Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś mi umknęło przez te 57 Stron to z góry przepraszam :) Mam Rom 7.0.9.0 (dwa chińskie języki i angielski) przy odpaleniu updatera wyskakuje mi dostępny 7.0.12.1 ale przy aktualizacji wyskakuje komunikat can't download a jak dam aktualizacje z pliku to telefon się wyłącza i jak pasek ładowania przeskoczy o parę milimetrów to telefon się restartuje i tyle z aktualizacji. Idzie jakoś zaktualizować to bez zbędnych komplikacji i kombinacji? Czy czekać na miuipolska? Ciśnienia nie mam bo wszystko działa ok a angielski aż tak mi nie przeszkadza

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, raven66 napisał:

Z tym że Updater tylko nadpisuje ROM, a nie robi "czystego" systemu

Wersja DEV robi WIPE. 

1 godzinę temu, raven66 napisał:

Do Recovery nie mogę wejść, żeby zrobić wipe, bo się mi dzieje tak jak tutaj:

Nie ma odblokowanego bootloadera nie ma recovery. 

 

1 godzinę temu, latet napisał:

Do tego to chyba niezbędny byłby odblokowany BootLoader (nie?)

Wgranie romu przez fastboot nie wymaga odblokowanego bootloadera. 

 

54 minuty temu, semespinha napisał:

Czy czekać na miuipolska? Ciśnienia nie mam bo wszystko działa ok a angielski aż tak mi nie przeszkadza

Czekaj lub wgraj wersję DEV.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, leonov napisał:

Wersja DEV robi WIPE. 

Nie ma odblokowanego bootloadera nie ma recovery. 

Że nie ma recovery z powodu bootloadera to akurat wiem. Że DEV robi wipe, tego nie wiedziałem. W takim razie wgrywam dev i dzięki za tą informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP: jeszcze jedno pytanie laika - nie mam Sklepu Google Play ani w ogóle możliwości dodania konta Google/Gmail (przy kontach synchronizacji) - a jest mi to niezbędne, bo tam trzymam m.in. kontakty i kalendarz. Czy wystarczy dodać ze sklepu Mi Shop samą aplikację Sklep Play czy coś jeszcze będę potrzebować, żeby "odpalić" synchronizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zehell napisał:

Sciągasz google installer.apk i instalujesz co potrzebujesz. Nie moge dodać załącznika bo mi się tapatalk wysypuje wtedy. Ale znajdziesz bez problemu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nie ma tak prosto. Google Installer znalazłem, zrobił się sync kontaktów i kalendarza, ale już Sklep Play nie działa... :( ech.

UP: wydaje się, że w końcu Sklep działa (chociaż czasami ma fochy, np. potrafi się wyłączyć sam z siebie, albo w ogóle nie uruchomić), ale musiałem go ręcznie zainstalować z .apk zz tego wątku: http://en.miui.com/thread-17910-1-1.html na samym dole postu.

Edytowane przez raven66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bardzo ważne.

Po kiego ch*ja zablokowali bootloader skoro można wgrać system przez fastboota i nic nie daje te " hehe zabezpieczenie " 

Śmiech.  

@acid zrób rom flashowalny przez FB i masz problem z głowy . wyważasz otwarte drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bardzo ważne.

Po kiego ch*ja zablokowali bootloader skoro można wgrać system przez fastboota i nic nie daje te " hehe zabezpieczenie " 

Śmiech.  

@acid zrób rom flashowalny przez FB i masz problem z głowy . wyważasz otwarte drzwi. 

Właśnie to oznacza zablokowany bootloader, nie można używać fastboota. Hehe

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro xiaomi robi problem to trzeba ich wykiwac. 

Przez spflash albo poprostu z wiersza poleceń

fastboot Flash partycja plik.img

Ja zawsze chętnie pomogę jak coś trzeba. Telefon dopiero do mnie przyjdzie wtedy sam siąde i coś pokombinuje. 

Edytowane przez wensz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:

Noo właśnie nie do końca. Można wgrać przez SPFlash specjalnie przygotowany rom. Przecież tak działa rom sphinxa czy jak mu tam. Ale właśnie nie o to chodzi. Nasz rom ma być flashowany przy odblokowanym bootloaderze. 

I to (sposób wgrywania) ma priorytet ważniejszy niż w ogóle utworzenie ROM-u MIUI PL? Dlaczego? (jeśli wolno spytać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy rom miuipolska dla RN3 jest stworzony od dawna hehe ;p

Ups...

Btw będzie jutro jak to kogoś interesuje. 

Tak sposób wgrywania ma priorytet. Skoro Xiaomi zablokowało custom romy to w sumie ja to rozumiem, więc najpierw odblokujesz sobie bootloader by móc instalować rom MIUIPolska przez recovery. Proste.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Acid napisał:

Cooo? Stary wiesz o czym piszesz tak w ogóle?

