Skocz do zawartości

Laptop z alledrogo


Bullsblood

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli szukasz laptopa "gaming" to zrezygnuj ze wszelkich mobilnych radeonów, po 2, nie ładuj się w dysk HDD, te w laptopach lubią szybko siadać, po 3, nie Lenovo... ich lapki były dobre jakiś rok temu, jak lenovo dawało pełne wsparcie, teraz się wywijają jak mogą, byle tylko olewać aktualizacje.

Jeżeli chcesz dobry laptop to mogę polecić MSI i Asus, mają świetne chłodzenia oraz stosunek cena/jakość, a do tego świetne serwisy gwarancyjne (przynajmniej ja ich sprzęt posiadam i narzekać nie mogę). Co prawda te ~3tyś musisz mieć, aby dostać dobry laptop. Za 2tyś nic ciekawego nie dostaniesz, a przynajmniej nie z serii "gaming".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3k to dla mnie za dużo max 2,5k

Nie chce strikte gaming, jeżeli gry to mniej wymagające typu World of warcraft czy inne popierdolki . Żona ma Lenovo z i3 4000M 2,4 i z GeForce GT 720m. WoW w 60 fps chodzi na średnich ustawieniach a ja chciałbym żeby te 60 fps były przy wysokich. W sumie tyle z moich wymagań.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bullsblood napisał:

3k to dla mnie za dużo max 2,5k

Nie chce strikte gaming, jeżeli gry to mniej wymagające typu World of warcraft czy inne popierdolki . Żona ma Lenovo z i3 4000M 2,4 i z GeForce GT 720m. WoW w 60 fps chodzi na średnich ustawieniach a ja chciałbym żeby te 60 fps były przy wysokich. W sumie tyle z moich wymagań.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Nie podałeś jak duży ten lapek (13", 15", 17"), ale znalazłem coś wartego uwagi: Asus Allegro, jeszcze przeszperam kilka sklepów poza allegro :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz laptopa "gaming" to zrezygnuj ze wszelkich mobilnych radeonów, po 2, nie ładuj się w dysk HDD, te w laptopach lubią szybko siadać, po 3, nie Lenovo... ich lapki były dobre jakiś rok temu, jak lenovo dawało pełne wsparcie, teraz się wywijają jak mogą, byle tylko olewać aktualizacje.

Jeżeli chcesz dobry laptop to mogę polecić MSI i Asus, mają świetne chłodzenia oraz stosunek cena/jakość, a do tego świetne serwisy gwarancyjne (przynajmniej ja ich sprzęt posiadam i narzekać nie mogę). Co prawda te ~3tyś musisz mieć, aby dostać dobry laptop. Za 2tyś nic ciekawego nie dostaniesz, a przynajmniej nie z serii "gaming".

Nie bardzo rozumiem jakie aktualizacje lenovo olewa? o.O

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jak nie potrzeba ci pojemnego dysku to jak najbardziej warto włożyć jakiś ssd 250gb. Będę później w domu to się postaram podesłać jakieś propozycje lapkow :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bullsblood napisał:

Matryca może być 15

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

No to jeszcze 2: Klik - SSD+HDD Klik - Lepsza grafa, ale brak SSD

 

1 minutę temu, ecosilver napisał:

Nie bardzo rozumiem jakie aktualizacje lenovo olewa? o.O

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A np. sterowników pod W10? Ponad połowa ich urządzeń dalej nie posiada sterowników pod W10, gdzie Asus je miał pod znaczną większość swoich urządzeń w dzień premiery W10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem lapka y580 pierwotnie na win 7 ostatnio zanim się go pozbylem wgrałem win 10 i jakoś nie było problemu bo działaly sterowniki z 8 także...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

7 minut temu, Bullsblood napisał:

Matryca może być 15

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

No to jeszcze 2: Klik - SSD+HDD Klik - Lepsza grafa, ale brak SSD

 

1 minutę temu, ecosilver napisał:

Nie bardzo rozumiem jakie aktualizacje lenovo olewa? o.O

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A np. sterowników pod W10? Ponad połowa ich urządzeń dalej nie posiada sterowników pod W10, gdzie Asus je miał pod znaczną większość swoich urządzeń w dzień premiery W10. 

