Skocz do zawartości

Nieprecyzyjny GPS


Schpatcheq

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim RN2 GPS pokazuje nieprecyzyjne dane tj: pokazuje jakbyś wchodził w budynki, szedł obok drogi itp. Posiadam wersję 5.10.29.
Na poprzednich wersjach GPS się rozłączał i w ogóle kiepsko działał. Na obecnej wersji, GPS załącza się szybko i nie zrywa, tylko pokazuje jakieś brednie :)
Generalnie mapki w endomondo zgadzają się w 80%, no ale nie w 100%.
Wydaję mi się, że powodem mogą być procesory MTK, gdyż już raz spotkałem się z wgrywaniem plików EPO i konfigurowaniem GPS - A-GPS np. w telefonie Lenovo A850.
W sieci dodatkowo można znaleźć różne programy typu GPS FIX MTK itp, które pomagają skonfigurować GPS.
Po ściągnięciu pliku EPO i wgraniu jakiegoś fixa, GPS w telefonie działał perfekcyjnie.
Nie chce dokonywać żadnych własnych ingerencji, tylko spytam się Was na forum jak rozwiązać problem.
Korzystam codziennie z aplikacji Endomondo i jak już wspomniałem mapki z moją aktywnością są niedokładne.
Bardzo chciałbym jakoś rozwiązać ten problem.

Inny problem przy okazji: W endomondo nie potrafię wybrać języka głosowego. Wyskakuje błąd: Brak wyników dla zapytania: "pname:com.svox.langpack.installer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inne programy np. najzwyklejszy google maps? Ja dopiero co kupiłem RN2P, więc mało co powiem, ale przejechałem 80km na google maps i zaprowadził mnie bez najmniejszych problemów. Ściągnij sobie GPS Status i zobacz jak łapie fixa, ile widzi satelit, ile fixuje, jak szybko się to dzieje, zaktualizuj dane AGPS przez WiFi/3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnałem GPS Status, skonfigurowałem A-GPS, pobrałem dane - zobaczymy. Niżej screen
Apkę włączyłem i wyszedłem na balkon. Znalazł 11-12 satelit/23 dostępne.
Nie wiem czy to pomoże czy nie. Co do innych aplikacji, to popróbuje, zrobię kilka testów.
Raz włączyłem endomondo jadąc pociągiem (tak dla testu) i drogę pokazał perfekcyjnie, natomiast
w codziennym użyciu jednak się myli. Pokazuje jakbym przechodził przez mury bloków, chodził obok drogi itd.
Może z bieganiem będzie inaczej.. sam już nie wiem. A co myślisz o trybie inżynieryjskim MTK? Ponoć tam wprowadzone zmiany
pomagają, lecz nie wiem jak z niego skorzystać, gdyż u mnie tryb Enginner MTK jest w nawiasie z ANDROIDEM, a ma być MTK ENGINEER (MTK) i nie wiem jak ściągnąć plik EPO.
Ktoś tego próbował?

Tutaj podobny temat, ale nie wiem jak po kolei się za to zabrać:

http://miuipolska.pl/forum/topic/2282-xiaomi-redmi-i-problem-z-dok%C5%82adno%C5%9Bci%C4%85-gps/

