Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

@Smigoll dzięki za odpowiedź, piszesz, że nie patrzyłbyś na zablokowany bootlader - domyślam się zatem, że używasz xiaomieu ? Jak wrażenia? Masz może porównanie do MIUI Polska ? Chciałbym poznać opinię kogoś kto używa tego telefonu z xiaomieu, żeby wiedzieć, czy w razie nieodblokowania bootladera (ergo braku możliwości wgrania MIUI Polska) ten telefon jest warty zakupu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smigoll dzięki za odpowiedź, piszesz, że nie patrzyłbyś na zablokowany bootlader - domyślam się zatem, że używasz xiaomieu ? Jak wrażenia? Masz może porównanie do MIUI Polska ? Chciałbym poznać opinię kogoś kto używa tego telefonu z xiaomieu, żeby wiedzieć, czy w razie nieodblokowania bootladera (ergo braku możliwości wgrania MIUI Polska) ten telefon jest warty zakupu.

Chciałbym napisać moją opinię o tym romie , bardzo bym chciał! Jakbyś widział moje wcześniejsze posty to byś wiedział, że nie mogę tego zrobić bo nie mogę wgrać xiaomi eu bo jak próbuje wgrać rom to mam czerwony pasek i zawsze po 16 sekundach mam błąd o problemie połączenia telefonu z komputerem. Nikt jeszcze mi nie zdołał pomóc :( (robię wszystko zgodnie z instrukcją, mam stery zainstalowe itp.)

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, jarpen89 said:

czy w razie nieodblokowania bootladera (ergo braku możliwości wgrania MIUI Polska) ten telefon jest warty zakupu.

Jak najbardziej telefon jest wart zakupu - używam od początku oryginalnego softu od Xiaomi, chodzi płynie i stabilnie, nie miałem żadnych problemów, a w tej cenie nie znajdziesz lepszego produktu ;)

Jakość wykonania telefonu stoi na naprawdę wysokim poziomie, wszystko ładnie spasowane, a aluminium ładnie się prezentuje!

Rozumiem Twoje obawy, ponieważ ten telefon był moim pierwszym z Chin, ale mimo wszystko jest godny polecenia, nawet kilku znajomych myśli o jego zakupie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Przepraszam, jeżeli było, ale zupełnie się nie odnajduję:
Zakładając, że nie będzie już możliwości odblokowania BL, to można mimo wszystko wciąż wgrać jakiś godny polecenia ROM?
Po zakupie telefonu dam radę wgrać na niego system, który nie będzie śmieciowy, a sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godny polecenia ROM:

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

Wersja stabilna, wszystko działa prawidłowo. U mnie lepsze działanie baterii i bluetooth, niż w wersji dev od tego samego dostawcy.

A pomógłbyś mi wgrać ten rom? Próbowałem wszystkiego poza zmianą komputera (bo na xp nie wykrywalo mi wgl telefonu nawet po instalacji sterownikow) i kabla (to jutro będę próbował z innym kablem). Mój problem jest taki.

fe1e679482726a888026f6ef0e570ef2.jpg

Ps: Mam wina 7 Ultimate.

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Spróbuj stąd. Sam wgrałem i śmiga, a mam 7.1.7.0 stable. Wystarczy skopiować i przez updater włączyć. A co do usb to może spróbuj przesłać przez bluetooth albo z innego komputera, u mnie z linuxa bezproblemowo śmiga.

Ale ja bym chciał wgrać przez spflashtool bo przez ota nic nie wykrywa :( ale spróbuję to co podałeś .

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smigoll napisał:

A pomógłbyś mi wgrać ten rom? Próbowałem wszystkiego poza zmianą komputera (bo na xp nie wykrywalo mi wgl telefonu nawet po instalacji sterownikow) i kabla (to jutro będę próbował z innym kablem). Mój problem jest taki.

Ukryta zawartość

Ps: Mam wina 7 Ultimate.

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Jeżeli przyjedziesz do Ziębic, to wgram ci go osobiście. :)

Może wina komputera, zmień na inny?

Edytowane przez miczkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomógłbyś mi wgrać ten rom? Próbowałem wszystkiego poza zmianą komputera (bo na xp nie wykrywalo mi wgl telefonu nawet po instalacji sterownikow) i kabla (to jutro będę próbował z innym kablem). Mój problem jest taki.

Ukryta zawartość

Ps: Mam wina 7 Ultimate.

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Jeżeli przyjedziesz do Ziębic, to wgram ci go osobiście.

