illusion

Obcięta linia tekstu w smsach & rotacja ekranu

Recommended Posts

Witam.

Nie ma się co rozpisywać. Mam dwa problemy:

1)  w każdym smsie mam obcięty kawałek tekstu. Najłatwiej zerknąć na capsa. Widać wszystko.

Screenshot_2015-11-19-22-24-52.thumb.png

2) nie działa mi rotacja ekranu podczas pisania smsów. Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo ważne i funkcjonalność telefonu leci na łeb na szyję w tym momencie.

Próbowałem coś znaleźć na forach, ale na pierwszy punkt nie znalazłem nic oprócz jednego wątku na angielskim (o ile dobrze pamiętam) forum MIUI, ale nie było tam nic konkretnego. Na drugi podobno działa WSM, ale nie w moim przypadku. Podejrzewam, że wina leży po stronie niezrootowanego telefonu, choć podobno każdy Note 2 ma roota. U mnie w Panelu sterowania włączyć się go dla aplikacji nie da. Bardzo prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki.

Root włączysz, ale wtedy gdy dana aplikacja o to poprosi (a Ty na niej to wymusisz)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

19 minut temu, kulig007 napisał:

Root włączysz, ale wtedy gdy dana aplikacja o to poprosi (a Ty na niej to wymusisz)

Na jednym z for kazano ręcznie włączyć root dla WSM w Panelu sterowania. I tak w WSM pojawia mi się komunikat, że nie obsługuje 64 bitowych procesorów.

20 minut temu, KrzysiekGP napisał:

Rom MIUIPolska? Jaka wersja?

Tak, PL. MIUI 77.00.66.00 (LHMCNCI)

Po oznaczeniu ROMu i tym braku root, to masz wygraną wersję stable (to by się zgadzało bo te nie mają root )

Daj zrzut z informacje o telefonie, wersja MIUI.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Nie musisz dawać nawet zrzutów z wersją. Jeśli telefon dopiero zakupiłeś i nie zmieniałeś ROMu to

- pierwszy Twój krok - poczytaj forum

- drugi krok - zainstaluj MIUIpolska

i dopiero wtedy sprawdzaj co nie działa.

Edited by KrzysiekGP

11 minut temu, DonMisiek napisał: To nie MiuiPolska

Acha, a jaka?

Screenshot_2015-11-19-23-18-42.thumb.png.4793cf5cb59ee16acf885419d324f789.png

Żadna. To jest tłumaczenie. Ktoś kto robił ten rom to sobie wziął od tak tłumaczenie a w zasadzie bazę z romu xiaomi.eu. MIUIPolska ma na tym ekranie napisane co innego.

Wysłano z MI Note

32 minuty temu, magicwojtek napisał:

ten sam problem. biorę się za aktualizację (niestety, poprzez program aktualizacje z pliku ZIP -hermes z forum nie działa ;p)

Bo pewnie trzeba wgrać TWRP.

możesz podpowiedzieć jak dokładnie to zrobić? bo ja tez próbuje zainstalować z .zip i wyskakuje mi błąd. Ogólnie też posiadam aktualnie MIUI7 Polska MIUI 77.00.66.00 (werjsa stablina)

12 minut temu, Marta napisał:

możesz podpowiedzieć jak dokładnie to zrobić? bo ja tez próbuje zainstalować z .zip i wyskakuje mi błąd. Ogólnie też posiadam aktualnie MIUI7 Polska MIUI 77.00.66.00 (werjsa stablina)

MIUIPolska nie posiada wersji stabilnych, jedynie dev. Zapraszam na miuipolska.pl Instrukcja Instalacji TWRP dla Androida 5.0 (Mi Note Pro,Mi4i,Mi4c), a następnie do Instrukcji Instalacji MIUIPolska.

muszę najpierw zainstalować chiński rom, a przy tej instalacji pojawia się błąd :(

a czy pliki .zip MIUIPolska i chiński rom mam wgrać po prostu na telefon, czy w jakiś konkretny folder? Ma to jakieś znaczenie?

1 godzinę temu, Marta napisał:

jest w ogóle jakiś ratunek na to? :)

Możesz zawsze spróbować walnąć MiFlash (na forum masz poradnik w Tutorialach) i instalować wszystko na czysto.

4 godziny temu, Marta napisał:

kupiłam od  wYBoRowO :) 

4 godziny temu, magicwojtek napisał:

Marta kupilas od topkamerki ;p?

To jest jedna i ta sama firma. Też od nich mam telefon. A co z nimi jest nie tak?

Soft już się ściąga i za chwilę, o ile czas pozwoli, będę brał się za instalację.

Podczas instalacji pojawia się błąd "signature verification failed" o ile dobrze pamiętam. I co teraz?

Edited by illusion

Guest
This topic is now closed to further replies.