Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, hhunter22 napisał:

 

Próbowałem zrobić zdjęcie telefonu drugim. Wychodzi bardzo przekłamane bardziej granatowe ale i tak nie widać tego. Pobrałem czarne zdjęcie i nie widzę tego problemu.

170423050779ae346452aaa8a178e17c.jpg1c23567dcbe1f48768d67766cbbed467.jpgd8356d7cb062a5cd7d8080f8e1a6dfbc.jpg

No ale przy rogach masz jaśniej. Oto chodziło. Nie jest to "problem", bo 99% użytkowników nie zauważy tego ani nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Nie ma się co przejmować. U mnie na RN2 mam cały ekran ok, z dołu jest minimalnie ciemniejsze miejsce. BTW akurat na czarnym to najmniej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hhunter22 napisał:  

Próbowałem zrobić zdjęcie telefonu drugim. Wychodzi bardzo przekłamane bardziej granatowe ale i tak nie widać tego. Pobrałem czarne zdjęcie i nie widzę tego problemu.

170423050779ae346452aaa8a178e17c.jpg1c23567dcbe1f48768d67766cbbed467.jpgd8356d7cb062a5cd7d8080f8e1a6dfbc.jpg

No ale przy rogach masz jaśniej. Oto chodziło. Nie jest to "problem", bo 99% użytkowników nie zauważy tego ani nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Nie ma się co przejmować. U mnie na RN2 mam cały ekran ok, z dołu jest minimalnie ciemniejsze miejsce. BTW akurat na czarnym to najmniej widać.

___________

Nie jest. W zależności jaki kont nachylenia do zdjęcia to jest inaczej. Przypominam że na telefonie jest ładny czarny obraz na zdjęciu granatowy z odbiciami. Patrząc na telefon gołym okiem jest poprawnie. Ja wiem o czym mówisz. Mam to na starym tv. Brzegi są jasne przy czarnym ekranie. A np na monitorze od pc na ips jest prefekt. W telefonie czerń nie jest idealna ale nie ma podświetlonych brzegów. Specjalnie wrzuciłem 3 słabe bo słabe ale zdjęcia. Sprawdziłem to na czarnym granatowym i ciemnym szarym. Jest ok.

Wesołych Świąt!!!!

Ps wymyśl jak zrobić dobre zdjęcie telefonu telefonem to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat rogi są równe, tylko górna i dolna belka przy samych końcach się pojaśniają. Widać zależy jaka sztuka się trafi, telefon oprócz tego dla mnie idealny, chociaż to też jest pierdoła, w wymiany nie ma się co bawić bo może przyjść gorsza sztuka, także mniejsza z tym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest efekt matrycy która odbija i wydaję się że po rogach jest jaśniej a jeśli się mylę to wystarczy spojrzeć w całkowitej ciemności i tyle ale też nie wykluczone, że to mogła być wada produkcyjna którą być może naprawili. Taką mam wyobraźnię że może tak być :D. Jeżeli gdzieś użyłem jakiegoś błędnego sformułowania lub słowa to wybaczcie :D

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.miui.com/thread-194174-1-1.html Będzie to normalnie śmigać? Doszedł mi telefon, a niezbyt chce siedzieć na tym pseudopolskim sofcie co Chińczycy wrzucają

EDIT: Albo za pomocą tego http://pcsuite.mi.com/ dałoby się wgrać czysty soft?

Edytowane przez GeoRedfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba o to nie pytał, więc będę pierwszy :D. Ile GB w wersji 32gb mamy do dyspozycji bez instalowania swoich dupereli? Bo się poważnie zastanawiam nad rn2 a rn3, w dwójce na plus slot microsd... Zaś w note3 1gb ramu i 1000mAh więcej..W moim nexusie4 16gb te 11-12gb to było jednak trochę mało chcąc mieć sporej ilości muzyki czy trochę gier :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje 27,73gb. Też przesiadlem się z nexusa 4 i jak najbardziej polecam. Przepaść. Nexus od czasu jak dostał 5.0 to co chwilę miał jakieś swoje fochy a bateria nawet mimo wymiany na nową trzymała strasznie krótko. W redmi note3 jak na razie zero problemów ze stabilnością i płynnością a baterią jestem zachwycony :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GeoRedfox napisał:

http://en.miui.com/thread-194174-1-1.html Będzie to normalnie śmigać? Doszedł mi telefon, a niezbyt chce siedzieć na tym pseudopolskim sofcie co Chińczycy wrzucają

EDIT: Albo za pomocą tego http://pcsuite.mi.com/ dałoby się wgrać czysty soft?

Ja zainstalowałem i działa. Polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, semespinha napisał:

 

U mnie pokazuje 27,73gb. Też przesiadlem się z nexusa 4 i jak najbardziej polecam. Przepaść. Nexus od czasu jak dostał 5.0 to co chwilę miał jakieś swoje fochy a bateria nawet mimo wymiany na nową trzymała strasznie krótko. W redmi note3 jak na razie zero problemów ze stabilnością i płynnością a baterią jestem zachwycony :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

No właśnie nie powiem, nexus zaczyna mnie irytować powoli, często wysypuje mi się youtube i twitch, że nawet w spokoju pooglądać się nie da(słyszałem że ma  z tym problem większość nexusów). Z baterią wiadome też nie za ciekawie. 

