Jump to content

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zainwestujcie w akcesorium i po problemie...

Wygląda na to, że są dwie metody. Oficjalna i nieoficjalna. Nieoficjalną (hack) mają chińscy sprzedawcy co jest w świetle Xiaomi nielegalne, a oficjalną będzie odblokowanie bootlaodera tylko pr

Ja dziś dostałem RN3 z IBG z ubezpieczeniem od VAT no i przeszło przez Gdańsk bez vatu :)....bałem się ,że będzie większy od MX4 ale telefon jest mega zgrabniutki, super leży w ręce, czytnik to jest j

Posted Images

47 minut temu, Simono_pl napisał:

@up to kwestia tylko i wyłącznie nazewnictwa w sklepach, czasem niektórzy piszą i Pro i Prime. Ważne aby miał procesor Qualcomma (są też na Mediateku) i 3GB/32GB i to będzie na pewno ten co chcesz.

Czyli ten z Mediatekiem odpada? Bo już się gubie w tych oznaczeniach. Ten jest ok? Redmi Note 3

Edited by strusiek07
  • 2 weeks later...

Akurat posiadam Redmi Note 3 Pro, ale podobny temat w jego dziale jest zablokowany ;) jednak problem jest pewnie i u was

czy u was przy srebrnej wersji kolorystycznej (bialy front) - podswietlenie klawiszy jest zbedne i w dodatku slabe? chodzi o to, ze klawisz z samej lewej (ten od aplikacji w tle) swieci jasniej od pozsotalych - tez tak macie? W dodatku jak pada swiatlo na telefon to klawisze sa ledwo widoczne :) dlatego wg. mnie lepiej wylaczyc

Dnia 10.06.2016 o 10:32, psycho144 napisał:

Akurat posiadam Redmi Note 3 Pro, ale podobny temat w jego dziale jest zablokowany ;) jednak problem jest pewnie i u was

czy u was przy srebrnej wersji kolorystycznej (bialy front) - podswietlenie klawiszy jest zbedne i w dodatku slabe? chodzi o to, ze klawisz z samej lewej (ten od aplikacji w tle) swieci jasniej od pozsotalych - tez tak macie? W dodatku jak pada swiatlo na telefon to klawisze sa ledwo widoczne :) dlatego wg. mnie lepiej wylaczyc

Nie wiem, moim zdaniem jest okej. 

• 2 weeks later...
Jaki android aktualnie znajduje się na pokładzie Xiaomi  ? I czy może wiecie coś o przyszłych aktualizacjach ?

5.0.2 Lolipop i raczej dla wersji na mediateku aktualizacji nie ujrzysz. Na szczęście masz teraz nowe MIUi 8

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Hejka! Czy miał ktoś taką przypadłośc z tym telefonem że nie chciał się włączyc fastboot. Ponieważ chciałem usunąc bootloadera by móc zaktualizowac do najnowszej wersji miui polska.Z góry dzięki za wszelką pomoc 

Hejka! Czy miał ktoś taką przypadłośc z tym telefonem że nie chciał się włączyc fastboot. Ponieważ chciałem usunąc bootloadera by móc zaktualizowac do najnowszej wersji miui polska.Z góry dzięki za wszelką pomoc 

Nie. Dobrą kombinacją próbujesz wejść?

Witam,

przymierzam się do zakupu Redmi Note 3, ale mam kilka wątpliwości, pomóżcie mi je rozwiać lub potwierdzić :)

Czytałem wiele podobnych zapytań ale odpowiedzi są różne.

Generalnie niezbędne mi jest:

- Tasker - czy działa bez problemów?

- GPS i aplikacje sportowe

- Android Wear i Sony Smartwatch 3

- google play i inne aplikacje googleowe

- przydałby się root

- czy to jest duży problem aby z "5.1. Lollipop  z MIUI v7 (język angielski/chiński)" zrobić język polski?

Jak wyglądają powyższe?

pozdrawiam

Aplikacje z marketu działają jak mają. Czasem trzeba po prostu nadać odpowiednie uprawnienia, "zakłódkować" lub dodać do autostartu ale wszystko działa. Jak już przyjdzie co do czego to jedynym problemem na rn3 jest odblokowanie bootloadera, jednak ja dla testu złożyłem prośbe o kod odblokowujący i na następny dzień dostałem już wszystko. Po odblokowaniu bootloadera wrzucasz tylko rom xiaomi.eu na którym wszyscy tutaj działamy i masz język polski. Root to też nie problem jak masz już nasz rom ;)  Po prostu wgranie jednej dodatkowej paczki przez recovery. Co do gps i jego dokładności to sie nie wypowiem bo nie posiadam tego modelu. Sklep i apki googla są w naszym romie, a czego nie ma to instalujesz jak w każdym innym androidzie.

kilka krótkich pytań:
1. obecnie mam rom  Xiaomi Global V7 z wersją MIUI  "6.5.19 (rozwojowa)"  - czy jest to najnowsza wersja miui na android 5 lolipop?

