Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 - Dyskusja ogólna


Pytka

Rekomendowane odpowiedzi

Po iphonie i czytniuku w Home, ten z tylu to naprawde bajer :) nie wiem dlaczego ale sprawia wiele frajdy :D do tego ta predkosci i sie rzeczywiscei o nim zapomina.

Ma jeszcze jedna przewage nad Apple - w Apple mamy maks 5 palcow, czyli powiedzmy kciuk + wskazujacy x 2. Jak mamy partnera to nie wystarczy. Tutaj raczej na pewno tylko dwa potrzebne poniewaz odblokowuje sie wskazujacym.

Ogolnie, czytnik w note3 bije tego z Apple na glowe. Wow co za czasy :)

Zainstalowalem Google Play + services i niby sie uruchamiaja ale ze w Chinach nie dzialaja wiec nie wiem czy to wystarczy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może naiwne, ale pytam poważnie i proszę o poważną odpowiedź. Jaka jest dla Xiaomi korzyść z blokowania bootloadera? Wychodzę z założenia, że nie robią tego przez nieumyślność czy nieuwagę, ani z czystej złośliwości. Muszą wiedzieć w tym jakaś korzyść. Tylko jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, latet napisał:

Pytanie może naiwne, ale pytam poważnie i proszę o poważną odpowiedź. Jaka jest dla Xiaomi korzyść z blokowania bootloadera? Wychodzę z założenia, że nie robią tego przez nieumyślność czy nieuwagę, ani z czystej złośliwości. Muszą wiedzieć w tym jakaś korzyść. Tylko jaką?

Aby tel był bezużyteczny jak go zgubisz a ktoś go znajdzie ...wszystko wskazuje na rozwiązanie podobne do jabłka ale oczywiście mogę się mylić. Ma to też swoje wady jeśli nie będzie tak ,że po prawidłowym zalogowaniu do MI konta da to możliwość odblokowania BL wtedy utrudnione będzie "uwolnienie" RN3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może naiwne, ale pytam poważnie i proszę o poważną odpowiedź. Jaka jest dla Xiaomi korzyść z blokowania bootloadera? Wychodzę z założenia, że nie robią tego przez nieumyślność czy nieuwagę, ani z czystej złośliwości. Muszą wiedzieć w tym jakaś korzyść. Tylko jaką?

Już to tłumaczyłem. Zresztą wystarczy chwilę pomyśleć a odpowiedź sama się nasuwa. 90% telefonów z Xiaomi idzie do pośredników a tam większość instaluje syfiaste MIUI z reklamami i wirusami. Ostatnio dużo osób to zgłasza bo nawet niektórzy polscy sprzedawcy biorą telefony bezmyślnie od tych Chińczyków i przez to mamy w nowych telefonach śmieci. To jest duży problem i trafia prosto w producenta bo potem wszyscy myślą, że Xiaomi to zwykły chińczyk z legend o podsłuchach i szpiegach w telefonach. Blokowanie bootloadera uniemożliwia instalację czegokolwiek.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acid napisał:

Już to tłumaczyłem. Zresztą wystarczy chwilę pomyśleć a odpowiedź sama się nasuwa. 90% telefonów z Xiaomi idzie do pośredników a tam większość instaluje syfiaste MIUI z reklamami i wirusami. Ostatnio dużo osób to zgłasza bo nawet niektórzy polscy sprzedawcy biorą telefony bezmyślnie od tych Chińczyków i przez to mamy w nowych telefonach śmieci. To jest duży problem i trafia prosto w producenta bo potem wszyscy myślą, że Xiaomi to zwykły chińczyk z legend o podsłuchach i szpiegach w telefonach. Blokowanie bootloadera uniemożliwia instalację czegokolwiek.

Dzięki, teraz rozumiem.

Z tym, że przecież chyba nie są na tyle naiwni, aby nie wiedzieć, że taka blokada zostanie rozpracowana w max parę dni i dalej będzie się działo, tak jak się dzieje. Tylko pewnie będą problemy z realizacją gwarancji, jeśli oryginalny bootloader będzie nadpisany innym. A to już, niestety, bardzo istotne dla nas, bo telefonu, na którym się zainstalowało MIUI PL nie będzie już pewnie można np. odesłać do Ibuygou w razie awarii.

Czyli instalacja MIUI PL na Redmi 3 = utrata gwarancji? Acid, myślisz, że tak to właśnie będzie?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata gwarancji w Xiaomi pewnie tak. W bootloaderze obok statusu unlocked: false jest jeszcze warranty: yes. I ten parametr można sprawdzić w 2 sekundy komendą z fastboota.