920m słaba karta. I5 niskonapieciowa to też specjalnie wydajna nie będzie

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ecosilver napisał:

Miałem lapka y580 pierwotnie na win 7 ostatnio zanim się go pozbylem wgrałem win 10 i jakoś nie było problemu bo działaly sterowniki z 8 także...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

To, że teraz działają, nie znaczy, że nie walną się za dzień/2, mam znajomych z lapkami od Lenovo, którzy poinstalowali sobie W10, a teraz płaczą, bo system im wywala błędy sterowników, USB raz działają, raz nie, karta sieciowa sama się restartuje, po czym w Win wyskakuje błąd "utraty sprawności sterownika", a samo Lenovo jakoś po premierze W10, powiedziało, że ma problemy i aktualizacje będą "w późniejszym czasie". Także, jak to mówią "lepiej zapobiegać niż leczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

A np. sterowników pod W10? Ponad połowa ich urządzeń dalej nie posiada sterowników pod W10, gdzie Asus je miał pod znaczną większość swoich urządzeń w dzień premiery W10. 

Ja w swoim Dellu z połowy 2012 dostaję dosyć często stery :P Kumpel ma Della z tamtego roku i z raz w miesiącu ma update'y, również BIOS-u.

1 minutę temu, ecosilver napisał:

Miałem lapka y580 pierwotnie na win 7 ostatnio zanim się go pozbylem wgrałem win 10 i jakoś nie było problemu bo działaly sterowniki z 8 także...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

To, że działają, nie znaczy, że działają optymalnie. Zresztą nie ma co się dziwić, że Lenovo nie daje wsparcia, na czymś muszą uciąć te 200-300 zł w stosunku do innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Numb napisał:

Ja w swoim Dellu z połowy 2012 dostaję dosyć często stery :P Kumpel ma Della z tamtego roku i z raz w miesiącu ma update'y, również BIOS-u.

To, że działają, nie znaczy, że działają optymalnie. Zresztą nie ma co się dziwić, że Lenovo nie daje wsparcia, na czymś muszą uciąć te 200-300 zł w stosunku do innych firm.

A Dell'a sam nigdy jeszcze nie używałem, ale z tego co słyszałem, świetne laptopy biurowe :P. Natomiast z Lenovo jest coraz gorzej od strony laptopów, a jak patrzę niekiedy na ich telefony to tam też chyba się coś sypie :P. Ja mam 5letniego Asusa, który dostał update sterowników pod W10, jak i BIOS(UEFI) nadal jest aktualizowane :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bullsblood napisał:

Co myślicie o tym lapku. Stosunek cena- jakość?

http://allegro.pl/laptop-lenovo-gamer-i5-8gb-1tb-radeon-r5-230m-i5221219416.html?utm_source=Facebook&utm_medium=LikeButton

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Cytat ze strony: "Wydajna grafika Radeon"... Nie mam więcej pytań. Radki w lapkach nie istnieją i to nie bez powodu.

Ciekawie wygląda ten sprzęt:

http://allegro.pl/laptop-asus-r556lb-xo153-i5-5200u-8gb-1tb-gf940m-i5803135588.html

CPU niewiele słabszy, ale grafa lepsza no i Asus, nie Lenovo. Jeszcze myszka i torba w zestawie, więc zawsze 50 dych w kieszeni.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś napisał, gamingowe laptopy obecnie 3k+.

Na twoje potrzeby styknie i5 4 generacji z jakimś gtx 550 w górę. Może nawet i3 wejdzie. Można popatrzeć na takie ze slotem mSATA na płycie głównej dla SSD.

Lenovo bym nie skreślał, zwłaszcza że wyższe modele 3,5k+ są znośnie wykonane i posiadają dobre chłodzenie, a asus to asus, szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bullsblood napisał:

 

 

3k to dla mnie za dużo max 2,5k

 

Nie chce strikte gaming, jeżeli gry to mniej wymagające typu World of warcraft czy inne popierdolki . Żona ma Lenovo z i3 4000M 2,4 i z GeForce GT 720m. WoW w 60 fps chodzi na średnich ustawieniach a ja chciałbym żeby te 60 fps były przy wysokich. W sumie tyle z moich wymagań.

