tym bardziej, że to raczej ciekawostka dla testerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2015 at 10:43, Acid napisał:

To kolego weź do ręki telefon i może używaj go jak telefon czyli dzwoń, sms, internet a update MIUI sobie ... zostaw na miesiąc dobra?

Jak nie wgrasz aktualizacji telefon się nie spali sam. Nie masz też żadnego powodu by wgrać Androida 6 - tym bardziej, że to raczej ciekawostka dla testerów.

 sądziłem że aktualizacja do Atka 6 bedzie dcostepna w jakiś sposób do pobrania i zainstalowania  dla wszystkich standardowo tak jak miałem w innych słuchawkach zwłaszcza że wpis jest  na wątkach ogólnych

ale skoro  kolega tak do tego podchodzi .. no cóz troche nie rozumiem tonu tej wypowiedzi na tle ogólnego pomocnego nastawienia uzytkowników tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, selk napisał:

 sądziłem że aktualizacja do Atka 6 bedzie dcostepna w jakiś sposób do pobrania i zainstalowania  dla wszystkich standardowo tak jak miałem w innych słuchawkach zwłaszcza że wpis jest  na wątkach ogólnych

ale skoro  kolega tak do tego podchodzi .. no cóz troche nie rozumiem tonu tej wypowiedzi na tle ogólnego pomocnego nastawienia uzytkowników tego forum

Kolega tak do tego podchodzi, bo było to wyraźnie wyjaśnione w wielu miejscach. Po prostu będzie to zwykła aktualizacja jak co tydzień, ale nie da Ci ona przktycznie nic więcej poza większym numerkiem w informacjach o telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Pisałeś, że w cancro prawdopodobnie będzie zmiana/łączenie partycji systemowych, a co w takim razie z ewentualnym powrotem do MIUIv7 na bazie KitKat'a? Rozumiem, że ze względu na to, że MiFlash nie ingeruje w układ partycji, takie rozwiązanie nie przejdzie i najprawdopodobniej skończy się "cegłą". Będzie jakaś w miarę bezpieczna opcja powrotu do starszej wersji?

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ingeruje? Wgrywasz starszy rom fastboot, wipe_all i masz stare partycje. Tak robią z Mi2S to i tu zadziała :-)

OK, to chyba było trochę inaczej, ale gdzieś na forum jest napisane jak wrócić do dawnych partycji na przykładzie Mi2S.

Koniec końców sam już nie wiem :-D

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może źle zrozumiałem ten zapis, ale poniżej zacytuję @Acida:

"P.S. MIFlash nie dzieli pamięci na partycje!"

Cytat pochodzi z pewnego wątku dotyczącego uceglenia telefonu przez pewnego usera przy użyciu SuperSU.

Chyba, że należy to rozumieć tak: jeśli pamięć jest podzielona w jakikolwiek sposób, MiFlash działa tak jak trzeba, natomiast jeśli pamięć jest kompletnie wyczyszczona, MiFlash sobie w takiej sytuacji nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2015 at 23:23, Numb napisał:

Kolega tak do tego podchodzi, bo było to wyraźnie wyjaśnione w wielu miejscach. Po prostu będzie to zwykła aktualizacja jak co tydzień, ale nie da Ci ona przktycznie nic więcej poza większym numerkiem w informacjach o telefonie.

ok dzieki juz rozumiem  :)

- czytam posty wybiórczo jak mam jakis kłopot i potrzebuje z czymś pomocy -  na ten watek wpadłem z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może źle zrozumiałem ten zapis, ale poniżej zacytuję @Acida:

"P.S. MIFlash nie dzieli pamięci na partycje!"

Cytat pochodzi z pewnego wątku dotyczącego uceglenia telefonu przez pewnego usera przy użyciu SuperSU.

Chyba, że należy to rozumieć tak: jeśli pamięć jest podzielona w jakikolwiek sposób, MiFlash działa tak jak trzeba, natomiast jeśli pamięć jest kompletnie wyczyszczona, MiFlash sobie w takiej sytuacji nie poradzi.

Jeśli do listy komend w skrypcie zostanie dopisany flash odpowiedniego pliku to wtedy modyfikacja partycji system jest możliwa. Mi chodziło o to że normalnie MiFlash tego nie robi. Wyjątkowo rom fastboot dla Mi2 tak ma. Poza tym MiFlash nie naprawi źle zrobionych partycji np w Mi3 po resize.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Acid napisał:

Poza tym MiFlash nie naprawi źle zrobionych partycji np w Mi3 po resize.

Naprawia ale dopiero w trybie diagnostycznym (ten tryb z końcówką 9006). Jak chcesz mogę Ci podrzucić logi programu z takich napraw bo ja z tego już 3 razy korzystałem. Mimo że miałem partycje extended miflash przywracał wszystko do ustawień fabrycznych po soft bricku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ja sam nie wiem. Parę razy udało mi się to na Redmi 1S. Zwarcie testpoints otwiera 9008 ale potem jak zdejmę i poczekam chwilę to system czasem rozpoznaje 9006. Parę razy miałem tak, że na 9008 MiFlash dawał komunikat hello pocket (i nic więcej) i dopiero wykrycie 9006 ruszało MIFlash. Szkoda, że unbricka nie można robić na linuxie bo z tymi windowsami to ja nie rozumiem jak one działają i czemu raz tak raz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lg4xhd napisał:

A jak uruchomic ten tryb 9006? Tak na przyszlosc w razie awarii partycji.