Gdzie indziej nie będą robić problemów. Przecież sprzedawcy aby sprzedać jakieś Xiaomi muszą dać gwarancję. Pomyśl. Zresztą co ma głupi bootloader do odrzucenia gwarancji? Normalny sprzedawca nie będzie na to patrzył i naprawi telefon u siebie.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, latet napisał:

że taka blokada zostanie rozpracowana w max parę dni i dalej będzie się działo

Nie znajac sie kompletnie jak dziala miui i android, chcialbym zauwazyc ze iphone, ps4, xbox one i coraz wiecej systemow sa tak zrobione ze sie nie da "rozpacowac". Apple rowniez zajelo to kilka lat ale w w tym momencie jablko jest tak zrobione ze sie nie da nic zrobic, wiec budowanie blokad, nawet jezeli ktos rozpracuje, zbliza Cie do zabezpieczonego systemu.

/rant off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2015, 17:33:59, Suchy_PL_ napisał:

A ja 2 dni ten sam status paczki DHL....tak jakby stworzyli tylko list i tyle ale twierdzą ,że wczoraj  nadano....

Skąd zamawiałeś ?

Bosz, zanim sklep da tą przesyłkę do DHL i oni sobie ją spakują i wyślą mijają 2-3dni od właśnie informacji, że telefon "przekazano". Na forum pisaliśmy ile paczka idzie DHLem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja wybudzania telefonu tapnieciem w ekran?

Opcja szukaj, albo po prostu przeglądnięcie tematu... Dt2w = Double Tap To Wake

17 godzin temu, avish napisał: Wiecie może czy posiada dt2w?

Czy to już standard u Xiaomi i każdy nowy tel począwszy od mi4i to posiada?

Stockowy, chinski soft nie posiada. Z tego co widze nie ma jeszcze dev rom wiec nie wiem czy bedzie

 

 

mi.pic.thumb.jpg.9c69de44f81b679c5258339877af5356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam obecnie Dt2w, ale z tego co widzę xiaomi z tym czytnikiem ma lepsze rozwiązanie.

Z Dt2w robisz 2 gesty.

1. 2x klikasz.

2. Przesuwasz w górę

 

A na note 3 po prostu przykładasz palec z tyłu i już masz wszystko odblokowane. Nie mówiąc już o tym że od razu kod wpisujesz no i tym ze na L830 jednak nie zawsze działa Dt2w.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wolisz:

1. 2x tapnąć.

2. Przesunąć w górę żeby odblokować,

OD:

1. Podnieść telefon.

2. Umieścić palca w odpowiednim miejscu.


Wychodzi na to samo + jak wolisz Dt2w to oczywiście hasło wpisujesz więc dochodzi punkt 3. 

:)

 

Tak czy siak to kwestia gustu. Mówię, ja korzystam z Dt2w ale bez wahania zmieniłbym to na ten czytnik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem córce RN2 i szykowałem się że RN3 kupię dla siebie a tu widzę sporo problemów na dzień dobry.

Pozostaje na razie wstrzymać się z zakupem bo być może lepiej będzie kupić jednak RN2.

Będę z ciekawością śledził ten wątek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miran napisał:

Kupiłem córce RN2 i szykowałem się że RN3 kupię dla siebie a tu widzę sporo problemów na dzień dobry.

Pozostaje na razie wstrzymać się z zakupem bo być może lepiej będzie kupić jednak RN2.

Będę z ciekawością śledził ten wątek.

Pozdrawiam

Gdzie kupiłeś?

Gdzie najtaniej można kupić XRN3 z wliczonym już vatem pomijając allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Smigoll napisał:

Gdzie kupiłeś?

Gdzie najtaniej można kupić XRN3 z wliczonym już vatem pomijając allegro?

Wydaje mi się że najlepiej na xiaomiforsale.com. Wychodzi jakieś 920zł. Na aliexpres można znaleźć za około 850zł ale w razie naliczenia podatku to wychodzi o wiele więcej.

Oczywiście za wersję 32gb.

No nie no, sklep zaje***ty.

xfs.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ale też sądziłem że gdzieś może być taniej. Wyjaśni mi ktoś jak jest z płatnością w innych walutach tak jak jest euro w xiaomiforsale bo jestem laikiem jeśli chodzi o kupowanie przez internet i nie wiem jak to się ma

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2015, 08:22:02, Acid napisał:

Już to tłumaczyłem. Zresztą wystarczy chwilę pomyśleć a odpowiedź sama się nasuwa. 90% telefonów z Xiaomi idzie do pośredników a tam większość instaluje syfiaste MIUI z reklamami i wirusami. Ostatnio dużo osób to zgłasza bo nawet niektórzy polscy sprzedawcy biorą telefony bezmyślnie od tych Chińczyków i przez to mamy w nowych telefonach śmieci. To jest duży problem i trafia prosto w producenta bo potem wszyscy myślą, że Xiaomi to zwykły chińczyk z legend o podsłuchach i szpiegach w telefonach. Blokowanie bootloadera uniemożliwia instalację czegokolwiek.

