Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz kupić od kolesia który na tobie zarobi , to lepiej kup sam na Aliexpress .

Wybierzesz najlepszą Tobie opcje i będziesz szczęśliwy :-P.

Jeśli chodzi o cło to różnie bywa.

Kupiłem tam sobie już z pięć telefonów a dopiero na Xiaomi przyje....li mi cło (180zł.)

Cło , czy VAT niewielka różnica.

I tak jak pisałem na 5-ęć telefonów jeden haracz zapłaciłem.

Jest wielka szansa , że nie będzie opłaty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość mniamek75

Czy w jakiś sposób da się pominąć krok z logowaniem na konto Xiaomi w konfiguracji telefonu ? pytanie w związku z komunikatem "nieprawidłowe ID urządzenia "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mniamek75 napisał:

Czy w jakiś sposób da się pominąć krok z logowaniem na konto Xiaomi w konfiguracji telefonu ? pytanie w związku z komunikatem "nieprawidłowe ID urządzenia "

Uruchom telefon po resecie bez włożonej karty SIM. Wówczas będziesz mógł pominąć obowiązek logowania się do konta Xiaomi, które jak wiadomo, powiązane jest właśnie z kartą SIM.

Testowałem to ostatnio na ROMie MIUI Polska/EU 6.12.1.

Dnia 3.12.2016 o 18:36, Marcin_89 napisał:

Jest jakaś możliwość wyczyszczenia całej historii połączeń ? Bo pojedynczo to długo zajmie ...

Tak. Musisz zalogować się do konta z komputera PC, na stronie https://i.mi.com/?_locale=en.

Tam możesz wyczyścić sms, historię połączeń (jest ona ulokowana w zakładce sms, żebyś nie był zdziwiony ;) ), zdjęcia i całą zawartość chmury Xiaomi.

Dnia 23.10.2016 o 23:44, juventus82 napisał:

Koledzy da się jakoś zedytowac wzór. Raz odblokowuje palcem a raz wzorem. Jednak te kropki jakieś takie małe i nieprzejrzyste. Może jakiś program do wzorów blokady?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety tylko poprzez wyłączenie blokowania wzorem i ponowne jego ustawienie. Nie ma opcji edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75
7 godzin temu, mrosi napisał:

Uruchom telefon po resecie bez włożonej karty SIM. Wówczas będziesz mógł pominąć obowiązek logowania się do konta Xiaomi, które jak wiadomo, powiązane jest właśnie z kartą SIM.

Testowałem to ostatnio na ROMie MIUI Polska/EU 6.12.1.

 

Niestety z kartą czy bez nie mogę pominąć tego kroku logowania ! czy ma to jakieś znaczenie na jakim to romie próbuje robić ? Ciągle wyskakuje ten monit o nieprawidłowym ID urządzeniu i itd.gdy daje OK to znowu pojawia się komunikat o "pobieraniu danych bezpieczeństwa urządzenia..." i taki loop

Wszystko przez ten zepsuty IMEI ! 

Robiłem flash all do najnowszego dev china, teraz jestem chyba na HMNote3Global_6.9.2 a wcześniej na xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.6.30_v8-5.0_repack.FT.JDStar.pl na żadnym z nich nie przeszedłem tego logowania :( a tylko przez Flash-Tool mogę cokolwiek wgrać!

Przez Fastboot wgrywałem TRWP - komenda  fastboot boot twrp.img nie przenosi do TRWP

Czy istnieje jakiś inny sposób ? 

Walczę już trzeci dzień, taka pierdoła a robi słuchawkę bezużyteczną :(

 

Edytowane przez mniamek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mniamek75 napisał:

Wszystko przez ten zepsuty IMEI ! 

Po pierwsze, to wygląda tak, jakbyś odkupił telefon i poprzedni właściciel nie "zdjął" go ze swojego konta Xiaomi. Jeśli telefon kupiłeś jako nówkę, to problem jest w sofcie. Wgraj ROM fastboot china dev, dblokuj bootloader i wgraj ROM MIUI Polska/EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75
Dnia Monday, December 12, 2016 o 08:11, mrosi napisał:

Po pierwsze, to wygląda tak, jakbyś odkupił telefon i poprzedni właściciel nie "zdjął" go ze swojego konta Xiaomi. Jeśli telefon kupiłeś jako nówkę, to problem jest w sofcie. Wgraj ROM fastboot china dev, dblokuj bootloader i wgraj ROM MIUI Polska/EU.

Chyba się troszkę nie zrozumiałeś mojego problemu :(

Po pierwsze telefon kupiłem nowy rok temu, bootloader odblokowałem (wcześniej wgrywałem romy od JDStar'a na zablokowany) później już TWRP i prawie co tydzień xiaomi.eu, ale głupia zabawa z przeskakiwaniem z miui.pl na globala i jeszcze inne portowane romy tak się kończą(do końca nie wiem czemu ten IMEI się porąbał, gdzieś wyczytałem że może przez Xposed?i roota) teraz to nie istotne.

