Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zadać parę pytań przed zakupem tego telefonu.

  1.  to gdzie najtaniej kupić, i czy to są oryginalne telefony, i czy poprawnie działają w EU.

Znalazłem takie strony:

https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/292-redmi-note-3-332.html

i o dziwo z allegro, w równie niskiej cene : http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-32gb-metalowa-obudowa-2xkolory-i5824600404.html

szczególnie chodzi mi o to aukcje na allegro.

 

      2.   Czytałem ten wątek, i doczytałem że telefon ma zablokowany bootloader, i nie można wgrać języka Polskiego, ale czy to tylko tyle?

Chodzi mi o to, czy wszystkie aplikacje działają prawidłowo tylko że w j.Angielskim? Chodzi mi głównie o apki typu instagram, endomondo, snapchat itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, adreen napisał:

Witam chciałbym zadać parę pytań przed zakupem tego telefonu.

  1.  to gdzie najtaniej kupić, i czy to są oryginalne telefony, i czy poprawnie działają w EU.

Znalazłem takie strony:

https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/292-redmi-note-3-332.html

i o dziwo z allegro, w równie niskiej cene : http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-32gb-metalowa-obudowa-2xkolory-i5824600404.html

szczególnie chodzi mi o to aukcje na allegro.

 

      2.   Czytałem ten wątek, i doczytałem że telefon ma zablokowany bootloader, i nie można wgrać języka Polskiego, ale czy to tylko tyle?

Chodzi mi o to, czy wszystkie aplikacje działają prawidłowo tylko że w j.Angielskim? Chodzi mi głównie o apki typu instagram, endomondo, snapchat itp.

 

1. Xiaomi for sale z tego co wiem jest partnerem MIUIPolska. Kupując z tamtąd nie płacisz też vatu przy odbiorze.

Allegro - tam nikt Ci tego nie zagwarantuje, że nie będziesz płacił vatu. W razie w doliczasz 23% ceny.

2. Tak, o ile zainstalujesz usługi google play i sam sklep google play ze sklepu Xiaomi czyli jeszcze jedno konto sobie założysz i powinno być - są filmy na youtube gdzie goście mają zainstalowany sklep - nie powinno być problemu. No i kto wie czy XFS nie będzie wysyłać z romem MIUI.eu bo na razie mają niedostępne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, darthnorbe napisał:

o ile zainstalujesz usługi google play i sam sklep google play ze sklepu Xiaomi czyli jeszcze jedno konto sobie założysz i powinno być - są filmy na youtube gdzie goście mają zainstalowany sklep

Tak, zainstalowalem Play i dziala, zajmuje okolo 10 minut

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś z posiadających Redmi note 3 napisać jakąś krótką recenzje? Jak telefon się sprawuje? Czuć te 5,5 cali? Ogólnie jakie wrażenie sprawia telefon, jak w kwestii wykonania. Aparat przód/tył w miarę ok? W kwestii romu to z tego co tu się przewija widzę, że na razie języka polskiego nie ma? 
Pytam, bo mocno zastanawiam się nad zmianą mojego już poczciwego Mi2s lecz nie mogę się zdecydować czy Redminote 3, czy 2, czy iść drogą Mi i wziąć Mi4/i/c :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, teempz napisał:

Czy mógłby ktoś z posiadających Redmi note 3 napisać jakąś krótką recenzje? Jak telefon się sprawuje? Czuć te 5,5 cali? Ogólnie jakie wrażenie sprawia telefon, jak w kwestii wykonania. Aparat przód/tył w miarę ok? W kwestii romu to z tego co tu się przewija widzę, że na razie języka polskiego nie ma? 
Pytam, bo mocno zastanawiam się nad zmianą mojego już poczciwego Mi2s lecz nie mogę się zdecydować czy Redminote 3, czy 2, czy iść drogą Mi i wziąć Mi4/i/c :D

Plus jak z tą 4000mAh baterią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darthnorbe napisał:

Plus jak z tą 4000mAh baterią :P

No to też :P Ale domyślam się, że przy zwykłym użytkowaniu, trochę sms, jakaś rozmowa, godzina - dwie w necie to 2, może 3 dni bez problemu :P