Wysłano z MI Note

Xiaomi powinno się dogadać jakoś z naszymi developerami od tłumaczeń na Europę.
Dobrze by było, gdyby cała grupa Xiaomi.eu+MIUIPolska otrzymała oficjalne zezwolenie na wsparcie wersji europejskich softów. Czyli te całe podpisy. Tak chyba było z wcześniejszymi wersjami, bo jednak MI3 ani MI4 nie trzeba nic kombinować z recovery.

Byłoby to powiedzmy takie oficjalne europejskie wsparcie. I oni i tylko oni by mięli dostęp do tego podpisu poza Xiaomi. Wtedy też wgrywanie tych śmieciowych softów byłoby niemożliwe.
Dziwię się, że Pan wice prezes nie dąży do tego, żeby m in. jego produkt stał się światowy.

Co do czystego angielskiego bez chińskich znaczków ze sklepem GPlay, pewnie będzie to dostępne w wersji Global.

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat w RN2 jest niestety pogorszony programowo, więc w RN3 pewnie będzie tak samo na razie.  Chociaż może tylko w 2 eksperymentują. Trzeba czekać aż się tym zajmą chińczyki.

Przepraszam za offtop ale z xiaomi jestem noobem jest jakaś łatka żeby aparat poprawić skoro to programowe?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2015, 08:22:02, Acid napisał: Już to tłumaczyłem. Zresztą wystarczy chwilę pomyśleć a odpowiedź sama się nasuwa. 90% telefonów z Xiaomi idzie do pośredników a tam większość instaluje syfiaste MIUI z reklamami i wirusami. Ostatnio dużo osób to zgłasza bo nawet niektórzy polscy sprzedawcy biorą telefony bezmyślnie od tych Chińczyków i przez to mamy w nowych telefonach śmieci. To jest duży problem i trafia prosto w producenta bo potem wszyscy myślą, że Xiaomi to zwykły chińczyk z legend o podsłuchach i szpiegach w telefonach. Blokowanie bootloadera uniemożliwia instalację czegokolwiek.

Wysłano z MI Note

Xiaomi powinno się dogadać jakoś z naszymi developerami od tłumaczeń na Europę.

Dobrze by było, gdyby cała grupa Xiaomi.eu+MIUIPolska otrzymała oficjalne zezwolenie na wsparcie wersji europejskich softów. Czyli te całe podpisy. Tak chyba było z wcześniejszymi wersjami, bo jednak MI3 ani MI4 nie trzeba nic kombinować z recovery.

Byłoby to powiedzmy takie oficjalne europejskie wsparcie. I oni i tylko oni by mięli dostęp do tego podpisu poza Xiaomi. Wtedy też wgrywanie tych śmieciowych softów byłoby niemożliwe.

Dziwię się, że Pan wice prezes nie dąży do tego, żeby m in. jego produkt stał się światowy.

Co do czystego angielskiego bez chińskich znaczków ze sklepem GPlay, pewnie będzie to dostępne w wersji Global.

Od pupy strony na to patrzysz. Dla nich "puki co" ten rynek nie istnieje, a sprzedaż ich produktów przez Europejskie sklepy (import i odsprzedaż) jest na granicy prawa. Chociażby brak CE, a co za tym idzie homologacji na używane do produkcji materiały, atesty itd. które umożliwiają sprzedaż na u nas. To już widuję cenę. Z jakiegoś powodu robią dużo taniej niż konkurencja generując ogromny zysk. Więc po co?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kurop napisał:

Przepraszam za offtop ale z xiaomi jestem noobem jest jakaś łatka żeby aparat poprawić skoro to programowe?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

łatki to chyba nie ma, ale cofnąć się kilka wersji romu wstecz do 5.9.24

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lg4xhd napisał:

Xiaomi powinno się dogadać jakoś z naszymi developerami od tłumaczeń na Europę.
Dobrze by było, gdyby cała grupa Xiaomi.eu+MIUIPolska otrzymała oficjalne zezwolenie na wsparcie wersji europejskich softów.

Nie ma takiej możliwości. To się nigdy nie stanie. Zawsze to mówię ludziom, którzy próbują mi nasunąć takie rozwiązanie. Ale nie znają realiów. Xiaomi nigdy na to nie pójdzie. Wolą zrobić tłumaczenie public na crowdin niż zatrudnić prawdziwych tłumaczy, którzy siedzą w MIUI od 4 lat. Oni o Europie nie myślą nawet. 

Co do recovery to wynika z tego, że to nowe urządzenia mają Androida 5, który umożliwia tam jakieś wsparcie sprzętowe bezpieczeństwa (coś w tym stylu mi próbował dev chiński tłumaczyć...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...