Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

nie używamy systemowej aplikacji aktualizacja systemu tylko recovery do wgrywanie nowych zipów

Skąd wziąłeś tę bzdurę ?!?

Dobra nie spinajcie się, a ty latet po co się pytasz o to samo co koledzy przed tobą? @@JoHnNy08Pl jak wbije to odpisze co i jak.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy na forum, wszystkim mówię "Dzień dobry". Albo "dobry wieczór" raczej.

Od razu proszę - nie bijcie za to, o co spytam. Ale: jestem nowy nie tylko na forum, jestem nowy w ogóle w temacie Androida. Do wczoraj miałem Lumię, porzuciłem Windows Phone, wybrałem Xiaomi Redmi Note 3. Doszedł. Piękny jest. Chodzi szybciutko. Pełen zachwyt. Ale zajrzałem na to forum, poczytałem, i włos zaczął mi się jeżyć na głowie. I wszędzie w ogóle...

Sprawdziłem soft w telefonie - jest wersja 7.0.919.0. Już zdążyłem w którymś wątku doczytać, że to jakiś "śmieciowy" ROM. On jest bardzo zły? Jeśli go zmienić, to na co? Czytałem poradniki, od razu mówię. Dla mnie to jakaś czarna magia. Bootloadery, rooty, ratunku, co to jest...?! :( Jestem umysłem zdecydowanie humanistycznym, piszę książki dla dzieci, umiem podłączyć telefon do kompa i przegrywać pliki. Próba zrozumienia tych bootloaderów i rootów sprawia, że walę głową o kafle a pies chowa się do pralki :(

Jako totalnego nieopierzeńca w temacie, potraktujcie mnie łagodnie. Nie piszcie "o tym było na forum, poszukaj" - bo szukałem :( Pewnie jest, ale nie wiem jak sformułować zapytanie do wyszukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinPe napisał:

On jest bardzo zły?

Ni tyle "zły" , co nikt nie wie co w nim "siedzi", nie wiesz czy ten kto go wgrał, nie dolożył np. jakiegoś programu "szpiegującego" itp. 

2 godziny temu, MarcinPe napisał:

Jeśli go zmienić, to na co?

Tylko na DEV tutaj opis :-) (poczytaj czy od razu przeskoczysz ze "śmiecia na DEV czy najpierw OFICJAL a później DEV) , poźniej odblokowanie bootloadera opis tu, i na koniec instalacja MIUI Polska opis tutaj , to tak w skrócie ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leonov napisał:

Ni tyle "zły" , co nikt nie wie co w nim "siedzi", nie wiesz czy ten kto go wgrał, nie dolożył np. jakiegoś programu "szpiegującego" itp. 

Tylko na DEV tutaj opis :-) (poczytaj czy od razu przeskoczysz ze "śmiecia na DEV czy najpierw OFICJAL a później DEV) , poźniej odblokowanie bootloadera opis tu, i na koniec instalacja MIUI Polska opis tutaj , to tak w skrócie ;-) 

 

Dziękuję :)
Spróbuję. Jeśli w wiadomościach podadzą, że we Wrocławiu coś wybuchło i wzrósł poziom radioaktywności, to to byłem ja i mój Redmi..

 

1.5 godziny później: jestem już na najnowszym ROM-ie DEV. Teraz walka z bootloaderem (czekam na sms). Dziękuję raz jeszcze!

Edytowane przez MarcinPe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używamy systemowej aplikacji aktualizacja systemu tylko recovery do wgrywanie nowych zipów

Skąd wziąłeś tę bzdurę ?!?

Jeszcze więcej wykrzykników.

Znów się naciąłem bo nie sądziłem że Acid napisze ze używamy aplikacji aktualizacja, bo ona po prostu nie działa+od zawsze używano recovery do tego, tak jak i teraz trzeba bo aplikacja się wywala.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pull1990 napisał:

Musisz wgrać najpierw stable a później dev. Wersja która masz teraz jest bez różnicy, procedura zostaje ta sama. Nieda się wgrać miuipolska od razu na Twój smieciowy rom. Oprócz tego pozostaje pytanie czy masz odblokowany bootloader

Nie mam, wysłałem SMS. Otrzymałem jakiś SMS "Chińskie znaki i.mi.com" 
Kiedy naciskam na treść SMS to przenosi mnie do jakiegoś Yellow Pages (jakby strona interentowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na SMS, nie spieszy mi się. 
Tak w ogóle to jest sens instalowania MiuiPolska jeśli mam już zainstalowanego roota przez KingRoot - usunięte śmieciowe aplikacje, aplikacje spolszczane przez apke z Google Play a ustawienia po angielsku w którym czuje się jak ryba w wodzie?
Jakie są plusy MiuiPolska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cieja napisał:

Czy warto instalować MIUI Polska jeśli wgrany już mam system gdzie mam język polski?

Twoja decyzja, jak ci ten odpowiada to go sobie zostaw. 

4 minuty temu, Cieja napisał:

I czy wgranie MIUI Polska to jedynaopcja aby sprawdzić oryginalność ?

Oryginalność czego chcesz sprawdzać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aktualizacji do MIUI Polska. 

Korzystam z poradnika: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Jak mam zaistalować aplikację "Updater" ? Wgrałem wszystkie wymagane pliki w formacie zip. jeśli były spakowane i niestety nei widzę jej na puplipice. 

Dokładnie pytam o krok z instrukcji:

Instalacja china dev rom

  1. Na pulpicie znajdujemy aplikację Updater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, leonov said:

Aplikacja jest w systemie, szukaj w panelu sterowania. 

Racja jest, dzięki.

Jednak mam inny problem. Podczas gdy wybieram zipa z romem chińskim dostaje komunikat: "Can't verify update" "Couldn't verify this update, please try others"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinPe napisał:

A ja mam jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób zainstalować usługi Google po polsku w tym chińskim ROM-ie z językiem angielskim? Zrobiłem to wg poradnika ale sklep i inne usługi są po angielsku, instalują się też angielskie wersje aplikacji.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wanam

Mam też chiński syfiasty syf. Zainstalowałem tą aplikacje... Spolszczyla sporo aplikacji aczkolwiek nie ustawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, BullFrog said:

Nie wiem czy coś mi umknęło , dawno tutaj nie zaglądałem ....dzisiaj ku mojemu zdziwieniu w moim Redmi 3 znalazłem przy wyborze opcji językowych - język polski :D telefonik zakupiony z GearBest , wcześniej tylko chiński i angielski był , no to to ja  rozumiem :D 

Również mam język Polski - telefon otrzymany wczoraj z xiaomiforsale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...