Skocz do zawartości

Xiaomi Piston Iron


Elderbary

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dałem się naciąć. GearBest miał je w "promocji" - przedsprzedaż za 20,21 USD. Cena regularna to 18,99 USD :/

Niby tylko niecałe 2 USD, ale to jednak prawie 10% ceny. Dorzuciłbym dolara i na AliExpress miał miniaturową latarkę na 18650...

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać coś więcej?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Jasne. Jeśli chodzi o wykonanie to jest metal, cięższe niż v3 (mówię tu o wrażeniach organoleptycznych - nie wazylem ich) tamte poprzednie sprawiały wrażenie jakby miały się rozpadać zaraz (wydmuszka). Jeśli chodzi o dźwięk, basy są wyważone, coś pomiędzy v3 a v2. Góra nie przeszkadza i nie syczy aczkolwiek soprany potrafią czasem ładnie ukąsić :-). Środek nie jest nieobecny, aczkolwiek słuchawki mają charakterystykę V. Powiedziałbym że są fajnie zbalansowane, nie analityczne, z dużą ilością tzw funu. Nie ma do nich fajnego zwijacza kabli ani pokrowca niestety. Kabel w oplocie kevlarowym i sama budowa okablowania bardzo przypomina tę z V3.

Tap from Ze Device

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, doszły moje do kolegi który je miał przez dwa tygodnie. Tak jak wyżej, same superlatywy, więc zdecydowanie warto. Znajomy mowi jednak, że jego brzmią lepiej niż nowe, po "przegrzaniu się" czy jak to się nazywa. Dla mnie nie ma różnicy ale się nie znam ;)

Ogólnie wygląda na to że warte ceny.

 

@pompka500 - dobre pytanie. Mają taki otwór w pilocie który wyglada jak mikrofon ale - w obecnym miui nie ma opcji na Iron więc szybki test pokazał że ten mikrogon nie działał :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć 40 godziny grania słuchawki potrzebują do rozgrzania się ale sam pewny nie jestem.  Właśnie o to nawet chciałem pytać w temacie redmi note 2, czy jest już ta opcja specjalnie pod słuchawki iron w miui, tak jak do piston v3, że jest dużo lepszy dźwięk itp.  ale to kwestia czasu z pewnością, może nawet w tym tygodniu(jutro). Dojdzie mi rn2 to zamówię irony o ile przeczytam na forum, że mikrofon już działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.12.2015 at 05:36, Mymi napisał:

Ok, doszły moje do kolegi który je miał przez dwa tygodnie. Tak jak wyżej, same superlatywy, więc zdecydowanie warto. Znajomy mowi jednak, że jego brzmią lepiej niż nowe, po "przegrzaniu się" czy jak to się nazywa. Dla mnie nie ma różnicy ale się nie znam ;)

Akurat z tym masz rację. Różnicy nie powinno być ;)

Dnia 3.12.2015 at 11:03, pompka500 napisał:

Ponoć 40 godziny grania słuchawki potrzebują do rozgrzania się ale sam pewny nie jestem.  Właśnie o to nawet chciałem pytać w temacie redmi note 2, czy jest już ta opcja specjalnie pod słuchawki iron w miui, tak jak do piston v3, że jest dużo lepszy dźwięk itp.  ale to kwestia czasu z pewnością, może nawet w tym tygodniu(jutro). Dojdzie mi rn2 to zamówię irony o ile przeczytam na forum, że mikrofon już działa :D

Wygrzewanie jest zjawiskiem po pierwsze niepotwierdzonym, a po drugie nie dotyczy słuchawek armaturowych, lecz dynamicznych :P Sam miałem armaturki przed obecnymi Pistonami V3 i gdyby się nie zepsuły to dalej bym słuchał...

Do brzmienia armaturek trzeba się przyzwyczaić. Na początku kłują w uszy osoby, które nie miały nigdy z nimi do czynienia. Po godzinach słuchania mózg się przyzwyczaja, co jest odbierane jako "wygrzanie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale armatury mają całkiem innego typu membrany ;)

Żeby sprecyzować: w słuchawkach dynamicznych masz cewkę złączoną z membraną w kształcie stożka. Dzięki cewce porusza się ona cała razem z przetwornikiem i musi być luźno zawieszona. 