 

 

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Możesz zainteresować się Y510p z jednym gpu. Taki miałby najpewniej i5 i GF 755m. Sam mam wersje z i7 i SLI, na wydajność jednego gpu (a tym bardziej dwóch) narzekać nie mam powodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam delle, w domu mam samsunga chyba ponad 6 lat...i złego słowa powiedzieć nie mogę.

W pracy Dell, Toshiba, HP i kilka innych firm natomiast faktycznie ostatnimi czasy na lenovo ludzie zaczynają narzekać.

Poza tym na miejscu kupującego bym się mocno zastanowił do czego tak naprawdę ten lap ma służyć?

Jeśli gaming to niestety nie ma kompromisów i nawet wspomniane 3k to malutka kwota.

Poza tym jeśli ma to być uniwersalny sprzęt to spokojnie w okolicach 3 tysiaków powinieneś coś kupić.

Czytając ten wątek jakoś mało fanów "szarlotki" widziałem... ;)

Fajny sprzęt lecz w moim przekonaniu by nabyć jabłko i aby miało to większy sens trzeba przygotować się na zakup całego ekosystemu (mniejszego lub większego ale jednak).

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, makovic napisał:

Polecam delle, w domu mam samsunga chyba ponad 6 lat...i złego słowa powiedzieć nie mogę.

W pracy Dell, Toshiba, HP i kilka innych firm natomiast faktycznie ostatnimi czasy na lenovo ludzie zaczynają narzekać.

Poza tym na miejscu kupującego bym się mocno zastanowił do czego tak naprawdę ten lap ma służyć?

Jeśli gaming to niestety nie ma kompromisów i nawet wspomniane 3k to malutka kwota.

Poza tym jeśli ma to być uniwersalny sprzęt to spokojnie w okolicach 3 tysiaków powinieneś coś kupić.

Czytając ten wątek jakoś mało fanów "szarlotki" widziałem... ;)

Fajny sprzęt lecz w moim przekonaniu by nabyć jabłko i aby miało to większy sens trzeba przygotować się na zakup całego ekosystemu (mniejszego lub większego ale jednak).

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Apple? Nie bądź śmieszny, to nie dość, że kosztuje majątek to do "domu" się nie nadaje, to jest OK sprzęt pod np. grafikę, ale nie pod użytkowanie zwykłego "Kowalskiego"

 

4 minuty temu, ecosilver napisał:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5800360832

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

W tej cenie masz Asus'a z GT940M (Maxwell) i na Broadwellu, (5gen), no i błyszcząca matryca... to jest samobójstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he wiedziałem że jabłko zaraz wywoła kontrowersje :) nie użytkuje tego bo mnie po prostu na to nie stać ale znam ładnych kilka osób które użytkują i sobie chwalą. Akurat te osoby to nie tylko graficy ale również i inne profesje.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, makovic napisał:

Polecam delle, w domu mam samsunga chyba ponad 6 lat...i złego słowa powiedzieć nie mogę.

W pracy Dell, Toshiba, HP i kilka innych firm natomiast faktycznie ostatnimi czasy na lenovo ludzie zaczynają narzekać.

Poza tym na miejscu kupującego bym się mocno zastanowił do czego tak naprawdę ten lap ma służyć?

Jeśli gaming to niestety nie ma kompromisów i nawet wspomniane 3k to malutka kwota.

Poza tym jeśli ma to być uniwersalny sprzęt to spokojnie w okolicach 3 tysiaków powinieneś coś kupić.

Czytając ten wątek jakoś mało fanów "szarlotki" widziałem...

Fajny sprzęt lecz w moim przekonaniu by nabyć jabłko i aby miało to większy sens trzeba przygotować się na zakup całego ekosystemu (mniejszego lub większego ale jednak).

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Apple? Nie bądź śmieszny, to nie dość, że kosztuje majątek to do "domu" się nie nadaje, to jest OK sprzęt pod np. grafikę, ale nie pod użytkowanie zwykłego "Kowalskiego"

 

4 minuty temu, ecosilver napisał:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5800360832

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

W tej cenie masz Asus'a z GT940M (Maxwell) i na Broadwellu, (5gen), no i błyszcząca matryca... to jest samobójstwo...