Edytowane przez teempz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem RN3 z IBG z ubezpieczeniem od VAT no i przeszło przez Gdańsk bez vatu :)....bałem się ,że będzie większy od MX4 ale telefon jest mega zgrabniutki, super leży w ręce, czytnik to jest jakaś masakra....dotkniesz i już odblokowany :) w Galaxy Alpha wkurzało mnie to ,że czasami nie łapał tu ani razu takiego zdarzenia nie miałem.....jakoś przebrnąłem przez chiński App store i udało się pobrać Google installera i wszystko się zsynchronizowało- pierw coś piszczał o błędach ale po restarcie i instalacji wszystkich modułów GI wszystko działa. Mam problem natomiast z MI kontem...miałem utworzone prędzej na kompie ale nie podpiąłem nr telefonu i ....chciałem sie zalogować na obecne konto , telefon poprosił o podanie NR tel...więc wpisałem a ten spryciarz sobie utworzył nowe i nie mogę podpiąć meila pod to 1 konto ani nr tel pod 2 :) telefon ładny, ekran wyraźny z dobrymi kątami i mało czuć te 5,5 cala (gabarytowo) a to jest plus...IBG dołączyło mi przejściówkę na nasze gniazdka i mi key (muszę chyba pobrać do mi key apkę bo jak go wkładam to widzi jako HF ). Tel. miał 45% baterii....cały czas bawię się nim z drobnymi przerwami , Wifi i po ok 5 h zjechało 24 % na trybie performance (o i tu pytanie...jak wyłączyć tę ikonke na belce ,że mam tryb wydajnościowy włączony ?) zobaczymy jak będzie później :) zdjęcia robi jak dla mnie w miarę (przed RN3 miałem Galaxy Alphę i robiła podobne, Meizu MX4 nokautował oba te telefony) ale ....ta płynność działania na MIUI jakby to nie był Android :) Konfigurowalność rozkłada na łopatki Alphę i MX4 (szczególnie pod względem wyglądu powłoki).......resztę opiszę później :).....Aha....chciałem dla sprawdzenia sprawdzić tel w Antutu ale ten krzyczy ,że aplikacja nie jest zgodna z moim telefonem ;)

EDIT: ważna rzecz, RN3 ma o wiele lepszy zasięg jak Alpha....ta miała max 2 kreski a często 1 i znikał zasięg a RN3 4 na 5 kresek i cały czas 3G gdzie na Alphie spadało na EDGE......:)

Edytowane przez Suchy_PL_
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

229USD na IBG ale dostałem 10USD rabatu i jak zapytałem czy będzie jakiś gratis bo mieli cos na stronie to dorzucili od siebie MI Key :) zapłaciłem za DHL 17USD bo nie miałem zamiaru czekać 2-3 tygodni i wykupiłem za 2$ ubezpieczenie paczki i za 11 czy 12$ ubezpieczenie od VAT- łącznie coś koło 250$ za 3GB Ram, paczka nadana z prywatnego adresu jakiegoś Charlsa Grovera w papierze prezentowym i w dodatkowym kartoniku :) heh jak zobaczyłem paczke ,że taka płaska myślałem ,że coś innego mi przysłali :) 

Edytowane przez Suchy_PL_
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kreski zasięgu nie patrz, ja po przesiadce z Huawei g7 na RN2 byłem w szoku jaki ten telefon ma super zasięg, spokojnie dwie kreski więcej niż Huawei

Tyle że poprzednik dawała radę korzystać z neta przy jednej-dwoch kreskach , a Xiaomi nieraz przy 4 się nie da. Dzięki za mini opis, przydałby się ktoś kto ma też RN2 żeby porównać

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Suchy_PL_ said:

229USD na IBG ale dostałem 10USD rabatu i jak zapytałem czy będzie jakiś gratis bo mieli cos na stronie to dorzucili od siebie MI Key :) zapłaciłem za DHL 17USD bo nie miałem zamiaru czekać 2-3 tygodni i wykupiłem za 2$ ubezpieczenie paczki i za 11 czy 12$ ubezpieczenie od VAT- łącznie coś koło 250$ za 3GB Ram, paczka nadana z prywatnego adresu jakiegoś Charlsa Grovera w papierze prezentowym i w dodatkowym kartoniku :) heh jak zobaczyłem paczke ,że taka płaska myślałem ,że coś innego mi przysłali :) 

