Skocz do zawartości

Accessories For You - utracona gwarancja Mi 4c?


Egamorf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, miesiąc temu kupiłem Xiaomi Mi 4c na Allegro u sprzedawcy Accessories For You. Według opisu aukcji wysyłany sprzęt miał mieć zainstalowany system MIUI Polska, ale mój egzemplarz chyba nie miał, bo część interfejsu była po polsku, a część po angielsku, szczególnie belka powiadomień. Zdarza się, nic się przecież nie stało. Postanowiłem sobie poradzić sam i wg. poradnika na stronie głównej pomyślnie zainstalowałem MIUI Polska. Po ustawieniu podstawowych rzeczy zacząłem robić porządek z samym pudełkiem telefonu, którego zawartość zajmowała całe biurko :D Znalazłem kartę gwarancyjną i po przeczytaniu jej mina mi trochę zrzedła - okazało się, że wgrywanie custom ROMów i roota unieważnia gwarancję (9 pkt). Teraz pytania:

1) Czy gwarancję posiadam, bo MIUI Polska powinno być zainstalowane od samego początku, które w dodatku (jeśli się nie mylę) ma domyślnie włączonego roota, czy ją straciłem, bo sam wgrałem zrootowany rom MIUI Polska?

2) Jeśli ją jednak straciłem, to czy nadal mam gwarancję Xiaomi, bo podobno producent pozwala wgrywać custom romy? Czy serwis Xiaomi w Polsce/Czechach uzna gwarancję i w razie czego naprawi moje Mi?

Kłopotliwa karta gwarancyjna w załączniku :( Pozdrawiam wszystkich!

IMG_20151126_185618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon gwarancji zapewne mają jeden, a przecież nie sprzedają tylko urządzenia Xiaomi. Co za tym idzie ten punkt został napisany z myślą o innych telefonach innej marki, gdzie customy i root nie jest oficjalnym oprogramowaniem.

Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...