Skocz do zawartości

Telefon upadł z 30cm i sie nie włącza


Corvax

Rekomendowane odpowiedzi

@Lamcza Serio było coś koło 30 cm. Kiedyś mi już upadł z wyższa i nic mu nie było. Może wszystko do kupy się złożyło.Wcześniej miałem LG L9 i prał o glebę niejednokrotnie i nic mu nie było. Pewnie miałem szczęście bo nieraz czytałem że też się rozwalały po upadku z niedużych wysokości. No nic. Nie załamuję się. Nadal twierdzę że w tej cenie nic lepszego nie ma i jakby trzeba było to kupię jeszcze raz Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta płyta główna? Z 30 cm? No wai.

Może jaki element SMD odpadł. Może poszły sobie kulki pod elementami BGA. Ja bym sprawdził połączenie z baterią, rezystancję między pinami, spadek napięcia po podłączeniu, coś tam jeszcze i na koniec ewentualnie grzanie po odrzuceniu pozostałych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lamcza napisał:

ciekawe co sie spapralo :/ intrygujace tymbardziej ze telfony xiomi z redmi zawsze ta kklapka i rolatywaniem sie amortyzowaly upadki :D https://www.youtube.com/watch?v=XteGuErsTq8

Eeee tam taki test. W pierwszym upadku RedMi Note wpadł pomiędzy płytki, na piasek. Się nie liczy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Corvax napisał:

Uważajcie na swoje telefony a ja chyba kupię nowego :)

No niestety nie posłuchałem cie :-( ,i mój Mi4 doznał kontuzji ,upadł mi z ok 0.5 metra  i nie pomogły plecki drewniane a ni szkło hartowane ,jak widać przed niefortunnym upadkiem nic nie obroni telefonu no chyba że zapakowanie go w silikon ,ale Mi4 jest zbyt piękne aby go chować w cokolwiek :-D,wszystko jak na razie sprawne ,więc nic nie będę z tym robił ,a jak przestanie działa to wymienię pęknięty digitizer :smile:DSC_0700.thumb.jpg.646b66743a6c4d3b65872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Corvax napisał: Uważajcie na swoje telefony a ja chyba kupię nowego

No niestety nie posłuchałem cie :-( ,i mój Mi4 doznał kontuzji ,upadł mi z ok 0.5 metra  i nie pomogły plecki drewniane a ni szkło hartowane ,jak widać przed niefortunnym upadkiem nic nie obroni telefonu no chyba że zapakowanie go w silikon ,ale Mi4 jest zbyt piękne aby go chować w cokolwiek :-D,wszystko jak na razie sprawne ,więc nic nie będę z tym robił ,a jak przestanie działa to wymienię pęknięty digitizer DSC_0700.thumb.jpg.646b66743a6c4d3b65872741d305637f.jpg

Chciałeś powiedzieć: "wymienię pęknięty LCD".

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę wcale nie trzeba czekać na odpowiedź,czy naprawią ,piszą o tym w aukcji ,i to mnie zmyliło ,ale ty mnie oświeciłeś i troszkę poczytałem o tym

http://allegro.pl/szybka-lcd-dotyk-ekran-miui-xiaomi-m4-mi4-i5501184732.html

Z ciekawości jutro zadzwonię do nich i się dowiem jaki mają sposób na to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sposobu na montaż czegoś takiego na ekranie LCD. Jedyną metodą na oddzielenie czegoś od czegoś jest temperatura czyli używasz Hot Air (względnie suszarki do włosów ;p) i grzejesz. W Mi4 przy takiej technice oddziela się LCD od ramki. LCD pozostaje nadal scalony z szybką przednią (z digitizerem). Oddzielenie szybki sprasowanej chemicznie w fabryce z LCD jest domowym sposobem niemożliwe (albo nie znam takiej metody). Jeśli już to przy tym przecież pęknie lub skruszy się ekran.

W starych typach LCD np w Redmi 1 wystarczy podgrzać ekran i faktycznie odchodzi digitizer. Dajesz naklejki, kleisz nowy i gotowe. W Mi3 podobnie. Ale tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Nie znam sposobu na montaż czegoś takiego na ekranie LCD. Jedyną metodą na oddzielenie czegoś od czegoś jest temperatura czyli używasz Hot Air (względnie suszarki do włosów ;p) i grzejesz. W Mi4 przy takiej technice oddziela się LCD od ramki. LCD pozostaje nadal scalony z szybką przednią (z digitizerem). Oddzielenie szybki sprasowanej chemicznie w fabryce z LCD jest domowym sposobem niemożliwe (albo nie znam takiej metody). Jeśli już to przy tym przecież pęknie lub skruszy się ekran.

W starych typach LCD np w Redmi 1 wystarczy podgrzać ekran i faktycznie odchodzi digitizer. Dajesz naklejki, kleisz nowy i gotowe. W Mi3 podobnie. Ale tu...

A czy znasz sposób na podgrzewanie i  żyłkę ?  na youtube gościu tak zdejmuje digitizer z Galaxy s4  ,a jak wiadomo ma on OGS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...