Jump to content

Lite Mode nie odpowiada

dision

Recommended Posts

Witam!

Telefon(Xiaomi Redami Note 2)nowy mam go od wtorku,kupiony na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=5709074028 Wszystko fajnie telefon zweryfikowany jako oryginał prawda.Aż do wczoraj nie widziałem,żadnych większych

problemów.(tak wiem nie zaczyna się zdania od aż) Przełączyłem na Lite mode ,co za tym idzie telefon musi się zresetować. Trochę to trwało więc poszedłem spać.

Obudziłem się i po około 2/2.5 godzinach postanowiłem wyjąć baterie/zresetować. Uruchamiałem i dalej było to samo:(. I teraz pytanie moje brzmi.Czy za szybko telefonu nie wyłączyłem?

No ja rozumiem zmiany systemowe trochę trwają ale 2.5 godziny i dłużej? W necie szukałem ale nie znalazłem informacji ile powinien trwać ten proces więc dmuchałem na zimno.

Nie.Pojawia się ekran z wczytaniem i do puki się telefonu nie wyłączy to będzie tak wegetował aż bateria się wyczerpie.

Edit:Zastanawiam się teraz czy odstąpić od umowy(mam go od wtorku)czy oddać na gwarancji. Oddadzą i będę dalej testował.

Edited by dision

a aplikacja MiPhone Manager?

1. Download Mi PC Suite and install it on your computer
2. Put your phone on fastboot mode and then connect it to the computer
3. PC Suite will automatically give you a popup for downloading a ROM
4. Download it and it will flash your phone automatically...
5. But remember this method will erase all the data...

Przepraszam ale nie miałem ostatnio,jakoś  czasu ni myśli by wejść.Tworzenie tematu i jego nagłe urywanie jest be.W każdym razie oddałem telefon do naprawy i zobaczymy co z tego wyniknie. Facet wydaje się spoko,na bieżąco informuje co zmienia i kiedy wyśle telefon:D.

Tak więc jako,że już utworzyłem temat to nie będę śmiecił na forum tylko zadam kolejne pytanie:

Sprawa tyczy się testów Antutu Benchmarks.O tuż zauważyłem iż pomiary wykonywane przez ten program mogą różnić się po parę tysięcy mimo tego samego modelu i parametrów.

Na początku widząc dane z tej strony:http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-2-2gb-16gb

Mocno się zdziwiłem.Pamiętam jak wykonywałem swój pomiar i wynik oscylował coś między 44 500-45 000.Pomyślałem: Co jest grane? Podróbka to raczej nie jest.

Myślę,że różnice byłyby większe.Potem widziałem filmiki gości na YouTubie gdzie wyniki były bliższe mojemu. Nieco się uspokoiłem.

Jednak pytanie pozostaje: Skąd biorą się takie wyniki? W jakich warunkach wykonywane są Maksymalne pomiary? A może to wyniki są sztucznie zawyżane?Skąd wynik 48 457?

Z czego się może brać różnica?(mowa o nowej)

Szukałem informacji jak dokładnie powinno się wykonywać takie pomiary jednak odpowiedzi nie znalazłem. Jak telefon wróci dokonam powtórnego pomiaru.

Wgrał najnowsze Miui,może to coś zmieni.Zobaczymy.

Na ile wynik Antutu jest miarodajny?

Antutu jest miarodajne choćby wcale, testy nie oddają rzeczywistej szybkości i już lepiej odłożyć je lub spróbować innego porgramu. Na aktualnej wersji jeden użytkownik miał wynik 20k. I co? Telefon po teście mu zwolnił? Procesor się "skręcił" lub rdzenie wyłączyły? Duży wpływ ma poziom zaśmiecenia, temperatura i czas od ostatniego wyłączenia/włączenia.

Dziś wrócił telefon i puki co wszystko działa cacy.:) Zainstalował najnowsze Miui i muszę powiedzieć ,że efekt odczuwalny.(Na anTuTu wyszło 48 600~ :))

Wygląda na to,że oryginalne oprogramowanie(z którym przyszła koma) w porównaniu do najnowszego Miui posiadało masę wodotrysków(kontoler zuzycia bateri,i jakieś inne optymalizacyjne syfy)

Od początku mi w nim to nie pasowało,że na starcie z 2 GB ramu wolnego mamy około 0,7-0,5 GB. (Teraz po włączeniu jest 1,1GB).

Nie ma to jak odpalone w tle programy optymalizujące mulą ci kome xD. Kto to wymyślił? A jako,że nic oprócz nich zazwyczaj na stałe nie było włączone toteż optymalizowały się

wzajemnie :). W każdym razie teraz jest wszystko gites. ;-)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...