Skocz do zawartości

Viper, Bateria, Problem z uprawnieniami root, Google Launcher


Frty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Parę przydatnych rzeczy odnośnie redmi note 2

1. Większość problemów z rootem to super su który musi być aplikacją systemową. Najlepiej zrobić to poprzez ustawienia samej aplikacji (zainstaluj do system). Jeśli to nie pomoże i aplikacja nie ma roota to w supersu zmienić na pytaj, powinno zaskoczyć.

 

2. Aby działał viper FX należy
A) zmienić selinux na permissive programem selinuxmodechanger
B) zmienić w opcjach programistycznych na nuplayer
C) ściągnąć z marketu viper-a (ten mi działa plus aktualizacje) z chińskimi znakami ale jest też pl
C) dać prawo roota aplikacji viper i zainstalować biblioteki
D) zresetować
E) Zaznaczyć główny przełącznik w apce
F) Zamrozić systemowe apki music fx polecam myandroid tools z marketu co można zrobić jako pierwsze:)

3. Na długi czas baterii najlepsze jest uciecie hercow do powiedzmy 1500 (prawie zero lagow) jest to możliwe np w kernel audiutor przy governorze ondemand. Warto mieć aide albo cpuz do sprawdzenia czy nie wraca do interactive. Jeśli wraca to 2-3 razy włączyć i wyłączyć jak w starym TV:)

4. Google launcher nie widoczny w ustawieniach? Myandroid tools lub podobny i tam nalezy włączyć jedną z usług google o nazwie GEL bądź google launcher...

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Acid napisał:

Wiesz, że root jest w MIUI?

Tak ale większość apek tego nie wie, poza tym nie wiem czy niektóre po prostu nie wymagają bibliotek super su.

Zauważyłem też dziwną rzecz ze znikaniem aplikacji z rootem bez odinstalowania ich takich jak sam supersu albo adaway.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Acid napisał:

Wszystkie wiedzą. W MIUI aby uzyskać root aplikacja musi najpierw wykonać akcję, która wymaga SU. Potem idzie się do Panelu Sterowania > Uprawnienia > Root i tam przyznaje prawa dla aplikacji z listy.

Supersu odinstalowany. W ps nie ma aplikacji

Screenshot_2015-11-24-12-50-34_org.adaway.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid coś jednak jest nie dokońca z tym root w MIUI, Titanium Backup nie działa prawidłowo, dopiero po instalacji SuperSu. Też jestem przeciwnikiem dublowania się funkcji, ale wolę Titanium od stockowego backup. Na poprzednim telefonie miałem Miui portowane przez Rosjan i tam nie musiałem mieć SuperSu, żeby działało.

Ps. A przy okazji bardzo duży szacunek dla Ciebie, za to co robisz dla fanów Xiaomi w Polsce.

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.11.19 PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2015, 17:18:02, Frty napisał:

Witam,

Parę przydatnych rzeczy odnośnie redmi note 2

1. Większość problemów z rootem to super su który musi być aplikacją systemową. Najlepiej zrobić to poprzez ustawienia samej aplikacji (zainstaluj do system). Jeśli to nie pomoże i aplikacja nie ma roota to w supersu zmienić na pytaj, powinno zaskoczyć.

 

2. Aby działał viper FX należy
A) zmienić selinux na permissive programem selinuxmodechanger
B) zmienić w opcjach programistycznych na nuplayer
C) ściągnąć z marketu viper-a (ten mi działa plus aktualizacje) z chińskimi znakami ale jest też pl
C) dać prawo roota aplikacji viper i zainstalować biblioteki
D) zresetować
E) Zaznaczyć główny przełącznik w apce
F) Zamrozić systemowe apki music fx polecam myandroid tools z marketu co można zrobić jako pierwsze:)

3. Na długi czas baterii najlepsze jest uciecie hercow do powiedzmy 1500 (prawie zero lagow) jest to możliwe np w kernel audiutor przy governorze ondemand. Warto mieć aide albo cpuz do sprawdzenia czy nie wraca do interactive. Jeśli wraca to 2-3 razy włączyć i wyłączyć jak w starym TV:)

4. Google launcher nie widoczny w ustawieniach? Myandroid tools lub podobny i tam nalezy włączyć jedną z usług google o nazwie GEL bądź google launcher...