Ten tryb sam się uruchamia jak będziesz miał błąd operacji na emmc. Ja miałem 2 razy pod rząd taki przypadek na jednym custom romie (wystarczyło puścić kopiowanie z pc ok 25 GB na telefon i błąd występował, jakieś bufory się przepełniały) i raz na miui z custom kernelem. Domyślam się jak go można uruchomić i to na 2 różne sposoby ale ponieważ nie testowałem tego więc nie będę podawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@maaaciekmaaaniek

Raz. Acid nie napisał, że będą kolejne urządzenia z androidem 6.0.

Dwa. Miesiąc temu nikt nie wiedział, że będą kolejne urządzenia.

Trzy. W temacie na en.miui.com jest jasno napisane, że MI3, MI4 i MINote są w pierwszej kolejności aktualizowane i będą następne.

Cztery. Są to zapisy do bety czyli to nie jest tylko informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrzeSek,

Ja tam nie widzę zapewnień, że będą następne. Tylko dmuchanie balonika, żeby społeczność nie płakała, czemu tylko Mi3/4 i Mi Note.

A podejrzewam, że długa droga jeszcze do stabilnego Marshmallow. W nowym roku start grupy beta, zanim się to rozwinie...... akurat do premiery MI5 :-)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się gdy na tych modelach się skończy i dalej już 6.0 będzie na Mi5. Robią to co zrobili kiedyś na Mi2 gdy dostał jako jedyny 5.0. Teraz Mi4 i Note są fajnymi bazami do testów bo już nie sprzedają tych modeli, MIUI jest dosyć stabilne, platforma poznana dobrze to można lecieć dalej. To i tak będą telefony testowe pod nowe modele Xiaomi. Raczej dobrze, że są to te modele a nie Mi4c.

Ludzie pytają się ze zdziwieniem czemu Mi4c nie ma 6.0. Dobrze, że nie ma. Dopiero co kupili telefon i rom dev jest w rozwoju na 5.1. Do tego telefonu Androida 6.0 zupełnie nie potrzeba bo ma on i tak najnowszego 5.1, który spełnia swoje zadanie. Jak kiedyś dostanie aktualkę to fajnie. Jak nie to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Acid napisał:

Jedyne. Masz przecież wyraźnie napisane na en.miui.com, w pierwszym poście tego tematu. Co więcej trzeba?

Masz wyraźnie napisane, że te urządzenia są w pierwszej kolejności i o kolejnych będą informować.

"The first batch of devices to get the Android 6.0 Marshmallow update are Mi 3, Mi 4, and Mi Note. We will share further info regarding other devices as soon as possible. Please stay tuned!"

Edytowane przez GrzeSek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskujesz po tym :

" We will share further info regarding other devices as soon as possible. Please stay tuned!"

No to tak naprawdę, odbierz to zdanie jako :

"jeśli będą kiedyś, kiedyś, jakieś wieści na temat update innych modeli, będziemy informować".

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrzeSek napisał:

Masz wyraźnie napisane, że te urządzenia są w pierwszej kolejności i o kolejnych będą informować.

"The first batch of devices to get the Android 6.0 Marshmallow update are Mi 3, Mi 4, and Mi Note. We will share further info regarding other devices as soon as possible. Please stay tuned!"

Jedyne na chwilę obecną w sumie. Nie pisałem nawet teoretycznych przemyśleń o tym jakie urządzenia następnie dostaną (zakładając, że dostaną) bo nie chciałem zniżać się do poziomu "innych mediów" przepisujących rewelacje z gizchina. Kiedyś krążyła lista urządzeń z planowanym 6.0. Takiej listy nie ma. Nikt od Xiaomi nie dał nikomu żadnego spisu urządzeń z aktualizacją. Dlatego opieramy się tylko na tym co widzimy sami. Ja mam 6.0 na Mi4 i Note i te romy są fizycznie. Innych po prostu nie ma nawet jako testowe więc to ich "further" to jest bardzo "further". Tak jak kiedyś był ich plan by w marcu dać 5.0 dla Redmi 1S. Jak wiadomo... nie dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2015 at 15:15, Acid napisał:

Nie zdziwię się gdy na tych modelach się skończy i dalej już 6.0 będzie na Mi5. Robią to co zrobili kiedyś na Mi2 gdy dostał jako jedyny 5.0. Teraz Mi4 i Note są fajnymi bazami do testów bo już nie sprzedają tych modeli, MIUI jest dosyć stabilne, platforma poznana dobrze to można lecieć dalej. To i tak będą telefony testowe pod nowe modele Xiaomi. Raczej dobrze, że są to te modele a nie Mi4c.

Ludzie pytają się ze zdziwieniem czemu Mi4c nie ma 6.0. Dobrze, że nie ma. Dopiero co kupili telefon i rom dev jest w rozwoju na 5.1. Do tego telefonu Androida 6.0 zupełnie nie potrzeba bo ma on i tak najnowszego 5.1, który spełnia swoje zadanie. Jak kiedyś dostanie aktualkę to fajnie. Jak nie to trudno.

No ale chyba latwiej by bylo zrobic andka 6.0 dla wszystkich "nowych" modeli xiaomi, rozwijac jedna wersje i dopasowywac ja do odpowiednich telefonow. Takie rozwiaznie nawet wydaje sie logiczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...