Akurat zarówno karta jak i procesor z Twojej propozycji są mniej wydajne niż z mojej także :) no chyba że dla kogoś się liczy to, że te podzespoły są nowsze :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, makovic napisał:

He he wiedziałem że jabłko zaraz wywoła kontrowersje :) nie użytkuje tego bo mnie po prostu na to nie stać ale znam ładnych kilka osób które użytkują i sobie chwalą. Akurat te osoby to nie tylko graficy ale również i inne profesje.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Jak wspomniałem, MacBook (czy jak to się tam zwie), jest OK, ale dla osób zajmujących się np. grafiką, ale do użytko domowego, net, filmy, gry, po cholere wydawać prawie 6-7kafli?

Przed chwilą, ecosilver napisał:

Akurat zarówno karta jak i procesor z Twojej propozycji są mniej wydajne niż z mojej także :) no chyba że dla kogoś się liczy to, że te podzespoły są nowsze :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

To poproszę o bencharki (oczywiście z gier, a nie 3DMarki, która mają się nijak do wydajności w grach) które to potwierdzą, bo ja widzę wzrost ~12% na procku, oraz 3-5 FPS mniej w grach na 940 :), ale zapominamy o dość ważnej rzeczy, mianowicie, wsparcie, GT 9xx są "świeże" przez co ciągle można z nich wiele wyciągnąć, z GT 7xx już nic nie wyciągniesz. Po 2 nowsze podzespoły to zawsze wydłużenie życia urządzenia, kolejny niby szczegół, a dość ważny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, makovic napisał:

He he wiedziałem że jabłko zaraz wywoła kontrowersje nie użytkuje tego bo mnie po prostu na to nie stać ale znam ładnych kilka osób które użytkują i sobie chwalą. Akurat te osoby to nie tylko graficy ale również i inne profesje.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Jak wspomniałem, MacBook (czy jak to się tam zwie), jest OK, ale dla osób zajmujących się np. grafiką, ale do użytko domowego, net, filmy, gry, po cholere wydawać prawie 6-7kafli?

Przed chwilą, ecosilver napisał:

Akurat zarówno karta jak i procesor z Twojej propozycji są mniej wydajne niż z mojej także no chyba że dla kogoś się liczy to, że te podzespoły są nowsze

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

To poproszę o bencharki (oczywiście z gier, a nie 3DMarki, która mają się nijak do wydajności w grach) które to potwierdzą, bo ja widzę wzrost ~12% na procku, oraz 3-5 FPS mniej w grach na 940 , ale zapominamy o dość ważnej rzeczy, mianowicie, wsparcie, GT 9xx są "świeże" przez co ciągle można z nich wiele wyciągnąć, z GT 7xx już nic nie wyciągniesz. Po 2 nowsze podzespoły to zawsze wydłużenie życia urządzenia, kolejny niby szczegół, a dość ważny .

Nie mówię że różnica jest duża, ale jest :) do autora wypadałoby się zastanowić czy ten lapek będzie tylko do wowa czy jakieś nowsze gierki za jakieś czas. Bo jak tylko do wowa to można brać jak najtaniej w okolicach tych 2k i lepiej do ssd dołożyć

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Jak wspomniałem, MacBook (czy jak to się tam zwie), jest OK, ale dla osób zajmujących się np. grafiką, ale do użytko domowego, net, filmy, gry, po cholere wydawać prawie 6-7kafli?

To poproszę o bencharki (oczywiście z gier, a nie 3DMarki, która mają się nijak do wydajności w grach) które to potwierdzą, bo ja widzę wzrost ~12% na procku, oraz 3-5 FPS mniej w grach na 940 :), ale zapominamy o dość ważnej rzeczy, mianowicie, wsparcie, GT 9xx są "świeże" przez co ciągle można z nich wiele wyciągnąć, z GT 7xx już nic nie wyciągniesz. Po 2 nowsze podzespoły to zawsze wydłużenie życia urządzenia, kolejny niby szczegół, a dość ważny :).