Którego vipera się instaluje?

czym odtwarzać muzykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak pisałeś, permisive, nuplayer,restart, viper4android, przełącznik, restart.

Nie działa, w sensie jaki odtwarzacz by nie był to nie reaguje na zmiany korektora w viper.

Napisz dokałdnie jakich programów używasz Viper i odtwarzacz.

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo restartòw. Tylko po instalacji bibliotek jest konieczne. Na początku sprawdzaj z wbudowanym miui playerem do muzyki. Viper zostaw włączony na słuchawki i sprawdzaj z jakąś wartością np. wzmocnieniem coby było słychać. Zamróź jeszcze musixfx ostatni punkt. Sprawdź czy wszystko jest jak powinno być czyli permissive itd. Mi też to trochę zajeło ale przyczyna niepowodzeń to na 90% ktòreś z tych punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Frty napisał:

Za dużo restartòw. Tylko po instalacji bibliotek jest konieczne. Na początku sprawdzaj z wbudowanym miui playerem do muzyki. Viper zostaw włączony na słuchawki i sprawdzaj z jakąś wartością np. wzmocnieniem coby było słychać. Zamróź jeszcze musixfx ostatni punkt. Sprawdź czy wszystko jest jak powinno być czyli permissive itd. Mi też to trochę zajeło ale przyczyna niepowodzeń to na 90% ktòreś z tych punktów.

Frty, no powtórzyłem z 10 razy krok po kroku i nic, może gdzieś trzeba jeszcze włączyć? Viper ma nadane prawa root, instaluje sobie biblioteki więc to jest ok, Nu player mam włączony w sofcie i nie muszę go włączać. Włączam utwór domyślnym programem, włączam Viper i utwór staje i włącza się następny, ale co bym w Viperze nie włączył to nie reaguje.

Używam tego vipera https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vipercn.viper4android_v2_fx&hl=pl

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2015, 17:18:02, Frty napisał:

Witam,

Parę przydatnych rzeczy odnośnie redmi note 2

1. Większość problemów z rootem to super su który musi być aplikacją systemową. Najlepiej zrobić to poprzez ustawienia samej aplikacji (zainstaluj do system). Jeśli to nie pomoże i aplikacja nie ma roota to w supersu zmienić na pytaj, powinno zaskoczyć.

 

2. Aby działał viper FX należy
A) zmienić selinux na permissive programem selinuxmodechanger
B) zmienić w opcjach programistycznych na nuplayer
C) ściągnąć z marketu viper-a (ten mi działa plus aktualizacje) z chińskimi znakami ale jest też pl
C) dać prawo roota aplikacji viper i zainstalować biblioteki
D) zresetować
E) Zaznaczyć główny przełącznik w apce
F) Zamrozić systemowe apki music fx polecam myandroid tools z marketu co można zrobić jako pierwsze:)

3. Na długi czas baterii najlepsze jest uciecie hercow do powiedzmy 1500 (prawie zero lagow) jest to możliwe np w kernel audiutor przy governorze ondemand. Warto mieć aide albo cpuz do sprawdzenia czy nie wraca do interactive. Jeśli wraca to 2-3 razy włączyć i wyłączyć jak w starym TV:)

4. Google launcher nie widoczny w ustawieniach? Myandroid tools lub podobny i tam nalezy włączyć jedną z usług google o nazwie GEL bądź google launcher...

Doszedłem i uruchomiłem VIPER.

Wszystko robimy jak w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=wwhlBoYfqv0.

Plik do instalacji przez TWRP http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/themes-apps/discussion-viper4android-t2543796?nocache=1

W moich ustawieniach programistycznych jest wyłączony nuplayer.

 

Sprawdzamy czy działa w sposób taki że uruchamiamy np. Poweramp, tam klikamy symbol pokręteł - na lewo od 3 kropek, włączamy i przytrzymujemy MusicFX, otwiera się aktywny już Viper, wchodzimy w jego 3 kropki, klikamy [Pokaż stan], ma się wyświetlać:

Wer.bib. 2.3.4.0

Tech. Neon TAK

Tech V4A NIE, chyba że wepniemy słuchawki to będzie TAK

For. dzw. Wspierany

Przetw. TAK

Cz. Pr.44100

 

Edytowane przez KANAR
Poprawa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem Viper i powiem że nie widzę sensu się z tym mordować mając jakieś stockowe słuchawki, bo nie wnosi do dźwięku nic, ten sam efekt można uzyskać systemowym korektorem.