2000px-Budowa_g%C5%82o%C5%9Bnika_dynamic

Natomiast w armaturach przetwornik porusza "igłą", ktorej jeden koniec jest zaczepiony do membrany, ale jest ona płaska. Wychylenia są minimalne, przez co łatwiej im oddać soprany, a o wiele trudniej bas. Dlatego nie nadają się one dla miłośników mocnego basu.

Armature_Driver.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam trochę kaca moralnego, że piszę dopiero 3 post na tym forum od chwili zarejestrowania się i będzie to post trochę mało pochlebny dla urządzenia firmy Xiaomi. A chodzi o słuchawki jak w tytule. Z góry zaznaczam, że słuchawki mam dopiero jeden dzień i że być może jestem skażony poprzednimi słuchawkami (UrBeats dołączane do mojego obecnego HTC Sensatopn XE, Creative Aurvana Live! od zestawu audio domowego i słuchawki fabryczne od Nokii N8) ale Ironami jestem mocno zawiedziony. Być może też zbyt zaufałem recenzjom na różnych stronach. 

Generalnie największe zastrzeżenia mam do wysokich tonów, których... po prostu brak. Dźwięk jest tak stłumiony, że nie słychać połowy dźwięków, które wiem, że powinny być słyszalne. Tak gdzie powinienem słyszeć uderzenie w talerz czy szarpnięcie struny jest niestety niemalże cisza. Środek pasma wydaje się być na swoim miejscu, wokal wybrzmiewa całkiem przyzwoicie. Dół... hmm.. niestety to tez nie to co w UrBeatsach. Jest mocny owszem, ale schodzi do połowy tego gdzie zapuszczają się Urbeatsy a nawet słuchawki Nokii. Kolejna rzecz to skuteczność: słuchawki grają znacznie ciszej niż dwie pary wymienione.Ale to jestem w stanie przeboleć.

Reasumując jeśli traktować słuchawki w kategoriach bezwzględnych tzn. ocenić dźwięk bez odniesienia do innych aspektów, to trzeba powiedzieć szczerze, że nie zachwycają. Zwłaszcza na tle posiadanej w domu "konkurecji" (cudzysłów celowy, bo w rzeczywistości nie stanowią żadnej konkurencji). Biorąc pod uwagę cenę czyli ca 100zł to... jakoś ujdą aczkolwiek mam wrażenie, że można wydać te pieniądze znacznie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pewnie nie w temacie, ale powiązanie jest. Ktoś zamawiał te słuchawki z Gearbest z tą darmową przesyłką? Chodzi dokładnie o XFL Ekspress? Jak tak, czy do was już doszły, jak długo musieliście czekać, bo ja niestety już trochę czekam. Wiem że okres świąteczny i noworoczny więc zamówiłem jeszcze w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam trochę kaca moralnego, że piszę dopiero 3 post na tym forum od chwili zarejestrowania się i będzie to post trochę mało pochlebny dla urządzenia firmy Xiaomi. A chodzi o słuchawki jak w tytule. Z góry zaznaczam, że słuchawki mam dopiero jeden dzień i że być może jestem skażony poprzednimi słuchawkami (UrBeats dołączane do mojego obecnego HTC Sensatopn XE, Creative Aurvana Live! od zestawu audio domowego i słuchawki fabryczne od Nokii N8) ale Ironami jestem mocno zawiedziony. Być może też zbyt zaufałem recenzjom na różnych stronach. 

Generalnie największe zastrzeżenia mam do wysokich tonów, których... po prostu brak. Dźwięk jest tak stłumiony, że nie słychać połowy dźwięków, które wiem, że powinny być słyszalne. Tak gdzie powinienem słyszeć uderzenie w talerz czy szarpnięcie struny jest niestety niemalże cisza. Środek pasma wydaje się być na swoim miejscu, wokal wybrzmiewa całkiem przyzwoicie. Dół... hmm.. niestety to tez nie to co w UrBeatsach. Jest mocny owszem, ale schodzi do połowy tego gdzie zapuszczają się Urbeatsy a nawet słuchawki Nokii. Kolejna rzecz to skuteczność: słuchawki grają znacznie ciszej niż dwie pary wymienione.Ale to jestem w stanie przeboleć.