Akurat GT755m możesz jeszcze ze 100mhz podkręcić, ewentualnie więcej jak się przesmaruje gpu.  (od fabrycznej pasty bardziej gówniany jest chyba tylko fabryczny dysk w tym leniwcu...).Pamięć tak ze 200-300mhz. Jeżeli już koniecznie 940m to trzeba by było szukać na gddr5 a pewnie z tym będzie ciężko.

Co do proca nic nie mam do dodania, sam gdyby się dało zamontowałbym sobie broadwella :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MasaMasen napisał:

Akurat GT755m możesz jeszcze ze 100mhz podkręcić, ewentualnie więcej jak się przesmaruje gpu.  (od fabrycznej pasty bardziej gówniany jest chyba tylko fabryczny dysk w tym leniwcu...).Pamięć tak ze 200-300mhz. Jeżeli już koniecznie 940m to trzeba by było szukać na gddr5 a pewnie z tym będzie ciężko.

Co do proca nic nie mam do dodania, sam gdyby się dało zamontowałbym sobie broadwella :P

A wiesz może czy chłodzeniem do tej grafy zajmowało się lenovo czy nvidia? Na chłodzeniu Lenovo bałbym się cokolwiek podkręcać. Wiem, że w Asusie, za chłodzenie zabierał się Asus i tam jest pole do popisu niezłe, bo lapek w obciążeniu osiąga temperatury ~20*C (na obudowie), oraz ~35-40*C (na podzespołach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał: Jak wspomniałem, MacBook (czy jak to się tam zwie), jest OK, ale dla osób zajmujących się np. grafiką, ale do użytko domowego, net, filmy, gry, po cholere wydawać prawie 6-7kafli?

To poproszę o bencharki (oczywiście z gier, a nie 3DMarki, która mają się nijak do wydajności w grach) które to potwierdzą, bo ja widzę wzrost ~12% na procku, oraz 3-5 FPS mniej w grach na 940 , ale zapominamy o dość ważnej rzeczy, mianowicie, wsparcie, GT 9xx są "świeże" przez co ciągle można z nich wiele wyciągnąć, z GT 7xx już nic nie wyciągniesz. Po 2 nowsze podzespoły to zawsze wydłużenie życia urządzenia, kolejny niby szczegół, a dość ważny .

Akurat GT755m możesz jeszcze ze 100mhz podkręcić, ewentualnie więcej jak się przesmaruje gpu.  (od fabrycznej pasty bardziej gówniany jest chyba tylko fabryczny dysk w tym leniwcu...).Pamięć tak ze 200-300mhz. Jeżeli już koniecznie 940m to trzeba by było szukać na gddr5 a pewnie z tym będzie ciężko.

Co do proca nic nie mam do dodania, sam gdyby się dało zamontowałbym sobie broadwella

A co byś takiego zyskał z tym nowszym prockiem poza tym że mniej prądu je?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

A wiesz może czy chłodzeniem do tej grafy zajmowało się lenovo czy nvidia? Na chłodzeniu Lenovo bałbym się cokolwiek podkręcać. Wiem, że w Asusie, za chłodzenie zabierał się Asus i tam jest pole do popisu niezłe, bo lapek w obciążeniu osiąga temperatury ~20*C (na obudowie), oraz ~35-40*C (na podzespołach).

Nie mam zielonego pojęcia... Ale swojego jeszcze nigdy nie zagotowałem więc tak źle nie jest :)

Takie pytanko mam co do chłodzenia Asusa: te 35-40 stopni na podzespołach są idle czy pod obciążeniem?

 

@ecosilver Akurat Brodawelle przy mniejszych taktach ładnie kopią Haswella, przynajmniej desktopy. I te kilka watów mniej też by się przydało :P

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MasaMasen napisał:

Nie mam zielonego pojęcia... Ale swojego jeszcze nigdy nie zagotowałem.

 

Takie pytanko mam co do Asusa: te 35-40 stopni na podzespołach są idle czy pod obciążeniem?