Wiem że to jakiś problem ale czy koniecznie z softem?

Na zdjęciach tak to wygląda w kolejności. Próby na SP-Flash-Tool_miui_HMNote3Global_6.9.29

 

IMG_20161212_154559.jpgIMG_20161212_154651.jpgtaki loop parę razy...iIMG_20161212_154910.jpg

Na china dev. jest prawie identycznie.Ale żeby było zabawnie na globalu dłuższe przytrzymanie HOME odpala mi Google Now :) ...niema co się cieszyć.Może się jeszcze zacytuje :

"Robiłem flash all do najnowszego dev china, teraz jestem chyba na HMNote3Global_6.9.2 a wcześniej na xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.6.30_v8-5.0_repack.FT.JDStar.pl na żadnym z nich nie przeszedłem tego logowania :( a tylko przez Flash-Tool mogę cokolwiek wgrać! "

Może Redmi2 vel. śmietana pomoże :) albo o Wielki Acid się zainteresuje moim problemem. 

Dzięki z góry

 

temat już nieaktualny.

Dzięki za wielkie zainteresowanie problemem.

rozwiązałem go SAM !


 

Edytowane przez mniamek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie :)
Mój pierwszy post na tym forum i już od razu pytanko ;) 

Mianowicie, ładowarkę posiadam Xiaomi MDY-08-EF, jednak adapter, który dostałem jakiś taki niechętny na jej przyjęcie jest ;) boję się na "chama"wciskać, ażeby go nie zepsuć. Czy mogę ładować ładowarką 1 A, taką jakiej używałem do SGS 3 LTE ? dopiero jutro będę w stanie adapter kupić, a chciałbym przez noc podładować świeży nabytek. 

Czy taka ładowarka moze zaszkodzić zdrowotności mojej nowej baterii ^^ ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 24naha napisał:

Czy taka ładowarka moze zaszkodzić zdrowotności mojej nowej baterii ^^ ?

Możesz spokojnie ładować inną ładowarką. Jeśli ma 1A, to jedyna różnica będzie taka, że ładowanie potrwa dłużej. I tyle. Na pewno nie jest to niebezpieczne dla telefonu, o ile ładowarka nie jest jakimś tworem spawanym w warsztacie "pana Kazia". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mrosi napisał:

Możesz spokojnie ładować inną ładowarką. Jeśli ma 1A, to jedyna różnica będzie taka, że ładowanie potrwa dłużej. I tyle. Na pewno nie jest to niebezpieczne dla telefonu, o ile ładowarka nie jest jakimś tworem spawanym w warsztacie "pana Kazia". ;)

Nie, nie, spokojnie, Pan Heniu w garażu skręcał kable, także jest git malina robota :P
Dziękuję Ci za informację ( kabel samsung + sony także powinno być git ) . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wyczytałem na jakimś angielskim forum że są beta testy
Po za tym, zwyczajne Lenovo B - 4X 1 GHz i 1 GB RAM ma 6.0, więc dlaczego Redmi Note 3 nie może mieć? Chyba że naprawdę jest jakiś inny powód..
 

Bo my mamy mediateka który nie udostępnia źródeł...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na jakimś angielskim forum że są beta testy
Po za tym, zwyczajne Lenovo B - 4X 1 GHz i 1 GB RAM ma 6.0, więc dlaczego Redmi Note 3 nie może mieć? Chyba że naprawdę jest jakiś inny powód..
 

Bo my mamy mediateka który nie udostępnia źródeł...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wyczytałem na jakimś angielskim forum że są beta testy
Po za tym, zwyczajne Lenovo B - 4X 1 GHz i 1 GB RAM ma 6.0, więc dlaczego Redmi Note 3 nie może mieć? Chyba że naprawdę jest jakiś inny powód..
 

Bo my mamy mediateka który nie udostępnia źródeł...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was ogromną prośbę.

Postanowiłem kupić Xiaomi. Najpierw miał to być Redmi 4, później Pro, ale ostatecznie (ze względu na lepszy, zdecydowanie lepiej wypadający w real testach aparat) postanowiłem kupić Note 3.

Nie wiem jednak czy decydować się na wersję 2/16GB czy 3/32GB :/ Jedni piszą to, inni tamto :/

Na telefonie w zasadzie nie gram (od tego jest komputer), nie korzystam z Facebooka i tym podobnych wynalazków. Telefon ma dzwonić, robić zdjęcia i nagrywać filmy. Muzyki też nie słucham na telefonie (chyba, że zacznę :P) W zasadzie nie byłem jakimś gadżeciarzem i jakichś aplikacji też specjalnie dodatkowo nie instalowałem.