12297783_900724593314018_1165032119_o.jpg

12297800_900724599980684_969079426_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem telefon po pobraniu danych AGPS przez GPS STATUS i nic to nie dało.
Nadal GPS pokazuje jakbym szedł bokiem ulicy, wchodził w budynki itd. Widać to przy przybliżeniu mapki, z daleka niby jest ok, ale przy powiększeniu
widać, że GPS jest nieprecyzyjny. Czy komuś działa GPS na wersji 5.10.29? Na wcześniejszych wersjach rozwojowych GPS mocno szwankował,łapał fixa, ale zrywał połączenie i można powiedzieć, że nie działał. Teraz szybko się załącza, ale jest nieprecyzyjny. Czy ktoś pomoże?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, już to testowałem, raz wybrałem wifi+dane+ gps, potem sam gps. Nie ma to większego znaczenia.
Powtarzam. Sam GPS włącza się szybko i nie zrywa, ale działa nieprecyzyjnie...
Na zagranicznych forach pomaga zmiana ustawień w trybie inżyniera - ludzie są zadowoleni z tego rozwiązania.
Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić co i jak mam zrobić, by GPS działał? Mogę się cofnąć do obojętnie jakiej wersji,
zależy mi tylko i wyłącznie na GPS.....w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie o jaki problem chodzi, miałem to samo. GPS w samochodzie jako nawigacja działa dobrze i bardzo szybko łapie fixa. Problem pojawia się gdy chcemy nagrywać trasy np endomondo.

O dziwo w samochodzie przy większych prędkościach zapis trasy był ok, dopiero podczas wolnej jazdy oraz na spacerze i podczas biegania było fatalnie.

Swój problem odpisywałem tu:

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/6271-Pierwsze-wrażenia#entry89795

Post 277

Ostatecznie pomogła wymiana telefonu. W drugim egzemplarzu też potrafi się lekko rozjechać zapis ale jest o niebo lepiej.

Kombinowałem z trickami znalezionym w sieci dla mediateka ale nic nie pomagało, w trybie inżynierskie też nic nie zmienisz co by pomogło, a wejdziesz tam przez apke z market np "mtk engineer mode"

Po prostu niektóre egzemplarze tak mają.

Ludzie piszą, że GPS jest idealny bo łapie go szybko i Google Mapy działają na tym kończąc swoje testy, dopiero biegacze zaczynają dostrzegać problem w niektórych egzemplarzach.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego na nawigacji nie zauważamy problemów z GPS, ponieważ zwykle aplikacje navi mają (w przypadku utraty sygnału GPS) przewidywanie pozycji na podstawie dotychczasowego ruchu. Natomiast aplikacje typu Endomodo zapewne tego nie mają, stąd też przerwy w wykresach pokonanej trasy.

Wytapalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dramir za twój post, przynajmniej wiem, że nie jestem sam z tym problemem. Czy ktoś znajdzie cudowny sposób na doprecyzowanie GPS?
Na Lenovo A850 miałem podobny problem i udało się w sieci znaleźć rozwiązanie.

Tutaj widzę, że też jest szansa, trzeba tylko wejść w tryb inżynierski, ale
ja nie potrafię tego zrobić. Mam Enginner mode (android), a powinny być dwa Endineer mode (android) i Enginner mode (MTK). Co zrobić żeby pojawił mi się w telefonie Engineer mode MTK? Mam go zrootować?

Tutaj jest rozwiązanie problemu z aplikacją: http://en.miui.com/thread-64212-1-1.html

Co zrobić żeby widoczny był ENGINEER MODE MTK????


Kupiłem Xiaomi Redmi note 2 właściwie ze względu na GPS i znośny aparat...

Pomocy!

Edytowane przez Schpatcheq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na romie 5.10.29 GPS zlokalizował w miarę dobrze ale dziwnie się zachowuje bo nie poruszam się a można zauważyć pływanie mojej pozycji na mapie, jak napisałeś przechodzenie przez ściany. Trasy piesze pokazuje źle, GPS w samochodzie od biedy ujdzie ale też odchył +/- 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego nadal lipa. Ściągnałem MTK ENGINEER MODE, ale nie znalazłem EPO, a ponoć tam tkwi problem.
W aplikacji Navime, jest to samo jak w Endomondo, zmiana odczytów nic nie pomogła... Jakies rozwiązania? Inny rom? Coś?