2. czy są lepsze i bardziej stabilne wersje?

3. czy warto zainstalowac rom z MIUI 8 i androidem 6.0  (w moim redmi note 3 pro prime) ? Czy ten rom jest stabilny i szybki?

4. czy aby zainstalować w/w MIUI 8 i androida 6.0 muszę zgłosić prośbę o odblokowanie bootloadera? 

5. ostatnie 3 lata spędziłem na iOS - czy zmieniając ROM i android, najpierw wgrywam czystego androida a następnie MIUI v8??

dzięki za odpowiedzi!!

kilka krótkich pytań:

1. obecnie mam rom  Xiaomi Global V7 z wersją MIUI  "6.5.19 (rozwojowa)"  - czy jest to najnowsza wersja miui na android 5 lolipop?

2. czy są lepsze i bardziej stabilne wersje?

3. czy warto zainstalowac rom z MIUI 8 i androidem 6.0  (w moim redmi note 3 pro prime) ? Czy ten rom jest stabilny i szybki?

4. czy aby zainstalować w/w MIUI 8 i androida 6.0 muszę zgłosić prośbę o odblokowanie bootloadera? 

5. ostatnie 3 lata spędziłem na iOS - czy zmieniając ROM i android, najpierw wgrywam czystego androida a następnie MIUI v8??

dzięki za odpowiedzi!!

Najpierw zdecyduj się jaką masz wersję telefonu bo to pod forum jest dla wersji na Mediateku. Pytam ponieważ jesteś nowy a piszesz że masz RN3 Prime Pro tj. Snapdragon.

• 3 weeks later...

Tylko w tej instrukcji nie ma informacji o trapiących userów sytuacjach braku twrp po zainstalowaniu twrp, ponieważ skrypt "FlashTWRP.bat po zainstalowaniu recovery:

echo        *** Na ekranie powinien byc widoczny Mitu naprawiajacy androida ...
echo                Nacisnij ENTER ...
pause >nul
echo   *** Instalacja twrp ...
ping -n 3 127.0.0.1 > nul
%fastboot% flash recovery twrp.img 2>&1 | find /i "okay"
echo   *** Gotowe ...
echo   *** Nacisnij dowolny klawisz ... !!!NIE RÓB TEGO!!! URUCHOM RĘCZNIE TELEFON VOL+ + PWR

uruchamia ponownie system:

pause >nul
%fastboot% reboot > nul 2>&1
echo *** Recovery powinno byc zainstalowane ***
echo * 
echo *
echo *
echo *
echo                           *** Restart ...
echo                *** Zaczekaj az pojawi sie ekran glowny...

a mogłoby od razu restartować w recovery

echo               *** Nacisnij ENTER by przejsc do recovery...
echo *                 
pause >nul
%adb% reboot recovery
echo *
echo *
echo                   *** Przechodzenie do recovery ...
echo *
echo Nacisnij dowolny klawisz ...

Nie byłoby tylu postów z problemem.

Może warto zweryfikować i poprawić ten skrypt?

• 5 weeks later...
1 godzinę temu, Marcin_89 napisał:

Gdzie mogę wyłączyć opcję, by nie poprawiało mi zdań jak piszę sms`a ?

W ustawieniach>>>język i klawiatura>>>klawiatura google >>>korekta tekstu.

niektóre filmiki znalezione w internecie i odtwarzane przez wbudowaną przeglądarkę "Browser v7.1.8" są zbyt głośne i chciałbym je przyciszyć ale kolejne ściszenie powoduje już całkowite wyciszenie. w jaki sposób mogę zmniejszyć minimalny próg dźwięku tak aby było coś jeszcze słychać, jednak żeby nie wyciszyć całkowicie?

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i również nowym posiadaczem Xiaomi Redmi Note 3 w wersji MIUI 7.0.919.0, aby nie zakładać nowego tematu pozwolę sobie zadać parę pytań tutaj gdyż od wczoraj przejrzałem kilka tematów i nie napotkałem odpowiedzi, chodzi mi głównie o sprawę związaną fastboot'em a mianowicie po podłączeniu do kompa resetuje mi telefon i normalnie się odpala? a chciałem sprawdzić fastboot'a oraz adb przez program z tutka znalezionego na tutejszym forum, druga sprawa dotyczy czcionki a mianowicie w ustawieniach została zmieniona na najmniejszą natomiast w kontaktach pozostała duża? czy to wina oprogramowania?