Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka. Nie wiem czy też tak macie, ale zdarza się że mój rn3 sam się wybudzi po podniesieniu. Przykładowo leży sobie na stole, biorę go do ręki (nie dotykając skanera ani przycisku power, sprawdziłem to dla pewności kilka razy) a ekran się zapala. Jednakże nie zdarza się to zawsze, nie mam pojęcia od czego to zależy. Też tak macie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności, a często nawet w nadmiarze, wystarcza 2Gb RAM'u dla normalnego użytkownika.
Trzeba jak zawsze używać telefonu z głową i instalować jedynie niezbędne aplikacje, bez kombinacji i prób wgrywania "przyśpieszających" aplikacji do smartfonów, jak wiele osób to jeszcze czyni...
Jeśli ktoś wie, że potrzebuje 3Gb Ramu to ma ku temu konkretny powód i nie zadaje takich pytań na forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pieronsky napisał:

Ma ktoś z Was problem z zmiana klawiatury na inną niż wybrana przez Was? Czasem zdarza mi się tak, że SwiftKey samoczynnie zmienia się na chińską klawiaturę, nie wiem czemu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

mialem ten problem.Nie wiem czy rozwiazalem go tak jak trzeba ale ubijajac programy - czyszczac pamiec - czyscilem tez swiftkey.Zablokowalem swiftkey i juz mi sie samoczynnie nie wylacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyszedł nowy update stabilnego softu - obecną wersję mam taką: 7.1.7.0 (LHNCNCK). Na razie brak changelogu czyli nie wiadomo co zmienili/poprawili. Jeśli zobaczę coś spektakularnego  dam znać.

Po co używać chińskiego stable?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś z Was napisać jakie są istotne różnice między romem Xiaomi.eu opartym na DEV a miuipolska? Na Xiaomi.eu również nie ma chińskich aplikacji czy jest to spolszczona kalka oryginalnego chińskiego dev w skali 1:1? Może ktoś do niego wgl dać link na PW? Na Xiaomi.eu jest duży syf i ciężko cokolwiek znaleźć.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś z Was napisać jakie są istotne różnice między romem Xiaomi.eu opartym na DEV a miuipolska? Na Xiaomi.eu również nie ma chińskich aplikacji czy jest to spolszczona kalka oryginalnego chińskiego dev w skali 1:1? Może ktoś do niego wgl dać link na PW? Na Xiaomi.eu jest duży syf i ciężko cokolwiek znaleźć.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Hej,

podłączam się do pytania. Technos sprzedaje Redmi Note 3 z wgranym właśnie takin softem i zastanawiam się czy jest to jakaś "wariacja na temat" czy pełnowartościowy rom xiaomi.eu z językiem Polskim na poziomie itd. Czy da się na nim normalnie bezpiecznie funkcjonować. Kupował ktoś od Technosa i może powiedzieć co tam siedzi?

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem nowtm użytkownikiem forum niestety słabo znającym się na romach etc.

Planuję w najbliższych dniach zakup RN3 2gb/16gb z tego oto linku na Aliexpress http://www.aliexpress.com/item/Presale-Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-MTK-Helio-X10-Octa-Core-Fingerprint-ID-FDD-LTE-4G/32547012578.html?spm=2114.01020208.3.29.1pRA4y&ws_ab_test=searchweb201556_6,searchweb201644_3_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_401_62_9700,searchweb201560_8,searchweb1451318400_6151,searchweb1451318411_6449&btsid=b04978ab-8849-4e4c-9ae2-7d35073a1664

 

Czy warto,czy rom będzie zaśmiecony badziewnymi apkami?