http://www.cnx-software.com/2013/11/27/how-to-fix-slow-gps-lock-on-mediatek-mt65xx-based-smartphones/

http://en.miui.com/thread-64212-1-1.html

Ktoś coś z tego rozumie? Jak się dostać do EPO???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym romie 5.11.26 też lokalizacja pływa w google maps. W ogóle zlokalizował mnie 10-15 metrów obok bo każde wygaszenie zrywa GPS i wybudzenie ekranu to od nowa ponowna lokalizacja ale już w innym miejscu :)  Bardziej dokładnie lokalizował 5.10.29 a prawie idealnie, to że pływał sobie a to za ścianę ale w miarę w jednym miejscu i zdaje mi się że jak ekran zgasł to lokalizacja zostawała chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, d3tr0 napisał:

Na najnowszym romie 5.11.26 też lokalizacja pływa w google maps. W ogóle zlokalizował mnie 10-15 metrów obok bo każde wygaszenie zrywa GPS i wybudzenie ekranu to od nowa ponowna lokalizacja ale już w innym miejscu :)  Bardziej dokładnie lokalizował 5.10.29 a prawie idealnie, to że pływał sobie a to za ścianę ale w miarę w jednym miejscu i zdaje mi się że jak ekran zgasł to lokalizacja zostawała chyba że się mylę.

A dawałeś jej dostęp do lokalizacji w tle? Znajdziesz w prywatność, lokalizacja. Mi to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam włączony dostęp do mojej lokalizacji, lista aplikacji są Mapy ma uprawnienia do lokalizacji na podstawie sieci i gps i takie tam inne.

Jako takiej lokalizacja w tle - takiej nazwy to nie widzę tam.

Sprawdzane na "Tylko urządzenie" ale zmieniłem na "Wysoka dokładność", chyba wysoka niedokładność bo było gorzej chyba z 20m odjechał sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was zauważył problem z wykazywanie KIERUNKU poruszania się? U mnie kierunek jest przestawiony o dobre kilkanaście stopni, i dajmy na to, Google Maps wciąż pokazuje jakbym próbował jechać w poprzek drogi, a nie prostopadle do kierunku jazdy ....

Próbowałem kalibrować kompas w samym programie, w engineering mode, w GPS-Status, ale kiedy mam wrażenie że kompas pokazuje już właściwie, to wejście do Map Google pokazuje że kierunek nadal jest przestawiony. Nie jestem pewien, czy to same Mapy Google korygują kierunek w jakiś dziwny sposób, czy też "nadpisują" niejako moją kalibrację kompasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój GPS wreszcie działa. Nie wiem czy to zasługa najnowszej aktualizacji czy mojego "grzebania". Do rzeczy:

By poprawnie działał nam GPS musimy oczywiście dać aplikacjom dostęp do lokalizacji, uprawnienia itd. Następnie ja ściągnąłem GPS status and Toolbox ze sklepu play i włączyłem go raz, po złapaniu fixa i znalezieniu kilku satelit chyba 8/21. Następnie w opcjach GPS Status and Toolbox kliknąłem zarządzanie AGPS i kliknąłem pobierz. Po odczekaniu dłuższym 10 min znalazło więcej satelit. Następnie znów wlazłem w zarządzanie AGPS i kliknąłem Reset. Wylazłem z apki wlazłem jeszcze raz. Znowu wlazłem w ustawienia AGPS i kliknąłem pobierz. Następnie ściągnąłem aplikację MTK Engineering mode start i wlazłem w MTK Settings ----> Location ----> Location based service ------> AGPS ------> i niżej jest SHOW SI QOP Editor wchodzicie tam i ustawiacie horizontal i vertical na 25. W Feature Enabler zaznaczcie koniecznie wszystko oprócz Log SuPL to file.

Po poprzedniej aktualizacji zmieniano coś w pliku build.prop czy cos takiego, ale zaraz po aktualizacji sprawdzałem i miałem pływającą lokalizację itd, a mapki w endomondo były źle rysowane.

Teraz moje mapki wyglądają perfekcyjnie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

1e22c29c8050d3e21544642f8491c654.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...