Reasumując jeśli traktować słuchawki w kategoriach bezwzględnych tzn. ocenić dźwięk bez odniesienia do innych aspektów, to trzeba powiedzieć szczerze, że nie zachwycają. Zwłaszcza na tle posiadanej w domu "konkurecji" (cudzysłów celowy, bo w rzeczywistości nie stanowią żadnej konkurencji). Biorąc pod uwagę cenę czyli ca 100zł to... jakoś ujdą aczkolwiek mam wrażenie, że można wydać te pieniądze znacznie lepiej.

 

Dwa pytania.

Gdzie kupiłeś?

Co innego byś kupił do 100? :-)

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem u xon24, a co lepszego do 100zł ?? Raczej nie podpowiem, bo nie porównywałem do konkurencji. Moje porównania odnoszę do tych które sam posiadam w domu, a tych raczej nie kupisz do 100zł. Na pocieszenie powiem tylko, że jeśli używasz tylko jednych słuchawek, to słuch potrafi się "dostosować" i z czasem przestajesz dostrzegac niedomagania. Tak miałem w sobotę kiedy postanowiłem pojeździć na rowerze z muzyką w uszach. Po kilku/ godzinach pomyslałem, że nie są może jednak takie kiepskie... do czasu powrotu do domu. A mam problem bo na domowym audio słucham na Cerative Aurvana Live! w wersji z wymienionym okablowaniem więc to jest jednak przepaść... :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2016o16:24, Maciej5161 napisał:

Wiem że pewnie nie w temacie, ale powiązanie jest. Ktoś zamawiał te słuchawki z Gearbest z tą darmową przesyłką? Chodzi dokładnie o XFL Ekspress? Jak tak, czy do was już doszły, jak długo musieliście czekać, bo ja niestety już trochę czekam. Wiem że okres świąteczny i noworoczny więc zamówiłem jeszcze w listopadzie.

Ja zamawiałem 04.12.2015 i odebrałem dzisiaj na poczcie 09.01.2016

Swoją drogą zamówiłem za ponad 17USD a oni na rachunku piszą 8,98USD. Zawsze tak robią?

Ja jestem zadowolony z jakości dźwięku Xiaomi Piston Iron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również je posiadam, ale nie mogę ich słuchać bez eq... za dużo basu jak dla mnie, poza tym środek wydaje się wycięty. Mimo tego jestem mega zadowolony i uważam że w tej cenie nic lepszego się nie kupi - jakość wykonania premium, całkiem duża szczegółowość i scena.

Jest tylko jeden problem - nie działa pilot na Mi4... sprawdzałem na galaxy S5 i tam jest wszystko ok. U mnie słuchawki są normalnie wykrywane, obie strony grają jak trzeba. Telefon nie reaguje jednak na przyciski, również w menu kalibracji przycisków. Boję się że to może być gniazdo... Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Na ibuygou widzę, że kosztują 26$
  • Na GearBest 17,70$ ale nazywają się nie Piston Iron, tylko  Xiaomi Hybrid Dual Drivers Earphones (bynajmniej wyglądają tak samo?)
  • Na XiaomiForSale 25 Ojro
  • Na BangGood nie ma
  • Na Spemall również nie ma

Mam dwa pytania:

  • Czy mają wbudowany mikrofon i pozwalają na prowadzenie rozmów?
  • Czy dobrze trzymają się w uchu - czy nadają się do biegania / na siłownie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe kiedy dorzucą profil tych słuchawek do ustawień dźwięku w MIUI.

Wczoraj zamówiłem na GearBest za 16,99 $ i już dziś rano dotarł do mnie mail ze zdjęciem i numerem paczki.

Niezwykłe, biorąc pod uwagę ich 2 tygodniowe święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy dorzucą profil tych słuchawek do ustawień dźwięku w MIUI.

Wczoraj zamówiłem na GearBest za 16,99 $ i już dziś rano dotarł do mnie mail ze zdjęciem i numerem paczki.

Niezwykłe, biorąc pod uwagę ich 2 tygodniowe święta.

Przecież jest...

7327c46c46ca0ebd5dbb5be977c77140.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania.

Gdzie kupiłeś?

Co innego byś kupił do 100? :-)

wysłane z RN2

Do 100 zł polecam Mrice E300. W sieci znajdziesz bez problemu recenzje (chociażby TU).

Nie ma to jak rzetelna recenzja spidersweb. Z palca wyssane teorie, że grają jak słuchawki za 1000 zł. Sam je posiadam i d*py nie urywają 50 zł można dać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...