Może wina komputera, zmień na inny?

Trochę za daleko :D

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, miczkins napisał:

Godny polecenia ROM:

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

Wersja stabilna, wszystko działa prawidłowo. U mnie lepsze działanie baterii i bluetooth, niż w wersji dev od tego samego dostawcy.

Wgrałem bezpośrednio na ROM od Goldwaya, czyli ten jakiś pseudo ROM, wszystko działa bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem szczęśliwym nabywcą RN3 prime i póki co widzę tylko jedną wadę. Metalowa klapka jest tak śliska a telefon tak duży że obawiam się że bez pokrowaca może wyslizgiwac się z dłoni. Jednak nie chciałbym go szpecic pokrowcem gdyż design jest niesamowity. 

Jest opcja odblokowywania ekranu podwójnym tapnięciem jak np w LG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A podział ekranu na dwa okna ?

2. Na wielu stronach czytałem że telefon ten posiada gorilla glass 3 czy to prawda ?

3. Za każdym razem gdy chce otworzyć film (np YT w domyślnej przeglądarce) wyświetla się monit że będzie użyty transfer danych i muszę zaakceptować żeby odtworzyc. Poza tym otwiera się w jakimś domyślnym odtwarzaczu który musi najpierw zbuforowac sporą ilość materiału zeby go otworzyć a oprocz tego obrocic ekran do pozycji horyzontalnej da się to zmiec ?

08-29-26-g3_dualwindow_screens.jpg

Edytowane przez przemo5040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzedniego mojego posta od nadmiernym pożeraniu danych przez mojego RN3: dziś ciągnął średnio 80 megabajtów na godzinę. Pakiet 1GB aktywowałem ok. godziny 14:30, do teraz zostało ok. 300 MB. Żadnego odebranego maila, FB wskazuje zużycie na poziomie 17 MB (i to jest największa ilość danych spośród wszystkich aplikacji). Ściągnąłem wczoraj apkę monitorującą ruch sieciowy; żadna z zainstalowanych przeze mnie aplikacji nie ciągnie więcej niż FB. Czyli przyczyną jest jakiś proces systemowy. Jaki?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej aplikacji masz też podgląd na download przez dane programy.

PS. Jak zablokujesz to aplikacja będzie pytała o możliwość ściągnięcia danych, więc będziesz wiedział, kiedy aplikacja będzie ściągała dane w tle.

Edytowane przez Bedek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem program do monitorowania ruchu sieciowego. Ładnie pokazuje ile zeżarło przez wifi, przez sieci komórkowe, w roamingu itd. Pokazuje które aplikacje żarły. No i wyszło, że najwięcej pożarł FB - było to... 17 MB. Czyli sprawa nie leży w żadnej zainstalowanej aplikacji, a gdzieś "głębiej" w systemie. Cholera, brak mi pomysłów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem na Redmi 1s. Telefon mimo dostępu do wi-fi i wyłączonych danych mobilnych łączył się co chwilę i żarło ciągle po 1 kb. Też chciałem wiedzieć co się łączy z siecią, ale żadna apka mi tego nie pokazała a z pakietu ciągle ubywało. W końcu się poddałem, użyłem miflash i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem program do monitorowania ruchu sieciowego. Ładnie pokazuje ile zeżarło przez wifi, przez sieci komórkowe, w roamingu itd. Pokazuje które aplikacje żarły. No i wyszło, że najwięcej pożarł FB - było to... 17 MB. Czyli sprawa nie leży w żadnej zainstalowanej aplikacji, a gdzieś "głębiej" w systemie. Cholera, brak mi pomysłów :/

A może to synchronizacja fotek? Nie jest włączona domyślnie?

Sent from my Desire S using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, heyahero napisał:

A może to synchronizacja fotek? Nie jest włączona domyślnie?

Sent from my Desire S using Tapatalk

Wyłączyłem CAŁĄ synchronizację w akcie rozpaczy. Nie tylko fotek, w ogóle wszystkiego, zarówno z MiAccount, jak i z Google. Nie pomogło :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, glass napisał:

Miałem bardzo podobny problem na Redmi 1s. Telefon mimo dostępu do wi-fi i wyłączonych danych mobilnych łączył się co chwilę i żarło ciągle po 1 kb. Też chciałem wiedzieć co się łączy z siecią, ale żadna apka mi tego nie pokazała a z pakietu ciągle ubywało. W końcu się poddałem, użyłem miflash i pomogło.

Chyba też miflasha w końcu użyję. Dziękuję za radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...