Skocz do zawartości

Xiaomi Piston Iron


Elderbary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam te słuchawki od 2 dni ,ale nie zagoszczą u nie na dłuzej. A to z powodu ze z moim Iphone 6s nie działają jak nalezy tzn.nie mozna z pilota podgłosnic ani zciszyc.

Działa tylko pauza czyli srodkowy przycisk w pilocie. Po podłaczeniu do Ausa zenfon 2 mojego syna działa wszystko ok.

Ktos ma jakis pomysł co mozna zrobic zeby działało z Iphonem?

Dodam ze miałem poprzednie modele Pistonów i nie było takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj doszły do mnie sluchaweczki z xiaomi for sale. Chciałem zamówić u burizy ale ze w Chinach świętują zdecydowałem się na czeski sklep. Miałem wcześniej piston v2 które ostatnio zgubiłem i v3 które przyszły do mnie zepsute z alli. Nie jestem audiofilem ale wydaje mi się ze grają lepiej jak v2, do v3 nawet nie porównuje, bo jedna słuchawka grała ciszej. Jedyny minus i to dość duży, to brak teej gumowej poduszki na słuchawki. W sumie korzystam tej z v3 ale szkoda że tym razem zrezygnowali z tego. Ogólnie zakup na plus choć, zapłaciłem więcej niż bym zamówił z Chin. Ale biorąc pod uwagę to ze ostatnio dostałem zepsute v3 to lepiej dopłacić parę złotych i mieć gwarancję i spokojna głowę.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie duzo wniósł Twój bełkot.

Smutne ale prawdziwe. Nie masz gwarancji o kompatybilności. Weź pod uwagę politykę appla. Może to być problem z cudownym softem jabłofona albo sprzętem no ale to pewnie dla ciebie herezja bo to jabłofon.

Kup słuchawki appla to na pewno będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak rzetelna recenzja spidersweb. Z palca wyssane teorie, że grają jak słuchawki za 1000 zł. Sam je posiadam i d*py nie urywają 50 zł można dać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Uzywam od tygodnia, kupione z ali za 55zl. Oczywiscie kazde ucho jest inne,ale jak dla mnie grają bardzo dobrze, ciutke wysokich tonow mi brakuje ale za tą cene nie ma co wybrzydzac

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.02.2016o11:51, AndropaX napisał:

Przecież jest...

7327c46c46ca0ebd5dbb5be977c77140.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Kurcze, ja nie mam tych słuchawek w ustawieniach. Ktoś wie, jak to ewentualnie odblokować? @AndropaX, jaką masz wersję MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji kiepskich opinii o pistonach v3 zostałem na v2. 

Piston v2 są bardzo przyzwoite w swojej cenie ale osobiście uważam je za lekko przytłumione i wymagające zabawy eq np. ustawienie V. 
Nie są też wybitnie szczegółowe/detaliczne czy czułe przez co ma się wrażenie że grają ciszej i wymagają więcej "pary" od źródła. Nie mniej panują nad dźwiękiem, dół kontrolowany i nie rozlewa się a góra względnie czysta ale nie kaleczy uszu.

Hybrydki jeszcze bez wygrzania przetwornika dynamicznego uzupełniały to czego brakowało w v2, grają dobrze bez V w eq i podejrzewam że tak jak w przypadku v2 z czasem będzie lepiej jak już się wygrzeją. Od razu z pudła góra praktycznie idealna, jest detal ale nie kaleczy, i podejrzewam że nic się nie zmieni skoro jest realizowana przez armaturę. Dół surowy/ostry ale chyba jak w przypadku większości przetworników dynamicznych z czasem nabierze ogłady. Nie mniej jednak już teraz jest kontrolowany i nie rozlewa się, podobnie jak w przypadku v2 ale jest bardziej mięsisty. Nie jestem jakimś "basshead" bo nadmiar basu przyprawia mnie o ból głowy ale trochę w v2 właśnie brakowało mi tego. 
Grają głośniej i bardziej szczegółowo niż V2 przy tym samym ustawieniu głośności.
Mam wrażenie że są bardziej wymagające dla źródła/materiału i nie wybaczają kiepskiej mp3 jak v2.
Przy bardzo wysokim ustawieniu głośności, raczej już na poziomie mało komfortowym do codziennego/kilkugodzinnego odsłuchu, mam wrażenie że tracą swoją pierwotną dynamikę i robią się takie przeciętne lub po prostu mój słuch zaczyna szwankować z racji wieku ;)
Jeśli miał bym porównywać to przeskok między v2 a hybrydami jest podobny jak przesiadka z CX300II Precision na CX400II Precision, przy czym hybrydki postawił bym na równi z 400 lub nawet nieco powyżej z racji większej dynamiki i detalu, choć możliwe że mój słuch zaczyna szwankować...

Jeszcze takie info dla stroniących od przetworników armaturowych...
Tak jak armatur nie lubię bo mózg musi się do nich przyzwyczaić, z czasem się nie wygrzewają i nie zmieniają charakterystyki, a te które grają jak lubię prosto z pudła mają podwójne-potrójne przetworniki lub są hybrydą z przetwornikiem dynamicznym i kosztują grubo powyżej koła, co jest dla mnie przegięciem za słuchawki na miasto, tak tu armatura mi nie przeszkadza.

Ogólnie jak ktoś ustawiał eq w V na v2 to może śmiało przesiąść się na hybrydki.

PS. przetworniki dynamiczne wygrzewa się, właściwie to chodzi o uplastycznienie membrany. Jak ktoś nie wierzy to niech wyciągnie świeże pistony v2 i posłucha góry i dołu, zostawi bez podsłuchiwania na 300h do mixu różnych utworów z dużą rozbieżnością tonalną i ponownie posłucha. To przy armaturach mam właśnie wrażenie że mózg się "wygrzewa".

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 2/7/2016o07:12, mpyro napisał:

Niesamowicie duzo wniósł Twój bełkot.

Niestety nic nie zrobisz bez extra zakupów, Apple wymyśliło sobie własny standard i znając Apple nie ma bata aby dali opcję w sofcie (tak jak Xiaomi ma) gdzie pozwolą Ci wybrać jakie masz słuchawki. Jedyne co możesz zrobić to kupić przejściówkę, z tego co pamietam to  OMPT na CTIA (kurczę, albo CTIA na OMPT, jedno to standard Apple, drugie to nie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mymi napisał:

 

Niestety nic nie zrobisz bez extra zakupów, Apple wymyśliło sobie własny standard i znając Apple nie ma bata aby dali opcję w sofcie (tak jak Xiaomi ma) gdzie pozwolą Ci wybrać jakie masz słuchawki. Jedyne co możesz zrobić to kupić przejściówkę, z tego co pamietam to  OMPT na CTIA (kurczę, albo CTIA na OMPT, jedno to standard Apple, drugie to nie ;) )

Znając życie to pewnie koszt kilkunastu/dziesięciu pln a sprowadza się pewnie jak w starych nokiach do rezystora wartego kilka groszy wlutowanego między pola we wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) i odblokował(a) ten temat
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...