Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, robcio89s napisał:

owszem wizualnie lepszy jest note 3 ale tutaj bardziej rozchodzi mi się o to, że nie wiem czy podołam z zabawą w te wszystkie rooty i bootloadery... to mnie przeraża.

 

Nie ma się czego bać. Na forum masz wszystko dokładnie opisane. Przeczytaj sobie wcześniej, przygotuj wszystko co będzie potrzebne i do dzieła. Ja też pierwszy raz taką operację przeprowadzałem i wszystko poszło bez problemu. Śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wiadomo o co chodzi teraz z tym odblokowaniem bootloadera, smsy przestaly przychodzic, stare modele w aktualizacjach mają to zaszyte. Świetne te nowe Xiaomi, ale obawiam sie ze za jakis czas chcąc z nich korzystać zostanie nam stable ang/chinskie albo jakis tlumaczony shit

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tajniak napisał:

Generalnie po update do 7.1.6.0 zauważyłem, że jest minimalnie większe opóźnienie przy odblokowywaniu telefonu przez czytnik linii papilarnych jak i zaraz po odblokowaniu dłużej ustawia jasność wyświetlacza...

Zgadza się, również to zauważyłem. Wyżej pisałem o poprawie działania GPS - teraz jestem już całkowicie pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tpawel napisał:

Na telchinie jest koles ktory wersje 2/16 sprzedaje ponizej 750zl , z wysylką z domu z pl, ma bialy i szary na stanie. Euro 4,50 wiec ciezko bedzie kupic cos sensownego tanio

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Witam, jestem zainteresowany zmianą moich dwóch smartfonów na RMN3 tpawel podaj jakiegoś linka do osoby o której piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na wstepie.

Zakupilem telefon Xiaomi Redmi Note 3 w wersji 3 GB / 32 GB. Telefon z chinskimi naklejkami jednak wysylka z polski.Nigdy nie mialem telefonu od Xiaomi i nie za wiele wiem jak dziala ta nakladka.

Moze od poczatku odnosnie moje tel.

Wersja androida - 5.0.2 LRX22G

Wersja MIUI - MIUI 77. (stabilna) 77,0,11,0(LHNCNCJ)

Procesor - 8x2.0 GHz (nie powinno byc 8x2.2?)

Ram - 3 GB

Wersja Jadra - 3,10,61+92a08e93-83943-5ad2d8a9

Baza androida - LRX22G

Chcialbym sie dowiedziec czy wszystko sie zgadza i jest dobrze tak jak powinno byc.Czy warto zmieniac ta wersje systemu - mam jezyk polski i sklep google -

Główne pytanie ktory po włączeniu telefonu przyszlo mi do glowy to jak wejsc do menu (czy jest takie standardowe menu ze wszystkimi ikonkami i aplikacjami jak w zwyklym androidzie?)

Czy mozna usuwac ikony z pulpitu ? (te ktore sa instalowane prze ze mnie mozna usowac ale automatycznie sa one odinstalowywane)

Jak mozna sprawdzic czy bootloader jest odblokowany czy nie? Chcialbym usunąć chinskie aplikacjie od xiaomi ktorych nie bede używał napewno a do tego zapewne potrzebny jest root - tak?

 

Bardzo prosze o pomoc, podpowiedzi i porady jak okiełznac ten telefon bo jak narazie to dla mnie czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze chce odblokowac bootloadera, przychodzi sms z kodem wpisuje go ale nie chce przejsc dalej... co moge zrobic?czy cos nie tak jest?

Kurcze a teraz jak chce sprobowac wyslac nowy kod wyskakuje komunikat ze wysyłka porażka ...

 

I jak moge wylaczyc podwójne powiadomienia sms??z orginalnej apk i go sms pro...chce tylko go sms

Edytowane przez karsto1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, karsto1982 napisał:

przychodzi sms z kodem

Z jakim kodem ? xiaomi nie przysyła kodu tylko informację że konto dostało "zgodę" na odblokowanie. 

 

31 minut temu, karsto1982 napisał:

I jak moge wylaczyc podwójne powiadomienia sms

Tego nie rozumię ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisalem swoje imie (po chinsku) nr kierunkowy z nr telefonu i uzasadnienie dlaczego chce odblokowac.Przeskoczylo do nastepnej strony gdzie musialem wpisac kod ktory przyszedl do mnie sms-em i kliknac dalej.ale po wpisaniu tego kodu i klikaniu "nastepne" nic sie nie dzieje.stona wogole nie reaguje.kliknąłem zeby wyslalo mi kolejny kod po chwili dostalem kolejny kod ale rowniez nic sie nie zadziało...Teraz juz nowych kodow nie wysyla.

 

Co do podwojnych powiadomien to po otrzymaniu smsa mam jedno powiadomienie z go sms pro i po chwili ze stockowej aplikacji od sms...jednak ta kwestia jest juz chyba niewazna bo przestaly mi przychodzic calkowicie smsy i odinstalowalem go sms.tylko teraz mam uciete wiadomosci od gory w stockowej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pull1990 napisał:

Mają problemy teraz i cały system nie działa. Support daje informacje żeby próbować za dwa tygodnie. 

dwa tygodnie??

To straszna lipa... nie ma innej opcji wgrania nowego romu niz wczesniejsze odblokowanie bootloadera??

Czy ktos chce kupic Nota 3 z 3 GB ram i 32 GB pmieci?? nowka funkiel za 950 zl z wysylka + dodatkowo silikonowe etui i 2x folia na ekran??

Edytowane przez karsto1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, już znalazłem na forumce w poście @KrzysiekGP:

 

b. wipe/advanced wipe - zaznaczasz dalvik cache, cache oraz data(wipe data usunie wszystkie apki które sobie zainstalowałeś) potwierdzasz suwakiem na dole(swipe to wipe)  i wracasz do menu głównego

9. Teraz możesz instalować ROM:

- wybierasz install i wskazujesz miejsce gdzie masz zgrany plik MIUIPolska_hermes_5.10.29_v7-5.0.zip - najlepiej żeby był w głównym katalogu na telefonie - potwierdzasz suwakiem na dole(swipe to Confirm Flash) - po kilku minutach zobaczysz info że wgrywanie się zakończyło.

- wracasz do menu głównego, wybierasz rebot/system i czekasz na uruchomienie MIUI Polska

10. Przy następnych aktualizacjach pobierasz nowy plik z ROMem, zgrywasz na telefon, wchodzisz do TWRP i wykonujesz tylko punkt 9. Wskazane jest zrobić wipe (ale tylko cache i dalvik cache)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają problemy teraz i cały system nie działa. Support daje informacje żeby próbować za dwa tygodnie. 

dwa tygodnie??

To straszna lipa... nie ma innej opcji wgrania nowego romu niz wczesniejsze odblokowanie bootloadera??

Czy ktos chce kupic Nota 3 z 3 GB ram i 32 GB pmieci?? nowka funkiel za 950 zl z wysylka + dodatkowo silikonowe etui i 2x folia na ekran??

A nie chcesz wgrać romu xiaomi.eu z polskim językiem? Ja tak zrobiłem i nie narzekam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, karsto1982 napisał:

dwa tygodnie??

To straszna lipa... nie ma innej opcji wgrania nowego romu niz wczesniejsze odblokowanie bootloadera??

Czy ktos chce kupic Nota 3 z 3 GB ram i 32 GB pmieci?? nowka funkiel za 950 zl z wysylka + dodatkowo silikonowe etui i 2x folia na ekran??

aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...