Z góry dzięki za pomoc oraz pomocne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z internetem, jeśli można to tak nazwać. Otóż mam pakiet 2Gb. Wszedłem sobię na facebooka i według tej aplikacji (fb light) pobrało mi z akietu dosłownie 5mb, przeglądałem parę minut, a z pakietu zdjęło mi jakieś 300mb. Da się jakoś zablokować transfer? W takim tempie neta starczy mi na dwa dni ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bedek napisał:

Mam problem z internetem, jeśli można to tak nazwać. Otóż mam pakiet 2Gb. Wszedłem sobię na facebooka i według tej aplikacji (fb light) pobrało mi z akietu dosłownie 5mb, przeglądałem parę minut, a z pakietu zdjęło mi jakieś 300mb. Da się jakoś zablokować transfer? W takim tempie neta starczy mi na dwa dni ;/

Podłączam się do pytania, bo zacząłem wreszcie używać RN3 poza domem i dostrzegłem że ubytek danych komórkowych z pakietu jest potworny. W tle działał Outlook, FB i systemowa pogoda. Wyłączyłem wszystkie widżety i zamknąłem aplikacje... dalej to samo. Synchronizacja wyłączona (i z kontem Xiaomi, i z Google). ROM najnowszy stable (nie dev). A fon ciągle żre net bez powodu. Ktoś, coś...?

Edytowane przez MarcinPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, hunter 30-06 napisał:

Hej,

podłączam się do pytania. Technos sprzedaje Redmi Note 3 z wgranym właśnie takin softem i zastanawiam się czy jest to jakaś "wariacja na temat" czy pełnowartościowy rom xiaomi.eu z językiem Polskim na poziomie itd. Czy da się na nim normalnie bezpiecznie funkcjonować. Kupował ktoś od Technosa i może powiedzieć co tam siedzi?

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Cześć ! I ja również podłączam się do pytania. Przymierzam się do kupna Redmi Note 2 lub 3. Chętniej kupiłbym RN3 ale odstrasza mnie sytuacja z zablokowanym bootloaderem. Czy poza dodatkami/poprawkami wymienionymi w FAQ jest różnica np. w płynności działania ? Przeglądając forum spotykałem się niejednokrotnie z opisami typu "syfiasty" ROM ale nie były one poparte konkretnymi argumentami. Na pewno fajniej byłoby móc wrzucić MIUI Polsa ale czy w razie zakupu RN3 i braku możliwości wrzuceniu MIUI PL telefon na ROMie xiaomi.eu z PL (który z tego co czytam można wrzucić bez odblokowanego bootloadera) jest również pełnowartościowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moglby przytoczyc glowne roznice miedzy MIUIPolska a tym rom-em xiaomi.eu (PL)? Jestem na tym samym etapie co kolega wyzej Jarpen89 i po tych wydarzeniach z bootloaderem sytuacja diametralnie dla mnie sie zmienila. Zatem prosilbym o jakies opinie, wyjasnienia.

/ edit. Czy warto w tym momencie kupic ten telefon?

Dzieki wielkie i pozdrawiam!

Edytowane przez bReCZ
coraz wiecej informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moglby przytoczyc glowne roznice miedzy MIUIPolska a tym rom-em xiaomi.eu (PL)? Jestem na tym samym etapie co kolega wyzej Jarpen89 i po tych wydarzeniach z bootloaderem sytuacja diametralnie dla mnie sie zmienila. Zatem prosilbym o jakies opinie, wyjasnienia.

/ edit. Czy warto w tym momencie kupic ten telefon?

Dzieki wielkie i pozdrawiam!

Warto! Chociaż w rodzinie jestem krytykowany i mój telefon też za to że jest Chiński! A pomimo to jest lepszy od każdego telefonu w okolo!

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było to sory ale chciałbym wgrać dev room, żeby mieć roota i próbowałem z poradnika miui2016 miuipolska ale po ściągnięciu zipa nie mogę go odpalić poprzez updater. Mam wersje pro a ściągnąłem na zwykłe redmi note 3, może to przez to?

Edytowane przez Bedek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było to sory ale chciałbym wgrać dev room, żeby mieć roota i próbowałem z poradnika miui2016 miuipolska ale po ściągnięciu zipa nie mogę go odpalić poprzez updater. Mam wersje pro a ściągnąłem na zwykłe redmi note 3, może to przez to?

Masz wersję na snapie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...