Jak mówię Spflash to Spflash a nie jakąś komendę tworzysz a nawet nie masz telefonu lol

ziomek, ja wiem co to spflash, ale flashowanie przez fastboot można też wywołać z wiersza poleceń. Ostatnio się namęczyłem sporo z tabletem z systemem plików UBIFS

 

Btw. Rom miuipolska bedzie w jakim formacie, zip?

aaaa.png

Edytowane przez wensz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy nie. W dup... to mam. Bawię się Mi4c. Rom powinien działać także kto odblokuje bootloader będzie mógł instalować rom PL/

22 minuty temu, wensz napisał:

ziomek, ja wiem co to spflash, ale flashowanie przez fastboot można też wywołać z wiersza poleceń. Ostatnio się namęczyłem sporo z tabletem z systemem plików UBIFS

 

Btw. Rom miuipolska bedzie w jakim formacie, zip?

 

Yyy flashowanie w fastboot z wiersza poleceń??? Wow, niemożliweeee!!! hehee. Słuchaj weź poczytaj dobra. Ja piszę o czym innym a ty o czym innym. Nie masz RN3 to po kiego się wypowiadasz na temat fastboota co? I nie musisz mi "ziomek" startować z fastbootem bo flashowałem tak romy jak chodziłeś do przedszkola. 

Tak miuipolska będzie w zip.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Acid napisał:

Yy nie. W d*p... to mam. Bawię się Mi4c. Rom powinien działać także kto odblokuje bootloader będzie mógł instalować rom PL/

Acid, powiedz czy jest duży problem ze zrobieniem ROMU do wgrania przez fastboot ? bo trochę tego nie rozumiem ? jeżeli jest możliwość "zrobienia" takiego ROMU to dlaczego go nie zrobić ??? gdybym miał TWOJĄ WIEDZĘ już dawno ROM był by gotowy :-) ,  z całym szacunkiem, ale takie podejście "Tak sposób wgrywania ma priorytet. Skoro Xiaomi zablokowało custom romy to w sumie ja to rozumiem, więc najpierw odblokujesz sobie bootloader by móc instalować rom MIUIPolska przez recovery. Proste." jest dla mnie nie zrozumiałe, ja mam za przeproszeniem w D......PIE jak ja wgram sobie TWÓJ ROM, ważne że będzie TWÓJ (NASZ POLSKI) , ludzie sobie wgrają i będzie spoko, i możemy sobie czekać na odblokowanie bootloadera nawet kilka lat  ;-) , nikogo nie będzie "pilić" bo będzie miał TWÓJ POLSKI MIUI !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid już jakaś faza beta testów była czy to będzie ROM przelecony skryptem do tłumaczenia i miejmy nadzieję że działający? (nie wiem ile trzeba osobno patchować każde urządzenie)

Jakby co to służę telefonem z odblokowanym BL.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Chyba jako jedyny z forum masz odblokowany

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzień dobry, witam (pierwszy raz na forum). Zainstalowałem u siebie w RN3 dev (zaktualizował się dziś rano do kolejnej wersji) oraz pakiet usług google i śmigam na angielskim. Oczywiście czekam cierpliwie na możliwość wgrania miuipolska (wierzę, że to nastąpi prędzej albo później), no i mam w związku z tym pytanie. Czy wgranie polskiego miui będzie wiązało się z wipem? Przepraszam za być może naiwne pytanie ale strasznie nie lubię przywracania wszystkich aplikacji na fonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wkamil napisał:

A dzień dobry, witam (pierwszy raz na forum). Zainstalowałem u siebie w RN3 dev (zaktualizował się dziś rano do kolejnej wersji) oraz pakiet usług google i śmigam na angielskim. Oczywiście czekam cierpliwie na możliwość wgrania miuipolska (wierzę, że to nastąpi prędzej albo później), no i mam w związku z tym pytanie. Czy wgranie polskiego miui będzie wiązało się z wipem? Przepraszam za być może naiwne pytanie ale strasznie nie lubię przywracania wszystkich aplikacji na fonie...

Oczywiście, że będzie ponieważ masz prawdopodobnie rom China stable lub Global a by wgrać MIUIPolska trzeba odblokować bootloadera a to tylko jeśli wcześniej wgra się rom china dev a ten robi wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba założę nowe konto Xiaomi i spróbuję aktywować autoryzacje

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Już posłużyłem instrukcją w wątku o odblokowywaniu jak odblokować. Co mogę zrobić że dostałem smsa po 10 minutach a reszta nie dostała?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Jakbyś mógł to napisz co podałeś jako powód i co zrobić jak Google tłumacz nie tłumaczy mojego nazwiska

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...