Pod obciążeniem, w idle jest w kole 25*C, Asus stosuje jakieś specjalne chłodzenie, co i jak nie jestem do końca pewny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał: A wiesz może czy chłodzeniem do tej grafy zajmowało się lenovo czy nvidia? Na chłodzeniu Lenovo bałbym się cokolwiek podkręcać. Wiem, że w Asusie, za chłodzenie zabierał się Asus i tam jest pole do popisu niezłe, bo lapek w obciążeniu osiąga temperatury ~20*C (na obudowie), oraz ~35-40*C (na podzespołach).

Nie mam zielonego pojęcia... Ale swojego jeszcze nigdy nie zagotowałem więc tak źle nie jest

Takie pytanko mam co do chłodzenia Asusa: te 35-40 stopni na podzespołach są idle czy pod obciążeniem?

 

@ecosilver Akurat Brodawelle przy mniejszych taktach ładnie kopią Haswella, przynajmniej desktopy. I te kilka watów mniej też by się przydało

Myślałem że mówisz konkretnie o tych dwóch I5 co tu porownywalismy

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Pod obciążeniem, w idle jest w kole 25*C, Asus stosuje jakieś specjalne chłodzenie, co i jak nie jestem do końca pewny. 

Pod jakimś dużym obciążeniem typu wymagająca gra? Jeżeli tak, to ukłon w strone Asusa.

Btw. w tej chwili mam 44*C na gpu, więc pewnie chłodzenie od Lenovo. Ewentualnie to że u mnie GF działa non stop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MasaMasen napisał:

Pod jakimś dużym obciążeniem typu wymagająca gra? Jeżeli tak, to ukłon w strone Asusa.

Btw. w tej chwili mam 44*C na gpu, więc pewnie chłodzenie od Lenovo. Ewentualnie to że u mnie GF działa non stop.

 

Przy GTA V testy widziałem, czy wymagająca? Nie powiedziałbym, raczej normalna xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

Przy GTA V testy widziałem, czy wymagająca? Nie powiedziałbym, raczej normalna xD

To brawa dla Asusa, u mnie byłoby tak z 65*C przy GTA, nie powiem Ci dokładnie bo nie grałem :P Ale takie The Crew u mnie na SLI i na obydwóch gpu miałem tak 60*C przy max ustawieniach.

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MasaMasen napisał:

To brawa dla Asusa, u mnie byłoby tak z 65*C przy GTA, nie powiem Ci dokładnie bo nie grałem :P Ale takie The Crew latało u mnie na SLI i na obydwóch gpu miałem tak 60*C przy max ustawieniach.

Jeszcze nie najgorzej :P, ja na PC nie osiągam nawet 40*C pod obciążeniem :P, GTX 660OC MSI + i5 4490kOC (4.0GHz), ale przez 3lata miałem Asusa z Serii K, cudo, od 2lat jest u rodziców i siostry, nadal świetnie działa, dostał wszystkie sterowniki równo z premierą W10, a do tego HDD po tych 5latach tam ma jedynie 4% bad sektorów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Jeszcze nie najgorzej :P, ja na PC nie osiągam nawet 40*C pod obciążeniem :P, GTX 660OC MSI + i5 4490kOC (4.0GHz), ale przez 3lata miałem Asusa z Serii K, cudo, od 2lat jest u rodziców i siostry, nadal świetnie działa, dostał wszystkie sterowniki równo z premierą W10, a do tego HDD po tych 5latach tam ma jedynie 4% bad sektorów :P

Na mojego też mam sterowniki do win 10 są, patrzyłem niedawno ale nie wszystkie. Pewnie reszta jest kompatybilna z 8 :P

O Hdd nic mi nawet nie wspominaj, wypier*** bym ten fabryczny badziew gdyby nie gwarancja. Dyski Lenovo są robione chyba ze starych puszek...

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ecosilver napisał:

Akurat jak patrzę testy tego Asusa w grach podzespoły powyżej 60 stopni osiągają. Co do słabych dysków w lenovo to się zgadzam w 100%. Tak BTW to polecam zakup podkładki chłodzącej do lapka emoji14.png

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Podkładkę zakupiłem 2 dni po kupieniu mojego Leniwca :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...