Będę się musiał staruszka pozbyć i przejśc na note2 lub 3 jakoś po świętach:smile: . Dzięki.

Edytowane przez marandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Marcin_89 napisał:

Trochę dziwna sytuacja, ogólnie w telefonie jest koło 3 GB pamięci RAM, po czyszczeniu cache pamięci wyświetlało mi się koło 2 GB wolnej i co jakiś czas wartość spadała, teraz pisze, że z 3 GB wolnej mam 1.3 GB ....

No i gdzie widzisz problem? W telefonie masz 3GB RAMu a nie 3GB WOLNEGO RAMu.

Android + MIUI biorą sporo ramu, przy normalnym użytkowniu, nawłączanych gierkach mam około 800mb wolnego RAMU też oczywiście przy wersji 3GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz uruchomionych aplikacji i masz 2GB wolnego RAMu to jest to w pełni normalne. Android + ciężka ale najlepsza nakładka MIUI biorą właśnie około 1GB RAM na czysto.
Z resztą nie patrz na ten wskaźnik, przy 3GB nigdy Ci tego RAMu nie braknie, to że coś tam źle pokazuje to na 99% kwestia ROMu, wyjdzie stabilny Sphinx, wgraj go sobie i po problemie.

Aktualnej bety V1c nie polecam, jest strasznie szybki ale jest battery drain, z tego co widzę kwestia baterii będzie poprawiona w stable wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rafcio_21 napisał: Mam pytanie, czy jak zamówię tu:

http://www.honorbuy.com/595-xiaomi-redmi-note-3-3gb-ram-32gb-gray.html

I jest opcja zamówienia z EU Warehouse. To naliczą mi cło i vat?

Jeżeli idzie z Europy to nie 

To nie jest takie proste

Niektóre sklepy przepakowują przesyłki i nadają je z Eu, wtedy nie ma VAT, a niektóre niby wysyłają z Eu, ale towar jest jakby tylko w poczekalni w EU, nie przeszedł odprawy celnej i wtedy może być Vat naliczony. Tak jak to było od Goldwaya z Estonii. Plus taki ze szybko idzie z Eu,chociaż z Estonii szedł mi telefon ok tygodnia, a Zchin ostatnio przyszedł mi dhlem w 3dni

wysłane z RN2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Proszę powiedzcie mi taką rzecz. Mam RN 3 jakiś tydzień wszystko niby jest ok ale mam zainstalowanego softa z j.polskim i czy przez to moja bateria moze wytrzymywać tylko 1 dzień? 

9:00 - 100%

23:00 - 15% 

Raczej często mam telefon w łapie ale mimo wszystko wydaje mi się, że powinno być o wiele lepiej?
Zastanawiam się czy to moze być przez ten gówniany soft? Nigdy nie bawiłem się w zmianę softu wiem, że teraz jest jakaś nowa aktualizacja, która mi oczywiście nie wyskoczyła. I nie wiem czy coś z nią robić? Następny błąd jaki jest to ciągle wyskakuje mi, że nie moze połaczyć się z pocztą wpisuję dobre hasło i jest lipa. (chodzi o tą pocztę(aplikacje), która jest w telefonie od początku. 

Panowie jakieś rady? Jeśli chodzi o cierpliwość to nigdzie mi się nie śpieszy mogę zaczekać na ten soft z językiem polskim chociaż angielski nie robi mi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tajniak napisał:

System sam w sobie Ci strasznie baterię pożera!

Nie blokuje coś wejście w deep sleep?

U mnie to wygląda mniej więcej tak, a w między czasie zrobiłem jeszcze trzy aktualizację.

Wczoraj od 100% do 15% SoT było na poziomie niecałych 7 h.

Screenshot_2015-12-25-00-14-53.png

Tajniak no ja mam ogólnie soft z językiem polskim... czyli jakieś gówno. Nic nie zmieniałem od początku zainstalowałem sobie kilka aplikacji potrzebnych i tylko tyle. Co poradzisz żebym zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić Flash Toolem, możesz to zrobić Mi PC Suite, angielskie forum MIUI czeka otworem.
Ja mam Sphinxa V1c beta i u mnie SOT 4h i zostało 18% baterii, ekran 70%, WIFI i BT cały czas włączone, trochę YT, trochę Chrome, no i trochę więcej grania w gry 2D więc to też słaby wynik.

Najlepiej po prostu stockowy najnowszy ROM od Xiaomi na te chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fakeeus napisał:

Możesz to zrobić Flash Toolem, możesz to zrobić Mi PC Suite, angielskie forum MIUI czeka otworem.

(...)

Jeżeli chce ten śmieciowy zamienić na normalny to muszę jakoś robić wipe'a czy coś, czy po prostu mogę do Updater'a wrzucić zip'a i się zainstaluje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...