Co więc wybrać? Czytałem, że przy 2GB RAM zostaje wolne niecałe 1GB. Nie chciałbym żeby mi się coś przycinało czy np. wyłączało.

Dodam, że często przeglądam wiele jednocześnie otwartych stron www, a to pewnie trochę RAM zżera.

No i jeszcze pytanie o to jaką kartę tam można włożyć bo już nie jedna osoba pytała, ale nie widziałem odpowiedzi. Jedni podają max. 32GB, sklep podaje 128.

W zasadzie za zaoszczędzone pieniądze na wersji 2GB miałbym dodatkową kartę min.32GB i porządny futerał.

Acha, no i jaka wersja. KATE czy ta chińska? Telefon kupię od polskiego dystrybutora, na FV (prowadzę 1 osobową działalność) więc wiem, że będzie menu polskie itp. Wiem, że do chińskiej wersji jest więcej dodatków w postaci futerałów, szkieł itp. A jak z aktualizacjami oprogramowania?

Będę wdzięczny za pomoc i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz karty pamięci to wersja Pro ma taki slot. Podstawowa nie ma. Tylko dual SIM. Jak sprawdzić którą twój sprzedawca Ci oferuje ? Sprawdź procesor. Zwykły ma mediateka a pro ma snapdragona

Ja bym wziął 3/32. Zawsze 1gb RAM więcej. Wersja Pro ma też lepszy aparat. (16 megapikseli)

A co do dostępności etui i szkieł to wszystkie są te same. To ten sam telefon tylko różne bebechy. Chyba że chodzi o wersję Pro Prime.. ona jest większa o 2mm

Ja bym wziął Redmi Note 3 Pro w wersji 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...chyba nawet w tym temacie czytałem, że Pro i Prime to to samo tylko różnie nazywane przez sprzedawców. Skoro piszesz, że Prime jest większy czyli jest to wersja international, KATE. Plus jest taki, że obsługuje ona LTE 800.

Co z aktualizacjami między tymi wersjami? Obie są bezproblemowe? Chodzi mi o normalny soft producenta, na pewno nie będę tam grzebał na własną rękę i szukał nie wiadomo czego.

Generalnie tak, biorę pod uwagę tylko procek Snapdragona i jedyna różnica jaka jest między nimi to właśnie 2-3GB RAM i 16/32 pamięci wewnętrznej.

Slot na kartę jest w miejscu dual sim, prawda?

A jaka jest maksymalna pojemność kart? 32 czy 128?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie kupisz. Ja od razu miałem miui polska. Kupowałem w technos.. ale teraz coś im się pokręcilo bo za instalacje oprogramowania chcą 50 złoty.

A z tymi wersjami to nie wiem. Ja słyszałem że jest zwykła/Pro/Pro Prime i że ta ostatnia jest większa o 2mm od pozostałych.

Pro obsługuje karty SD do 128 GB. Slot jest dam gdzie miejsce na 2 kartę SIM ale da się to zrobić tak, że masz 2 karty SIM i jedna SD jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawelson z tego co wiem to mediateka nie daje źródeł (kodów) kernela i chyba nie tylko, a bez znajomości tego nikt nie zrobi np. dobrego custom roma, nie zmieni architektur na podajże vulcan ( nie pamiętam jaki ma android 7.0) co w efekcie nie dostaniemy aktualizacji do 6.0 czy też do 7.0. No chyba, że xiaomi udało się wymusić coś na mediateku i mają wszystko co potrzeba co graniczy z cudem. Kiedyś była kłótnia tutaj na forum bo HTC na którymś ze swoich smartfonów z prockiem od mediateka wypuściła aktualizacje do 6.0 tylko, że nie pamiętam jak to się potoczyło i o co chodziło dlaczego oni mogli to zrobić.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś jeszcze mi doradzi?

Zapytam o jeszcze 1 rzecz. Czy do Redmi note 3 można "podpiąć" gogle VR? Nie wiem dokładnie jak działa ta zabawka i chętnie bym skorzystał, z ciekawości :P

Po edytce.

Właśnie zamówiłem telefon. Jednak w wersji 2/16 KATE. Stwierdziłem po obejrzeniu kilku testów na youtube, że szybkość działania nie jest jakoś dużo większa, a nie jestem nastolatkiem, który ma 10 aplikacji otwartych jednocześnie :)

Telefon ma dzwonić, sprawnie poruszać się w necie i robić w miarę dobre zdjęcia. Myślę, że ten, który wybrałem w 100% spełni oczekiwania.

Wybrałem stąd http://www.aze.com.pl/pl/p/Telefon-Xiaomi-Redmi-Note-3-KATE-16GB/598

Czytałem sporo negatywów o nich, ale mam do nich stosunkowo blisko i odbiorę sprzęt osobiście więc nie powinno być przykrej niespodzianki.

Edytowane przez Goth
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...