Moje słuchawki to douszne SONY MH750

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KANAR napisał:

Przetestowałem Viper i powiem że nie widzę sensu się z tym mordować mając jakieś stockowe słuchawki, bo nie wnosi do dźwięku nic, ten sam efekt można uzyskać systemowym korektorem.

Moje słuchawki to douszne SONY MH750

Hmm słuchawki to podstawa. I jakość tego co się odtwarza. Viper ma tam dużo więcej opcji plus np dolby headphones który po ustawieniu (gdzieś jest faq na miui pl) brzmi profesjonalne. Ja mam creativy live nauszne i super grają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeniesie, chyba że ktoś zna sposób z partycjami ext4 albo inny. Jest to feature lolipopa. Trzeba czekać na szóstkę. Co do roota to jest systemowy i działa bardzo dobrze z nowymi romami. Jak chcesz zmienic selinux to patrz w tym temacie na viper tutorial i sciagnij ten program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.11.2015 at 17:18, Frty napisał:

2. Aby działał viper FX należy

A) zmienić selinux na permissive programem selinuxmodechanger
B) zmienić w opcjach programistycznych na nuplayer
C) ściągnąć z marketu viper-a (ten mi działa plus aktualizacje) z chińskimi znakami ale jest też pl
C) dać prawo roota aplikacji viper i zainstalować biblioteki
D) zresetować
E) Zaznaczyć główny przełącznik w apce
F) Zamrozić systemowe apki music fx polecam myandroid tools z marketu co można zrobić jako pierwsze:)

3. Na długi czas baterii najlepsze jest uciecie hercow do powiedzmy 1500 (prawie zero lagow) jest to możliwe np w kernel audiutor przy governorze ondemand. Warto mieć aide albo cpuz do sprawdzenia czy nie wraca do interactive. Jeśli wraca to 2-3 razy włączyć i wyłączyć jak w starym TV:)

2. Po co aż tyle kombinowania z Viperem?

 

Do MIUI:
1. Pobierasz najnowszy Viper z oficjalnej stronki i instalujesz biblioteki

2. Pobierasz SELinuxmodechanger

3. Dajesz obu roota

4. Zmieniasz SELinuxa na permissive

5. Po każdym włączeniu telefonu --->pkt 4.

 

Do CM (w wiekszosci wersji dziala bez niczego, ale jesli się robi się pętla z zapytaniem o instalacje bibliotek to tu rozwiązanie):

1. Pobierasz najnowszy Viper z oficjalnej stronki ale nie odpalasz

2. Flashujesz ten zip: https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934552519

3. Odpalasz i instalujesz biblioteki Vipera

 

3. Tylko, że pewnie korzystasz z 1,5+GHz przez jakieś <5% czasu więc zmiana raczej znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Nie czaje.. Tyle musisz zrobic na miui, moze z wyjatkiem zamrozenia systemowych ale wtedy jest po bozemu, a ptk 3 to juz w ogóle nie wiem co masz na myśli

 

Edit

Aha no ale to powyzej zjada zapewne najbardziej

Edytowane przez Frty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Frty napisał:

?? Nie czaje.. Tyle musisz zrobic na miui, moze z wyjatkiem zamrozenia systemowych ale wtedy jest po bozemu, a ptk 3 to juz w ogóle nie wiem co masz na myśli

 

Czego nie rozumiesz?
 

