Jump to content

Mi Note LTE - Multitasking z podglądem ostatniego widoku aplikacji tzw. kartami

sayian

Recommended Posts

Witam,

Obecnie mam 2 telefony i zastanawiam się, który zostawić. Mam Huawei P8 (GRA-L09) LTE oraz Xiaomi Mi Note LTE 16GB.
W obu są plusy i minusy. Swoją drogą nakłądki pomijając funkcjonalności wyglądają bardzo podobnie. Jednak wiadomo MIUI to nie EMUI.
Jednak w EMIU 3.1 na Lollipop 5.0 w Huawei jest jedna rzecz, która mnie urzekła. Bardzo dobrze rozwiązany multitasking, którego mi brakuje w MIUI 7.

W Huaweiu wciskam przycisk (przełącznik aplikacji) i pojawiają się na ekranie jednocześnie 4 zrzuty ekranu z ostatnio otwieranych aplikacji.
Od razu widzę, co chcę włączyć i co tam robiłem ostatnio w apce. Oczwiście jak otwoerzę więcej apek to przewijam te ekrany.
Jak przytrzymam przerzutnik aplikacji to system w Huawei sam przełącza na poprzednio urzywaną aplikację. Działa to super.

W Xiaomi przełączanie pomiędzy aplikacjami na najnowszym rozwojiwym MIUI wygląda bardzo słabo. :(
Wciskam przełącznik aplikacji a tam jedynie ich ikonki, bez możliwości podglądu, bez zrzutu.... masakra.

Szukałem na szybko w necie czy da się coś, włączyć dograć, zrobić itp.
Nic nie znalazłem.

Czy ktoś z was spotkał się z podobnymi spostrzeżeniami?
Dlaczego MIUI nie ma takiej opcji? Mają to przecież wszyscy producenci.
Podgląd ostatniego widoku aplikacji przy ich przełączaniu.

Dołączam widok znaleziony w necie z EMUI 3.1

Pozdrawiam

Huawei_P8_multitasking.jpg

8 minut temu, sayian napisał:

Dlaczego MIUI nie ma takiej opcji? Mają to przecież wszyscy producenci.
Podgląd ostatniego widoku aplikacji przy ich przełączaniu.

Jak masz te ikonki aplikacji to wykonaj 2 palcami gest powiększenia, czyli rozsuwasz palce.

OK dzięki jutro to sprawdzę.
Czy nie da się tego ustawić, aby zrzuty zawsze pokazywały się od razu po kliknięciu w przerzutnik aplikacji?

PS. Będę także chciał zastąpić systemowy launcher MiHome Nova Launcherem.
Niestety przyzwyczajenie do własnych rozmiarów siatek aplikacji + szuflada aplikacji bierze górę.
Przy pierwszych próbach ustawienia Novy w niektórych aplikacjach np telefon mam odmowę dostępu?
Czy Nova musi dostać jakieś uprawnienia? Standardowo MIUI blokuje inne launchery?

Jak wykonasz ten gest to zobaczysz że będzie tak ciągle. Pamiętaj że w miui dużo rzeczy ma powiązanie z laucherem, wtedy właśnie wykorzystujesz w pełni wszystkie funkcje. Możesz sobie wrzucić wszystkie apki na pulpit, albo do jednego folderu wszystkie śmieci i masz już swoją szufladke, a co do siatki to można się przyzwyczaić teraz w drugą stronę

Co do tych uprawnień i odmowy dostępu to nie rozumiem o co Chodzi

Ps. No i w miui nie masz podglądu czterech apek i ich zrzutów tylko podgląd/zrzut ekranu wszystkich ostatnio używanych aplikacji w porządku chronologicznym

Gest "rozciągnięcia" działa i pokazał podgląd ostatnich aplikacji.
Co do "uprawnień" miałem na myśli komunikat o odmowe dostępu do aplikacji telefonu (słuchawki) jeżeli wgrywam NOVA Launcher i wciskam żeby zadzwonić.
Jakby tylko w MIHome mozna by zmieniać rozmiar siatki aplikacji, żeby więcej ikon wchodziło na Docka i na Pulpit to byłoby super.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...