U mnie dokładnie to samo. Tez bez VAT. Bardzo się bałem że będzie ale się udało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego telefonu, ale trochę niepokoi mnie brak możliwości modyfikacji tego telefonu. No i brak języka polskiego. Myślicie, że lepiej poczekać do końca roku aż się sytuacja wyjaśni czy lepiej go teraz kupić. Dodam, że kupowałbym na xiaomiforsale.com. I jeszcze mam prośbę  do posiadaczy tutaj na forum tego modelu. Ile SoT trzyma Wam telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, as007 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem tego telefonu, ale trochę niepokoi mnie brak możliwości modyfikacji tego telefonu. No i brak języka polskiego. Myślicie, że lepiej poczekać do końca roku aż się sytuacja wyjaśni czy lepiej go teraz kupić. Dodam, że kupowałbym na xiaomiforsale.com. I jeszcze mam prośbę  do posiadaczy tutaj na forum tego modelu. Ile SoT trzyma Wam telefon?

na xiaomiforsale i tak mają niedostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamówić ten telefon na ibuygou. Widzę że aktualnie jest promocja -15$ (telefon wychodzi 215$). Nigdy wcześniej tam nie kupowałem i w profilu mam kupony na -20$, -15$, -10$, -5$. Niestety nie mogę ich użyć bo pole Apply coupon mam nieaktywne. To z powodu tej aktualnej promocji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi przypiął/eła ten temat

Możliwe że z powodu tej promocji ale też z tego co wiem nie można użyć kuponu do oferty która już jest po obniżce ceny, a te 229$ to już cena obniżona. 

Te 15$ to tez ponad 60 zł więc jakby nie było wystarczy na podstawowe akcesoria. Tez się zastanawiam czy nie zamówić jeszcze jednej sztuki że względu na ta promocje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emilek napisał:

Chcę zamówić ten telefon na ibuygou. Widzę że aktualnie jest promocja -15$ (telefon wychodzi 215$). Nigdy wcześniej tam nie kupowałem i w profilu mam kupony na -20$, -15$, -10$, -5$. Niestety nie mogę ich użyć bo pole Apply coupon mam nieaktywne. To z powodu tej aktualnej promocji?

Wczoraj zamawiałem na IBG telefon razem z tą promocją -15$. Podobnie jak ty nigdy wcześniej nie robiłem tam zakupów i wykorzystałem kupon 10$. U mnie button nie działał ale po wpisaniu kodu i kliknięciu enter kupon się aktywował. Później przechodzisz na następną stronę i masz podsumowanie płatności z dwoma rabatami -15$ i -10$. 

 

Ja natomiast mam takie pytanie, czy powinienem dostać jakiegoś maila od IGB z numerem do śledzenia przesyłki DHL? W systemie IBG status to PAID.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim profilu w zakładce Coupons masz 4 kody -20$, -15$, -10$ i -5$ do wykorzystania w zależności od wielkości zakupów. Można je aktywować przepisując ten kod do pola tekstowego w naszym koszyku. 

 

Pytanie do osób które kupiły na IBG. Po jakim czasie dostaliście nr listu przewozowego (DHL)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minutes ago, Suchy_PL_ said:

01.12 u mnie utworzono list ale wysłali w zeszły piątek....sprawdziłem u siebie ekran i mam tianma a ramy Samsunga...ekran bez zastrzeżeń, bielszy niż mój monitor IPS od LG :)

A jakie są różnice między ekranami? Jak to sprawdzić? 

Edytowane przez pull1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pull1990 napisał:

Ja 1 grudnia zamówilem, 3 dostałem nr przesyłki, a dzisiaj paczka była u mnie. 

A jakie są różnice między ekranami? Jak to sprawdzić? 

*#*#6484#*#* w dialerze, tam gdzie wpisujesz numer. A potem szukasz device info i coś o screen jeśli pamięć mnie nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...