13 minut temu, Frty napisał:

Aha no ale to powyzej zjada zapewne najbardziej

Jak masz np 2% używania 2ghz to nic nie zmienisz przycinaniem

Sprawdź aplikacją Kernel Adiutor jak to u Ciebie wygląda

Taka mała popraweczka:

A) zmienić selinux na permissive programem selinuxmodechanger Ten punkt powinien być po "zresetować"
B) zmienić w opcjach programistycznych na nuplayer Nie ma potrzeby
C) ściągnąć z marketu viper-a (ten mi działa plus aktualizacje) z chińskimi znakami ale jest też pl wersję taką, jaką chcesz. Najlepiej najnowszą ;)
C) dać prawo roota aplikacji viper i SELinux i zainstalować biblioteki
D) zresetować
E) Zaznaczyć główny przełącznik w apce
F) Zamrozić systemowe apki music fx polecam myandroid tools z marketu co można zrobić jako pierwsze:) Po co? Vipera i tak będziesz musiał uruchamiać. Jak zamrozisz MusicFX to nie oznacza, że teraz Viper będzie tym domyślnym.

Edytowane przez JestemMortem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o herce i pobór pradu to trzeba byloby jakiegos inzyniera informatyki zeby stwierdził że pobor mocy od 1000 do 2000 herc jest taki jak od 0 do 1000. Nie wiem. Z wlasnych obserwacji wirm ze bateria trzyma dluzej. Jest to ogolnie logiczne... Poza tym miedzy tymi wartosciami jest hmm 700 hercow, ja nie wiem bo najczesciej ustawia maximum albo wladnie pomiedzy nimi co daje jakies 10-20%.

A ten mini poradnik jest dla kogos z odrobina wiedzy ale brakem rezultatu. Zebrane z forum tego i miui. Na zasadzie nie to to tamto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie na XDA, był bardzo fajny wątek, szeroko opisany, jak najlepiej ustawić taktowanie/napięcia procesora, żeby zachować maksymalną wydajność, a zmniejszyć drenaż baterii. Nawet były stosowane jakieś wyliczenia, zależne od ilości rdzeni itp. Jak znajdę, wrzucę link.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o ten temat, warto poczytać.

http://forum.xda-developers.com/general/general/ref-to-date-guide-cpu-governors-o-t3048957

Info o mi2s ale z racji że ciekawy temat to i się wypowiem :

Ja osobiście długi czas siedziałem na kombinacji 4 rdzenie ciągle włączone (wyłączony MPdecision) taktowanie 384-1200 interactive i noop. Bardzo fajne wyniki wychodziły przy multitasku i bardzo płynnie działający telefon.

Plus obniżone taktowanie GPU z 400 na 200 MHz, żadnej różnicy w płynności podczas normalnego używania telefonu a duży zysk na czasie działania na baterii...

Xiaomi Mi2S with sMIUI

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o herce i pobór pradu to trzeba byloby jakiegos inzyniera informatyki zeby stwierdził że pobor mocy od 1000 do 2000 herc jest taki jak od 0 do 1000. Nie wiem. Z wlasnych obserwacji wirm ze bateria trzyma dluzej. Jest to ogolnie logiczne...

No tak!

Mam 1ghz przez 95% czasu to obetne sobie górę i bateria dostanie kopa! Całe +3 minuty działania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś swoje doświadczenie w tej kwestii? Na Mi2S na pewno nie działa obniżenie max taktowania CPU bo rdzenie inne od #1 potrafią wskoczyć na 1,7 . Problem dotyczy Kernel Adiutor. Jedyne rozwiązanie to wyłączenie hotplug czyli MPdecision. Dopiero wtedy jest respektowane obniżone taktowanie na każdym rdzeniu.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Addamas napisał:

 

Masz jakieś swoje doświadczenie w tej kwestii? Na Mi2S na pewno nie działa obniżenie max taktowania CPU bo rdzenie inne od #1 potrafią wskoczyć na 1,7 . Problem dotyczy Kernel Adiutor. Jedyne rozwiązanie to wyłączenie hotplug czyli MPdecision. Dopiero wtedy jest respektowane obniżone taktowanie na każdym rdzeniu.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Dziala ale na ondemand. Ja mam ustawione na 1800 i tak właśnie jest - nie wchodzi wyżej. Ogólnie lepsze dzialanie niż interactive ze skokami do max taktowania. 53000 w antutu ondemand zablokowane vs 52000 interactive full taktowanie.

 

Co do baterii to mam powerbank  xiaomi 10000 i nie przejmuje sie baterią aż tak. Gram za to dużo w mortal kombat x i tam samo odpalenie to 10% :) w dół. Polecam spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...